[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
636
907
93
wjVjORBiJHI3lzgmGWf8p2sF.jpg
 

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
636
907
93
Bele lehetett ülni? :eek:
Persze. Ha elég korán mentél, és még nem kellett 3 órát sorban állni (szombat reggel 8-körül, hivatalos megnyitó előtt). Akkor még nem másztak a fejedre ha bent ültél. Az A7-en, -ben eltöltöttem egy órát. A többihez már oda sem tudtam menni, úgy ellepték. Aztán lehet később megelégelték a káoszt és rendet vágtak.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 711
17 033
113
A harmadik ligas ipar inkabb hatrany mint elony, nem irigylem toluk.
Pont ezt tapasztalni az iparban; a kedvencem "így szoktuk". Mindez egy 120 millás 5 tengelyes marógép mellett állva képes kijelenteni a szaki. Meg "nehogymá a gyerek jobban tudja"...de jobban, mert ő már tanult korszerű ciklusalapú cnc eljárásokat, ő meg "így szokta". És ez bizony a hadiiparban is nehezen leküzdhető gondot jelent. Üdv a cseheknek, de nem irigylem őket. Ha nincs 1848, akkor iparuk sem lett volna olyan, amilyet kiépítettek nekik.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 496
113

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Már megint a cseh 2-őt nézed?
AHHAAAAHHAAA! :D:D
Én már ezen is feküdtem:
Miért van a leo 2 a4 sokkal jobban tuningolva mint egy leopard 2a7? Látom még APS is van rajta sokkal izmosabb mint a leo2a7 :hadonaszos::hadonaszos:
Valahogy az oroszoktól is hasonló 65 tonnás szörnyet vártam:( A vidin látható géppel simán bevállalnák egy éles menetet irányzóként 2 hónapos kiképzés után :mad::mad:
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 686
5 512
113
Jól néz ki, meg tetszik hogy egy 62 tonnás szörny .
Na de csak hogy végre megtudjam ! mit lát az irányzó ? Mit látnak amikor belenéznek abba a távcsőbe?

A t-14 belseje a játékon felnőtt fiatalok álma jobb információ megosztás köztük és teljesen nyugis környezet .+ Vajon olyan élvezetes egy leoprd 2 célozni mint a t-14-sel?
Láttam egyszer egy eloprd 2a6 nál valami hasonlót célzást egy videoban hát ha ilyet célzási mód van hát ez siralmas egy leoprd 2a/6/7 nézve .
d3lgwcz-1f64c7aa-12e4-4866-ba27-f25e32796e19.png

t-14
zHfAOyYeCMNi9gGpnRq0WTLbMX1UfTJG0XO5k_wDmSk.jpg


8FKnFm5VFuU.jpg

Mi ez a pálfordulat? Eddig egyfolytában szidtad a ruszkikat, most, hogy megláttad az Armata belsejét, már odáig vagy értük, és beleálltál a németekbe.... :D
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 408
63 460
113
Én sajnálom, hogy a nyugatnémeteknek nem tűnt fel, hogy a Leopárdjaikkal nem találnak el semmit, mert van bennük egy fos távcső, nem pedig képernyő van és csak az.
Igen, a Leopard 2 a világ egyetlen olyan harckocsija, amit akárhogy fejlesztenek már több, mint negyven éve, még soha nem találtak el velük semmit és ezt a vevők se vették még észre. Minden lövés mellé megy, de nem is ez a gond, hanem, hogy a célzás nem elég "élvezetes".
Ezzel szemben az Armata komoly függőséget tud okozni a kezelőknek, mert annyira élvezetes vele célozgatni ide is, meg oda is. Van, hogy napokig ki se szállnak belőlük, volt is már ebből gond az oroszoknál.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 711
17 033
113
1848? Ezt viccnek szántad?
Nem, mert akkor nem kellene magyarázni. 1848 előtt a Monarchia második legnagyobb születési rátájú nemzete volt a magyar. Már a 18. században élénken foglalkoztatta a lehetőség pl. a németeket, h iparosítsák az országot (betelepülő vaskereskedők, stb). Széchenyi is ezt támogatta és voltak eredmények. Aztán a szabadságharc után ez annyira megtorpant, h az első vh-ba letolt nadrággal léptünk (csepeli hajógyár zsarolását hagyjuk most). Nehogy a rebellis magyarok még egyszer elszakadjanak. Csehek (ne feledjük a harctereket milyen alakulatokkal töltötték fel) szinte mindent gyárthattak (mozsár, tarack, mozdony, repülő, etc).
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 408
63 460
113
Mindig imádtam ezt "nyugatnémetet", ennél már csak a "csehszlovák" volt mulatságosabb! Na, meg a jugoszláv. Régi szar idők!
Értem, amit írsz, de én látok egy halovány különbséget.
A “csehszlovák”, a “szovjet”, meg a “jugoszláv”, mint olyan, az egy erővel összetákolt, nagy zajjal (a csehszlovákok esetében inkább csak gyorsan) széthullott, egymással össze nem illő államok kényszeredett mosolyú jelzői voltak.
Ahogy ezek az államok szétestek, maguk a jelzők tűntek el a leghamarabb, főképp a szétszaladt tagállamaik saját nacionalizmusa okán.

A “nyugatnémet”, meg a “keletgermán”, az már egy másik tészta. Ez két, azóta már egyesített félállam saját, önmagában jelzővel is felérő olyan neve volt, ami furcsamód, még három évtizeddel az összeolvadás után is megállja valahol a helyét.
Viccesnek szántam 2020-ban a nyugatnémet kifejezést, de, ha nagyon analizálni akarjuk a mai Németország szociológiáját, amolyan igen erős offtopik módjára, rájövünk, hogy még mindig maradt alapja ennek a kifejezésnek.

De ez a hunleókettő topik, szóval inkább ne erőltessük.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Mi ez a pálfordulat? Eddig egyfolytában szidtad a ruszkikat, most, hogy megláttad az Armata belsejét, már odáig vagy értük,


Csak látom hogy a t-14 belseje egy luxusjármú egy leoprd 2a7 képest .Igaz annyira új hogy még szolgálatba sem állt 6 év után .