[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Nem ezredes hanem dandártábornok! Ha jól tudom!

Jogos - ott a pont. A helyes rang: dandártábornok.

Apró mentségemre szóljon, hogy a kiindulópontként szolgáló YouTube videó (amit most nézem még 2019 -es) előnézeti videójának képéből vettem a szöveget, amit idézőjelbe téve tettem a hivatkozott hozzászólásomba:

 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 830
113
Anyám! Vihar egy pohár vízben:confused:
Csak tudnám hogy a pej paripa pimpilijébe sikerült egy ilyen ámokfutást eszkalálni egy kabátból és egy szemüvegből:(
Ez egy teszt. A hazai dezinfo osztály mesterien kidolgozott terveinek kipróbálása minden topikban, amivel témafüggetlenül szétvernének együttműködő embereket apróságokkal. :D Eddig jól álljuk a sarat, de belefutunk az eltérülésbe.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 793
113
@kelepisti
Ajanlom neked a videót.
Az uprgradelt német A7V verzióhoz képest a magyar A7+ verzió annyira lesz lebutított, hogy a legjobb jelenleg elérhető verziónak írja le. A7+-nak jelenleg 2 megrendelője van, Katar és mi.
A faszomnak kell napszemüveg trollkodással szétcseszni a topikot!! Aztán kereshetem a linkelt tartalmat...

Ajánlott cikk a below the turret ring-ről:


Műszerezettség fejlődése
Leopard-2-Optiken-WBG-TIM-OPHELIOS-ATTICA.png



A kolléga fenti cikkjéből lopva, mi lesz a különbség a német csúcs A7V és az A7+ (remélhetőleg a HU azonos mint az A7QA)

Currently KMW already offers the Leopard 2A7+ model, which in many aspects goes beyond what the Leopard 2A7V is capable of. E.g. the Leopard 2A7 QAT – based on the 2A7+ model – already features a FLW 200 RWS and enhanced roof armor capable of protecting against artillery sub-munitions and bomblets. It also featured an upgraded FCS: the commander of the Leopard 2A7 QAT is provided with the PERI Rundumsicht, Tagsichtkanal, Wärmebildgerät, Laserentfernungsmesser (RTWL) sight, which includes an ATTICA-Z thermal imager, an optical channel for daylight and a LDM 38 eyesafe laser rangefinder with a range of 40,000 metres. Furthermore the Leopard 2A7 QAT is fitted with a crosswind sensor mounted on the turret bustle. In a 2012 test campaign in Saudi-Arabia, the Leopard 2A7+ with the improved FCS managed to hit targets in 6,000 metres distance.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
Igazából nem sikerült megindokolni azon kívül hogy neked nem tetszik a bőrjakó és hülyét csináltál magadból egy sima fényre sötétedős szemüveggel..

Mit is nem sikerült megindokolni? Szerintem már te sem tudod. A szemüvegen meg nem én rugóztam oldalakat, olvass csak vissza.
Te csinálsz hülyét magadból, hát nem látod?
 
  • Vicces
Reactions: Ocses

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 548
113
Mit is nem sikerült megindokolni? Szerintem már te sem tudod. A szemüvegen meg nem én rugóztam oldalakat, olvass csak vissza.
Te csinálsz hülyét magadból, hát nem látod?
Az állomány szereti a bőrkabátot és praktikusnak találja gyakorlati alkalmazás közben, tőled honvédségi témában egy értelmes betűt nem láttam a fórumon mióta olvasom (jópár éve) szerinted az állomány véleményét tartom relevánsnak vagy a tiédet?
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
Az állomány szereti a bőrkabátot és praktikusnak találja gyakorlati alkalmazás közben, tőled honvédségi témában egy értelmes betűt nem láttam a fórumon mióta olvasom (jópár éve) szerinted az állomány véleményét tartom relevánsnak vagy a tiédet

Szóval nem megy értő olvasás?
Én nem vonom kétségbe, hogy az állomány mit szeret vagy. De mondanivalóm tárgya tekintetében irreleváns, hogy a haverjaid a barakban mit szeretnek, ahogy az is, hogy te mit tartasz relevánsnak vagy mit nem.

........
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 548
113
Szóval nem megy értő olvasás?
Én nem vonom kétségbe, hogy az állomány mit szeret vagy. De mondanivalóm tárgya tekintetében irreleváns, hogy a haverjaid a barakban mit szeretnek, ahogy az is, hogy te mit tartasz relevánsnak vagy mit nem.

........
Egy felszerelési eszköz sikerességének fokmérője a felhasználók tapasztalatai róla, vagyis ha ők úgy ítélik meg hogy jó az eszköz és a célra megfelel amire szánták és pozitív a megítélése akkor mi a gond?

Ha szar lenne és azt mondanák, hogy nem jó akkor lenne értelme amit mondasz így a szubjektív esztétikai érzékednek nem felel meg a dolog ami meg semmiben sem fokmérője egy ruhadarabnak katonai felhasználásban.