[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Akkor nézd már meg, hogy milyen overált viselnek a magyar harckocsizók a kabát alatt és rájössz mekkora ostoba vagy.
;)
Ja, és a bőrkabátot ugyanezen oldalon szintén megtalálod....
:D
Megint fikázni akartál, de ahhoz is kevés a tudásod.
Ennyit a szekrényben logó BW overálról....
na akkor lasan a kedvedért, már rég itt is megírtátok hogy BW overáll, csak nem a flcktarn.
a dzdkit nem találom sehol a német páncélosoknál, pedig itt a gepemen a valamivel régebbi BW ruházati anyag, gyorskeresésre bőrdzsekit náluk csak pilótafelszerelésben találtam Fliegerjacke címszó alatt... Most gyorsan átpörgette hk- s új Bundeswehr videokat, flecktarn mindenütt. Bőr eddig sehol.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 546
113
na akkor lasan a kedvedért, már rég itt is megírtátok hogy BW overáll, csak nem a flcktarn.
a dzdkit nem találom sehol a német páncélosoknál, pedig itt a gepemen a valamivel régebbi BW ruházati anyag, gyorskeresésre bőrdzsekit náluk csak pilótafelszerelésben találtam Fliegerjacke címszó alatt... Most gyorsan átpörgette hk- s új Bundeswehr videokat, flecktarn mindenütt. Bőr eddig sehol.
Nincs amúgy nekik bőrkabátjuk jelenleg.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 513
113
na akkor lasan a kedvedért, már rég itt is megírtátok hogy BW overáll, csak nem a flcktarn.
a dzdkit nem találom sehol a német páncélosoknál, pedig itt a gepemen a valamivel régebbi BW ruházati anyag, gyorskeresésre bőrdzsekit náluk csak pilótafelszerelésben találtam Fliegerjacke címszó alatt... Most gyorsan átpörgette hk- s új Bundeswehr videokat, flecktarn mindenütt. Bőr eddig sehol.
Miért kellene nekünk német camo?
Mi magyar katonák vagyunk. Jó nekünk a sima zöld is. Mivel a miiltec és más gyártók még nem gyártják a 15M-et. (még).
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Nincs amúgy nekik bőrkabátjuk jelenleg.
szőval valkinek megtetszett dzseki a fejesek közül?
Miért kellene nekünk német camo?
Mi magyar katonák vagyunk. Jó nekünk a sima zöld is. Mivel a miiltec és más gyártók még nem gyártják a 15M-et. (még).
és a magyar 2015M ruházatot gyártó? de itt arról indult ki az elmélkedés, mi indolkolja magyar hk-n legénységen a bőrdzsekit.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 513
113
A németek fosnak a fekete bőrkabáttól, meg általában arrafelé.
A bőr praktikus, a 2. világháborúban is sok harckocsizó hordta, a MKH nél is.
Van hátránya is, szakad, meg azért egyszer az is átázik. Inkább design...
 
  • Tetszik
Reactions: Matróz Kommandó

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
A németek fosnak a fekete bőrkabáttól, meg általában arrafelé.
A bőr praktikus, a 2. világháborúban is sok harckocsizó hordta, a MKH nél is.
Van hátránya is, szakad, meg azért egyszer az is átázik. Inkább design...

ugye nem a II. világháborúhoz akarsz felnőni, meg annak a teknológiai szintjével példálózgatni. Akkor miért nem T-34/76 meg PzIV tankokat szerzett be a honvédség. Hol voltak akkor még a modern polieszterek, anyagok?

Mondhat akár ki akár mit. Lehet magyarázni, de
et a fekete börkabátot a világháborús harckocsizó gúnya ihlette, mint nagy magyar tradicio. Az hogy egyesek összekapcsolják a praktikummal nem sokkal több mint véletlen.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
ugye nem a II. világháborúhoz akarsz felnőni, meg annak a teknológiai szintjével példálózgatni. Akkor miért nem T-34/76 meg PzIV tankokat szerzett be a honvédség. Hol voltak akkor még a modern polieszterek, anyagok?

Mondhat akár ki akár mit. Lehet magyarázni, de
et a fekete börkabátot a világháborús harckocsizó gúnya ihlette, mint nagy magyar tradicio. Az hogy egyesek összekapcsolják a praktikummal nem sokkal több mint véletlen.

Amikor a parancsnok a TV be is abba megy be, azt nem tudom azzal magyarázni, hogy mert praktikus olajat leereszteni.

de legyen... valaki mutasson egy képet ahol tatai admiralgeneralvezérlőőfelsége a napszemcsiben meg abban a bőrkabátban cseréli az olajat az A4en.
 
  • Tetszik
Reactions: szzsolt81

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 573
79 757
113
ugye nem a II. világháborúhoz akarsz felnőni, meg annak a teknológiai szintjével példálózgatni. Akkor miért nem T-34/76 meg PzIV tankokat szerzett be a honvédség. Hol voltak akkor még a modern polieszterek, anyagok?

Mondhat akár ki akár mit. Lehet magyarázni, de
et a fekete börkabátot a világháborús harckocsizó gúnya ihlette, mint nagy magyar tradicio. Az hogy egyesek összekapcsolják a praktikummal nem sokkal több mint véletlen.
Szerintem inkább a pilóták kabátja, de mind1. Abban viszont biztos vagyok, hogy nem a praktikum szült egy olyan rövid kabátot mint ez. Nekem nem baj, hogy van ilyenjük, csak ne beszéljünk bele marhaságokat.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 546
113
ugye nem a II. világháborúhoz akarsz felnőni, meg annak a teknológiai szintjével példálózgatni. Akkor miért nem T-34/76 meg PzIV tankokat szerzett be a honvédség. Hol voltak akkor még a modern polieszterek, anyagok?

Mondhat akár ki akár mit. Lehet magyarázni, de
et a fekete börkabátot a világháborús harckocsizó gúnya ihlette, mint nagy magyar tradicio. Az hogy egyesek összekapcsolják a praktikummal nem sokkal több mint véletlen.
Amúgy a napszemcsivel mi a gond? A ballisztikai védelemmel ellátott szemüveg alap a 21. Században.

(amugy neki az pont sötétedő lencsés sima szemüveg)
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
Szerintem inkább a pilóták kabátja, de mind1. Abban viszont biztos vagyok, hogy nem a praktikum szült egy olyan rövid kabátot mint ez. Nekem nem baj, hogy van ilyenjük, csak ne beszéljünk bele marhaságokat.
Egyáltalán nem bántásból de én is egy ilyesmit hordok ha sokat szállsz ki be a kocsiból télen praktikus nem gyűrődik alád :) Bár nem tudom ez az információ hackicsizó szempontból menyire releváns.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 513
113
Amúgy a miltec az nagyon legalja és kurva gáz, hogy onnan veszünk bármit is...
Ez igaz, és tudják is. Csak nem olyan egyszerű, bizonyos okok miatt egy ruha rendszeresítése az MH-ban....
Ugyanakkor valamilyen védőruha kell, hogy ne a drága 15M menjen tönkre, ami kifejezetten nem jó harckocsizó ruhának.
Az is lehet, hogy nincs köze a ruhához a ruházati szolgálatnak, hisz nem úgy ismerjük őket, hogy katonák felszerelésének problémáit megoldják....
Remélem nincs igazam.
;)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 513
113
ugye nem a II. világháborúhoz akarsz felnőni, meg annak a teknológiai szintjével példálózgatni. Akkor miért nem T-34/76 meg PzIV tankokat szerzett be a honvédség. Hol voltak akkor még a modern polieszterek, anyagok?

Mondhat akár ki akár mit. Lehet magyarázni, de
et a fekete börkabátot a világháborús harckocsizó gúnya ihlette, mint nagy magyar tradicio. Az hogy egyesek összekapcsolják a praktikummal nem sokkal több mint véletlen.

Amikor a parancsnok a TV be is abba megy be, azt nem tudom azzal magyarázni, hogy mert praktikus olajat leereszteni.

de legyen... valaki mutasson egy képet ahol tatai admiralgeneralvezérlőőfelsége a napszemcsiben meg abban a bőrkabátban cseréli az olajat az A4en.
A pilótákat is ennyire gyűlölöd, ha bőrkabátban vannak?
Az mér nem baj? A Gripenhez, helikopterhez nem gáz, a tankhoz meg ódivatú?

A harckocsizók egységesen kell, hogy öltözködjenek, lehet nyugodtan ebben a parancsnokuk.
Amúgy elárulom, ő is beül, vezeti, lő vele, ha kell....
Mert kikepzett tankos.
Pont úgy, ahogy a vadászrepülő alakulat parancsnoka pilóta.
A helikopteresé is pilóta....
Ők mind teljes jogon, a beosztásuk jogán hordják a ruhát és képviselik a fegyvernemüket, alakulatukat és a Magyar Honvédséget a TV-ben, médiában.

Ezt fogadd el így, akkor is, ha a ruha esetleg még csak tesztelés alatt van.

Viszont a szemüvege az fényre sötétedő szerintem. Lehet, hogy egészségügyi okból hordja, úgyhogy ne fikázd.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 654
19 004
113
A pilótákat is ennyire gyűlölöd, ha bőrkabátban vannak?
Az mér nem baj? A Gripenhez, helikopterhez nem gáz, a tankhoz meg ódivatú?

A harckocsizók egységesen kell, hogy öltözködjenek, lehet nyugodtan ebben a parancsnokuk.
Amúgy elárulom, ő is beül, vezeti, lő vele, ha kell....
Mert kikepzett tankos.
Pont úgy, ahogy a vadászrepülő alakulat parancsnoka pilóta.
A helikopteresé is pilóta....
Ők mind teljes jogon, a beosztásuk jogán hordják a ruhát és képviselik a fegyvernemüket, alakulatukat és a Magyar Honvédséget a TV-ben, médiában.

Ezt fogadd el így, akkor is, ha a ruha esetleg még csak tesztelés alatt van.

Viszont a szemüvege az fényre sötétedő szerintem. Lehet, hogy egészségügyi okból hordja, úgyhogy ne fikázd.
Szerintem is fényre sötétedő lencsés szemüvege van!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
images
kb ilyen van hozzá egy gumis pánt egy vászon tok. Még igény szerint színezett lencse. Nagy tételben szerintem pár száz Ft lehet.
Lőtérre max, de nem harctérre. De hússzor több pénzért ez az a szint, ami a katonának meg más fegyverforgatónak kell munkához:
38640b.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85