[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 161
113
Ezért írtam a csőgyártást. @Negan nagyon szeret előre inni a medve bőrére. :oops:
Én meg visszairtam,hogy keresd már vissza,hogy mit irtam....
Örömködtetek,hogy van fegyver gyártásunk-én irtam,hogy még nincs,csak összeszerelésünk.Majd HA lesz csőgyártó kapacitás,akkor nevezhető hazai gyártásnak-lett.Örvendetes.
A csúsztatás és ferdités is hazudozás
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 825
113
Olvastad az írást, amire szzs hivatkozott? Nem? Ja...
Te sem ismered a tervezett rendszert, a követelményeket, az erőforrásokat, az integrációs feladatokat stb. Nos, én láttam ilgen nagyratörő terveket (nem egyet) és fejlesztéseket. A teljesítési határidő napján papíron megvoltak, jutalmak kifizettek, terméket azóta sem találni.
Melleslge szerintem te még egyetlen rendszer fejlesztésében sem vettél részt, fogalmad sincs róla, hogy megyen.
Ne segíts, nem szeretném felvenni a torzító szemüvegedet.
Kutyafuttában ideszaladtál mert lyukra futott a rohattfidesz alakulat és már megint nem merünk kicsik lenni.

Ha hozok egy írást a saját gondolataim és reményeim kifejezése helyett, amiben egy jól sikerült rendszerről ír valaki más, akkor személyemben hitelesebb leszek az adott író tekintélye által és ennek következtében mert saját gondolat helyett idebasztam valaki másét máris negligáltam a zsótiféle írás negatív hatását tehát a fejlesztés alatt álló BMS-ünk jó lesz? :rolleyes:

Nem fejlesztettem szoftvert még. Így nem is állítom hogy fostalicska lesz és nem fog megfelelni a követelményeknek. Az sem, hogy jó lesz és megfelel. De nem fikázom ismeretlenül előre, ellenben kifejezem a reményemet azirányban, hog meg fog felelni, hogy halad a szemléletváltás, hogy lehetünk büszkék.

Ha szemüveg nélkül jónak érzed a látásod gondolom hamar eltalálsz a topikból való kijáratig, mert tök feleslegesen jöttél be.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 538
113
Én meg visszairtam,hogy keresd már vissza,hogy mit irtam....
Örömködtetek,hogy van fegyver gyártásunk-én irtam,hogy még nincs,csak összeszerelésünk.Majd HA lesz csőgyártó kapacitás,akkor nevezhető hazai gyártásnak-lett.Örvendetes.
A csúsztatás és ferdités is hazudozás
Akkor is mondtam neked, hogy lesz...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 538
113
A tapasztalat mondatja velem.Meg @krisss és @dudi ,@Ocses itt megosztott tapasztalatai.A legtőbb hazai fejlesztés nem üti meg a szükséges mércét,csak azért vannak rendszeresitve,mert jol fekszenek a fensőbbségnél-de a felhasználók szivnak vele.
Amit Te mondasz,az a fejlődő ipar védelmének hipotézise.Csakhogy a verseny nélküli piacon lévő ipar soha nem lesz világszinvonalú.Szovjet blokk sorsa jol mutatja,mi lesz az ilyennel.
Végig ott van a szövegemben a HA szócska......
Amúgy ebben a szegmensben van verseny mert az elbit és az rm tolja a sajátját.
 
  • Tetszik
Reactions: Negan

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 161
113
Akkor is mondtam neked, hogy lesz...
Hát én már nem emlékszem pontosan,hogy mit válaszoltamrá.De gyanitom,hogy azt,hogy ha lesz,akkortol hazai gyártás lesz,de addig csak összeszerelés.
Most a hazai BMS fejlesztést sem vetem el,csak ragaszkodnék a minőségi követelmény sikeres teljesitéséhez.Ha nem felel meg,ne rendszeresitsük.Ha szükséges,vegyük igénybe tapasztalt fejlesztő segitségét.Ha úgy sem megy,vegyünk kiforrott rendszert-persze azt meg jol át kell fésülni,sűrű fésűvel.
Én a középső megoldást vállasztanám,ami hosszabb távon önálló saját kapacitáshoz vezethetne.Valahogy nem gondolom,hogy egy jol működő BMS rendszer olyan egyszerű lenne.Inkább nagyon is összetettnek,és bonyorult integrálásúnak gondolom (lásd a lengyel példát)
Hozzáteszem,én hülye vagyok a softverekhez
És én ezt nem kicsiség vs nagyság kérdésének mondanám,hanem tanulás képességének.Merjünk tanulni másoktol,kik már tudnak.A tanulópénzt mindig meg kell fizetni.És szerintem jobb pénzben fizetni egy fogadott tanárnak,mint vérrel egy alkalmatlan rendszerrel a műveleti területen.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Amúgy ebben a szegmensben van verseny mert az elbit és az rm tolja a sajátját.
jaja! Írtam is az izraelit. Elvileg pár éve egy igen komoly hakniturnét toltak le itt Közép-Európában. Gyakorlatilag minden volt VSZ tagállamnak elvitték egy Amway-es termékbemutató szerű valamin.
Aztán most meg ugye az ausztrálok se szó se beszéd kivágták őket a francba. Konkrétan biztonsági okokból.

De a lengyeleknek is van egy sajátjuk. Ha jól tudom, akkor a Topaz-t (ami még az amerikaiak szerint is rohadt jól sikerült) elkezdték kibővíteni, és már nem csak a különböző tüzérségi eszközeik fogják megkapni, hanem más eszközeik is.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Én,sehogy.De ki ért hozzá,annak biztos van róla elképzelése.Csehek is kiszurták a kiskaput az Elbit lokátorban valahogy.
És ha nem sikerül kiszúrni?
Akkor megveszed a szoftvert és úgy gyönyörködsz benne és használod, hogy közben szivárog?
Pont ezért kell sajátot csinálni.
Mondom, hogy egy BMS rendszer gyakorlatilag egy szinten van egy Waze, vagy egy Futár app-pal.
Persze több benne titkosítás, meg a speciális UI, de az alapja nagyjából azonos. Ezek modul szintű dolgok.
Különben talán nem véletlen, hogy a Waze is izraeli....
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 825
113
A tapasztalat mondatja velem.Meg @krisss és @dudi ,@Ocses itt megosztott tapasztalatai.A legtőbb hazai fejlesztés nem üti meg a szükséges mércét,csak azért vannak rendszeresitve,mert jol fekszenek a fensőbbségnél-de a felhasználók szivnak vele.
Amit Te mondasz,az a fejlődő ipar védelmének hipotézise.Csakhogy a verseny nélküli piacon lévő ipar soha nem lesz világszinvonalú.Szovjet blokk sorsa jol mutatja,mi lesz az ilyennel.
Végig ott van a szövegemben a HA szócska......
Az usa mely államokat versenyeztette a bms-e piacára? Izrael? Abrams sep v3 milyen tenderen győzött mely kihívókkal szemben? Nem világszínvonalú igaz? Vagy ne merjek hasonlítani országot országhoz, követelményt követelményhez? A Leopard 2A7+ világszínvonalú? A Lynx lehet az? Ezeknek hibái sem lesznek?

A hazai BMS viszont mert nem kűfődi, hátránnyal indul, mert a. itthon azt sem tudják a katonák sem hogy milyen a jó, b. bár pont átállítják a haderő technikai felszerelését és mentalitását jó eszközökre és irányba, a BMS eleve hátránnyal indul mert hazai és ezáltal tutira szar lesz, c. itthon még a követelménymeghatározásban is ötven évvel le vagyunk maradva, mert csupa alacsonyabbrendű katona és informtikus tengeti itt az életét?

Sorolhatnám még.

Ha nem a merjünk kicsik lenni életérzés fröccsent volna ki itt, annyit írtál volna te is, zsóti is, hogy reméljük az eddigi sok elhibázott rendszeresített dologgal szemben ez most minőségi/használható/jó/elfogadható/alapnak jó/az eszközökhöz méltó stb. lesz. De nem ez történt.

És értelek is a múlt alapján működő fenntartásaid kapcsán, de egyrészt eddig az új szisztéma szerint minőségi produktumok érkeztek külföldi és hazai beszállítók terén, másrészt ebből fakadóan lehetne élni a feltételezéssel, hogy pont a lelkénél ennek nem akarnak megállni valami szarnál.

És ha a végén valamilyen okból kevésnek találtatik a rendszer, akkor lehet a károgásnak ezt a szintjét elővenni, mert akkor már van értelme.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 161
113
hogy reméljük az eddigi sok elhibázott rendszeresített dologgal szemben ez most minőségi/használható/jó/elfogadható/alapnak jó/az eszközökhöz méltó stb. lesz. De nem ez történt.
Éppenséggel pont ezt irtam,csak nem igy értelmezed.Elvakit a Zsoltival szembeni ellenszenv,ami most rám is rámvetitette árnyékát (bár velem szemben szerintem nincs ellenszenved,csak egyben-másban véleménykülönbséged)
És okkal vagyok bizalmatlan a hazai fejlesztésekkel szemben.Mintha a fejlesztőknél nem lenne meo (minőség ellenörzési osztály)
Mondom, hogy egy BMS rendszer gyakorlatilag egy szinten van egy Waze, vagy egy Futár app-pal.
Nem tudom,hogy mennyire bonyorult softvertechnikailag egy BMS rendszer.De azt tudom,hogy egy teljes hadsereg minden rendszerével átfogóan integráltnak kell lennie-és ez biztos vagyok benne,hogy nem olyan egyszerű.

Általános gondolkodásmódom megértéséhez.Visszakereshető,hogy anno vitázom @mindenen kívül -el a Lynx esetleges rendszeresitéséről a Pumával szemben.Mert szerintem számunkra jobban megfelelhet,mint a túlspecializált Puma.Viszont egyáltalán nem örülök annak,hogy rajzasztalról,érdemi csapatpróba lehetősége nélkül rendeltük meg.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Kutyafuttában ideszaladtál mert lyukra futott a rohattfidesz alakulat és már megint nem merünk kicsik lenni.

Ha hozok egy írást a saját gondolataim és reményeim kifejezése helyett, amiben egy jól sikerült rendszerről ír valaki más, akkor személyemben hitelesebb leszek az adott író tekintélye által és ennek következtében mert saját gondolat helyett idebasztam valaki másét máris negligáltam a zsótiféle írás negatív hatását tehát a fejlesztés alatt álló BMS-ünk jó lesz? :rolleyes:

Nem fejlesztettem szoftvert még. Így nem is állítom hogy fostalicska lesz és nem fog megfelelni a követelményeknek. Az sem, hogy jó lesz és megfelel. De nem fikázom ismeretlenül előre, ellenben kifejezem a reményemet azirányban, hog meg fog felelni, hogy halad a szemléletváltás, hogy lehetünk büszkék.

Ha szemüveg nélkül jónak érzed a látásod gondolom hamar eltalálsz a topikból való kijáratig, mert tök feleslegesen jöttél be.
Tehát nem értesz te semmit, és semmihez. Nincsenek előítéleteid sem. Akkor oké.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Egy valamit biztosra vegyünk és ebben ne legyen kétségünk! Ha egyben megvásárolunk egy külföldi verziót, akkor bármilyen fésűvel csak a kapuk számát tudjuk csökkenteni, magát a hátsó bejáratos dolgot nem. Ez önmagában bele van kódolva ebbe, hiszen ők ismerik a rendszered struktúráját, amit onnan vettünk meg és nem tudod az lapjaitól kezdve átírni. Ráadásul pont azért vesz valaki ilyen esetben külföldit, mert fingja nincs arról sem, hogy minek kéne benne lennie.

De a fő problémám, hogy én nagyon reménykedem abban, hogy soha nem fogják azt a katonák kijelenteni, hogy a mi rendszerünk tökéletes és be van fejezve. Ez a szegmens fejlődik a legdurvább ütemben és ha itt nem állítunk újabb követelményeket az informatikus gárda elé, akkor megvehetjük az USA rendszerét is vagy akár német akár izraeli. 5 év múlva ócska, elavult szarok lesznek csak.
Számunkra létkérdés, hogy folyamatosan fejlesszünk ezen a téren és alkalmazkodjunk a változó körülményekhez. A felderítés tárháza folyamatosan bővül. Nem csak az UAV-okról beszélek, hanem hamarosan a földi drónok rohamos térhódításáról is. És ezernyi dolog.

Kb. úgy képzeljétek el, hogy a Honvédségnek leküldik az új rendszert, ami reményeim szerint is kielégíti az összes tavalyi igényüket, és egyszerűen a fejlődés megállna, ha nem azt válaszolják, hogy ez kicsit jobb, mint az előző, de nekem még kell bele, hogy ezt a kommunikációt is bele tudjam vinni a BMS-be, mert gondolkodtam az éjjel és anélkül nem jó.
Ha nem tudnak verzióról verzióra új ötleteket, kívánságokat kitalálni, akkor a programozó csapat elmegy kávézni és egy idő után a minisztérium átteszi őket egy másik projekt elkészítésére. És amúgy a saját magad programozta rendszerben mindig gyorsabban tudod megcsinálni az új fejlesztéseket, mint amikor a másét odabasszák neked, hogy "nem nagy munka, csak ezt a gombot odébb kéne rakni két pixellel".
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
jaja! Írtam is az izraelit. Elvileg pár éve egy igen komoly hakniturnét toltak le itt Közép-Európában. Gyakorlatilag minden volt VSZ tagállamnak elvitték egy Amway-es termékbemutató szerű valamin.
Aztán most meg ugye az ausztrálok se szó se beszéd kivágták őket a francba. Konkrétan biztonsági okokból.

De a lengyeleknek is van egy sajátjuk. Ha jól tudom, akkor a Topaz-t (ami még az amerikaiak szerint is rohadt jól sikerült) elkezdték kibővíteni, és már nem csak a különböző tüzérségi eszközeik fogják megkapni, hanem más eszközeik is.
khmm... pontosítsunk: https://www.itnews.com.au/news/defence-pauses-battle-system-project-with-elbit-systems-565401