[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 377
77 059
113
Nem. De lepakolás után, ha álcázva van, nem az a jellemző szerintem, hogy minden eszközzel jelzed, hogy ott vagytok. Egy darabig elfogadható. Aztán lehet áttelepíteni.
Nem tud úgy létezni egy hk zászlóalj,hogy annak nincs nyoma(és itt nem arra gondolok,hogy egy helyben állnaka gépek vagy mozognak).Tehát ha van egy hk zászlóalj amit észrevesz az ellenség és egyik pillanatról a másikra "eltűnik körülötte az élet" akkor az nem egy hk zászlóalj.
 
  • Tetszik
Reactions: blogen

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 096
113
Nem tud úgy létezni egy hk zászlóalj,hogy annak nincs nyoma(és itt nem arra gondolok,hogy egy helyben állnaka gépek vagy mozognak).Tehát ha van egy hk zászlóalj amit észrevesz az ellenség és egyik pillanatról a másikra "eltűnik körülötte az élet" akkor az nem egy hk zászlóalj.
Nem vagyok rajongója a portálnak, de a cikk érdemes szerintem a linkjei miatt is az olvasásra:

 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 377
77 059
113

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113

Tessék, 25 éve Amerikában jelen levő gyártó.
Ez régen működött de ma már nem!Szerintem 0-24 -ben a levegőben lévő éjjellátó ill. hő kamerákkal rendelkező felderítő drónok mellett nemnagyon tudnak ilyen kamu hadsereget telepíteni....!A katonai műholdakról nem is beszélve!
 
G

Galthran

Guest
Azt ugye tudod,hogy az ellenség tudja,hogy hány harckocsink van?Tehát ha harcol ha hk zászlóaljunk valahol és hirtelen megjelenik még egy zászlóalj egy erdőben akkor tudni fogják,hogy az nem valós...
sztem nemcsak harckocsit lehet imitálni hanem teherautót, légvédelmi radart, vagy rakétás járműveket. vannak önjáró csalik is, amik mozogni is tudnak meg asszem az infrakamerás képük is valódi. valamelyik topikban láttam régebben
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 377
77 059
113
sztem nemcsak harckocsit lehet imitálni hanem teherautót, légvédelmi radart, vagy rakétás járműveket. vannak önjáró csalik is, amik mozogni is tudnak meg asszem az infrakamerás képük is valódi. valamelyik topikban láttam régebben
Ezek száma sem titkos.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Mit értek el vele a szerbek?Eldobtak 20 bombát feleslegesen az amerikaiak?
Azt ugye tudod,hogy az ellenség tudja,hogy hány harckocsink van?Tehát ha harcol ha hk zászlóaljunk valahol és hirtelen megjelenik még egy zászlóalj egy erdőben akkor tudni fogják,hogy az nem valós...
Egész biztosan számolgatni fogják műhódakkal.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 040
113
Lesznek vajon csaliink? Mármint Leo makettek vagy lufik? Van ilyenről infó?
Pár hete pár rokon-témába "bedobtam a közösbe", hogy a "Momba-bomba-üzlet" helyett Currus-nak ez jobb ötlete lett volna, remélem a "területi képviselőjük" továbbította!
Pár év és reagálnak?
A "hagyomány" az hagyomány ( :( ), újíthatnának/meglephetnének már bennünket egy kis gyorsasággal, "meglepivel", saját ötlettel(Afrikából "nem-ér") !




Mennyivel? Mármint a műholdas felderítés tankokat látna, a hőkamerásnak lehet kirakni csalikat, ha elég magas minőségben van elkészítve, akkor a drónos közeliket is átvághatod. Vagy máshogy látnak ma már az emberek mint harminc éve? Értem hogy nagyon jó minőségű képeket készíthetünk, de nagyon jó minőségű csalikat is. Szóval nem kiegyenlítetlenebb mint régen a dolog. Mi lenne hát a különbség az alkalmazhatóságban?

Csehek csinálnak jó T-72 csalikat. Gigrán akár egy utánfutón tud(na) magával vinni ilyet(saját gyártmányok???)! Válogassák, ki, hogy a 20+ból melyik 10+ az igazi Leo/Lynx(a számok példa, az arányok inkább célszerű...). "Ellen" arca a monitor előtt : :eek: + ???
A környéken rövid időn belül nem --tartom reálisnak, hogyy-- lesz valakinak olyan számú és technikai fölényű felderítő-drón flottája, hogy nagy biztonsággal, folyamatosan legyen infója, ilyen szinten.





Nem vagyok rajongója a portálnak, de a cikk érdemes szerintem a linkjei miatt is az olvasásra:

Így van, az álcázás, félreinformálás soha nem felesleges!

"...Jensen idézi a PLA hadtudományi akadémiájának egyik kutatóját, aki szerint a harctéren egy az egy arányba bevetett valódi, illetve kamueszközök azzal érnek fel, mintha az eszközöket bevető fél 40 százalékkal több tüzérséggel rendelkezne." ( "Ennyi" ! ! ! )



Ez régen működött de ma már nem!Szerintem 0-24 -ben a levegőben lévő éjjellátó ill. hő kamerákkal rendelkező felderítő drónok mellett nemnagyon tudnak ilyen kamu hadsereget telepíteni....!A katonai műholdakról nem is beszélve!
Rengeteg szomszédnak van/lesz rengeteg "műhód"-ja, "nem-rengeteg" időn belül/"PIKK & PAKK"!
...JAAA, nem!

A környéken rövid időn belül nem --tartom reálisnak, hogy-- lesz valakinek olyan számú és technikai fölényű felderítő-drón flottája, hogy nagy biztonsággal, folyamatosan legyen infója, ilyen szinten.
...ha mi is lépünk a drón/antidrón ügyben !!!

"...A szilárd csalik még ennél is élethűbbek, ezek gyakorlatilag az igazi eszközök külső vázát kapják meg, de a páncélzat és a belső infrastruktúra hiányzik, ezért jóval olcsóbbak és könnyebben mozgathatók: egy 2011-es hadgyakorlaton például öt perc alatt helyezték pozícióba a fémvázas kamutankokat. A legmodernebb kamueszközök belsejébe már olyan hősugárzó eszközöket is telepítenek, amelyekkel az infravörös szenzorok is átverhetők, azt látják, mintha ember lenne az eszközökben, így az automata szenzorok is a kamutankokra vezetik a rakétákat. " (forrás)






Egész biztosan számolgatni fogják műhódakkal.
Rengeteg szomszédnak van/lesz, rengeteg "műhód"-ja, "nem-rengeteg" időn belül!
Nem? ...vagy nem!






Fontos a párbeszéd! :)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány