[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
521
2 762
93
Katar már vett belőle évekkel korábban...nem mi vagyunk az elsők, viszont az utolsók! :)
Igaz, bakker.. Mea culpa. A katariak kapcsán csak ez rémlett :D

b6d59eeb-0001-0004-0000-000001382637-w1600-r1-8233618233618234-fpx70-2-fpy50.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 170
67 389
113
Nem kell épülnie mert már van, ugyanis Zalaegerszegen 50t a daruk teherbírása, ha jól tudom.
Az keves lesz egy 70 tonnas tankhoz, de en nem tudom hogyan gyartjak.
Egyszer majd tolem Zegen is gyarthatnak tankot ha a Linx mar kifutott. En ennyire nem latok elore, aki igen az is tevedhet. 20 ev mulva barmi lehet, egyenlore a nemetek nem tudnak eleg tankot gyartani igy sem.
10-20 even belul komplett Europa le kell cserelje a harckocsi allomanyat, itt tankot gyartani az orosz, a nemet, a lengyel (majd) , a torok (majd meglatjuk), a francia (talan még emlekeznek rá) meg a görög (német) tud.
Minhol máshol 20 eve nem csinaltak tankot vagy meg regebben, vagy nem modernet, tehát elveszett a tudas, vagyis 0. Modern tank kell majd a nepeknek es nem 10-20 darabos kiszerelesekben ami egy hagyományőrző hetvegen elfogy.
A most futó masodvonalas tankokhoz nem lesz alkatresz eleg mar, az ezektol fiatalabbol keves van, es kulonben is lattuk hogy a Leo 2A4-A6 felrobban az aknatol, a Parduc meg majd atrepul felette ha eleg sokszor leirjak es nem megy haboruba.
Xar vagy nem xar a Parduc, ezt kapjak, nem lesz olyan sok uj tank hogy valogathassanak. Sajat magatol meg se a spanyol, se az olasz, se a cseh vagy roman, brit, stb nem fog uj tankot kitalalni es gyartani.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 481
18 438
113
A világ legmodernebb tankja jelenleg, mi vagyunk a legelső rendszeresítője, és még le sem takarva szállítják... Őrzés sincs, így nem gáz? Már a PzH-k, de a 2A4-ek esetében sem értettem, hogy hamár egyesével, mikró mennyiségben szállítják tréleren, akkor miért nem lehet legalább letakarni? És nem széltől, esőtől féltem, max kis paranoia..

Ne pánikolj!
Biztos, hogy jó erősen le lakatolták.a gyárban..
:)
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 909
4 985
113
A gyártást nem kezdik meg a végleges konfiguráció letárgyalása előtt. Olyan nincs (vagyis van csak nagyon sok pénzért), hogy te szerződést módosítasz a gyártás megkeezdése után.
Akkor már csak az a kérdés, hogy tavaly áprilisban mit írt alá széles vigyorral a KMW elnöke a HM-ben a kamerák kereszttüzében? Gondolom nem végrendelet volt hanem inkább a 2018-as szerződés módosítása. Márpedig akkor már javában folyt a gyártás: német újságíró már 21 nyarán írta, hogy magyar A7-t látott.
 
  • Tetszik
Reactions: Tumpek and Pogány

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 909
4 985
113
A világ legmodernebb tankja jelenleg, mi vagyunk a legelső rendszeresítője, és még le sem takarva szállítják... Őrzés sincs, így nem gáz? Már a PzH-k, de a 2A4-ek esetében sem értettem, hogy hamár egyesével, mikró mennyiségben szállítják tréleren, akkor miért nem lehet legalább letakarni? És nem széltől, esőtől féltem, max kis paranoia..
A Pzh-nál anno én is írtam, hogy kicsit furcsa a többmillárdos technikát őrzés nélkül szállítani ráadásul a kamionsofőrök mindig a hegyeshalmi kamionparkolóban álltak meg az ukrán és a román kamionosok között egy jót horkolni.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 671
5 477
113
Akkor már csak az a kérdés, hogy tavaly áprilisban mit írt alá széles vigyorral a KMW elnöke a HM-ben a kamerák kereszttüzében? Gondolom nem végrendelet volt hanem inkább a 2018-as szerződés módosítása. Márpedig akkor már javában folyt a gyártás: német újságíró már 21 nyarán írta, hogy magyar A7-t látott.

Frank Haun jópofizott a Karmelitában? Nem kevered a RM-es Papi-val? Az jár ide úgy, mintha már hazajárna
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
701
1 936
93
A Pzh-nál anno én is írtam, hogy kicsit furcsa a többmillárdos technikát őrzés nélkül szállítani ráadásul a kamionsofőrök mindig a hegyeshalmi kamionparkolóban álltak meg az ukrán és a román kamionosok között egy jót horkolni.
Egy Iphonokkal telerakott kamion szerintetek mennyit ér? Vagy, ha fullon van pl komoly sd-kártyával, vagy egyszerűen csak laptoppal.... És akkor csak átlag polgári cuccokról beszéltem. Stb Stb.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 129
10 431
113
Még mindig 4,5 m a szelvényméret (vagy 4,7), vasúti átkelőnél 5 m.
Tervezési előírás:
http://www.sze.hu/~petocz/Kommunalis feladatok 2/Segedanyagok/KTSZ/Általános tervezési előírások.pdf
"A közúti űrszelvény magassága (az útkorona szélessége felett) 4,70 m, amely indokolt esetben 4,50 méterre
csökkenthető. Vasúti aluljáróknál 5,70 m az előírt űrszelvény magassága (részletek a szakági előírások sze-
rint)."

Közúti járművek forgalomba helyezésének szabályzata:
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=99000006.koh
"5. § (1) * Motorkerékpár pótkocsijának a szélessége az 1,00 métert, fokozott hőszigetelésű jármű felépítményének vagy járművek által szállított, fokozott hőszigetelésű konténereknek vagy cserefelépítményeknek a szélessége a 2,60 métert, minden egyéb jármű szélessége a 2,55 métert nem haladhatja meg.


(2) A személygépkocsi pótkocsijának a magassága a 3,00 métert, egyéb jármű magassága a 4,00 métert nem haladhatja meg."
A kettőt szokás keverni, a 4 méter feletti járművek közlekedéséhez engedély kell. Azért nagyobb a tervezésnél a nyílás hogy figyelembe vegye az esetleges süllyedés, az út magassági ívének hatását és hogy mindenki csal.
A Katonai közlekedési Központnak tök jó nyilvántartása van arról hogy hol és mi fér el.

Amúgy revideálnom kell azt amit tegnap írtam, a Kiskörei-hídon van súlykorlátozás, 22t, ott ne menjen át tank vagy Lynx. És ott tök érdekes hogy 4,1 méteres magasságkorlátozás van, míg a 4 méter feletti jármű amúgy sem szabványos.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 340
7 713
113
A Pzh-nál anno én is írtam, hogy kicsit furcsa a többmillárdos technikát őrzés nélkül szállítani ráadásul a kamionsofőrök mindig a hegyeshalmi kamionparkolóban álltak meg az ukrán és a román kamionosok között egy jót horkolni.
Figyelik azt a szállítmányt nem tok egyedül megy az, de nem kell nagy dísz kíséret minden egyes jármű melle ami jon nincs is ra kapacitás.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 827
32 573
113
A Pzh-nál anno én is írtam, hogy kicsit furcsa a többmillárdos technikát őrzés nélkül szállítani ráadásul a kamionsofőrök mindig a hegyeshalmi kamionparkolóban álltak meg az ukrán és a román kamionosok között egy jót horkolni.
Egy ilyen szerelveny cirka 100 tonna.Cssk utvonalengedellyel,es biztosito kiserettel kozlekedhet.
Kulonben ha nem is mindennapos,de eleg gyakran latni jarceszkozszallito kamiont parkoloban .Nagyobb cuccukat inkabb ejjel viszok,olyankor kisebb a forgalom
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 703
122 296
113
Isten hozott a Rábánaál! A vállalat mottója: "Drága!... de legalább szar!"

Azt írják hogy igen pedig más beszerzett új eszközünkkel kapcsolatban én nem hallottam ilyen eljárásról
A kmw cuccok ilyenek, valami 500 éves bajor kereskedelmi szabályozás miatt van ami beragadt az agyukba.