[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 164
113
Igen, annak... hókotrónak...
Leopard_2A7__main_battle_tank_urban_operation_Krauss-Maffei_Wegmann_Germany_German_army_001.jpg

Nemlátod,hogy van hozzá tolólap!?!Hogy tudjon kotorni.....havat..... :D
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 642
15 004
113
én voltam figyelmetlen mert csak a sebességre néztem rá és el se gondolkoztam a szélesség/hosszúság adatokon....mert onnantól kezdve az egész komolytalan.
A HM Zrínyinél meg otthon felejtették az agysejtjeiket.
Nem a te munkád. De mègis èszrevettèl problèmát.

Èn nem vettem èszre semmit, mert az adatokat el sem olvastam először.

De ott meg van egy szetkesztő bagázs akiknek ez a dolguk.

Tudom nem prioritás.
De Bobo a huszárok meg a saját oldala mellett rakhanta ezek èlère egy hozzáèrtő embert is.
Vicc, hogy ennyi hibával üzemel az oldal.
Csak ezen a kèpen 3 tènybeli hiba van. o_O

Normál munkahelyen így nem lehet dolgozni.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 164
113
Szarabb a hóban és a jégen mint az oroszok karmos talp egyébként. Az jobban kapaszkodik.
Viszont van hozzá jégsarkantyú. (meg ha kiszeded a tappancsot mert nem érdekel az útborkolat akkor ugyan ott vagy)
YTon egyszer belefutottam ilyen összegyűjtött jégen csúszkáló hk videókban.Többségük még a koreai háborúbol volt,mikor a hegyegben elkapta az amcsikat a tél.Piruetteztek a Shermanok.
De volt Abrams is,meg orosz T80 is,ahogy pörgő lánctalpakkal csúsztak vissza a jeges lejtőn.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Nem a te munkád. De mègis èszrevettèl problèmát.

Èn nem vettem èszre semmit, mert az adatokat el sem olvastam először.

De ott meg van egy szetkesztő bagázs akiknek ez a dolguk.

Tudom nem prioritás.
De Bobo a huszárok meg a saját oldala mellett rakhanta ezek èlère egy hozzáèrtő embert is.
Vicc, hogy ennyi hibával üzemel az oldal.
Csak ezen a kèpen 3 tènybeli hiba van. o_O

Normál munkahelyen így nem lehet dolgozni.
Hidd el, a piercinges, globohomo, kékhajú grafikusnak (akinek kiszervezték a melót) is ugyanúgy fáj a dolog, mint neked ;)

Faszán néz ki a gép amúgy, de nem tudok megbarátkozni a dologgal, hogy szinte mindig hátrafordított toronnyal látjuk ezeket. Nem lehetett volna arra az egy órára, amíg a fotók készülnek, előrefordított toronnyal létezni?

Biztos leírtátok már, de nem fogok most visszakeresni: APS mikor jön ezekre? De még inkább: mikor lesz látható is rajtuk? Lesz egyáltalán olyan hivatalos alkalom, amikor APS-sel lesznek láthatók? Vagy a HM-es ”kushadj, nem tudhat róla senki” szabály lesz érvényben?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 642
15 004
113
Hidd el, a piercinges, globohomo, kékhajú grafikusnak (akinek kiszervezték a melót) is ugyanúgy fáj a dolog, mint neked ;)
Ha egy külsős grafikus csinálta, őneki adatokat kellett volna adni.
Ne ő túrja fel az internetet.

Miután megcsinálta, valakinek "át kell venni" azt a zrinyinèl.

Mondanám mindegy.
Nem fontos.
De ha egy ilyen egyszerű dolog is szarul megy odabent, mit várunk a komolyabbaktól. o_O

Ráadásul ezt megreformálni nem gondolom, hogy annyira nagy dolog lenne.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 827
113
Ha egy külsős grafikus csinálta, őneki adatokat kellett volna adni.
Ne ő túrja fel az internetet.

Miután megcsinálta, valakinek "át kell venni" azt a zrinyinèl.

Mondanám mindegy.
Nem fontos.
De ha egy ilyen egyszerű dolog is szarul megy odabent, mit várunk a komolyabbaktól. o_O

Ráadásul ezt megreformálni nem gondolom, hogy annyira nagy dolog lenne.
Mondjuk a Zrínyi média kihelyezett munkatársa az itteni nickneve alatt beír egy kérdést, hogy srácok, tudja valaki az egyszerű google kereséssel megtalálható Leopard 2 főbb méreteit, műszaki adatait? Mire itt visszakérdezünk, hogy persze, melyik változatét? Megmondja. Megmondjuk. Kész. :rolleyes:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 546
113
Mondjuk a Zrínyi média kihelyezett munkatársa az itteni nickneve alatt beír egy kérdést, hogy srácok, tudja valaki az egyszerű google kereséssel megtalálható Leopard 2 főbb méreteit, műszaki adatait? Mire itt visszakérdezünk, hogy persze, melyik változatét? Megmondja. Megmondjuk. Kész. :rolleyes:
Vagy felteszi ugyan ezt a kérdést a tatai HK-soknak a tatai sajtótiszen keresztül. Vagy a szárazföldi parancsnokság harckocsizó szaktisztjének etc.
Ez simán beleszaromság...
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 055
30 516
113

Kovács Gyulabá' kezd egyre jobban megzakkani :D:
Ne próbáljatok úgy csinálni, mintha ez az A4-esek rendszerbeállítója lenne. Szomód kevés a rendszerbeállítóhoz. El kell vagonírozni Bodajkra, felmenni a Csörlőhöz, lőni állóra, mozgóra szd kötelékben, lőni valahol a Bér-hegynél, éjszakait lőni a 0 ponton, netán még megosztottra is kísérletet tenni. Mindez akkor igazi, ha az egész gyakorlat egy zászlóalj, netán dandár támogatása keretében zajlik.

Nekem csak annyi kérdésem lenne, hogy ki a f*szom állította, hogy ez egy rendszerbeállító lövészet lenne ?? :D

Itt egy másik gyöngyszem is:
"
A Leo2A4 2020 óta van Tatán. Már akkor nem értettem minek A4, ha A7 a cél. Nem értettem miért lízing, miért nem vásárlás, ha a Z2026 keretében dőlt a lé. A HM költségvetések zárszámadásának indoklása szerint csak 2020-ba 320 milliárd, 2021-be 420 milliárd maradvány volt a beszerzés rovaton. Az első tudósítás valamikor 2022 elején arról szólt, hogy kimentünk Szomódra 6 géppel, ebből kettőt tartalékba tettünk mert csak 4 toronyra volt személyzet. Most kettőt látok lőni. Már csak két toronyra van személyzet? A tankok csak úgy vannak. 12 tank az nem zászlóalj. A zászlóalj ezek szerint attól zászlóalj, hogy még mindig nem számoltuk fel a VSZ T72-es zászlóalját? Őrizgetjük az üzemképtelen vasakat? Mikor fog összeállni a nehézdandár, amit a Z2026 2026-ra prognosztizált?"
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 948
7 718
113
Az első tudósítás valamikor 2022 elején arról szólt, hogy kimentünk Szomódra 6 géppel, ebből kettőt tartalékba tettünk mert csak 4 toronyra volt személyzet. Most kettőt látok lőni. Már csak két toronyra van személyzet? A tankok csak úgy vannak. 12 tank az nem zászlóalj. A zászlóalj ezek szerint attól zászlóalj, hogy még mindig nem számoltuk fel a VSZ T72-es zászlóalját? Őrizgetjük az üzemképtelen vasakat? Mikor fog összeállni a nehézdandár, amit a Z2026 2026-ra prognosztizált?"

gondolom ez az ember ha tűzet lát és csak 1db tűzoltóautó megy oda,akkor azt gondolja hogy csak 1db tűzoltó autónyi tűzoltónk van :confused::confused::confused::confused:


meg odamegy beszólni nekik hogy ez nem légitúzoltás , ne próbálják meg neki eladni hogy ez az
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 522
93 781
113

Kovács Gyulabá' kezd egyre jobban megzakkani :D:
Ne próbáljatok úgy csinálni, mintha ez az A4-esek rendszerbeállítója lenne. Szomód kevés a rendszerbeállítóhoz. El kell vagonírozni Bodajkra, felmenni a Csörlőhöz, lőni állóra, mozgóra szd kötelékben, lőni valahol a Bér-hegynél, éjszakait lőni a 0 ponton, netán még megosztottra is kísérletet tenni. Mindez akkor igazi, ha az egész gyakorlat egy zászlóalj, netán dandár támogatása keretében zajlik.

Nekem csak annyi kérdésem lenne, hogy ki a f*szom állította, hogy ez egy rendszerbeállító lövészet lenne ?? :D

Itt egy másik gyöngyszem is:
"
A Leo2A4 2020 óta van Tatán. Már akkor nem értettem minek A4, ha A7 a cél. Nem értettem miért lízing, miért nem vásárlás, ha a Z2026 keretében dőlt a lé. A HM költségvetések zárszámadásának indoklása szerint csak 2020-ba 320 milliárd, 2021-be 420 milliárd maradvány volt a beszerzés rovaton. Az első tudósítás valamikor 2022 elején arról szólt, hogy kimentünk Szomódra 6 géppel, ebből kettőt tartalékba tettünk mert csak 4 toronyra volt személyzet. Most kettőt látok lőni. Már csak két toronyra van személyzet? A tankok csak úgy vannak. 12 tank az nem zászlóalj. A zászlóalj ezek szerint attól zászlóalj, hogy még mindig nem számoltuk fel a VSZ T72-es zászlóalját? Őrizgetjük az üzemképtelen vasakat? Mikor fog összeállni a nehézdandár, amit a Z2026 2026-ra prognosztizált?"
A múltkor még azzal haknizott, hogy nem lesz A7HU, mert Ukrajnába megy.Most hogy megjönnek, elég durca lett. Ő ilyen nem kell rá haragudni.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 755
113
Én úgy gondolom, hogy esetleg akkora takony lenne éles helyzetben, hogy emiatt bajok lennének a terepjáró képességgel elég hamar kikaparná a kezszem a gumikockákat.

Szerintem nem kell. Ahhoz keveset mennek jégen. Felénk nem za a jellemző. Terepen meg lehet fagy, azon elmegy így is.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 755
113
A múltkor még azzal haknizott, hogy nem lesz A7HU, mert Ukrajnába megy.Most hogy megjönnek, elég durca lett. Ő ilyen nem kell rá haragudni.

Neki mindegy. Lényeg hogy szidni tudja a mai vezetést. Bezzeg ő és a társai, a Néphadseregben, a csörlőháznál, a D-20 tarackokkal........ Lövése nincs hogy működik egy Leo, vagy egy PZH, netán mi a NATO harcászati szabályzat, ami alapján kiképezzük a legénységet, stb....
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 522
93 781
113

A Magyar Honvédség több különböző típusú többcélú páncéltörő lövedéket és további kétféle rövid hatótávolságú gyakorló lövedéket szerzett be a harckocsi főágyújához. Magyarország jelentős mennyiségű hadianyag beszerzésére kötött szerződést a német Rheinmetall AG-val. A magyar kormány által alapított várpalotai tüzérségi lövedékeket gyártó üzem is bekapcsolódik a gyártási folyamatba, a Rheinmetall Waffe Munition GmbH-val közösen.

A Leopard 2A7HU páncélvédelmét kompozit anyagból készült függőleges páncéllemeze és az ékelt kiegészítő önkorlátozó robbanékony reaktív páncél (SLERA) modul biztosítja. A harcjármű sikeresen képes ellenállni a modern páncéltörő fegyverek fenyegetésének. A városi terepen való sikeres katonai műveletek érdekében a gyártó kifejlesztett egy úgynevezett „Urban kit”-et, egy 360°-os kiegészítő páncélt. Ez a kiegészítő páncél szükség szerint telepíthető és szétszerelhető, és fokozott védelmet nyújt a lakott területeken a páncéltörő fegyverek ellen.