[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 162
113
Belefutottam ma néhány képbe útszéli árokba borult autószállítókról, erről jutott eszembe hogy egy oldalára borult 2A7-est kiszedni az árokból nem lehet olyan egyszerű ha véletlenül úgy alakul...
Autószállitó sokkal könyebb,hamarabb megcsúszik.És ezek e nehézszállitók biztositással,és többnyire lassan mennek.Ha meg akkora a gáz,akkor egyszerűen megállnak,és kivárják,mig javul a helyzet.
Autopályák különben késöbb állnak le,mint az alsóbbrendű utak.Egyrészt valamivel jobban takaritják őket (namondjuk ez országa/tartománya válogatja),másrészt maga a forgalom tartja őket tovább járhatóan.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 724
113
Autószállitó sokkal könyebb,hamarabb megcsúszik.És ezek e nehézszállitók biztositással,és többnyire lassan mennek.Ha meg akkora a gáz,akkor egyszerűen megállnak,és kivárják,mig javul a helyzet.
Autopályák különben késöbb állnak le,mint az alsóbbrendű utak.Egyrészt valamivel jobban takaritják őket (namondjuk ez országa/tartománya válogatja),másrészt maga a forgalom tartja őket tovább járhatóan.
Nyilván nem az autópálya a probléma, főleg nem az német-osztrák, a linkelt autószállító sem ott borult fel, hanem egy fejér megyei úton.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 573
79 746
113
Látva hogy milyen idő volt az elmúlt napokban München környékén és most nálunk, meglep hogy elindították őket... az előrejlzések szerint jövő héten még éjszakai fagy se lesz.
És? Felrakják a Leopardra a sarkantyúkat szetkúrnak pár km autobahn-t es ennyi.

Ui.: Le se kell venni őket a határon, mert nagy kárt okozni nem tudnak.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 172
23 467
113
Belefutottam ma néhány képbe útszéli árokba borult autószállítókról, erről jutott eszembe hogy egy oldalára borult 2A7-est kiszedni az árokból nem lehet olyan egyszerű ha véletlenül úgy alakul...
Erről tudnának az osztrákok mesélni.
Október 17.
Panzer-Unfall-scaled-4-3-0025601920-2560x1920.jpg
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 825
113
Valahol hallottam, vagy olvastam, a megrendeléskor lehetett választani, hogy az áttétel miatt nagyobb legyen a végsebesség, vagy kisebb a végsebesség de jobban gyorsuljon. És mi az utóbbit választottuk. Ha így van logikus döntés volt.
Nem gondolom annyira választható opciónak. Az eredeti végáttéttel működő váltó könnyebb verziókra volt kidolgozva. 10 tonnát hízott mostanra a vas. Már az A6M tömegű változatok korlátozva voltak 68 kmh végsebességre, szóval szerintem ez a tömeggel inkább muszájként együttjáró dolog.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 504
8 288
113

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 724
113
És? Felrakják a Leopardra a sarkantyúkat szetkúrnak pár km autobahn-t es ennyi.

Ui.: Le se kell venni őket a határon, mert nagy kárt okozni nem tudnak.
Azóta valószínűleg már megnézted a képeket az árokba borult autószállítóról és rájöttél hogy mire gondoltam...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 162
113
Nyilván nem az autópálya a probléma, főleg nem az német-osztrák, a linkelt autószállító sem ott borult fel, hanem egy fejér megyei úton.
Hát azért ne vegyél mérget az autobahnra se.Nagyon tartománya válogatja.Westfáliban pl igen pocsék az úttakaritás,sokszor a kamionforgalom tartja nyitva az utat,egy sávon (A3on arrafelé éjjel nagyobb a teherautóforgalom,mint nálunk nappal).Türingiában viszont példás módon tudnak takaritani.Bajorok valahol a kettő között vannak.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 641
14 997
113
közben Milta felhívta figyelmemet arra hogy ugyanazt a számot adták meg hosszúságnak mint szélességnek. bruh. tök figyelmetlen voltam...
Ez nem figyelmetlensèg.
Ez kretènsèg.

Ha nem èrt hozzá, nèzzen utána.
Ezek után amikor begèpeli ellenőrizze már le.
Meg nincs egy főszerkesztő?
Mièrt nem küldik át tatára hogy pontosak e az adatok?

Megszerkeszt egy ilyen kèpet ès a tucatnyi adatból 2 rossz?

Megjegyzem a 12.7el valószínű a magasság sem annyi.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 825
113
Ez nem figyelmetlensèg.
Ez kretènsèg.

Ha nem èrt hozzá, nèzzen utána.
Ezek után amikor begèpeli ellenőrizze már le.
Meg nincs egy főszerkesztő?
Mièrt nem küldik át tatára hogy pontosak e az adatok?

Megszerkeszt egy ilyen kèpet ès a tucatnyi adatból 2 rossz?

Megjegyzem a 12.7el valószínű a magasság sem annyi.
A torony tetővonala 2480 mm, arra jön a kiegészítő 'púp', azzal olyan 2800 körül lehet, azon még jócskán felül van az rcws.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 145
7 608
113
Ez nem figyelmetlensèg.
Ez kretènsèg.

Ha nem èrt hozzá, nèzzen utána.
Ezek után amikor begèpeli ellenőrizze már le.
Meg nincs egy főszerkesztő?
Mièrt nem küldik át tatára hogy pontosak e az adatok?

Megszerkeszt egy ilyen kèpet ès a tucatnyi adatból 2 rossz?

Megjegyzem a 12.7el valószínű a magasság sem annyi.
én voltam figyelmetlen mert csak a sebességre néztem rá és el se gondolkoztam a szélesség/hosszúság adatokon....mert onnantól kezdve az egész komolytalan.
A HM Zrínyinél meg otthon felejtették az agysejtjeiket.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 323
113
Látva hogy milyen idő volt az elmúlt napokban München környékén és most nálunk, meglep hogy elindították őket... az előrejlzések szerint jövő héten még éjszakai fagy se lesz.

Belefutottam ma néhány képbe útszéli árokba borult autószállítókról, erről jutott eszembe hogy egy oldalára borult 2A7-est kiszedni az árokból nem lehet olyan egyszerű ha véletlenül úgy alakul...

Majd a másikkal kihúzzák. Remélhetőleg össze sem törik nagyon.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby