[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 312
8 003
113
Maróth a pici szájával beszélt pont az A6+-os upgraderől, mint lehetséges opcióról. (akkor még nem volt döntés de nagyon is szó volt róla)
Az A6+ azt jelenti, hogy csak azért nem A7, mert az extra páncélzatot nem bírja el a váz. De a gép belseje full A7+ kompatibilissé tehető.
Én is ilyesmire emlékszem! Azt mondta mindenképp fel lesz húzva. De persze azóta változhatott minden is.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 896
8 165
113
Maróth a pici szájával beszélt pont az A6+-os upgraderől, mint lehetséges opcióról. (akkor még nem volt döntés de nagyon is szó volt róla)
Az A6+ azt jelenti, hogy csak azért nem A7, mert az extra páncélzatot nem bírja el a váz. De a gép belseje full A7+ kompatibilissé tehető.
Saját emlékeim szerint ezt mondta nekem és néhányunknak. Ugyanakkor teljesen mindegy mit mondott mert azóta más felé fordult a politika szekere. Az A4-eseket komoly pénzbe kerülne modenziálni..
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Saját emlékeim szerint ezt mondta nekem és néhányunknak. Ugyanakkor teljesen mindegy mit mondott mert azóta más felé fordult a politika szekere. Az A4-eseket komoly pénzbe kerülne modenziálni..

Látni kéne mi mennyi de szerintem ha akkor nem a 12 A4et kell modernizálni hanem venni kell még 12 A7et.
A 12 A4 lényege, hogy a képzés nagyjára tökéletes. Uígy a wisent se érdemes átalakítani A6ra... :)
De ha nagyon-nagyon akarjuk modernizálni a max amit értelmesen el tudok képzelni az, hogy era vagy/és aktív védelem. De ezek "problémás"ak.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 896
8 165
113
Látni kéne mi mennyi de szerintem ha akkor nem a 12 A4et kell modernizálni hanem venni kell még 12 A7et.
A 12 A4 lényege, hogy a képzés nagyjára tökéletes. Uígy a wisent se érdemes átalakítani A6ra... :)
De ha nagyon-nagyon akarjuk modernizálni a max amit értelmesen el tudok képzelni az, hogy era vagy/és aktív védelem. De ezek "problémás"ak.
Óvatosan írom, le de szerintem ne várjatok több Leopad beszerzést az eddigieknél legalább 2-4 évig.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 316
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 316
113
3 éves tàmogatàsi csomaggal vettük a Leo 2A7-et, amint az mondva lett vala, most tàrgyalgatnak hosszabb tàvúról. Nàlunk sem fest túl szépen a dolog.
Van pl 203x-ig lhosszu távú lőszerszállítási szerződésünk.Sztem lesz ugyanilyen karbantartási csomag is, de mivel a szállításoktól ketyeg a 3 év van erre még idő .
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 316
113
Öt éve rendeltük meg a gépeket. Mennyivel is lesz dràgàbb ugyanaz a csomag most hozzàjuk?
Sztem az ilyen hosszú távú szolgáltatási szerződések nem fix árasak. Keretszerzódések és a tényleges elszámolás évente pár évente felulvizsgálják.

Másrészt, ha pl. Zalàban ( ami 18- bán lehet még gondolat szintén sem létezett) történik a karbantartás, nem KMW szolgáltatás lesz, fog rajta az állam költséget a zalai gyár tulajdonrésze miatt.
 
  • Vicces
Reactions: LMzek 2.0

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 205
67 076
113
Sztem az ilyen hosszú távú szolgáltatási szerződések nem fix árasak. Keretszerzódések és a tényleges elszámolás évente pár évente felulvizsgálják.

Másrészt, ha pl. Zalàban ( ami 18- bán lehet még gondolat szintén sem létezett) történik a karbantartás, nem KMW szolgáltatás lesz, fog rajta az állam költséget a zalai gyár tulajdonrésze miatt.
Attól még az indulóköltség minimum a duplàja.

A KMW részeket a KMW fogja oda is beszàllítani, karbantartani.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 316
113
Attól még az indulóköltség minimum a duplàja.

A KMW részeket a KMW fogja oda is beszàllítani, karbantartani.
2026, de inkább 27/28-ig van rá szerződésünk .Addig KMW, utána meglátjuk.
De költségek most a háború miatt egyértelműen nőnek minden szempontból.
 
  • Hűha
Reactions: fip7

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 353
46 158
113
3 éves tàmogatàsi csomaggal vettük a Leo 2A7-et, amint az mondva lett vala, most tàrgyalgatnak hosszabb tàvúról. Nàlunk sem fest túl szépen a dolog.
Tekintve, hogy gondolom ez volt a minimum, és RM is el tudja látni Leopardok supportját, így ez a lépés teljesen jogos. A support szerződés az első darab leszállításával kezdődik.
Addig ugye nincs mit supportálni.
Ha letelik, akkor meg eldönthetjük, hogy kivel éri meg jobban a dolog.
A RM Hungary ugye félig magyar állami cég, egy létező szerelőcsarnokkal.
A KMW-nek gyúrnia kell még...
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and Giskard

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
3 éves tàmogatàsi csomaggal vettük a Leo 2A7-et, amint az mondva lett vala, most tàrgyalgatnak hosszabb tàvúról. Nàlunk sem fest túl szépen a dolog.

Nagyon fennakadtál ezen, de nem értem, hogy mit akarsz kihozni belőle. Valószínűleg nem is azzal a céggel akarták megkötni a hosszútávú szerződést. Egész pontosan az volt a terv, hogy versenyezzen a két nagy, hogy addig ki mit alkot és ha a KMW-nek lesz például csarnoka ehhez a munkához nálunk és lesznek gépek, amin legyártja a pótalkatrészeket...
Ez jelenleg nincs. A karbantartásban részt vevő másik cégnek meg van.

Szóval visszatérnék az eredeti kérdésre. Mit szerettél volna ebből kihozni? Hogy a felvidékiek ne kövessék el ezt a hibát és ők 30 évre szerződjenek előre? Vagy mit?

Annak nincs sok értelme, hogy visszafelé gondolkodva duzzog valaki, azt hajtogatva, hogy most nem olyan jó, ami akkor annak tűnt, de semmi kézzelfogható bizonyíték nincs arra, hogy háború esetén jobban járnánk mondjuk Németbe küldözgetni szerelésre a vasakat, vagy ahogy SilvioD mondja lenne olyan hülye a német, hogy 40-50 évre előre vállalná, hogy 5 évvel ezelőtti áron ad majd akkor is mindent.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 205
67 076
113
Nagyon fennakadtál ezen, de nem értem, hogy mit akarsz kihozni belőle. Valószínűleg nem is azzal a céggel akarták megkötni a hosszútávú szerződést. Egész pontosan az volt a terv, hogy versenyezzen a két nagy, hogy addig ki mit alkot és ha a KMW-nek lesz például csarnoka ehhez a munkához nálunk és lesznek gépek, amin legyártja a pótalkatrészeket...
Ez jelenleg nincs. A karbantartásban részt vevő másik cégnek meg van.

Szóval visszatérnék az eredeti kérdésre. Mit szerettél volna ebből kihozni? Hogy a felvidékiek ne kövessék el ezt a hibát és ők 30 évre szerződjenek előre? Vagy mit?

Annak nincs sok értelme, hogy visszafelé gondolkodva duzzog valaki, azt hajtogatva, hogy most nem olyan jó, ami akkor annak tűnt, de semmi kézzelfogható bizonyíték nincs arra, hogy háború esetén jobban járnánk mondjuk Németbe küldözgetni szerelésre a vasakat, vagy ahogy SilvioD mondja lenne olyan hülye a német, hogy 40-50 évre előre vállalná, hogy 5 évvel ezelőtti áron ad majd akkor is mindent.
A Leopard 2A7+/HU az RM részegységek bôsége ellenére is KMW termék. Ha te elkezdesz rà RM-et versenyeztetni a lienctulajdonossal szemben zseniàlisan, akkor màr az elsô megérkezô darabokra sem lesz garanciàd. Semmire. :D Remélem nem ezzel a géniuszi lódulattal csinàljàk a vezetésben legalàbb, ha màr annyira nem fogtàk fel sokatokkal egyetemben, hogy jön a helyzet gyorsan és politikailag és gazdasàgilag és kapacitàsok terén szar lesz a helyzet ugyanolyan gyorsan.

Az a helyzet baszdmeg, hogy nem visszafelé gondolkodok, évekkel ezelôtt elmondtam, hogy ez lesz. Itt a fórumon, sokszor. És bàrmennyire is Csekonics bàrónak érzed magad, hogy ne kelljen kritikàt megfogalmazni az egyértelmû hiba ellen, engem azért zavar kicsikét, hogy ezt is ennyire hülyén sikerült megoldani szar helyzetben, dràgàbban. Szerintem nem nàlam van a képzavar.