[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

NORAD.

New Member
2018. december 22.
14
6
3
A Leopard 2 A7+ a lehető legjobb döntés volt a kormány részéről: könnyen szervizelhető, jó páncélvédettségű, nagy tűzerejű, mozgékony, nagy hatótávolságú és motorikusan is erős harckocsi. Az aktív védelem kicsit hiányérzetet hagy bennünk, de összességében nagyon rendben van az egész.

Másik: Megjelennek olyan cikkek, amelyek a Leókat összevetik az orosz Armata T-14 es tankokkal, de ez azért butaság szerintem, mert egyrészt még mindig be sem fejeződött az Aramata fejlesztése (főleg a titokként kezelt torony, melyben nincs kezelőszemélyzet), másrészt szinte minta-mennyiséget gyártottak le eddig belőle, így nem kezelhető aktív állományú vasnak (olyan stádiumú kb, mint a szintén félig kész PAKFA).
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 874
35 261
113
A Leopard 2 A7+ a lehető legjobb döntés volt a kormány részéről: könnyen szervizelhető, jó páncélvédettségű, nagy tűzerejű, mozgékony, nagy hatótávolságú és motorikusan is erős harckocsi. Az aktív védelem kicsit hiányérzetet hagy bennünk, de összességében nagyon rendben van az egész.

Másik: Megjelennek olyan cikkek, amelyek a Leókat összevetik az orosz Armata T-14 es tankokkal, de ez azért butaság szerintem, mert egyrészt még mindig be sem fejeződött az Aramata fejlesztése (főleg a titokként kezelt torony, melyben nincs kezelőszemélyzet), másrészt szinte minta-mennyiséget gyártottak le eddig belőle, így nem kezelhető aktív állományú vasnak (olyan stádiumú kb, mint a szintén félig kész PAKFA).
A mi szempontunkbol azert is folosleges ez az osszehasonlitas mert nem igen fogunk armataval talalkozni.../legalabbis nagyon remelem./az elozo szazadba az orosz ellen lenni nem volt a legjobb dontesunk egy alkalommal se./
On
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 874
35 261
113
Nem szeretnem szetoffolni a topikot.
De ugye azzal mondenki tisztaban van hogy a kezigranat koteggel lanctalp ellen ongyilkossag ha a hkt sikerul is megkozeliteni vagy a hk meg is tenne ezt a delikvens helyett a granatok vegeznenek az illetovel... De ha az se a hk kezszeme huzna p.csajanal az agyucsore.../
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Elölről reménytelen. Háborúban bizony döglenek a katonák. Ez egy ilyen mesterség. Kézigránát KÖTEG. Nem tudtam, hogy a mágnesesek kimentek a divatból. Az ejtőernyős kézigránátot már akkor is reménytelennek tartottam.
A mostani tankokon van antimagnetikus réteg a festékben, legalábbis hallottam ilyenről. Ha nem is csodaszer egy több kilós töltet nehezebben ugrik fel a pocijára.
 

szaboj

Well-Known Member
2015. december 6.
411
1 079
93
Szerintem az árok fölött elhaladó tank aljára mágneses aknát rakó eljárás életképes dolog. Az oldalról odarohanóst is meg lehet csinálni. A lesből kézigránátköteget a lánctalp alá ma is működne.

A napjainkban játszódó orosz háborús filmekben a kiképzéskor mindig dobnak páncéltörő kézigránátot a felettük átgördülő harckocsi után. Ott ez alap doktrína harckocsik ellen. Vajon sokat ér egy modern MBT ellen?
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Ez az ellenzékizés nagyon uncsi. Mindenki örül, a legbénább kommunikáció a kormánysajtóé....
bocs csak általában azt tapasztaltam, hogy ha a kormány eldönti hogy az egyenes az egyenes, akkor tutira jelennek meg olyan cikkek, hogy mért nem görbe. Én is unom, hogy mindíg bele köt mindenki a másikba, csak pár hőzöngő kedvéért.
 
  • Tetszik
Reactions: kiskrumpli

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 874
35 261
113
A napjainkban játszódó orosz háborús filmekben a kiképzéskor mindig dobnak páncéltörő kézigránátot a felettük átgördülő harckocsi után. Ott ez alap doktrína harckocsik ellen. Vajon sokat ér egy modern MBT ellen?
A motorhazteto a mai napig a legserulekenyebb pontja egy hk nak.

De ugye ha a hk olyan koelsegbe kerul hogy ezt barki megtehesse ugy hogy a hkt kisero gyalogsag ne szedje nyiszlikbe. Attores kell. /felgongyolitesnel ugye a gyalogsagot tamogatja a hk.oda lo ahova kerik./ lerohanasnal ameddig van repesz a rendszerben kuldik ezzerrel a cel objektumokat targyakat raktarbazis javitomuhely./ legazolni max satortabort szokas manapsag amugy tavolrol operalas./
Tehat igen az attores. Attoresnel kerulhet olyan kozelsegbe gyalogos egy ellenseges hk hoz ugy hogy a gyalogsag hkt kisero gyalogsag nincs kozvetlen kozelben. De ekkor a hk ful gazon rongyol at mindenen a senkifoldjen es nem lassit az ellenseges vonal eleresekor se... Hanem halad a fo cel iranyaba... Az agyu cso ilyenkor szigoruan ellorre nez mint a pancelos kopjaja... Tehat a torony loszertarolo es egyeb rekesze vedi a motorhaztetot /persze nem lehetetlen vannak ugyesen dobo emberek./ de nem tul valoszinu hogy valaki megvarjon egy szembe rohano hkt az arokban hogy az atveressen felette hogy o majd granatot dob ra vagy legalabbis megprobalja..../elkepzelheto de szerintem erre is 100.000 bol egy ember aki onkent kijelolne magat erre a feladatra az ilyenre parancsotadot meg valoszinuleg egy golyo lyukasztana at valamely testreszen.../ahhoz hogy egy altiszt tiszt ilyenre parancsotadjon valakinek az eletbe hihetetlenul utalnia kellene az illetot mert ez ongyilkossag...gyilkossag./a humanusabb modszer hogy ertettem...b.szok en bele te g.ci es kesobb kap be veletlen egy lovest a pk.../a pk k se kuldhetnek a biztos halalba senkit amelyik megteszi altalaba vege.../sok hadnagy jarta mar meg a vilagtortenelemben./
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
A mostani tankokon van antimagnetikus réteg a festékben, legalábbis hallottam ilyenről. Ha nem is csodaszer egy több kilós töltet nehezebben ugrik fel a pocijára.
Kézzel kell rárakni a mágneses tölcséraknát az árokból. Kiképeztek, megcsináltam.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 316
55 695
113
Egy ilyen modern mbt,amin ennyi kamera,meg szenzor van, nem sok esélyt ad a gyalogosnak,hogy olyan közel kerüljön hozzá,hogy rádobjon bármit is.
Ezt nem állítja meg 2 kézigránát,ha meg nehezebb motyót akar rádobni az ember,akkor tênylek közvetlenül mellé kell menni,ez a taktika mostanra felejtős.
Talán a lepkefing páncélzatú 2 vh tankokon működött,amiből egy tenyérnyi résen látott ki a vezető,meg mégegyen a lövész,de ott is célszerűbb lehetett az ilyen akciók előtt(!!!) levelet írni az asszonynak....
:rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and jOkA

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 730
113
Miért kell állandóa belevonni a politikát egy HT fórum témái közé?? Qrva unalmas és bosszantó. Egy ellenzék mindenhol ezt csinálja. A mostani hatalom is ezt csinálta amikor ellenzékben volt.... csak ezt hajlamosak egyesek elfeledni....
Nem. Az az unalmas és bosszantó, hogy kb a könyöködig látsz, és mindenbe a belpolt próbálod belemagyarázni. Ez az első és az utolsó szempont is egyben, ami mentén a másik mondanivalóját vizsgáljátok. Tényleg ki..szott unalmas.
Pici egyszerű fejecskékben meg sem fordul, hogy az amúgy önmagától jelentéktelen magyar ellenzéken kívül sokkal nagyobb erők is munkálnak a háttérben, sokkal nagyobb hatalmak igyekeznek a kis országokat a katonai beszerzéseiken keresztül magukhoz láncolni.
Most, hogy végre jól csináljuk és eltökéltnek tűnünk, ez lesz majd akiben (közel s távolabb) ellenállást és gácsoskodást fog kiváltani. Nagyon féltem ezt a beszerzést és nagyon féltem az együttműködést a németekkel és a franciákkal, mert tartok tőle, hogy ezt lesz majd aki igencsak rosszul fogja venni. Lesz majd akinek nem fog tetszeni, hogy a haderőfejlesztésünk értelmes és átgondolt, emiatt jelentősen nőhet az erőnk és a súlyunk. El tudok képzelni olyan lehetőséget is, hogy szélsőséges esetben a szállítások is meghiúsulhatnak (ld Misthralok), vagy később a supportot vagy a korszerűsítésekhez való hozzáférést nehezítik meg számunka. Akár politikai okokból, akár egyszerűen gazdasági okokból.
1. legyen itt a technika
2. legyünk minél nagyobb részben önállóak a karbantartás és a lőszerellátás terén
3. naivitás OFF

Könyörgöm lássunk már tovább ezen a low level belpol szemléleten...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 215
113
Nem. Az az unalmas és bosszantó, hogy kb a könyöködig látsz, és mindenbe a belpolt próbálod belemagyarázni. Ez az első és az utolsó szempont is egyben, ami mentén a másik mondanivalóját vizsgáljátok. Tényleg ki..szott unalmas.
Pici egyszerű fejecskékben meg sem fordul, hogy az amúgy önmagától jelentéktelen magyar ellenzéken kívül sokkal nagyobb erők is munkálnak a háttérben, sokkal nagyobb hatalmak igyekeznek a kis országokat a katonai beszerzéseiken keresztül magukhoz láncolni.
Most, hogy végre jól csináljuk és eltökéltnek tűnünk, ez lesz majd akiben (közel s távolabb) ellenállást és gácsoskodást fog kiváltani. Nagyon féltem ezt a beszerzést és nagyon féltem az együttműködést a németekkel és a franciákkal, mert tartok tőle, hogy ezt lesz majd aki igencsak rosszul fogja venni. Lesz majd akinek nem fog tetszeni, hogy a haderőfejlesztésünk értelmes és átgondolt, emiatt jelentősen nőhet az erőnk és a súlyunk. El tudok képzelni olyan lehetőséget is, hogy szélsőséges esetben a szállítások is meghiúsulhatnak (ld Misthralok), vagy később a supportot vagy a korszerűsítésekhez való hozzáférést nehezítik meg számunka. Akár politikai okokból, akár egyszerűen gazdasági okokból.
1. legyen itt a technika
2. legyünk minél nagyobb részben önállóak a karbantartás és a lőszerellátás terén
3. naivitás OFF

Könyörgöm lássunk már tovább ezen a low level belpol szemléleten...
Így van.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 948
5 080
113
Dehogy nem. Bukarestben a győzelmi parádén majd egymás mellett mennek és taposnak át az eldobált romulán fegyvereken. :D
Volt már ilyen 1916.12.06-án. Nem is értem, hogy soha nem ünnepeljük meg. Az egyesített német-osztrák-magyar haderő (2 hadsereg) 4 hónap alatt tönkreverte a túlerőben lévő 3 román hadsereget (370 ezer fő). Mackensen nem véletlenül szereti ezt a nevet, a névadó zseniális hadvezér volt. Egyébként meg kellene már tanulnunk emlékezni a győzelmeinkre is nemcsak a vereségekre. Ha Bukarestben van Diadalív rajta Budapest 1919-el akkor mi miért nem építünk egyet rajta a Honfoglalás 896, Pozsonyi csata 907, Vértes 1051, Nándorehérvár 1456, Bécs 1485, Eger 1552, Berlin 1757, Buda 1849, Bukarest 1916, Caporetto 1917 stb.. feltüntetésével. Minden év augusztus 20-án lehetne egy katonai parádét tartani, most már lesz mivel felvonulni: a Leo2 jól nézne ki a felvonuláson és mind a nézőkben mind a katonákban növelné a hazafias érzést ráadásul gyakorlati haszna is lenne: sok fiatalnak kedvet csinálna, hogy felszereljen.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Sok mindent nem kaptunk a korábban értékesített cuccokért. Ha lesz 50-60 db T-72 ami elindul és nem rozsdás a csöve akkor be kell tenni tető alá évente 2 kört menni vele. 44-12 harckocsival ne akarjuk megváltani a világot, az semmi, tényleges harci körülmények esetén egy hét alatt elfogynak. Tartalék nincs, hacsak a 12 db nem lesz az miután kiképeződöt a legénység. Bár szerintem azok örökké kiképző gépek lesznek mert folyton kell a tiszteket, tiszthelyetteseket képezni minden évben a sulikban. Plusz a szerződéseseket is, hiszen mindenki jön-megy, ma már nem nyugdíjig tart a szolgálat mint régen. Szóval ha kiesik műszaki hiba miatt, kilőnek egy egy szakaszra való harckocsit egy századból akkor az már mindjárt csak egy fél karú óriás. Ne adjuk el a T-72-est ha van még alkatrész, lőszer hozzá mert úgyse kapni érte semmit, és van rengeteg kiképzett ember rájuk csak már leszerelt. Amennyi T-72 van itthon abból kényelmesen kiállítható egy hk zászlóalj vész esetén. Ha eladod őket, akkor ez a lehetőség elveszik. Még akkor se adnám el ha 150-200 Leo2 A7 volna már itthon. T-55 harckocsikkal harcolnak kb ötven százalékban Szíriában, Jemenben, Donyeckben T-34 is be lett indítva. 20-25 évig még el pihenhetnek egy hangárban nem?
Régóta kéne egy világos katonai doktrína. Mit várunk el a honvédségtől, mire akarjuk használni, ehhez mennyi ember kéne, mennyi szárazföldi jármű, légi eszköz, tüzérségi eszköz, stb.. Ehhez képest hol állunk, mennyi pénz van rá, illetve mennyi kéne még. Utána lehetne számolni, hogy hány harckocsi kéne.
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff