[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Úgy gondolod,hogy egy gépágyúval olyan nagy szám eltalálni egy harckocsit?
Amikor gépágyú lőtávba érsz már valószínüleg kiszúrtak. És jól odavernek a 120mm esel.... meg amúgy is ki az a hülye aki tüzet nyit egy IFVből egy MBTre ágyuval. Lapulnék mit szar a gazba, vagy elhúznék ha lehet...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 316
76 933
113
Amikor gépágyú lőtávba érsz már valószínüleg kiszúrtak. És jól odavernek a 120mm esel.... meg amúgy is ki az a hülye aki tüzet nyit egy IFVből egy MBTre ágyuval. Lapulnék mit szar a gazba, vagy elhúznék ha lehet...
Akinek nincs mása,ezen kívül nincs olyan a csatatéren,hogy mindent látó szem.Szép dolog az amikor a biliárdasztalos hőkamerás közelkeleti videókat nézi az ember csak az nagyon nagyon kis része a valóságnak.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 821
65 363
113
Így van. Tatának úgy lenne értelme, hogy az egy századnyi A4 mellé vennénk még használtan hármat és az egészet modernizáltatnánk valamilyen szintre és akkor ott, vagy majd Debrecenben is lenne harckocsi zászlóalj!

verzió 1:
Tata: 1x A7+ hk zlj +1x A4 hk zlj +2 lánctalpas gl.zlj
Debrecen/Hódmező: 4x gumikerekes gl.zlj

verzió 2:
Tata: 1x A7+ hk zlj +3x lánctalpas gl.zlj
Debrecen/Hódmező: 1xA4 hk zlj +3x gumikerekes gl.zlj

Viszont az ÖMT felszerelhető lenne egy gépesített lövészdandárral T-72 és BTR alapon és két vagy három gépesített könnyű-lövészdandárral BTR és 4x4-es, akár pickup alapon kezdetnek! Én hiszek a két hadosztályos erőben!

I. Hadosztály Attila:
- nehézdandár Tata
- közepesdandár Debrecen/Hódmező
- tüzérezred (3 osztály)
- vadászezred (3 zászlóalj)

II. ÖMT Hadosztály Árpád:
- gépesítettdandár Közép
- könnyűdandár Nyugat
- könnyűdandár Kelet
- könnyűdandár Dél
- tüzérezred (3 D20 osztály)
Annyira ne siess előre mert állítólag csak valami 100-150 btr bevethető. Háromfajta harckocsit nem sok észre vall rendszerben tartani, úgyhogy A4-est nem szívesen látnék beszerezve ennél többet elég sok mindenben különbözik az A7-től. A kiképzést is A7+ -on folytatnám amint megérkezne valamennyi A7+. Nem sok értelme van átképezni T-72-ről A4-re, aztán megint átképezni A7+-ra szerintem. Amibe kerülne az A4, plusz a felújítás, modernizálás A7V-re az már kb alulról súrolhatja az A7+-t újonnan. Az A4 kéznél volt a KMW-nek, kb 18-20db, ebből 6 db-ot szerintem átalakítanak műszaki hk-nak, 12-t meg hogy gyorsítsák a kiképzést lehoznak ide. Mivel az A4-ek már egy ideje ott állnak az udvarukon így legalább megszabadulnak tőle. Meg is szeretnének, kb ez állhat 32db-os tavalyi Bundeshweer átalakítás, megrendelés mögött is.Arról beszéltek egy éve hogy lesz egy rendes gépesített lövész dd, (remélem Tata és nem Debrecen) lesz egy közepes vegyes beazonosíthatatlan valami (kb talán ami most Tatán folyik) és lesz egy könnyű dd, az lehet Hódmező ha valami ott még menthető. Aztán hogy mi lesz...?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 821
65 363
113
Mindez mellett hozzáteszem, hogy azért piszok nagy szerencse is kell, hogy egy harckocsi optikáját ki tudd lőni...
Szír videókban volt többször is ilyen megvakított jármű. Főleg városi körülmények közt megesik az ilyen, ott a törmelék is repked nem csak a lőszer. A nagy por is és a sár is vakíthatja ideiglenesen az optikát. Az egyik szír videón a mesterlövész szépen végigment az összes periszkópon. Persze ez nem megy mindenkinek.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Szír videókban volt többször is ilyen megvakított jármű. Főleg városi körülmények közt megesik az ilyen, ott a törmelék is repked nem csak a lőszer. A nagy por is és a sár is vakíthatja ideiglenesen az optikát. Az egyik szír videón a mesterlövész szépen végigment az összes periszkópon. Persze ez nem megy mindenkinek.

Meg nem is kivitelezhető bármilyen körülmények és bármilyen ellenség ellen. Mondjuk mozgó célponton sem...
Szóval azért az ilyen példákból én nem vonnék le messzemenő következtetéseket...
 
  • Tetszik
Reactions: honved

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Szerintem igazad van. Erre való egy mesterlövész.
Igazából én nem tudom, "mire való" egy sniper, de mert messzire tud lőni pontosan, akkor egy álló tankon lehet esélye eltalálni egy kis célpontot is. De abban is biztos vagyok, hogy a harceljárásokat tervező szakemberek számolnak ezzel, ha reális, és igyekeznek megnehezíteni a "megvakítók" dolgát.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 936
18 421
113
Igazából én nem tudom, "mire való" egy sniper, de mert messzire tud lőni pontosan, akkor egy álló tankon lehet esélye eltalálni egy kis célpontot is. De abban is biztos vagyok, hogy a harceljárásokat tervező szakemberek számolnak ezzel, ha reális, és igyekeznek megnehezíteni a "megvakítók" dolgát.

Hát én még tanultam harckocsi elleni közelharcot, gyakorlotuk is. Aknával a lánc elé fekvés, majd elgurulás, ha a tank már ott van. A másik pedig, rá a tankra és letakarni a nyílásokat. Hát nem hinném hogy élesben megcsináltam volna, ezt a két képtelenségnek tűnő eljárást. Gyakoroltuk viszont, ez tény. Szerintem senki nem is gondolta komolyan.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 821
65 363
113
Mikor lövöldöztek utoljára tankra tankkal? Kapsz egy TOWot, oszt nyóc. Ezért kell az A7es, nem a homlokpáncél miatt. Aztán kétévenként upgradelni, mert különben a következő RPG keresztül lővi.
Most is lőnek. Itt van egy videó pár esetről szintén szírből:
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Hát én még tanultam harckocsi elleni közelharcot, gyakorlotuk is. Aknával a lánc elé fekvés, majd elgurulás, ha a tank már ott van. A másik pedig, rá a tankra és letakarni a nyílásokat. Hát nem hinném hogy élesben megcsináltam volna, ezt a két képtelenségnek tűnő eljárást. Gyakoroltuk viszont, ez tény. Szerintem senki nem is gondolta komolyan.
Én is kaptam rá kiképzést. Mágneses kumulatív szerkentyűvel, és fékernyős kézigránáttal.
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 821
65 363
113
Das-ist-Deutschlands-Panzer-Zukunft-1200x800-85f203e34dd5156e.jpg



Das-ist-Deutschlands-Panzer-Zukunft-1200x800-2b354f936ba115e2.jpg



Das-ist-Deutschlands-Panzer-Zukunft-1200x800-63f71efcdcc7ec16.jpg



Das-ist-Deutschlands-Panzer-Zukunft-1200x800-935fa6d7ad440e49.jpg



Das-ist-Deutschlands-Panzer-Zukunft-1200x800-3b2e252ee082b399.jpg







Das-ist-Deutschlands-Panzer-Zukunft-1200x800-3c0b7f15f27f0254.jpg




Das-ist-Deutschlands-Panzer-Zukunft-1200x800-85974d24e3e4ca33.jpg




Das-ist-Deutschlands-Panzer-Zukunft-1200x800-28de4a20ca706e0f.jpg







Leopard-A7-729x486-185215bcf26b342d.jpg




Leopard-2-1200x800-ab64b5e4ed6279ca.jpg






Na,hirtelen abba lehet fejezni a T-72-zést ebben a topikban!:hadonaszos:
Várnám a szagértőket,az érzékelők,kamerák vonatkozásában,hogy melyik mire való.
Olvasgatom az L-55 löveget,majd teszek be linket,bestiális tűzerő,és pontosság lesz a cicusokban,ezzel bármit ki lehet lőni akár szemből is,most nagyon tele van a fejem az olvasott adatokkal,de magára az A7+-ra szemből 1700mm rha-ra emlékszem,mint frontális védelem,szóval aki rábróbál,az iszkoljon lőtávolon kívülre,mart ezzel vissza tudunk lőni,de annak csúnya vége lesz.
Olyan kérdésem van,hogy ebben van/rendelhető radar/bármi,amivel ,meg lehet határozni a ránk lövöldöző ellen helyét?
Ha ezzel a sok érzékelővel, vagy automata géppuska toronnyal betolatok egy házba, hogy ne lássanak, akkor gondolom szakad törik le minden.