[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 761
35 952
113
Ejj már.
Most gatya a kassza, semmire.nincs pénz, kiveve erre-arra...
A mostani rendelés kifut valami 4? Év múlva, akkor mit csinál a gyár majd?
Panthert meg Skyranger tornyokat fog gyártani másoknak és egyéb komponenseket különféle RM projektekbe.
De elég valószínűnek tartom, hogy 1-2 zászlóaljnyi Lynxet utánrendelünk - ha másért nem is akkor "iparpolitikai okokból"...

Végszükség esetén be lehet vonni valamilyen kerekes jármű licenc/bérgyártásába is.
Pl. a Patria 6x6 "páncéldobozát" összehegeszthetnék, a RÁBÁ-nál meg készre építik. Alvállalkozói munka...
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 872
12 397
113
Akkor végleg bukó az az üzlet?
Nincs mit tenni, be kell rendelni a masodik batch-et is. :p :D

Amugy @krisss nagy vonalakban a katonai vezetes tudja hogy mit akar egyaltalan? Ugy ertem hogy a 200 lancos IFV adott de elobb vagy utobb fog kelleni tobb szaz kerekes vagy lancos(BTR-t lecserelni). Tudjak hogy 100% kerekes kell hogy legyen, vagy mint admiralis-generalis irja feljebb, "ipari okokbol" egy kisebb szazalekuk lehetne lancos is akar(Lynx alapon)?
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 112
2 294
113
Panthert meg Skyranger tornyokat fog gyártani másoknak és egyéb komponenseket különféle RM projektekbe.
De elég valószínűnek tartom, hogy 1-2 zászlóaljnyi Lynxet utánrendelünk - ha másért nem is akkor "iparpolitikai okokból"...

Végszükség esetén be lehet vonni valamilyen kerekes jármű licenc/bérgyártásába is.
Pl. a Patria 6x6 "fémdobozát" összehegeszthetnék, a RÁBÁ-nál meg készre építik. Alvállalkozói munka...
Panther tekintetében nekem kétségeim vannak. Talán igen, talán nem. Skyranger szinte tuti, de a mennyiség nem tudom, mennyire lesz elég a kihasználtság hoz.
Ha nem esik be valami, akkor ahogy írod, iparpolitika.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 174
8 012
113
Egy alakulaton belül miért lenne?

Simán lehetnek vegyes dandárok (azok is lesznek) mivel a lynxek is 2 alakulatnál lesznek és a többit is valamivel fel kell majd fegyverezni.
Pont tegnap néztem a flanszia regimentek felépítéséről több videjót. Elég rendesen használnak láncos technika mellett kerekest (pl. felderítésre).
De dajcséknál is 1 Leo és 2 Puma mellett egy Boxer zlj van.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 576
113
A lynxnek europába a Portugáloknál van nagy esélye. de ők még nem írtak ki tendert semmire ha jól tudom. (nálluk saját gyártás szóba sem kerül elvileg) igazából nekünk ők lennének a legjobbak.
a másik ami könnyen lepotyanó lehet és színtén nem terveznek semmiféle hazai gyártást az írország... modernizálni akarják a hadsereget és rájöttek hogy nekik aztán végképp semmiük sincs... 50% al növelik a védelmi költségvetésüket első lépésben.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 112
2 294
113
Nincs mit tenni, be kell rendelni a masodik batch-et is. :p :D

Amugy @krisss nagy vonalakban a katonai vezetes tudja hogy mit akar egyaltalan? Ugy ertem hogy a 200 lancos IFV adott de elobb vagy utobb fog kelleni tobb szaz kerekes vagy lancos(BTR-t lecserelni). Tudjak hogy 100% kerekes kell hogy legyen, vagy mint admiralis-generalis irja feljebb, "ipari okokbol" egy kisebb szazalekuk lehetne lancos is akar(Lynx alapon)?
A kerekest elég látványosan nem akarják lecserélni. Meg egy jó darabig. És nyilvánosan nincs új terv, csak a régi, egy nehéz, egy kozepes egy könnyű dandár.
Ami jelen állás szerint ippeg kilegozhato.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 761
35 952
113
Panther tekintetében nekem kétségeim vannak.
Abban biztos lehetsz hogy a magyar állam rendelni fog belőle legalább 2-3 zászlóaljnyit. Ennyi megbízása biztos lesz a gyárnak.
Talán igen, talán nem. Skyranger szinte tuti, de a mennyiség nem tudom, mennyire lesz elég a kihasználtság hoz.
A hírek szerint németeknél jóval 100 fölötti mennyiségre van igény Skyrangerből. A legtöbb európai országnak totál zéró a csapatlégvédelme a drónok korában, szóval erre nagyon is lesz igény. Szerintem a Skyranger nagyot fog menni - kár, hogy nem lehet önálló Oerlikon részvényt venni.
Ha nem esik be valami, akkor ahogy írod, iparpolitika.
Nem hiszem hogy 3 zászlólajra való LYNX miatt építettünk gyártat. 1-2 zászlóaljnyi utánrendelés biztos lesz sztem.
Ha megvan az új kerekes harcjármű típus akkor alvállalkozóként oda is bedolgozhat a zalai gyár.
Alapból nem lenne rossz ötlet a LYNY tornyával (vagy annak egy RC vagy könnyített változatával) felszerelni a kerekes IFV-ket...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 223
119 884
113
Nincs mit tenni, be kell rendelni a masodik batch-et is. :p :D

Amugy @krisss nagy vonalakban a katonai vezetes tudja hogy mit akar egyaltalan? Ugy ertem hogy a 200 lancos IFV adott de elobb vagy utobb fog kelleni tobb szaz kerekes vagy lancos(BTR-t lecserelni). Tudjak hogy 100% kerekes kell hogy legyen, vagy mint admiralis-generalis irja feljebb, "ipari okokbol" egy kisebb szazalekuk lehetne lancos is akar(Lynx alapon)?
Igen az irányok ki vannak jelölva a tartalmi részletek változhatnak.