[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Szerintem már a mostani négy felújítása is nettó pénzkidobás volt.
A további ökörködés helyett Inkább a most hazahozott négyet is el kéne adni valami afrikai országnak addig amíg még repülőképesek és van valami áruk...
Miert lett volna ez penzkidobás?
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
773
1 911
93
Az teljesen egyértelmű, hogy igazi értelmet akkor nyerne a projekt, ha fegyverzeti téren sikerülne valamilyen szinten közös nevezőre hozni a gépeket a H-145-ösök H-force rendszerével.
ATGM-ből közös típust kellene rendszeresíteni hozzájuk + az irányított 70mm-es kisrakétákat.
A "P" verziókon vajon lenne mód elhelyezni a H-145 optikai tornyát az orr alatt (a korábbi géppuska torony helyén)?
A MAWS/DIRCM rendszerek mennyire moduláris eszközök? Ha most felszerelnének egy ilyen rendszert egy mihu-ra, azt később át lehet építeni pl. egy új közepes szállítóra? Ugyanez a kérdés érdekes egy FLIR toronyra is.
 
M

molnibalage

Guest
Az teljesen egyértelmű, hogy igazi értelmet akkor nyerne a projekt, ha fegyverzeti téren sikerülne valamilyen szinten közös nevezőre hozni a gépeket a H-145-ösök H-force rendszerével.
ATGM-ből közös típust kellene rendszeresíteni hozzájuk + az irányított 70mm-es kisrakétákat.
A "P" verziókon vajon lenne mód elhelyezni a H-145 optikai tornyát az orr alatt (a korábbi géppuska torony helyén)?
A MAWS/DIRCM rendszerek mennyire moduláris eszközök? Ha most felszerelnének egy ilyen rendszert egy mihu-ra, azt később át lehet építeni pl. egy új közepes szállítóra? Ugyanez a kérdés érdekes egy FLIR toronyra is.
Egy 7 évig repülő típusra értelmetlen integrálni a FLIR tornyot, hogy aztán átrakd egy totál másikra.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 902
22 372
113
Egy 7 évig repülő típusra értelmetlen integrálni a FLIR tornyot, hogy aztán átrakd egy totál másikra.

Nem tudom, mekkora ennek a költségvonzata, de ha úgy nézem, hogy utána átül egy szintén FLIR-el rendelkező gépbe, akkor csak előny lenne, ha már most is megszerzik az ehhez szükséges jártasságot...tapasztalatot.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
773
1 911
93
Egy 7 évig repülő típusra értelmetlen integrálni a FLIR tornyot, hogy aztán átrakd egy totál másikra.

Az az igazság, hogy ha nincs háború, akkor minden haditechnikára költött fillér értelmetlen. Ezen a területen értelmét veszítik a normál közgazdaságtani fogalmak.
A kérdésem ilyetén technikai értelmű volt, ha megoldható az átszerelés és úgyis meg kell majd venni ezeket az eszközöket, akkor igenis lehet racionalitás az "előre hozott" alkalmazásban, gyakorlatszerzésben. Ha a mihu-ra mint réskitöltő eszközre tekintünk, amin vissza lehet szerezni egy szinte elveszett képességet, akkor az árnyalja a képet. Persze ehhez kellenének az emlegetett korszerűsítések, különben tényleg több értelme lenne ráfesteni a TEK jelvényét mint a légierőét.
Még az is lehet, hogy a politikusok ezért hozták vissza őket ilyen gyorsan, amolyan "végső rendfenntartó" eszközként.;)
Na persze ezekkel jelenleg még migránsokat sem lehet üldözni sötétedés után:hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: ZRÍNYI 20!026
M

molnibalage

Guest
Az az igazság, hogy ha nincs háború, akkor minden haditechnikára költött fillér értelmetlen. Ezen a területen értelmét veszítik a normál közgazdaságtani fogalmak.
A kérdésem ilyetén technikai értelmű volt, ha megoldható az átszerelés és úgyis meg kell majd venni ezeket az eszközöket, akkor igenis lehet racionalitás az "előre hozott" alkalmazásban, gyakorlatszerzésben. Ha a mihu-ra mint réskitöltő eszközre tekintünk, amin vissza lehet szerezni egy szinte elveszett képességet, akkor az árnyalja a képet. Persze ehhez kellenének az emlegetett korszerűsítések, különben tényleg több értelme lenne ráfesteni a TEK jelvényét mint a légierőét.
Még az is lehet, hogy a politikusok ezért hozták vissza őket ilyen gyorsan, amolyan "végső rendfenntartó" eszközként.;)
Na persze ezekkel jelenleg még migránsokat sem lehet üldözni sötétedés után:hadonaszos:
Jaj. Nem közgazdaságilag. A Mi-24-eseink hírből sem ismerik a digitális adatbuszt MIL-1553-at. Ha most megrendelnéd egy valag pénzért lenne rajta valami 4 évig. Akkor meg minek? A Mi-24 feltámasztásából elve telt volna több FLIR toronyra és fegyverzetre az új helin.

Tetszik keverni a szezont fazonnal.
Rongyosra ki volt tárgyalva számokkal, hogy ennek a húzásnak értelme semmi nem volt. Tessék visszaolvasni, nem fogom újra leírni.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Már az is eredmény, hogy a tábornok meg merte mondani egy újságírónak ezt. Már nem egy külföldi honlapról tudtuk meg legalább azt, hogy lesz ATGM. Na prsze, azt még nem tudjuk hogy mi. Majd megtudjuk, türelem.
Sturm,és annak niodernizált változata,az Ataka jöhet csak szóba.Vagy még plusz nemkevés pénzért át kell épiteni a gépeket,ha valóban modern,hálózatcentrikus hadviseléshez való ATGMet akarnál integrálni.Oroszoknak olyan tipusuk nincs,Túl sokba kerülne.Használt AH1W-k vásárlása is jobb ötlet lenne.
 

Dumber

Member
2018. szeptember 11.
11
79
13
Oldalakon át lett sulykolva, terjesztve, hogy nem lesz ATGM, mert mindent eladtak.
Meg, hogy a gép semmire nem jó, újra 80-ás évek, T-55 szint, elől ülő minek van, stb... Ez a véleményük. Amit én leírtam az nem a véleményem. 137, 151. oldal. Így volt a múltban, vagy így lett. Olyanok akik életükben nem ültek 24-esen, viszont kiosztanak, jobbantudnak, megmondják az igazat. Legyen, itt úgyis bármi leírható, cáfolható az majd úgyis a homályba vész, ha igaz, ha nem.
De most hivatalosan is kiderült, amit korábban írtam, hogy lesz(van) páncéltörő fegyverzet, a sok “jobbantudja” ezzel meg lett cáfolva.
Festéssel kapcsolatban dettó. A pk most elmondta azt, amit leírtam korábban a festés miértjéről.
Innen visszaolvasva el lehet dönteni ki írt le igazat és ki ostobaságot...
Hozzáteszem: NVG nélkül, 2012 előtt is volt éjszakai repülés, tábori körülmények közötti kitelepüléssel is, éleslövészettel. Ez sem a véleményem, így volt. (Jönnek majd a károgók, ja de csak ide-oda lövöldöztek a 2 szép szemükkel.)
A véleményem: az a képesség ami volt és amit hagytak megszűnni, most 7-8 évig megint lesz. Ennyi.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Oldalakon át lett sulykolva, terjesztve, hogy nem lesz ATGM, mert mindent eladtak.
Meg, hogy a gép semmire nem jó, újra 80-ás évek, T-55 szint, elől ülő minek van, stb... Ez a véleményük. Amit én leírtam az nem a véleményem. 137, 151. oldal. Így volt a múltban, vagy így lett. Olyanok akik életükben nem ültek 24-esen, viszont kiosztanak, jobbantudnak, megmondják az igazat. Legyen, itt úgyis bármi leírható, cáfolható az majd úgyis a homályba vész, ha igaz, ha nem.
De most hivatalosan is kiderült, amit korábban írtam, hogy lesz(van) páncéltörő fegyverzet, a sok “jobbantudja” ezzel meg lett cáfolva.
Festéssel kapcsolatban dettó. A pk most elmondta azt, amit leírtam korábban a festés miértjéről.
Innen visszaolvasva el lehet dönteni ki írt le igazat és ki ostobaságot...
Hozzáteszem: NVG nélkül, 2012 előtt is volt éjszakai repülés, tábori körülmények közötti kitelepüléssel is, éleslövészettel. Ez sem a véleményem, így volt. (Jönnek majd a károgók, ja de csak ide-oda lövöldöztek a 2 szép szemükkel.)
A véleményem: az a képesség ami volt és amit hagytak megszűnni, most 7-8 évig megint lesz. Ennyi.
Dumber
Nomen est omen...
 
M

molnibalage

Guest
Oldalakon át lett sulykolva, terjesztve, hogy nem lesz ATGM, mert mindent eladtak.
Meg, hogy a gép semmire nem jó, újra 80-ás évek, T-55 szint, elől ülő minek van, stb... Ez a véleményük. Amit én leírtam az nem a véleményem. 137, 151. oldal. Így volt a múltban, vagy így lett. Olyanok akik életükben nem ültek 24-esen, viszont kiosztanak, jobbantudnak, megmondják az igazat. Legyen, itt úgyis bármi leírható, cáfolható az majd úgyis a homályba vész, ha igaz, ha nem.
De most hivatalosan is kiderült, amit korábban írtam, hogy lesz(van) páncéltörő fegyverzet, a sok “jobbantudja” ezzel meg lett cáfolva.
Festéssel kapcsolatban dettó. A pk most elmondta azt, amit leírtam korábban a festés miértjéről.
Innen visszaolvasva el lehet dönteni ki írt le igazat és ki ostobaságot...
Hozzáteszem: NVG nélkül, 2012 előtt is volt éjszakai repülés, tábori körülmények közötti kitelepüléssel is, éleslövészettel. Ez sem a véleményem, így volt. (Jönnek majd a károgók, ja de csak ide-oda lövöldöztek a 2 szép szemükkel.)
A véleményem: az a képesség ami volt és amit hagytak megszűnni, most 7-8 évig megint lesz. Ennyi.
Látom a memória rövid című történetről van szó.
  • Arról volt szó, hogy ha lesz is, akkor a 75M USD-n felül lesz. Árcédula hol van hozzá? Vagy mennyiség?
  • Ha lesz, akkor melyik részét nem érted annak a nagy asztalverés közben, hogy ez nem jelent éjszakai ATGM képességet? Mert attól, hogy van NVG attól a célzó és rávezető rendszert nem lehet éjszaka használni.
  • Az hogy 30+ éves ATGM lesz hozzá, ami a korszerű HK-k ellen korlátozottan használható? Mondjuk hála istennek szomszédban és közelben nincs sok korszerű hk.
  • Ha 7 évig repülhetnek a helik akkor, mostantól és 1-2 év múlva idei is érnek mondjuk, akkor 6-7 évre veszünk valamit...? Szerinted mennyire köpködnénk bármit, ha 5-6 évre szereznénk be, ami nem előrelépés és aztán azután megy kukába? Ennek kb. annyi értelme van, mintha a Gripenekhez mondjuk 7 év múlva érkező SDB II mellé venni 6 évre ősrégi AGM-65-öt. Minek...?
Szóval mielőtt itt az "én megmondtam" rész miatt büszke lennél magadra picit felidézhetted volna ezt és rájössz, hogy a probléma az, hogy egy elavult képesség feltámasztásáról van szó rövid időre. Ennek hol van értelme...? Segítek, sehol.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and blogen

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 725
2 497
113
Anyira nem ismerem a Mi-24 rávezető redszerét, de már Metis-M is van hőkamerája, csak gondolom megkellene venni rá. És ki tudja mi van beépitve?

1920px-Antitank_missile_system_Metis-M1.jpg
 
M

molnibalage

Guest
Anyira nem ismerem a Mi-24 rávezető redszerét, de már Metis-M is van hőkamerája, csak gondolom megkellene venni rá. És ki tudja mi van beépitve?

1920px-Antitank_missile_system_Metis-M1.jpg
Ezzel mit akarsz sugallni? Hogy Metsz-M menjen helire? A HMZ-je elégtelen, ma egy komoly helis ATGM HMZ-je 8 km alsó hangon. A 30 éves AGM-114 tud ennyit.
 
  • Tetszik
Reactions: Python

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 059
113
molnibalage

Szerintem azt akarja sugallni, hogyha veszünk a helire ATGM-et, akkor , mint rendszer eleve jár hozzá egy éjjel/nappal használható tűzvezető rendszer is.