[HUN] Mikojan-Gurevics MiG-29 "Fulcrum"

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 020
113
Hát én ebből indúltam ki...
http://en.wikipedia.org/wiki/Zhuk_radar
Ezekszerint a legegeslegeslegeslegjobb verzióval 200km-es távolságban 60 célpontot képes követni. Mondjuk, hogy egy orosz írta és felezzük meg, így legyen 100km... Már az sem rossz, ha összehasonlítjuk a nyugati gépekkel. A rakétákat biztos ennél jóval kisebb távról indítanak csak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 273
76 846
113
Kuruc71

Az új Zsuk radar(zotyek78 is erről ír)biztos hozza azt amit kell különben nem vették volna meg az indiaiak.
Ezeket a prospektus adatokat ne vedd komolyan mert már az AMRAAM 100km-es hatótávolsága is nagyon elméleti.

ui.:Sok szerencsét molni idegösszeomlásához :D
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
AMRAAM 120C7 ???

A radar hatotavolsaga egy dolog de a sugar iranyu felbontokepessege a masik. Mar pedig hiaba latod a celt ha azt nem tudod mekkora mert igy primitiv eszkozokkel is konyen zavarhato.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 020
113
Hát bővebb infókat nem találok Wikin sem Gripenhez (http://en.wikipedia.org/wiki/PS-05/A), sem a Zhukhoz. Annyit látok, hogy az SMT-be pakolt Zhuk-M és a Gripen-ben levő radar 120km-ről detektálja vadászgép méretű célokat. Tehát gondolnám azt -laikus fejjel-, hogy közel azonos kategória. (Van hozzá multi célkövetés, megfelelő rakéta, stb.)
Molni nyugodtabb hangvételű hozzászólását elősegítendő, természetesen tisztában vagyok vele, hogy mi sosem kaptunk volna SMT vagy jobb MiG-et, csak -gondolom-, hogy az oroszok azért valamekkora követési távolsággal hozzák a nyugati színvonalat, legalábbis a fentiek alapján ez jön le. Más kérdés, hogy nekünk A/B verziónál most sem adnának jobbat, de legalábbis nem SMT-t.. Nem is mondom, hogy kellene, csak az izgatja a csőrömet, hogy tényleg ennyire ratyik az orosz gépek vagy nekik (orszok), meg annak a pár stratégiailag fontos szövetségesnek (pl. India) azért ott vannak a nyugati gépekkel nagyjából azonos színvonalon...
Mármint nyílván a 4. gen. gépekről van szó... 5. gen.-ben jócskán le vannak maradva és még le is lesznek maradva egy jó darabig.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
Hát bővebb infókat nem találok Wikin sem Gripenhez (http://en.wikipedia.org/wiki/PS-05/A), sem a Zhukhoz. Annyit látok, hogy az SMT-be pakolt Zhuk-M és a Gripen-ben levő radar 120km-ről detektálja vadászgép méretű célokat. Tehát gondolnám azt -laikus fejjel-, hogy közel azonos kategória. (Van hozzá multi célkövetés, megfelelő rakéta, stb.)
Molni nyugodtabb hangvételű hozzászólását elősegítendő, természetesen tisztában vagyok vele, hogy mi sosem kaptunk volna SMT vagy jobb MiG-et, csak -gondolom-, hogy az oroszok azért valamekkora követési távolsággal hozzák a nyugati színvonalat, legalábbis a fentiek alapján ez jön le. Más kérdés, hogy nekünk A/B verziónál most sem adnának jobbat, de legalábbis nem SMT-t.. Nem is mondom, hogy kellene, csak az izgatja a csőrömet, hogy tényleg ennyire ratyik az orosz gépek vagy nekik (orszok), meg annak a pár stratégiailag fontos szövetségesnek (pl. India) azért ott vannak a nyugati gépekkel nagyjából azonos színvonalon...
Mármint nyílván a 4. gen. gépekről van szó... 5. gen.-ben jócskán le vannak maradva és még le is lesznek maradva egy jó darabig.

Aki azt allitja , hogy az oroszok elvannak barmivel is maradva , az ataludt 20 evet . Ugyanugy hozzafernek barmilyen "high-tech"-nek nevezett cucchoz, es nekik meg csak masolniuk sem kell. Sok dolgot terveznek es gyartanak francia es koreai cegeknek.Amennyi penzt azok beleoltek a fejleszto irodakba meg a gyartosorokba . Abszolute nincsenek elmaradva ilyen teren.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 049
6 489
113
Én úgy tudom, hogy az általunk használt Mig-29-esek régi radarjai nagyon karbantartás igényesek voltak. Gyakran meghibásodtak és sokszor kellett javíttatni. Egyébként a pár sorral fentebb említett R-77-esről is azt olvastam, hogy kb 50 óra levegőben töltött idő után meghibásodik és javíttatni kell.
Tehát egy dolog a jobb paraméter (hacsak papíron is), más dolog a megbízhatóság.
Most már biztos jobbak az oroszok megbízhatósgái adatai (akár lokátor, akár rakéta, akár hajtómű), de amikor mi a Mig-29-eseket megkaptuk, akkor még az ment, hogy a felét sem tudták azoknak a paramétereknek, amiket a gyár kiadott (pl.: a hajtóművek jellemzően 200-250 óra után nagyjavításra szorultak).
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 273
76 846
113
A mi 29-eseinke annyira rossz állapotban voltak,hogy nem nagyon érte volna meg őket modernizálni(a nagyjavítás és modernizálás összköltségénél kicsit drágábban új jobb képességű MIG-eket tudtunk volna vásárolni).
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Ezért nem kellenek most a kutyának se. Aki vehetne, az pl. az oroszoktól sokkal jobb állapotú használtat simán tud szerezni. Nemrég vontak ki megint vagy száz darabot. Ami még röpképes is, vagy legalábbis jóval kevesebbért azzá tehető. A mieink ? 4-5 ami még repülhet. A többi qka.
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
"Mig-29 esin felujitás után menek Jemenbe Az AN-26 osokal együt "


Mi meg kapunk teveket !

HURRRRRAAAAAA !
 

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
553
1 254
93
Mig-29 esin felujitás után menek Jemenbe Az AN-26 osokal együt

Még mindig jó lenne, ha forrással alá tudnád támasztani. Mert arról tudok, hogy késő tél/kora tavasz tájékán érdeklődtek a jemeniek, de azóta senki sem tud semmit. Még pletyka szinten sem terjed, ellentétben más hírekkel...
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 823
2 541
113
Egy kis füstös nagyvas? :D
8ud3.jpg

t0s1.jpg

tpg5.jpg
 

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
553
1 254
93
Én meg már találkoztam a bázisparancsnokkal és Hendével is. Ettől még nincs megerősítve a dolog...
 

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
553
1 254
93
Közvetet modon a Kecskemèti repülöbázis parancsnokátol van az infom

korábban meg ezt állítottad:

A forrásom: a vezérkar helyettestől (legmagasabb légierős pozíció) meg a kecskeméti bázis hadműveletéről

http://htka.hu/kozosseg/discussion/comment/61826/#Comment_61826

http://htka.hu/kozosseg/discussion/comment/61709/#Comment_61709
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
Szemet szúrt a "közvetett" rész. Phoenix révén én közvetett kapcsolatban vagyok a bázisparancsnokkal és Hendével, Hende révén Orbánnal, Orbán révén Putyinnal, Putyin révén Obamával. De a sarki kocsmáros révén ugyanígy kapcsolatban vagyok a helyi pappal, a pap révén a megyés püspökkel, a megyés püspök révén Erdő Péter bíborossal, a bíboros úr révén magával a pápával.
Hm... azért ott vagyok a szeren ismerősök terén, nem?
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 020
113
Én pedig meglestem ezt a Jement... Érdemes megnézni a GDP-jét és összevetni a haderejüket a miénkkel... :S
Legalább 4x a GDP-nk náluk, úgyhogy mondjuk költsük csak a NATO által előírt 2%-ot az MH-ra és meg van oldva egy kis méretű, de normális katonaság.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 504
14 929
113
Ezt a felsorolást mind ütöm, mert én ismerem a jemeni főmufti kecskéjét, aki panaszkodott az EU-nál szexuáliszaklatás miatt.... Na... ezt űberelje valaki.... :) :)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 928
18 400
113
Nem érdemes ám nézegetni, kinek mennyi az éves nemzeti jövedelme. Ebbe a szempontba, ha Észak Koreát is bevesszük, akkor az egész világnak csak katonaságra kellene költenie. :)
Megnézted azt is, Jemen mennyit költ éves szinten egészségügyre, oktatásra, infrastruktúra fenntartásra, közigazgatás állapotára, nyugdíjakra, családi pótlékra, kultúrára, stb. ?
Na ugye, ha megnézed, akkor látható nem épp európai ott a kép. :)