[HUN] Mikojan-Gurevics MiG-29 "Fulcrum"

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 020
113
Megnéztem... Ezért írtam, amit írtam... A GDP 6%-át költik katonaságra, ahogy írtam, az ő GDP-jük meg kb. 1/4-e a miénknek... Ebből azért kiszámítható, hogy az a 6% jóval a mi GDP-nk 2% alatt van.
 

Galcom

Well-Known Member
2010. július 2.
968
3 387
93
Helló,

Jemen (és a harmadik világ nagy része) nem saját költségvetésből fegyverkezik, hanem valaki adja rá a pénzt. Ezért felesleges nézni a pénzügyi mutatóikat.

Jemen esetében elsősorban az USA fizeti a számlát, amit nagyrészt a Posztszovjet térségben költenek el.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
715
113
Ha igaz ez a jemeni sztori, akkor bejelnthetnék már, mert miért is titok? Az USA is bejelenti az F-35 körüli üzletkötéseket,,, nekünk miért nem megy a roncsaink eladásának publikálása?? Kérdés. Hol ujjítanák fel ezeket, hogy kirepüljenek? Van arra itthon feljogosított cég? Ruszki is benne lenne? Meg mi az, hogy az AN-26-ok is mennek? Nehogymár az kelljen valakinek. Nekem ez kacsának tűnik... sajnos. (illetve csak akkor örülnék neki, ha a befolyt lóvéból tényleg teknikát vennének).
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 020
113
"Jemen esetében elsősorban az USA fizeti a számlát, amit nagyrészt a Posztszovjet térségben költenek el." Oo
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 910
73 320
113
Facebookról:

<i>"Koncsik István: A 17 év üzemeltetése 25 milliárd forintot emésztett fel, ez körülbelül 112 millió dollár. Töredéke minden másnak... augusztus 25., 13:40"</i>

...azt már látjuk hogy mire volt elég ez a pénz.

Meg azt is láthattuk a repülőnapon hogy a huszonvalahány gépből egynek volt letakarva a fülkéje, de arról is félig lefújta már szél. Pedig még mindig el akarjuk adni őket.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 910
73 320
113
Egy érdekes képet találtam a makettinfón:

1530219_43977_PICT0013_2.JPG


Ezek szerint volt olyan időszak, amikor rendesen le voltak takarva a MiG-29-esek.

Szerintetek kb. mikor készülhetett ez a fotó?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 308
54 745
113
Terminator

A képminőségből és az autókból ítélve a 90's években.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 760
65 017
113
Hm, hogy miért nem tudták betolni ezeket kunmadarason valamelyik hangárba... Sose fogom megérteni minek ragaszkodtak/ragaszkodnak ehhez a semmi kecskeméti reptérhez. De a lobbi az lobbi.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 760
65 017
113
95 körül kb, babetta smk, lada, mentős toyota, meg egy régi ducato vagy peugeot nyugatról importálva. Plusz azok a ruhák.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 020
113
Most akkor a MiG-29-ek még repülgetnek vagy hogy van ez? Oo

http://www.jetfly.hu/rovatok/jetfly/szimulator/vfat2013/
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 910
73 320
113
Gripen pilótákat keresgetve találtam ezt:

http://www.dongosqn.hu/magyar/szazad-tagjai.htm
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 049
6 487
113
A Dongó század 2010 végén szűnt meg (2010 Dec 31-ig még szolgálatot adtak a Mig-29-esek, de már csak 7 pilótával).
2010-ben még a kecskeméti repülőnapon is repült 29-es.
Az eredetileg Magyarországra szállított 28 darabból 3 MiG-29-es lezuhant, 11 darabot pedig még 2006-ban nyilvánítottak feleslegessé, majd 2008-2009-ben született meg a döntés a maradék kivonásáról is.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 760
65 017
113
Ez ok, akkor elvileg volt 14 a hadrendben. Amiből 4 repképes. Most akkor vagy volt 2 5-6 gépes század vagy mind a Dongóban volt és a Pumának nem volt csak az 4-5 év alatt bejövő gripenek?
Abból a 14 kukázott 29-esből kb a fele a butaság meg a bemutató repülések miatt ment tönkre. Nem sok egy kicsit? Kíváncsi vagyok az első gripen mikor megy a méh-be.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
antigonosz

"Kíváncsi vagyok az első gripen mikor megy a méh-be."

Valamikor 2026 után, úgy kb. a lízing lejártától számított első pár nap valamelyikén... :( :D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 235
76 796
113
Eddig úgy tudtam,hogy a MIG-29S 9.13(NATO:Folcrum-C)megnövelt gerincében üzemanyag van de most azt olvastam,hogy az ECM rendszer(L-203BE) elektronikai blokkjai kerültek ide.Mi az igazság?Ez a púp mennyivel rontotta a repülési jellemzőket?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 235
76 796
113
A szöveg lemaradt.A pirossal keretezett részen az alap MIG-29 9.12-ben nem képernyő hanem lámpás gombok vannak.Az lenne a kérdés,hogy(9.13 műszerfala elvileg)mire való ez a kijelző?