[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Azt sem értem, hogy a Z26-ot miért titkolják! A napokban elhangzott a vkf szájából, hogy egy négy hónap alatt összecsapott fércmű, egy vita sokat segítene rajta!
 
  • Tetszik
Reactions: fmedve

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Hali,
Azt nem értem , hogy mi a francért van ilyen nagyon nagy titokzatosság az egész nyomorult felújítás köröl , mintha valami 22.századi csúcs technikát kapnánk vissza. Senki egy normális mondatot nem akar mondani hivatalosan . Ez mondjuk a Falconra, de különben az egész Zrinyi 2026-ra is igaz. :-(
"Mondjál keveset, abba nem tudnak belekötni"
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Azt sem értem, hogy a Z26-ot miért titkolják! A napokban elhangzott a vkf szájából, hogy egy négy hónap alatt összecsapott fércmű, egy vita sokat segítene rajta!
Nem akarlak bosszantani,de erős a gyanum,hogy az egész Z2026 program csak parasztvakitás és pótcselekvés,nem átgondolt haderőfejlesztés.Propaganda,látszatcselekvés,és nomenklatúraigények kielégitése honvédségi köntösben némi tényleges,vagy elodázhatatlan "fejlesztéssel".És azt is meglehetőssen ahogy esik úgy puffan módra.Politikai hókuszpókusz
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Azt sem értem, hogy a Z26-ot miért titkolják! A napokban elhangzott a vkf szájából, hogy egy négy hónap alatt összecsapott fércmű, egy vita sokat segítene rajta!


Ha még nem jöttél volna rá, ebben az országban ilyen hogy "társadalmi vita" nem létezik. Akkor meg minek bocsájtanának vitára bármit is, ha úgysem érdekli a döntéshozókat a véleményem, a véleményed ...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ha még nem jöttél volna rá, ebben az országban ilyen hogy "társadalmi vita" nem létezik. Akkor meg minek bocsájtanának vitára bármit is, ha úgysem érdekli a döntéshozókat a véleményem, a véleményed ...
Hosszú évtizedek után vegyétek már végre észre, hogy honvédelmi kérdésekben nem volt "döntéshozóK" csak egyetlen ember, és az a PÉNZÜGYMINISZTER volt!! Akarhattak a katonák bármit (a leépítéseken kívül persze), arról a Gripen kivételével a pénzügyesek mindig kiderítették hogy az csak kívánság, "szeretnék", rózsaszín álom lehet, de pénz nincs/nem adtak rá. Ilyen alapon tényleg fölösleges is a társadalmi vita, max itt meg a kocsmában folytathatunk szájtépést, az eredmény(telenség) ugyanaz. A MH tényleges helyzetébe nem láthatunk bele, senki civil nem tudja hány pilóta és műszaki várja ugrásra készen a nagyjavított Mi-24-eket (esetleg összesen 10-15 vagy senki?!), milyen és hány fedélzeti fegyver van vagy nincs hozzájuk raktáron, vagy egyáltalán MILYEN CÉLBÓL történt a nagyjavításuk?!! Szóval beszélgethetünk/vitatkozhatunk nyugodtan vagy véres szájjal egymást elküldve a messzi sötét/büdös .....-ba, ez csak a mi hobbink, a hatás ugyanaz ...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Hosszú évtizedek után vegyétek már végre észre, hogy honvédelmi kérdésekben nem volt "döntéshozóK" csak egyetlen ember, és az a PÉNZÜGYMINISZTER volt!! Akarhattak a katonák bármit (a leépítéseken kívül persze), arról a Gripen kivételével a pénzügyesek mindig kiderítették hogy az csak kívánság, "szeretnék", rózsaszín álom lehet, de pénz nincs/nem adtak rá. Ilyen alapon tényleg fölösleges is a társadalmi vita, max itt meg a kocsmában folytathatunk szájtépést, az eredmény(telenség) ugyanaz. A MH tényleges helyzetébe nem láthatunk bele, senki civil nem tudja hány pilóta és műszaki várja ugrásra készen a nagyjavított Mi-24-eket (esetleg összesen 10-15 vagy senki?!), milyen és hány fedélzeti fegyver van vagy nincs hozzájuk raktáron, vagy egyáltalán MILYEN CÉLBÓL történt a nagyjavításuk?!! Szóval beszélgethetünk/vitatkozhatunk nyugodtan vagy véres szájjal egymást elküldve a messzi sötét/büdös .....-ba, ez csak a mi hobbink, a hatás ugyanaz ...


Szerintem nincsen igazad. Pld. a pénzügyminiszter biztosan nem szól abba bele, hogy most AIRBUSZ jön, vagy FALCON, esetleg Mi-24 átfestés. A katonáknak mindebben megvan a maga felelőssége. Mert aki kiállhatna a honvédség érdekeiért, az is látja, ha karriert akar, akkor be kell állni abba a sorba, amelyet neki szántak.. Így van ez más szakmák esetében is, csak talán nincs kihatással a biztonságpolitikára, hanem legfeljebb az emberek egészségére. Tudnék mondani a saját területemről is számos példát, amikor a dolgok kívülről reklámozottan kiválóak, csili-vilik, de ténylegesen, amit a közönség nem lát le van rohadva, fertőzéseket terjeszt, stb. Ha egy vendég betévedne az ilyen hátsó udvarokba, akkor többet még hasonló intézménybe sem tenné be a lábát MO-n. Igenis vannak mindenhol felelősök, akik az adott keretekből azt hozzák ki amit. Nem lehet a felelősséget lerázni. Aki döntött, annak kellene viselnie a következményeit a döntéseinek (az élet minden területén), és nem elkenni a dolgokat, ahogy az szokásos... Ezzel a hozzászólásoddal egyáltaslán, egy picit sem értettem egyet...
 
  • Tetszik
Reactions: Celebra

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Szerintem nincsen igazad. Pld. a pénzügyminiszter biztosan nem szól abba bele, hogy most AIRBUSZ jön, vagy FALCON, esetleg Mi-24 átfestés. A katonáknak mindebben megvan a maga felelőssége. Mert aki kiállhatna a honvédség érdekeiért, az is látja, ha karriert akar, akkor be kell állni abba a sorba, amelyet neki szántak.. Így van ez más szakmák esetében is, csak talán nincs kihatással a biztonságpolitikára, hanem legfeljebb az emberek egészségére. Tudnék mondani a saját területemről is számos példát, amikor a dolgok kívülről reklámozottan kiválóak, csili-vilik, de ténylegesen, amit a közönség nem lát le van rohadva, fertőzéseket terjeszt, stb. Ha egy vendég betévedne az ilyen hátsó udvarokba, akkor többet még hasonló intézménybe sem tenné be a lábát MO-n. Igenis vannak mindenhol felelősök, akik az adott keretekből azt hozzák ki amit. Nem lehet a felelősséget lerázni. Aki döntött, annak kellene viselnie a következményeit a döntéseinek (az élet minden területén), és nem elkenni a dolgokat, ahogy az szokásos... Ezzel a hozzászólásoddal egyáltaslán, egy picit sem értettem egyet...
A pénzügyminiszter nem abba szólt bele hogy mit vegyen a Honvédség, hanem meghatározta hogy mennyi pénzt kapnak! Ez évtizedekig még az addigi szint fenntartására se volt elég, egymást követték a leépítések - szépen körülírva és megmagyarázva hogy így is van MH. Ez szemmel láthatóan azóta változott, mikor Tump néhány apró figyelmeztető seggberúgást eszközölt a NATO-tagállamok felé, és közölte hogyha nem költenek a szövetségi előírásnak megfelelően többet katonai célokra akkor sokkal nagyobb rúgások is lehetnek és e célra van neki nagyobb bakancsa is. Azóta van KICSIT több pénz a MH "fejlesztésére", és azóta múlik a beszerzés a HM főtiszti állományán (meg a szerencsén, mint az Airbusok beszerzése is mutatja). Előtte tiltakozásul max lemondhattak volna a beosztásukról, valaki más örömmel ült volna a székükbe, de semmi más nem változott volna.
 
  • Tetszik
Reactions: sidewinder12

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Hosszú évtizedek után vegyétek már végre észre, hogy honvédelmi kérdésekben nem volt "döntéshozóK" csak egyetlen ember, és az a PÉNZÜGYMINISZTER volt!! Akarhattak a katonák bármit (a leépítéseken kívül persze), arról a Gripen kivételével a pénzügyesek mindig kiderítették hogy az csak kívánság, "szeretnék", rózsaszín álom lehet, de pénz nincs/nem adtak rá. Ilyen alapon tényleg fölösleges is a társadalmi vita, max itt meg a kocsmában folytathatunk szájtépést, az eredmény(telenség) ugyanaz. A MH tényleges helyzetébe nem láthatunk bele, senki civil nem tudja hány pilóta és műszaki várja ugrásra készen a nagyjavított Mi-24-eket (esetleg összesen 10-15 vagy senki?!), milyen és hány fedélzeti fegyver van vagy nincs hozzájuk raktáron, vagy egyáltalán MILYEN CÉLBÓL történt a nagyjavításuk?!! Szóval beszélgethetünk/vitatkozhatunk nyugodtan vagy véres szájjal egymást elküldve a messzi sötét/büdös .....-ba, ez csak a mi hobbink, a hatás ugyanaz ...
Érdekes,de lengyel,román,cseh,bolgár is szarban voltak,talán még jobban is mint mi.Szerbeket most nem keverem ide,ők háborúztak,más tészta.
Tudomásul kell venni,hogy a haderőn,és az egész államon,belűl, lezajlott a 90es évak legelején egy pozicióharc.És ezt a harcot a kamarillapolitikus langyosban ellevő,bárkit kiszolgálló irasztal-nomenklatúra nyerte meg.Megőrizték,átmentették,kiteljesitették hatalmukat,szervezeti rendszerüket,érdekeltségeiket-és át is örkitették.Amig ezt a monolitot szét nem kergetjük,nem változik itt semmi.Szép lassan elrohadunk.Pont.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
A pénzügyminiszter nem abba szólt bele hogy mit vegyen a Honvédség, hanem meghatározta hogy mennyi pénzt kapnak! Ez évtizedekig még az addigi szint fenntartására se volt elég, egymást követték a leépítések - szépen körülírva és megmagyarázva hogy így is van MH. Ez szemmel láthatóan azóta változott, mikor Tump néhány apró figyelmeztető seggberúgást eszközölt a NATO-tagállamok felé, és közölte hogyha nem költenek a szövetségi előírásnak megfelelően többet katonai célokra akkor sokkal nagyobb rúgások is lehetnek és e célra van neki nagyobb bakancsa is. Azóta van KICSIT több pénz a MH "fejlesztésére", és azóta múlik a beszerzés a HM főtiszti állományán (meg a szerencsén, mint az Airbusok beszerzése is mutatja). Előtte tiltakozásul max lemondhattak volna a beosztásukról, valaki más örömmel ült volna a székükbe, de semmi más nem változott volna.


Olyan szépen írsz, hogy majdnem el is hittem. Tudod, foglalkozok (mondjuk hobbiként) olyan dolgokkal, amik igen jelentős idő és pénz befektetését kívánják meg tőlem. Természetesen nekem sincsen meg mindig és mindenre a rávaló. Megtehetném, hogy az t amire adott esetben évekig nem jut forrásom, kitegyem az esőbe a szabad ég alá. Nem ezt teszem. Elszállíttatom ezeket a dolgokat egy raktárba és ott várják a feltámadásukat, illetve azt, hogy meglegyen a javításukhoz-restaurálásukhoz megfelelő összeg. Van, ami már 10-20 éve hever, anélkül, hogy bele tudtam volna fektetni egy fillért is. De legalább az állaga nem romlik és ha egyszer lesz rá pénzem, akkor megújul. Nos direk írtam le ezt a történetet, mert ezt hiányolom MO-ról úgy általában az állami szférából, így a katonaságtól is. Ha nincs pénzem a haditechnikát üzemben tartani, de perspektívikusan szükségem van rá, akkor egyszerűen lekonzerválva tartom és várok a jobb időkre. MO-n a konzerválás azt jelenti jobb esetben, hogy hagyok valamit szétrohadni a szabad ég alatt egy szakadt ponyvával letakarva. Igen, ez a szemlélet nem új, de általános és ez is a gazdasági bajaink forrása. láttam az országban számos olyan műemléket (ne a mostani kastélyprogramra gondolj, hanem kicsit korábbra, 10-20 évvel ezelőttre, amikor egy műemlék tetőzetét megbontotta az időjárás. Arra nem volt pént, hogy ilyenkot valaki ezt karbantartás címén rendbehozza. Aztán a boltozatok beáztak, beomlottak, majd bodzabokrok nőttek a törmelékek halmain. És ekkor avatkozott be az állam, rekonstruálva az egész építményt. Ha nem ismernéd az előzményeket, akkor bedőlnél a látszatnak és azt mondanád, ez igen, ezek vigyáznak az értékeikre. hát ez hiányzott a haditechnika szintjén is a távlatokba tekintés. Így ma már nem tudunk előhúzni szinte semmit a modernizációra, mert amikor még válogathattunk volna az eszközök között, akkor a pillanatnak élő gondolkodás győözött.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 535
72 531
113
41426711_971557829719184_717416622565883904_o.jpg


Új képen az egyik mihu.


Gondolom ezt akarta linkelni Allesmor Obranna is... csak hát ez ugyanaz a gép, ugyanazon a napon, ugyanott, kb. ugyanabból a szögből, csak néhány pillanattal később.

Nekem még mindig az a furcsa, hogy csak ennek az egy gépnek az egyszeri repüléséről van fotó. Pedig hamarosan vissza kellene már szállítani az összeset, azaz az átadás előtti berepüléseknek már folyni kellene.
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 589
8 712
113
Olyan szépen írsz, hogy majdnem el is hittem. Tudod, foglalkozok (mondjuk hobbiként) olyan dolgokkal, amik igen jelentős idő és pénz befektetését kívánják meg tőlem. Természetesen nekem sincsen meg mindig és mindenre a rávaló. Megtehetném, hogy az t amire adott esetben évekig nem jut forrásom, kitegyem az esőbe a szabad ég alá. Nem ezt teszem. Elszállíttatom ezeket a dolgokat egy raktárba és ott várják a feltámadásukat, illetve azt, hogy meglegyen a javításukhoz-restaurálásukhoz megfelelő összeg. Van, ami már 10-20 éve hever, anélkül, hogy bele tudtam volna fektetni egy fillért is. De legalább az állaga nem romlik és ha egyszer lesz rá pénzem, akkor megújul. Nos direk írtam le ezt a történetet, mert ezt hiányolom MO-ról úgy általában az állami szférából, így a katonaságtól is. Ha nincs pénzem a haditechnikát üzemben tartani, de perspektívikusan szükségem van rá, akkor egyszerűen lekonzerválva tartom és várok a jobb időkre. MO-n a konzerválás azt jelenti jobb esetben, hogy hagyok valamit szétrohadni a szabad ég alatt egy szakadt ponyvával letakarva. Igen, ez a szemlélet nem új, de általános és ez is a gazdasági bajaink forrása. láttam az országban számos olyan műemléket (ne a mostani kastélyprogramra gondolj, hanem kicsit korábbra, 10-20 évvel ezelőttre, amikor egy műemlék tetőzetét megbontotta az időjárás. Arra nem volt pént, hogy ilyenkot valaki ezt karbantartás címén rendbehozza. Aztán a boltozatok beáztak, beomlottak, majd bodzabokrok nőttek a törmelékek halmain. És ekkor avatkozott be az állam, rekonstruálva az egész építményt. Ha nem ismernéd az előzményeket, akkor bedőlnél a látszatnak és azt mondanád, ez igen, ezek vigyáznak az értékeikre. hát ez hiányzott a haditechnika szintjén is a távlatokba tekintés. Így ma már nem tudunk előhúzni szinte semmit a modernizációra, mert amikor még válogathattunk volna az eszközök között, akkor a pillanatnak élő gondolkodás győözött.

Lesz benne NVG ez tuti. Elég biztos forrásból tudom, olyantól aki a beosztása miatt ismeri a programot. Ennél többet nem akarok mondani,mert lehet,hogy ez is sok volt. Több gépről is láttam képeket. A hajózók oroszországi átképzése/visszaképzése már lezajlott.
Magáról a Mi-24 felújításról az a véleményem, hogy hasznos,de későn jött. Ez elsősorban a Hende számlájára írható. Aki leállítatta a típust,méregdrágán akart UH-1-eseket mert "az egységes és mindenkinek jó",amihez tetejében egy rakás dolgot nem is akartak odaadni az amerikaiak, plusz az USA-ba lehetett volna őket hordani nagyjavítani. Jó pénzért. Hende miután repült a Mi-24-es típussal nyilván hallhatta a típus különlegességei mellett,hogy mennyire becsülik az afgánok és az amerikaiak a magyar Mi-24-es oktatópilótákat,műszakaiakat és az AMT egy valódi sikertörténet. Aztán ahelyett,hogy a típus nagyjavításának és modernizálást kezdte volna intézni,kitalálta az egységes könnyűhelikopter koncepciót. A 24-est meg feláldozta. Pedig ha még 2012-13-ban lefut az egész,akkor már rég megkaphatta volna a Honvédség a legkorszerűbb Mi-35M/VM változatot. Mert akkor még nem ment az oda-vissza szankciózás.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger and Luthero
M

molnibalage

Guest
Olyan szépen írsz, hogy majdnem el is hittem. Tudod, foglalkozok (mondjuk hobbiként) olyan dolgokkal, amik igen jelentős idő és pénz befektetését kívánják meg tőlem. Természetesen nekem sincsen meg mindig és mindenre a rávaló. Megtehetném, hogy az t amire adott esetben évekig nem jut forrásom, kitegyem az esőbe a szabad ég alá. Nem ezt teszem. Elszállíttatom ezeket a dolgokat egy raktárba és ott várják a feltámadásukat, illetve azt, hogy meglegyen a javításukhoz-restaurálásukhoz megfelelő összeg. Van, ami már 10-20 éve hever, anélkül, hogy bele tudtam volna fektetni egy fillért is. De legalább az állaga nem romlik és ha egyszer lesz rá pénzem, akkor megújul. Nos direk írtam le ezt a történetet, mert ezt hiányolom MO-ról úgy általában az állami szférából, így a katonaságtól is. Ha nincs pénzem a haditechnikát üzemben tartani, de perspektívikusan szükségem van rá, akkor egyszerűen lekonzerválva tartom és várok a jobb időkre. MO-n a konzerválás azt jelenti jobb esetben, hogy hagyok valamit szétrohadni a szabad ég alatt egy szakadt ponyvával letakarva. Igen, ez a szemlélet nem új, de általános és ez is a gazdasági bajaink forrása. láttam az országban számos olyan műemléket (ne a mostani kastélyprogramra gondolj, hanem kicsit korábbra, 10-20 évvel ezelőttre, amikor egy műemlék tetőzetét megbontotta az időjárás. Arra nem volt pént, hogy ilyenkot valaki ezt karbantartás címén rendbehozza. Aztán a boltozatok beáztak, beomlottak, majd bodzabokrok nőttek a törmelékek halmain. És ekkor avatkozott be az állam, rekonstruálva az egész építményt. Ha nem ismernéd az előzményeket, akkor bedőlnél a látszatnak és azt mondanád, ez igen, ezek vigyáznak az értékeikre. hát ez hiányzott a haditechnika szintjén is a távlatokba tekintés. Így ma már nem tudunk előhúzni szinte semmit a modernizációra, mert amikor még válogathattunk volna az eszközök között, akkor a pillanatnak élő gondolkodás győözött.
Az égvilágon semmiféle mértékben nem vonatkozik a kommented emel kommentjére.
 
M

molnibalage

Guest
Lesz benne NVG ez tuti. Elég biztos forrásból tudom, olyantól aki a beosztása miatt ismeri a programot. Ennél többet nem akarok mondani,mert lehet,hogy ez is sok volt. Több gépről is láttam képeket. A hajózók oroszországi átképzése/visszaképzése már lezajlott.
Magáról a Mi-24 felújításról az a véleményem, hogy hasznos,de későn jött. Ez elsősorban a Hende számlájára írható. Aki leállítatta a típust,méregdrágán akart UH-1-eseket mert "az egységes és mindenkinek jó",amihez tetejében egy rakás dolgot nem is akartak odaadni az amerikaiak, plusz az USA-ba lehetett volna őket hordani nagyjavítani. Jó pénzért. Hende miután repült a Mi-24-es típussal nyilván hallhatta a típus különlegességei mellett,hogy mennyire becsülik az afgánok és az amerikaiak a magyar Mi-24-es oktatópilótákat,műszakaiakat és az AMT egy valódi sikertörténet. Aztán ahelyett,hogy a típus nagyjavításának és modernizálást kezdte volna intézni,kitalálta az egységes könnyűhelikopter koncepciót. A 24-est meg feláldozta. Pedig ha még 2012-13-ban lefut az egész,akkor már rég megkaphatta volna a Honvédség a legkorszerűbb Mi-35M/VM változatot. Mert akkor még nem ment az oda-vissza szankciózás.
Ne haragudj, de a számok megmutatták azt, hogy az az UH-1N csomag minden lett volna, csak nem "méregdrága". A kedvedért linkeljem újra a hsz-t?

Abból indult ki a sok meg nem értett zseni, hogy a semmit sem költő szétrohadó 24-es flotta "költsége" mennyi volt. Azt most látjuk, hogy egy feltámasztás bármiféle egyéb szolgáltatás nélkül 70%-ába kerül fajlagosan.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Lesz benne NVG ez tuti. Elég biztos forrásból tudom, olyantól aki a beosztása miatt ismeri a programot. Ennél többet nem akarok mondani,mert lehet,hogy ez is sok volt. Több gépről is láttam képeket. A hajózók oroszországi átképzése/visszaképzése már lezajlott.
Magáról a Mi-24 felújításról az a véleményem, hogy hasznos,de későn jött. Ez elsősorban a Hende számlájára írható. Aki leállítatta a típust,méregdrágán akart UH-1-eseket mert "az egységes és mindenkinek jó",amihez tetejében egy rakás dolgot nem is akartak odaadni az amerikaiak, plusz az USA-ba lehetett volna őket hordani nagyjavítani. Jó pénzért. Hende miután repült a Mi-24-es típussal nyilván hallhatta a típus különlegességei mellett,hogy mennyire becsülik az afgánok és az amerikaiak a magyar Mi-24-es oktatópilótákat,műszakaiakat és az AMT egy valódi sikertörténet. Aztán ahelyett,hogy a típus nagyjavításának és modernizálást kezdte volna intézni,kitalálta az egységes könnyűhelikopter koncepciót. A 24-est meg feláldozta. Pedig ha még 2012-13-ban lefut az egész,akkor már rég megkaphatta volna a Honvédség a legkorszerűbb Mi-35M/VM változatot. Mert akkor még nem ment az oda-vissza szankciózás.


Nem tudom miért álmodoztok még most is az orosz relációban. Mi-35, T-90, stb. Szerintem már a NATO csatlakozás óta tudható dolog volt, hogy ez az irányultság ki fog előbb-utóbb kopni, mert ki kell kopnia. Jó szövetségesként egyszerűen nem tehetünk máshogy. Látszik ez a Mi helik feltámasztásán is. Akár pénzkidobás volt, akár nem, akár tetszik nekünk itt, akár nem, akkor is ez már az orosz reláció végjátéka. Eljött az idő. Meg kell fizetni ennek a szövetségnek is az árát, mint régebben a VSZ védőernyőjét. Írhatunk itt 100 oldalakat, de ennek a váltásnak vagyunk a tanui.
 
M

molnibalage

Guest
Az UH-1 az egy ámokfutás volt, szerencse, hogy nem lett belőle semmi.
Erre azért indoklást kérnék. Mert 2011-ben kb. senki nem futott a MH kegyiért, hogy ugyan vegyen helit, amikor éppen kihaló félben levő állatfajok voltak. Ezeket most feltámasztják.

Fajlagosan 30%-kal többért egy fullos majdnem kulcsrakész rendszert kaptunk volna, szimulátorral és logisztikai támogatással egy időre.

Ez ámokfutás...? Pislogok. Erősen.

A Hende leállította a 24-eseket, hiba volt, tudjuk miért, de Mi-35M-re akkoriban se volt pénz.
Lásd ez.

Amerikából a Mi-24-es relációjában vagy Blackhawk, vagy semmi.
Az UH-1N gépek kora miatt? Lehet, hogy egyesek agyát zavarja, de kb. azok a helik annyira overkillek lettek volna, mint a Gripenek a román F-16 előtt. Full éjszakai képesség AGM-114-gyel és szállítási képességgel? A környéken nincs ilyen ma sem...

Anno pont arról ment a vita, hogy a román ágyús heli éjjel cafatokra lövi a 24-est is a meghalt konfigjában...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Amerikából a Mi-24-es relációjában vagy Blackhawk, vagy semmi.

Mi szükségünk lenne már Blackhawkra! Azt a szolnokiak nyomták nagyon, de kaptak helyette H145-öt. Most már egészen más szempontok mellett kell megítélni a közepes beszerzését, mégpedig a jelentős teher és katonai szállítóképesség szempontjából! Ár/érték arányban a Mi-171 lenne ideális, viszont csak az AW101 elérhető jelenleg, ahol az érték aránya még jobb, mint a 171-nél, csak az árcédula is vaskosabb.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 085
60 178
113
Mi szükségünk lenne már Blackhawkra! Azt a szolnokiak nyomták nagyon, de kaptak helyette H145-öt. Most már egészen más szempontok mellett kell megítélni a közepes beszerzését, mégpedig a jelentős teher és katonai szállítóképesség szempontjából! Ár/érték arányban a Mi-171 lenne ideális, viszont csak az AW101 elérhető jelenleg, ahol az érték aránya még jobb, mint a 171-nél, csak az árcédula is vaskosabb.
Én az akkorról beszélek, nem a mostról.
Amúgy kell a közepes, vegyes feladatú helikopter.
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 589
8 712
113
Erre azért indoklást kérnék. Mert 2011-ben kb. senki nem futott a MH kegyiért, hogy ugyan vegyen helit, amikor éppen kihaló félben levő állatfajok voltak. Ezeket most feltámasztják.

Fajlagosan 30%-kal többért egy fullos majdnem kulcsrakész rendszert kaptunk volna, szimulátorral és logisztikai támogatással egy időre.

Ez ámokfutás...? Pislogok. Erősen.


Lásd ez.


Az UH-1N gépek kora miatt? Lehet, hogy egyesek agyát zavarja, de kb. azok a helik annyira overkillek lettek volna, mint a Gripenek a román F-16 előtt. Full éjszakai képesség AGM-114-gyel és szállítási képességgel? A környéken nincs ilyen ma sem...

Anno pont arról ment a vita, hogy a román ágyús heli éjjel cafatokra lövi a 24-est is a meghalt konfigjában...

Ha egyáltalán kegyeskedtek volna átadni ezeket az amerikaiak. Ugyanis már a FLIR-re is azt mondták, hogy az exportkorlátozás alá esik.