[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 017
113
Elnézést, hogy fejből írtam valamit. Vagy akkor most nyomozhatok, de akkor nem kaptok idén HT összefoglalót. Melyik legyen? :)

Egyébként meg lásd korábbi kommentet. Totál mindegy, hogy hány Mi-24-re baszunk el 20 mrd HUF-ot, ha nincs éjszakai harcképessége.

Megjegyzem áramlástechnikus vagyok, nem olajmérnök. A bányászathot semmi közöm. Downstream-en dolgozok.
Azért azt remélem megadod, hogy ha kell, ugyan úgy be lehet építeni abba is bármit, amit egy akármilyen nyugati platformba is be lehetne. Pont el fogja bírni, jelenleg platformot újíttatunk fel. Az NVG vagy ATGM pont akkor lesz ezekhez a hordozó platformokhoz, amikor igényünk lesz rá hogy legyen.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 589
16 191
113
Az, hogy valami éjszaka repül nem jelent NVG-t. Hány airlineren van NVG? A leszálláshoz és navigációhoz éjszaka egészen más a minimum, mint ahhoz, hogy célfelderts és harcolj...
Nem útvonalrepülésre gondolt. Hallottam már keresőóriás lebegni éjjel amelyiket. Gondolom nem zseblámpáztak Az éjjeli képesség megteremtése házon belül is megoldható és arányában az ára sem tétel. Ez nem a 80-as évek... Már a gyerekek is "infravetős" éjjel látóval hülyülnek.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 698
3 927
113
Pedig szoktak ejszaka repulni. Valamennyi nvg-snek kell lennie.
Azért az NVG előtt is volt élet. két féle ARK rádióiránytű készlet van az alap Mi-8-ason is meg van rádiómagasságmérő is. Ezzel már képes vagy éjszaka navigálni, csak ne menjél alacsonyra. De GPS is be szokott lenni építve a navigációhoz. meg piros fény, amivel megvilágítod éjjel a műszereket.
Elnézést, hogy fejből írtam valamit. Vagy akkor most nyomozhatok, de akkor nem kaptok idén HT összefoglalót. Melyik legyen? :)
Ha rám hallgatsz, azt csinálsz, amit akarsz.
De ha máskor is rajta kapunk, hogy olyat állítasz, ami nem igaz, akkor az szóvá lesz téve. Mindannyiunknak az az érdeke, hogy ne legyen tele úgytudtam féle valótlanságokkal a fórum.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
A 7 meg több, mint féltucat. Persze, ha 24 lenne, az is "kurvamindegy" lenne, mi? :). Az éjszakai képességről honnan vagy ilyen biztos? Láttál valami szerződést? Nekem azt tanították, hogy a mérnökök tényekre alapoznak, nem jósolnak, és nem "egyetlen példából extraponálnak a végtelenbe".
Nem tudjuk, hogy mikkel szerelik fel őket.
Ezek szerint pont annyi pct. eszközük van jelenleg mint a horvát gépeknek.
Az, hogy a személyeskedésbe menekülsz, az szomorú. Őszintén sajnálom.
Nem tudom, hogy érted ezt a verés dolgot? Mihut kéne verni, vagy mi? Ahhoz elég vastag. Mondjuk egy 737-es lehet hogy behorpadna egy jobban megküldött ütéstől. láttam már olyat, amin 200+ horpadás volt. de csak boxzsákot meg az edzőpartnereimet szoktam verni. de nem is értem, hogy jön ez ide.
Szóval akkor szorítkozzunk a tényekre, ha lehet, ne pedig vérpistikésen toljuk fullba, ok? :) ;)

Szóval 20 mrd-ért 6P+6V. A műszaki tartalom ismeretlen.
Annyit lehet tudni, hogy megvettek egy ukrán gyártósort, ami aktív védelmi eszközöket gyárt.
Azt is tudjuk, hogy annyi pct fegyver van jelenleg a 24-esekhez, mint az OH-58-asokhoz.
Minden más spekuláció.
Hagyjad a francba, buta.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Pedig szoktak ejszaka repulni. Valamennyi nvg-snek kell lennie.
A 703-as es a 705-os az, molnib csak kepzetlen, aki par emberrel ideiglenesen el tudta hitetni, hogy ert hozza, de csak az utobbi 24 oraban irt vagy 3 tenyszeruen valotlant csak ebben a topikban.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Hol szoktad látni/hallani őket, és honnan tudod hogy éjszaka milyen helikopter repül?
Felismerem a hangjat. Es mintha alacsonyan repulnenek, pont mint nappal.
Oke, lehet, hogy csak a szomszed hallgatja a tv-jet tul hangosan, mar megint. Biztosat nem tudok, mert tenyleg nem latom. :)
Dudi talan tudja a valaszt.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
A 7 meg több, mint féltucat. Persze, ha 24 lenne, az is "kurvamindegy" lenne, mi? :). Az éjszakai képességről honnan vagy ilyen biztos? Láttál valami szerződést? Nekem azt tanították, hogy a mérnökök tényekre alapoznak, nem jósolnak, és nem "egyetlen példából extraponálnak a végtelenbe".
Nem tudjuk, hogy mikkel szerelik fel őket.
Ezek szerint pont annyi pct. eszközük van jelenleg mint a horvát gépeknek.
Az, hogy a személyeskedésbe menekülsz, az szomorú. Őszintén sajnálom.
Nem tudom, hogy érted ezt a verés dolgot? Mihut kéne verni, vagy mi? Ahhoz elég vastag. Mondjuk egy 737-es lehet hogy behorpadna egy jobban megküldött ütéstől. láttam már olyat, amin 200+ horpadás volt. de csak boxzsákot meg az edzőpartnereimet szoktam verni. de nem is értem, hogy jön ez ide.
Szóval akkor szorítkozzunk a tényekre, ha lehet, ne pedig vérpistikésen toljuk fullba, ok? :) ;)

Szóval 20 mrd-ért 6P+6V. A műszaki tartalom ismeretlen.
Annyit lehet tudni, hogy megvettek egy ukrán gyártósort, ami aktív védelmi eszközöket gyárt.
Azt is tudjuk, hogy annyi pct fegyver van jelenleg a 24-esekhez, mint az OH-58-asokhoz.
Minden más spekuláció.

Az oroszok nem rakhatnak bele semmit!Csak az lesz benne ami most benne van azaz full 70-es évek végi szovjet haditechnikai színvonal.Ez ebben a formában pénzkidobás!és ami a legrosszabb jegeli a jelenlegi helyzetet mert azt fogják mondani,hogy nem kaptok semmit mert 2018-ban adtunk már...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 067
26 626
113
Szét kellett volna vágni az összes mihut, mielőtt felújítják! Most értettem meg, hogy milyen elővigyázatosak voltak a BMP-k meg Gvozgyinkák kivonásakor, hogy szétvágatták őket, így megakadályozták sikeresen, hogy abból a pénzből, amiből fejleszteni is lehetne, az eredeti állapotba kerüljenek helyreállításra, ha esetleg mégis szükség lenne a képességre a jövőben!
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 017
113
Az oroszok nem rakhatnak bele semmit!Csak az lesz benne ami most benne van azaz full 70-es évek végi szovjet haditechnikai színvonal.Ez ebben a formában pénzkidobás!és ami a legrosszabb jegeli a jelenlegi helyzetet mert azt fogják mondani,hogy nem kaptok semmit mert 2018-ban adtunk már...
Vagy így lesz, vagy nem. De az biztos. Azzal hogy valaki a jövőbe lát, nem vagyunk előrébb. Ha akarják hogy legyen bele korszerűbb színvonal mint a 70 -es években volt, akkor lesz bele, ha nem akkor nem.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 017
113
Szét kellett volna vágni az összes mihut, mielőtt felújítják! Most értettem meg, hogy milyen elővigyázatosak voltak a BMP-k meg Gvozgyinkák kivonásakor, hogy szétvágatták őket, így megakadályozták sikeresen, hogy abból a pénzből, amiből fejleszteni is lehetne, az eredeti állapotba kerüljenek helyreállításra, ha esetleg mégis szükség lenne a képességre a jövőben!
A BMP és a 2S1 is pont jó lenne :(. Most aztán nagyon jó hogy szét lettek vágva, mert a SEMMI van helyette.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal, tonyo and fip7

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 067
26 626
113
A BMP és a 2S1 is pont jó lenne :(. Most aztán nagyon jó hogy szét lettek vágva, mert a SEMMI van helyette.

Ha rendszerbe akarnánk újra állítani felújítva, annak ugyanúgy nem lenne értelme, mint a Mihuknak, csak pénzt dobnánk ki rengeteget! A modernizációjukkal együtt pedig a ténylegesen új, modern eszközök elől vennénk el a lehetőséget. A BMP-1 2017-ben nem hiszem, hogy hiányozna, a 2Sz1 max lőtávja pedig valami kétezer méterrel nagyobb csak, mint a D20-nak, cserébe viszont fele akkora a lőszer tömege. Igazából technikai szempontból helyes döntés volt, hogy a D20 maradt, mert kétszer akkora pusztító erőt képviselt egy olyan környezetben, ahol senkinek nem volt tüzérségi radarja.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 589
16 191
113
Felismerem a hangjat. Es mintha alacsonyan repulnenek, pont mint nappal.
Oke, lehet, hogy csak a szomszed hallgatja a tv-jet tul hangosan, mar megint. Biztosat nem tudok, mert tenyleg nem latom. :)
Dudi talan tudja a valaszt.
Még mivel kevernénk? A mókussal?
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 378
7 866
113
Dudi! Csak ne lepődjünk meg rajta hogy 1-2 éven belül hirtelen NVG képességekkel meg felfegyverezve fogjuk őket látni. 10-12 milliárdból az az az 30-35 millió euroból a szomszédos országokban bárhol modernizálnánk számunkra.
Az is igaz hogy a felújítás inkább politikai alapon ment részben. De részben mert gyártói felújítást kapnak.
Honnét tudhatjuk hogy mihelyt hazaérkeznek nem e fognak kapni valami modernizálást? Igen sajnos a döntésekbe nem látunk bele.
Igen jók lettek volna H-145 ök is. De az számunkra jelenleg még árérzékeny. Egyébként nem lennék meglepődve hogy a HM már nem kapott ajánlatot a gyártottól. Biztos van még valami a háttérben amiről nem tudhatunk még. Mert pl a kicsi AS et vajon miért modernizálják jobbra. Mert az már modernizáció.
Ez van. Jelenleg a döntéshozók ennyit meg erre szántak pénzt. Majd 2-3 év múlva meglátjuk hogy tényleg megérte e az a felújítás.

Akkor voltunk istenbarmok mikor azokat a BMP et kidobtuk. Ha most lenne legalább egy századnyi belőle. Akkor itthon is helyben fel tudnánk őket modernizálni. RÁBA. Új motor váltómű,új torony pl 30 mm éjszakai hőoptikával, új kommunikációs egységek+ ba light os kiegészítő páncélvédelem. Ezeket itthon mindent meg tudtok volna csinálni. És kaptunk volna egy viszonylag Sakál kategóriájú BMP t.
Ugyanez elmondható a 2s1 ről is. Új motor bele. Alváz-löveg felújítás egy tűzvezető radar. És modernebb kommunikációs elektronikát bele. 10 milliádból kaptunk volna egy használható önjárót. Mellé meg jöhettek volna + ba a 155 ök. 12 db önjáró +12 db cézár. Mellé egy kis sorozatvető. 30-34 db al szerintem egy nagyobb várost is leradírozhatunk a térképről. Persze ez is csak állom marad.