Magyar folyami erők / MH 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezred

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 676
32 314
113
Flottilla...
Sokan nem tartják hasznalhatonak a folyami egységeket a ami világba.
De egy elképzelt szituációba amire persze esély csekély nagy haszna lenne a folyami ellatmany szállításának biztositasaba. Teszem azt egy kárpátalja megszakasa esetén a latorcan és a tiszán. Nem tényleges harcfeladatban való részvételre hanem folyami municio esetleg korhazhalyo kivédésére első osztályú lenne mármint nem az aknamentesito hajók hanem a fegyveres folyami egységek...

De municio szállítás és sebesultellatas mellett én fantáziát látok meg úszó muhelyekbe is. Komplett szerelő és karbantartó hajókat lehetne kialakítani. Amik könnyen gyorsan attelepithetoek és gyorsan hasznalhatoak is. A municiolerakatok karbantarto bázisok igy is úgyis a fronttol távol vannak... nem azt mondom hogy csak ilyenek kellenek (tehát nem gond ha nincs folyam a front közelébe akkor megoldhatoak ezek a feladatok a hagyományos modon) de ahol van ott konnyen alkalmazhatoak lennének.) Tudom ez sok pénz és tudom nem valószínű hogy valaha is lessz ilyen. De én latok benne fantaziat.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 952
113
Flottilla...
Sokan nem tartják hasznalhatonak a folyami egységeket a ami világba.
De egy elképzelt szituációba amire persze esély csekély nagy haszna lenne a folyami ellatmany szállításának biztositasaba. Teszem azt egy kárpátalja megszakasa esetén a latorcan és a tiszán. Nem tényleges harcfeladatban való részvételre hanem folyami municio esetleg korhazhalyo kivédésére első osztályú lenne mármint nem az aknamentesito hajók hanem a fegyveres folyami egységek...

De municio szállítás és sebesultellatas mellett én fantáziát látok meg úszó muhelyekbe is. Komplett szerelő és karbantartó hajókat lehetne kialakítani. Amik könnyen gyorsan attelepithetoek és gyorsan hasznalhatoak is. A municiolerakatok karbantarto bázisok igy is úgyis a fronttol távol vannak... nem azt mondom hogy csak ilyenek kellenek (tehát nem gond ha nincs folyam a front közelébe akkor megoldhatoak ezek a feladatok a hagyományos modon) de ahol van ott konnyen alkalmazhatoak lennének.) Tudom ez sok pénz és tudom nem valószínű hogy valaha is lessz ilyen. De én latok benne fantaziat.
Kórházhajó? Amúgy hogy viszed át ezeket a Tiszára egy háborús időszakban? Mert Szerbia zárni fogja a határokat. Az úszó műhely miért mobil? Folyóhoz van kötve. Ez a három parádézni untig elég. A két vitorlás melléjük már felér egy kisebb flottával. Admirálist nem neveznek ki? Csak a hagyományok miatt.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 676
32 314
113
Cssz ek műhely hajok voltak. Elvileg direkt ilyen feladatra találtak ki őket.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 676
32 314
113
Egyébként aki érdeklődik a 2.vh s érdekességek iránt ajánlom figyelmébe a cssz 001 002 ott (a cssz rövidítés csapat szállító (mi um nek használtuk őket uszo muhely (az egyik nagy a másik kissebb javításokra lett alkalmassá teve) na de ami érdekes hogy meg a németek keszitettek őket anglia megszallasahoz. A hadrendbol kivonták őket a kétezres évek elején de a mai napig üzemelnek civilbe. Szerintem érdekes
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 676
32 314
113
Ha valaki tud valami érdekeset a flottilarol az szerintem ebbe a topikba írhatja (hogy jelenleg a vizugynel dolgozok nagyon belebu.ultam. a folyami hajokba főleg hogy a napokba kezdődik az egyik karbantartása részemről.) Tehát minden ami folyami hajozas engem most nagyon érdekel és ha valaki tud valami jó kis iromány t vagy kutfobol tudást megkoszonnem.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 688
3 824
113
Egyébként aki érdeklődik a 2.vh s érdekességek iránt ajánlom figyelmébe a cssz 001 002 ott (a cssz rövidítés csapat szállító (mi um nek használtuk őket uszo muhely (az egyik nagy a másik kissebb javításokra lett alkalmassá teve) na de ami érdekes hogy meg a németek keszitettek őket anglia megszallasahoz. A hadrendbol kivonták őket a kétezres évek elején de a mai napig üzemelnek civilbe. Szerintem érdekes
2? :eek:
eddig csak a cssz-001-ről hallottam. az ma Viza néven Ráckevénél van kikötve. Létezett másik is?
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ha valaki tud valami érdekeset a flottilarol az szerintem ebbe a topikba írhatja (hogy jelenleg a vizugynel dolgozok nagyon belebu.ultam. a folyami hajokba főleg hogy a napokba kezdődik az egyik karbantartása részemről.) Tehát minden ami folyami hajozas engem most nagyon érdekel és ha valaki tud valami jó kis iromány t vagy kutfobol tudást megkoszonnem.
Az index Fórumon a Közlekedés rovatban van egy Hajók, ...... topik, az elég érdekes, és hozzáértő, tájékozott szakik is írnak oda, közölnek fotókat és híreket a hajózásról.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Az egész flottila úgy ahogy van nem jó semmire. Mindössze egyetlen fegyvertelen műhelyhajóra lenne szükség, hogy adott esetben bombákat tudjanak kiemelni a tűzszerészek a Dunából. A meglévő három hajót eladnám, mert az alu hajótest még civilben hasznosítható más felépítménnyel, vagy leküldeném tengerre (tengeri járőrhajók ezek!) valamilyen EU vagy NATO misszióba, mondjuk majd LÍbia parjaihoz ha létrejön a menekülttábor ott!
 

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Kórházhajó? Amúgy hogy viszed át ezeket a Tiszára egy háborús időszakban? Mert Szerbia zárni fogja a határokat. Az úszó műhely miért mobil? Folyóhoz van kötve. Ez a három parádézni untig elég. A két vitorlás melléjük már felér egy kisebb flottával. Admirálist nem neveznek ki? Csak a hagyományok miatt.
Biztos, hogy zarni fogja? A fidesz kormany ota rengeteget javult veluk a kapcsolatunk es ok amugyis azt csinaljak amit az oroszok mondanak nekik, es veluk is megertjuk egymast, ha akarjuk.
 

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Az egész flottila úgy ahogy van nem jó semmire. Mindössze egyetlen fegyvertelen műhelyhajóra lenne szükség, hogy adott esetben bombákat tudjanak kiemelni a tűzszerészek a Dunából. A meglévő három hajót eladnám, mert az alu hajótest még civilben hasznosítható más felépítménnyel, vagy leküldeném tengerre (tengeri járőrhajók ezek!) valamilyen EU vagy NATO misszióba, mondjuk majd LÍbia parjaihoz ha létrejön a menekülttábor ott!
Persze, csak egy hajo kell bombat kiemelni... ha azzal meg tortenik valami, akkor meg nem is kell tobbet bombakat kiemelni, ugye?o_O
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Igazad van, úgy ahogy van ki kell vonni az összeset és valamilyen köztulajdonban levő dunai hajót ellátni megfelelő kisméretű daruval!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 952
113
Biztos, hogy zarni fogja? A fidesz kormany ota rengeteget javult veluk a kapcsolatunk es ok amugyis azt csinaljak amit az oroszok mondanak nekik, es veluk is megertjuk egymast, ha akarjuk.
Ez a jó viszonytól független. Háborúban nem résztvevő harmadik félkét (nem Nato ország) nem fog harcoló csapatokat átengedni a területén. Nem egy világvégi országról van szó hanem egy akár Szerbiával is szomszédi viszonyban álló országról. Nem beszélve róla hogy ez alapból minősített helyzetet jelent nekik hiszen egy szomszédos országban van fegyveres konfliktus.
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
753
2 243
93
Flottilla...
Sokan nem tartják hasznalhatonak a folyami egységeket a ami világba.
De egy elképzelt szituációba amire persze esély csekély nagy haszna lenne a folyami ellatmany szállításának biztositasaba. Teszem azt egy kárpátalja megszakasa esetén a latorcan és a tiszán. Nem tényleges harcfeladatban való részvételre hanem folyami municio esetleg korhazhalyo kivédésére első osztályú lenne mármint nem az aknamentesito hajók hanem a fegyveres folyami egységek...

De municio szállítás és sebesultellatas mellett én fantáziát látok meg úszó muhelyekbe is. Komplett szerelő és karbantartó hajókat lehetne kialakítani. Amik könnyen gyorsan attelepithetoek és gyorsan hasznalhatoak is. A municiolerakatok karbantarto bázisok igy is úgyis a fronttol távol vannak... nem azt mondom hogy csak ilyenek kellenek (tehát nem gond ha nincs folyam a front közelébe akkor megoldhatoak ezek a feladatok a hagyományos modon) de ahol van ott konnyen alkalmazhatoak lennének.) Tudom ez sok pénz és tudom nem valószínű hogy valaha is lessz ilyen. De én latok benne fantaziat.

Szerintem is van benne fantázia,de szerintem inkább ugy mint a Riverine Squadron az Usában.Igaz ott a különleges erőkhöz tartoznak ha jól tudom.
Az általuk használt gyors,jol fegyverzett hajóik (pl a SOC-R) jól használhatóak lennének nálunk is.Békeidőben és háborúban egyaránt jó hasznát vennénk.Persze ettől függetlenül maradhatnának a jelenlegi hajóink is,a most is elvégzett feladatokra.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 587
5 190
113
Engem is folyton ez bolygatott. Csak aztán szerintem az Unimog olcsóbb fenntartású, és mobilabb is, mert a naszád csak a Dunán korzózhat jó célpontként.

A Mistral nem csak az Atlas indítóból áll. az MCP a parton követi vagy hogy? Amúgy lehetett volna Albi indítóval is BTRen, nem kellett...
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Úgy tűnik fejlesztésre kerül ez is. A meglévő három Nestin osztályú -teljesen funkcióját vesztett- folyami aknaszedő mellé új, korszerű eszközök is beszerzésre kerülnek a lehetséges kis léptékű folyami operációk támogatására.

3xNestin osztály, avagy MS-25 (AM-22 Óbuda, AM-31 Dunaújváros, AM-32 Dunaföldvár):
AM31-Hadihajos-Kikepzes-Budapest-Duna-2019Tavasz-HAJOZASHU-dronfoto20.jpg

Hosszúság: 26,94 m
Szélesség: 6,48 m
Oldalmagasság: 2,7 m
Maximális merülés teljes rakománnyal, illetve ZENON berendezéssel kiegészítve: 1,2-1,4 m
Hatótávolság: 1500 km
Maximális sebesség hegymenetben: 24 km/h
Maximális sebesség völgymenetben: 33 km/h
Deszantképesség: 30 fő
Személyzet: 17 fő
Fedélzeti daru teherbírása: 500 kg

2xAN-2 tűzszerész járőrhajó:
DSCF5085.jpg

Teljes hosszúság: 13,4 m
Szélesség: 3,8 m
Legnagyobb magasság: 2,6 m
Merülési mélység: 0,6 m
Deszantképesség: 12 fő
Maximális sebesség hegymenetben: 30 km/h
Maximális sebesség völgymenetben: 45 km/h

2xSOC-R rohamcsónak:
SBT_22_on_SOC-R_boats.jpg

Hosszúság: 10 m
Szélesség: 2,97 m
Maximális merülés: 0,6 m
Hatótávolság: 230 km
Maximális sebesség: 74 km/h
Deszantképesség: 8 fő
Személyzet: 4 fő

2xZodiac PRO850:
20200703_MH_2_KRDD_%C3%BAj_haj%C3%B3k-3.jpg

Teljes hosszúság: 8,5 m
Szélesség: 3 m
Merülési mélység: 0,6 m
Deszantképesség: 12 fő
Maximális sebesség: 60km/h

1xAntares 7,10 parancsnoki motorcsónak:
dsc_2040m.jpg

Teljes hossz: 7 m
Szélesség: 2,76 m
Merülés: 0,75 m
Maximális befogadóképesség: 7 fő
Legnagyobb sebesség: 50 km/h
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Általánosan használt kisebb eszközök.

Alumínium rohamcsónak:
01.jpg

Hossza: 6 m
Szélessége: 1,5 m
Magassága: 0,6 m
Szállítható személyek száma: 2 + 6 fő
Max. sebessége hegymenetben: 9 km/h
Max. sebessége völgymenetben: 14 km/h

Könnyű deszantátkelő készlet, avagy KD–84:
5a0d5ad3c8501_k6.jpg

Hossza: 5,02 m
Szélessége: 1,32 m
Magassága: 0,64 m
Teherbírása: 1000 kg
Szállítható személyek száma: 10 fő
Sebessége 2–4 személlyel: 35–40 km/h
5-6 személlyel: 25–30 km/h
7–10 személlyel: 14–20 km/h