[HUN] Műszaki alakulatok és eszközeik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 343
81 803
113
Hadihídkészletek mikor jönnek?
( 2 nagy folyóval számolva az 12 közepes, és 12 nehéz készlet minimum (!). 6x egy irány vagy ,3x-or 2 irány.) Ami jóval több kell hogy legyen, ha már 60-70 tonnás szekereket vásárolunk.
Aztán van még pár folyónk és csatornánk ha nem tévedek.
Úszóképesség minek?
( Konrad hadművelet. Németek elérték a Váli vizet, majd ott maradtak mert nem bírta el semmi a Tiger-eket...pedig mehettek volna Bp-t irányába tovább, ha van híd.)
Egyenlőre 1-es Dunántúli dandár, mert kb a duna megállítja őket.
( Nem régen vergődtem a Harci Műszaki Alakulatok fejlesztésének hiánya miatt. Nem a teherautók mennyisége zavar, hanem a szakcsapatok nemlétezése.)
Miert nem 18 vagy 10?
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 713
15 347
113
Hogy jött ki ez a szám? Milyen harcászati vag, logisztikai alapja van?
Melyik szám?
A 12 készlet? Azt leírtam.
2 folyó ( Duna, Tisza)
Minimum ,az 3 átkelő pont. (Észak - Közép - Dél)
Ez 6 átkelő, kétirányúsítva ( két sáv a 3 átkelőn), annyi mint 12 készlet.
Minimum.
És ez közút csupán.
Vasúti hidakba még nem álltam bele, pedig abból is van-volt ,kellene pár készlet.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 657
70 728
113
Melyik szám?
A 12 készlet? Azt leírtam.
2 folyó ( Duna, Tisza)
Minimum ,az 3 átkelő pont. (Észak - Közép - Dél)
Ez 6 átkelő, kétirányúsítva ( két sáv a 3 átkelőn), annyi mint 12 készlet.
Minimum.
És ez közút csupán.
Vasúti hidakba még nem álltam bele, pedig abból is van-volt ,kellene pár készlet.

Egy normális esetben kellene ez mind, de élesben mi nem pontonozgatnank semmit. A szomszédban se működött sokáig sehol. Előbb robbantanank mi fel a Duna hidakat is csakhogy lassitsuk az ellent, minthogy kelet felé pontonhidat verjunk.
De bekeidoben viszont szükség lehet rá valamilyen okbol, és gyakorolnia is kellene a katonáknak az osszeszerelest.
Szerintem jók lesznek még egy darabig azok a régi szovjet hidak, nincs nekünk annyi nehéz tankunk hogy azokért megerje megvenni egyenlőre. Esetleg ha a német valami használtat adna olcsón akkor el lehet rajt gondolkozni.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 343
81 803
113
Melyik szám?
A 12 készlet? Azt leírtam.
2 folyó ( Duna, Tisza)
Minimum ,az 3 átkelő pont. (Észak - Közép - Dél)
Ez 6 átkelő, kétirányúsítva ( két sáv a 3 átkelőn), annyi mint 12 készlet.
Minimum.
És ez közút csupán.
Vasúti hidakba még nem álltam bele, pedig abból is van-volt ,kellene pár készlet.
Értem, de csak leírtál számokat, de egyiket sem indoklod. Miért pont 3 a minimum átkelőpont? Miért nem 4 vagy 10 vagy 2?
 
  • Vicces
Reactions: megazez

Faboo78

Well-Known Member
2018. január 4.
274
1 109
93
Melyik szám?
A 12 készlet? Azt leírtam.
2 folyó ( Duna, Tisza)
Minimum ,az 3 átkelő pont. (Észak - Közép - Dél)
Ez 6 átkelő, kétirányúsítva ( két sáv a 3 átkelőn), annyi mint 12 készlet.
Minimum.
És ez közút csupán.
Vasúti hidakba még nem álltam bele, pedig abból is van-volt ,kellene pár készlet.
Vasúti hidakhoz vasút is kellene, hogy legyen mit összekötni...
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 713
15 347
113
Értem, de csak leírtál számokat, de egyiket sem indoklod. Miért pont 3 a minimum átkelőpont? Miért nem 4 vagy 10 vagy 2?
Mindegy mennyit írok, mert egy sincs.
Az a mennyiség meg amit megadtam kb a városoknak sem elég, Bp, Szeged,Szolnok, stb....
Dráva,Száva, Sajó , stb sehol még...
Meg van egy raklap csatorna is, azokon sem lenne rossz átkelni ha úgy van.
Szóval MINIMUM mennyiséget írtam, az emberi értelem határain belül.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 343
81 803
113
Mindegy mennyit írok, mert egy sincs.
Az a mennyiség meg amit megadtam kb a városoknak sem elég, Bp, Szeged,Szolnok, stb....
Dráva,Száva, Sajó , stb sehol még...
Meg van egy raklap csatorna is, azokon sem lenne rossz átkelni ha úgy van.
Szóval MINIMUM mennyiséget írtam, az emberi értelem határain belül.
De nem az emberi értelem határozza mega minimumot fogd már fel.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 713
15 347
113
Egy normális esetben kellene ez mind, de élesben mi nem pontonozgatnank semmit. A szomszédban se működött sokáig sehol. Előbb robbantanank mi fel a Duna hidakat is csakhogy lassitsuk az ellent, minthogy kelet felé pontonhidat verjunk.
De bekeidoben viszont szükség lehet rá valamilyen okbol, és gyakorolnia is kellene a katonáknak az osszeszerelest.
Szerintem jók lesznek még egy darabig azok a régi szovjet hidak, nincs nekünk annyi nehéz tankunk hogy azokért megerje megvenni egyenlőre. Esetleg ha a német valami használtat adna olcsón akkor el lehet rajt gondolkozni.
Mivel 40-50-70 tonnás gépeket szereztünk be, kellenek, mert nincsenek. Ez nem mekdo, hogy "kérem-nemkérem".
Kell.
Hozzá tartoznak a nagy vasakhoz, nem opcionális. Hanem szervesen hozzátartozó, mélkülözhetetlen elem, ami nélkül patyomkin az egész előadás.
Kivéve nállunk, magyarosan, elkummantva a dolgokat. De az hogy a földrajz már behatárolja a nehéztech használhatóságát, nem is tudom milyen kategória.
( Tegyél egy random helyre Mo térképén pontot, biztos vagyok benne hogy mindegy merre indulsz el, 20km max, és lesz egy átkelés, valamilyen műtárgyon. )
Mert ahhoz hogy a gépek hozni tudják azt amit elvárnak tőlük, el is kellene tudni jutni a csatatérre.
Log-log-log.
Nem kiváltható, nem elhanyagolható, mert nélkülözhetetlen az üzemeltetéshez.
 

AchtungPanzer

Well-Known Member
2020. február 9.
230
1 042
93
Hadihídkészletek mikor jönnek?
( 2 nagy folyóval számolva az 12 közepes, és 12 nehéz készlet minimum (!). 6x egy irány vagy ,3x-or 2 irány.) Ami jóval több kell hogy legyen, ha már 60-70 tonnás szekereket vásárolunk.
Aztán van még pár folyónk és csatornánk ha nem tévedek.
Úszóképesség minek?
( Konrad hadművelet. Németek elérték a Váli vizet, majd ott maradtak mert nem bírta el semmi a Tiger-eket...pedig mehettek volna Bp-t irányába tovább, ha van híd.)
Egyenlőre 1-es Dunántúli dandár, mert kb a duna megállítja őket.
( Nem régen vergődtem a Harci Műszaki Alakulatok fejlesztésének hiánya miatt. Nem a teherautók mennyisége zavar, hanem a szakcsapatok nemlétezése.)
Bocs, ezt a Váli vizes dolgot helyre kell tenni, mert végül valakiben az rögzül, hogy a német egységek utászképességbeli hiányosságok miatt nem tudtak Budapest felé tovább támadni.
A valóságban az történt, hogy bár több német egység is ( 3. SS-páncélos-felderítőosztály, 5. SS-páncélos-felderítőosztály, 10/I. SS-páncélgránátos-zászlóalj ) kapott arra vonatkozólag parancsot, hogy foglaljanak hídfőt, de ezek a támadások nem érték el céljukat vagy az itt védekező illetve ellenlökést indító szovjet egységek felszámolták azokat.
A 10. SS páncélgránátos-ezrednek ( az I. zászlóalj nélkül ) sikerült két hidat birtokba vennie a Váli-vízen illetve hídfőt létesíteni, de a szovjetek egymás után indították a század és zászlóalj szintű ellenlökéseket, ezzel a hídfő szélesítését megakasztották, az SS-páncélgránátosok kénytelen voltak védelembe menni. A hídfőn folyamatos, erős szovjet tüzérségi illetve aknavető tűz ült. Az Aggszentpétertől északkeletre lévő hídfőt a 9/I. SS páncélgránátos-zászlóalj január 29.-én kénytelen volt kiüríteni. ( Forrás : Kovács Zoltán - Számvéber Norbert : A Waffen-SS Magyarországon )