[HUN] NASAMS

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 463
113
Minek a Sentinellnél sokkal jobb radar ha nem tudod kihasználni a raketa miatt...Ezt is kérdezhetted volna.
Azt azért nem akartam, mivel nem hülyeség, ha egy nagyobb radart is a rendszerbe integrálnak (pl.: hollandok ). Saab Giraffe szériából vagy a Hensoldt radarjai már eddig is bekerültek 1-1 helyen, de az olcsóbb, közepes radarok nem véletlenül kerültek a rendszerbe.
 
M

molnibalage

Guest
Nem kellene ezzel a sentinel-el bénázni amikor vannak sokkal jobb radarok!
Ez ebben a formában egy igen bugyuta kijelentés volt. Mert a "jobb" képességek egyes téren hátrányokkal járnak.
Egy radar jóságát nem csak a felderítési távolsága határozza meg. Akkor mindenki csak a P-14 szerű dolgokat használna. Csak ez nyilvánvalóan marhaság lenne.

Ez a P-14.
P-14_radar_Togliatti_muuseumis.jpg


Ez meg a Sentinel egy lehetséges platformon.
Sikerül felfedezni a lényeges különbségeket, hogy miért ilyen radarral tervezték meg úgy, hogy attól még bármitől fogadhat adatot a rendszer?
Hányszor kell még az alapokat elmagyarázni? De tényleg...
picture-3-mb300.jpg.jpg
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Ez ebben a formában egy igen bugyuta kijelentés volt. Mert a "jobb" képességek egyes téren hátrányokkal járnak.
Egy radar jóságát nem csak a felderítési távolsága határozza meg. Akkor mindenki csak a P-14 szerű dolgokat használna. Csak ez nyilvánvalóan marhaság lenne.

Ez a P-14.
P-14_radar_Togliatti_muuseumis.jpg


Ez meg a Sentinel egy lehetséges platformon.
Sikerül felfedezni a lényeges különbségeket, hogy miért ilyen radarral tervezték meg úgy, hogy attól még bármitől fogadhat adatot a rendszer?
Hányszor kell még az alapokat elmagyarázni? De tényleg...
picture-3-mb300.jpg.jpg
"En eleve nem ertettem, miert erolkodunk az amerikai, messze rosszabbal, amikor az uj Saab etc radarok mindenben jobbak... ez tuti, hogy a Cornstein-fele diplomacia."
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 463
113
"En eleve nem ertettem, miert erolkodunk az amerikai, messze rosszabbal, amikor az uj Saab etc radarok mindenben jobbak... ez tuti, hogy a Cornstein-fele diplomacia."
Melyik SAAB radarra is gondolsz? 1X-re, ABM-re, 4A-ra, 8A-ra? Mer' nem mindegy!
Ezek után pedig megkérdezem, hogy szerinted mi a NASAMS lényege?
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
"En eleve nem ertettem, miert erolkodunk az amerikai, messze rosszabbal, amikor az uj Saab etc radarok mindenben jobbak... ez tuti, hogy a Cornstein-fele diplomacia."
MILYEN ÉRDEKES HA EZT MÁS ÍRJA AKKOR SEMMI BAJOTK VELE.....!
Melyik SAAB radarra is gondolsz? 1X-re, ABM-re, 4A-ra, 8A-ra? Mer' nem mindegy!
Ezek után pedig megkérdezem, hogy szerinted mi a NASAMS lényege?
Látom nem érted pöcsöcske! "Kíváncsi vagyok azok után is megvesszük e a Sentinel radart hogy csak egy export változatot hagytak jóvá nekünk...?' "En eleve nem ertettem, miert erolkodunk az amerikai, messze rosszabbal, amikor az uj Saab etc radarok mindenben jobbak... ez tuti, hogy a Cornstein-fele diplomacia."
EZEKET NEM ÉN ÍRTAM!! CIKI MI?????
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Ez ebben a formában egy igen bugyuta kijelentés volt. Mert a "jobb" képességek egyes téren hátrányokkal járnak.
Egy radar jóságát nem csak a felderítési távolsága határozza meg.
Mondjuk nekem bőven elég lenne ha olyan radart választanánk ahol biztosított NCTR, aminek a könyvtárát mi tarthatnánk karban.

Az IFF jel hiánya pontosan annyit jelent csak hogy nincs IFF válaszjel.
Nem egy saját gépet lőttek már le mert azért mert a repülőn épp nem működött az IFF válaszjel adó.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74
M

molnibalage

Guest
MILYEN ÉRDEKES HA EZT MÁS ÍRJA AKKOR SEMMI BAJOTK VELE.....!

Látom nem érted pöcsöcske! "Kíváncsi vagyok azok után is megvesszük e a Sentinel radart hogy csak egy export változatot hagytak jóvá nekünk...?' "En eleve nem ertettem, miert erolkodunk az amerikai, messze rosszabbal, amikor az uj Saab etc radarok mindenben jobbak... ez tuti, hogy a Cornstein-fele diplomacia."
EZEKET NEM ÉN ÍRTAM!! CIKI MI?????
Még mindig nem tudtuk meg, hogy miben jobban minden svéd radar a Sentinelnél.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 463
113
MILYEN ÉRDEKES HA EZT MÁS ÍRJA AKKOR SEMMI BAJOTK VELE.....!

Látom nem érted pöcsöcske! "Kíváncsi vagyok azok után is megvesszük e a Sentinel radart hogy csak egy export változatot hagytak jóvá nekünk...?' "En eleve nem ertettem, miert erolkodunk az amerikai, messze rosszabbal, amikor az uj Saab etc radarok mindenben jobbak... ez tuti, hogy a Cornstein-fele diplomacia."
EZEKET NEM ÉN ÍRTAM!! CIKI MI?????
Jól értem, hogy a válasz helyett csak a nickemmel tudsz foglalkozni, meg orditozni? :rolleyes::p:D:D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 463
113
Mondjuk nekem bőven elég lenne ha olyan radart választanánk ahol biztosított NCTR, aminek a könyvtárát mi tarthatnánk karban.

Az IFF jel hiánya pontosan annyit jelent csak hogy nincs IFF válaszjel.
Nem egy saját gépet lőttek már le mert azért mert a repülőn épp nem működött az IFF válaszjel adó.
Valószínűleg emiatt van más országok esetén egy 3rd party min. 150km-es radar felderítőnek. :cool:
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113

  1. Kíváncsi vagyok azok után is megvesszük e a Sentinel radart hogy csak egy export változatot hagytak jóvá nekünk...?:rolleyes:
    https://forum.htka.hu/threads/nasam...o-air-missile-system.1187/page-40#post-681929
    A renszernek elvileg működnie kéne más radarokkal is. (Giraffe?)
    En eleve nem ertettem, miert erolkodunk az amerikai, messze rosszabbal, amikor az uj Saab etc radarok mindenben jobbak... ez tuti, hogy a Cornstein-fele diplomacia.

    kamm, Tegnap, ekkor: 00:54Moderátor értesítése
    #644Like+ QuoteVálasz
    LMzek 2.0 likes this.

  2. LMzek 2.0Well-Known Member

    En eleve nem ertettem, miert erolkodunk az amerikai, messze rosszabbal, amikor az uj Saab etc radarok mindenben jobbak... ez tuti, hogy a Cornstein-fele diplomacia.
    Én várnék az aláírással, úgy érzem(politikailag valószínűleg)), lesz mire hivatkozni a visszamondáskor. Jobb is lenne így
  3. Pöcshuszár valahogy nem láttam ez alatt a kritikus hozzászólásodat!Hm???
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 463
113

  1. Kíváncsi vagyok azok után is megvesszük e a Sentinel radart hogy csak egy export változatot hagytak jóvá nekünk...?:rolleyes:
    https://forum.htka.hu/threads/nasam...o-air-missile-system.1187/page-40#post-681929
    A renszernek elvileg működnie kéne más radarokkal is. (Giraffe?)
    En eleve nem ertettem, miert erolkodunk az amerikai, messze rosszabbal, amikor az uj Saab etc radarok mindenben jobbak... ez tuti, hogy a Cornstein-fele diplomacia.

    kamm, Tegnap, ekkor: 00:54Moderátor értesítése
    #644Like+ QuoteVálasz
    LMzek 2.0 likes this.

  2. LMzek 2.0Well-Known Member

    En eleve nem ertettem, miert erolkodunk az amerikai, messze rosszabbal, amikor az uj Saab etc radarok mindenben jobbak... ez tuti, hogy a Cornstein-fele diplomacia.
    Én várnék az aláírással, úgy érzem(politikailag valószínűleg)), lesz mire hivatkozni a visszamondáskor. Jobb is lenne így
  3. Pöcshuszár valahogy nem láttam ez alatt a kritikus hozzászólásodat!Hm???

Hát igen a kettős mérce csúnya dolog!Nem is lehet rá mit mondani....!
Talán, mert a 3 fent említett embernek már van előélete. Mindháromról tudom, hogy miért írta, amit írt. Részemről teljesen felesleges ezekre reagálni.
@rudi pl. ezt a témát már kb. 4x dobja be.
@kamm kint él Amerikában, és tudom, hogy meg van a véleménye a kinti hadiipari szereplőkről (és úgy általában a kormányzati rendszerről).
@LMzek 2.0 esetében pedig a hozzászólásából kiderült, hogy nem technikai problémái vannak, hanem ideológiai.

Nem kellene ezzel a sentinel-el bénázni amikor vannak sokkal jobb radarok!
Egy ilyet idevakkantani pedig, minimum pár kérdést azért felvethet bennem, nem? Ezért kérdeztem rá nálad, hogy vajon tisztában vagy-e vele, hogy a NASAM hálózatos rendszerének pont az az előnye, hogy minimum 2-3 radar tartozik egy üteghez, ráadásul az új Sentinel radarok hatósugara már jóval nagyobb, mint akár az AMRAAM ER hatósugara.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Tehát ha jól értem akkor ez pusztán ideológiai aggodalma miatt írta egy hozzászóló : "En eleve nem ertettem, miert erolkodunk az amerikai, messze rosszabbal, amikor az uj Saab etc radarok mindenben jobbak... ez tuti, hogy a Cornstein-fele diplomacia." HEHEHE
Kérlek mesélj még valami pöcshuszár...!HEHEHEHEH
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Tehát még véletlenűl sem arról van szó, hogy csak később vetted észre, hogy valójában azt nem is én írtam, és most próbálsz magyarázkodni pontosabban kamuzni valamit...!?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 699
32 375
113
Tehát ha jól értem akkor ez pusztán ideológiai aggodalma miatt írta egy hozzászóló : "En eleve nem ertettem, miert erolkodunk az amerikai, messze rosszabbal, amikor az uj Saab etc radarok mindenben jobbak... ez tuti, hogy a Cornstein-fele diplomacia." HEHEHE
Kérlek mesélj még valami pöcshuszár...!HEHEHEHEH
Szerintem folosleges itt vitazni hisz nem tudjuk erolkodunk e amcsi radaron vagy sem. Lovese nincs senkinek hogy milyem radarral is jon majd a rendszer
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

Albatros2020

Well-Known Member
2020. október 14.
96
261
53
Tehát ha jól értem akkor ez pusztán ideológiai aggodalma miatt írta egy hozzászóló : "En eleve nem ertettem, miert erolkodunk az amerikai, messze rosszabbal, amikor az uj Saab etc radarok mindenben jobbak... ez tuti, hogy a Cornstein-fele diplomacia." HEHEHE
Kérlek mesélj még valami pöcshuszár...!HEHEHEHEH

Szerintem vegyél inkább egy mély levegőt és engedd el ezt a vitát
 
  • Tetszik
Reactions: Irsai Olivér

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Szerintem folosleges itt vitazni hisz nem tudjuk erolkodunk e amcsi radaron vagy sem. Lovese nincs senkinek hogy milyem radarral is jon majd a rendszer
Én nem akarok vitatkozni,csak az a probléma hogy most szó ninicsen se a Nasams-ról se a sentinel-ről, pusztán a nettó vegytiszta kettős mércéről!Csak hát ebbe most páran belefutottak mert későn kapcsoltak! Az csak nekem tűnt fel hogy molnibalage egyből kapcsolt és azóta sem válaszolt pedig ő még képeket is mellékelt és érvelt!:))
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány