[HUN] Önkéntes Tartalékos Rendszer / Területvédelmi Erők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 893
35 384
113
Ma voltam egy meg nem nevezett településen kikép. folytatáson (ÖTT). Meglepve konstatáltam, hogy az egy éven keresztüli folyamatos kifogások mondogatása után, hogy miért nincs kiképzés meg semmi, láttam az állományunk egyes női tagjai valami okból kifolyólag mind szkv-ből őrmesterek lettek. Mindegy hogy 8 osztályt végeztél vagy 10 éve munkanélküli vagy, én meg egy hajszálnyira a diplomától meg nézek hogy ez így mi.
Több megfigyelés alapján, az az altiszt, aki az előléptetéseket intézi, annak szokott adni, aki vele jóban van vagy esetleg egy településen laknak vele stb.
Kicsit kurvára morálrombóló az ilyen. Csak legalább próbálnának néha komolyan viselkedni az ÖTT.-ben. Borzasztó mik mennek ott néha. Tapasztalat.
érettségi nélkül tuti nem lettek altisztek. (nekem megvan az altiszti tanfolyam de nem fejeztem be az érettségit és nem is vagyok altiszt.)
azt ugye tudod hogy lehet azért nem kaptál még gerendát mert várják hogy befejezd a diplomád. mert nem léptethet elő senki csak úgy ha nem vállalaz szolgálatokat... jobban fogalmazva ha most megkaptad vólna a fötörzset és nem vóltál annyit behívva az elkövetkező 3 évbe és nem végezted el az alap altiszti tanfolyamot sem (ami 3 hónap) az elkövetkezendő 3 évbe nem lennél pl tiszté előléptetve.

tehát ha most altszt ennél meg kellene erősítened az altisztit (tehát 3 hónap kiképzés nem kellene egybe lenyomnod) majd bizonyos idő szolgálat (fegyveres határ) majd megkapnád a tisztit ahol újra minimum 3 hónaot kellene járnod kiképzésre...

így meg valszeg kifogod hagyni az altisztit vele a 2-3 határt a 3 hónapos alap altiszti tanfolyamot. és diploma után megkapod a tisztit és eléglesz azt megerősítened a kb 3 hónapos alap tartalékos tiszti képzéssel. (melyik kavar be kevésbé az életedbe így hajszállal a diploma elött) ?

mert ha megfelel az 1. variáció el tudják intézni biztosan csak az neked lessz kicsit zsúfolt suli melett diploma elött.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 893
35 384
113
de ha van szabad 3 hónapod akkor is szerintem inkább a tartalékos szaktisztit tedd inkább (diploma és az alap tiszti után) le az is 3 hónap (inkább mint a tartalékos alapaltisztit hogy sima tartalékos alapaltiszti legyen csak a vége)
időbe ugyan annyi csak az eggyikkel alap tartalékos tiszt leszel iroda max raj pk. míg a másikkal szak tiszt.
tehát így 6 hónap alatt leszel ott mintha altiszti irányba lennél ugyan az a cél esetén az 3ho+3ho+2-3x 2 hét +2-3x1 hét felkészítés+ egyéb + 3 hó.
az eggyik fél év a másik kb 1 éves út az eggyiket diplomával a kézbe a másikat suli közbe már meg kellene kezdened. (ha nem kapsz ösztöndíjat jobban jártál hogy még szakszi vagy. hidd el)
 

Kishuszár

Well-Known Member
2019. június 19.
111
254
63
érettségi nélkül tuti nem lettek altisztek. (nekem megvan az altiszti tanfolyam de nem fejeztem be az érettségit és nem is vagyok altiszt.)
azt ugye tudod hogy lehet azért nem kaptál még gerendát mert várják hogy befejezd a diplomád. mert nem léptethet elő senki csak úgy ha nem vállalaz szolgálatokat... jobban fogalmazva ha most megkaptad vólna a fötörzset és nem vóltál annyit behívva az elkövetkező 3 évbe és nem végezted el az alap altiszti tanfolyamot sem (ami 3 hónap) az elkövetkezendő 3 évbe nem lennél pl tiszté előléptetve.

tehát ha most altszt ennél meg kellene erősítened az altisztit (tehát 3 hónap kiképzés nem kellene egybe lenyomnod) majd bizonyos idő szolgálat (fegyveres határ) majd megkapnád a tisztit ahol újra minimum 3 hónaot kellene járnod kiképzésre...

így meg valszeg kifogod hagyni az altisztit vele a 2-3 határt a 3 hónapos alap altiszti tanfolyamot. és diploma után megkapod a tisztit és eléglesz azt megerősítened a kb 3 hónapos alap tartalékos tiszti képzéssel. (melyik kavar be kevésbé az életedbe így hajszállal a diploma elött) ?

mert ha megfelel az 1. variáció el tudják intézni biztosan csak az neked lessz kicsit zsúfolt suli melett diploma elött.
Nem magam miatt mondom amúgy, mert én azt is ellenszenvesnek tartom, hogy holmi random ÖTT-s kap szkv-t a semmire és mindenki úgy kezdi és ezért kapjuk is a szerződésesektől a lenézést (teljesen jogosan amúgy, csak sajnos nem mi tehetünk róla, hanem a rendszer).
A gond inkább hogy unfair a dolog, mert akiket fentebb említettem hogy kaptak előléptetést, ők is ugyanannyit voltak mint én sajnos és random kapják a rendfokozatot. És tudok sajnos olyanról, aki őrmestert kapott, holott nincs érettségije. Itt ezt only fizetési kategóriává degradálják. Nem tudom máshol hol van meg hogy van én mindig próbálok becsületesen megdolgozni amim van és az ilyen elég zavaró tud lenni sajnos.
Meg az is hogy amúgy menne az ember meg csinálná, csak ráfogják, hogy 2 évig kovid van, mert amúgy meg a kapacitás sincs meg rá, hogy tartalékosokat képezzenek ki. Legalábbis csak tippelem, lehet teljesen máshogy van és én tévedek, csak ezt feltételezem.


Amúgy köszi szépen a tippeket, megfogadom.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 893
35 384
113
Nem magam miatt mondom amúgy, mert én azt is ellenszenvesnek tartom, hogy holmi random ÖTT-s kap szkv-t a semmire és mindenki úgy kezdi és ezért kapjuk is a szerződésesektől a lenézést (teljesen jogosan amúgy, csak sajnos nem mi tehetünk róla, hanem a rendszer).
A gond inkább hogy unfair a dolog, mert akiket fentebb említettem hogy kaptak előléptetést, ők is ugyanannyit voltak mint én sajnos és random kapják a rendfokozatot. És tudok sajnos olyanról, aki őrmestert kapott, holott nincs érettségije. Itt ezt only fizetési kategóriává degradálják. Nem tudom máshol hol van meg hogy van én mindig próbálok becsületesen megdolgozni amim van és az ilyen elég zavaró tud lenni sajnos.
Meg az is hogy amúgy menne az ember meg csinálná, csak ráfogják, hogy 2 évig kovid van, mert amúgy meg a kapacitás sincs meg rá, hogy tartalékosokat képezzenek ki. Legalábbis csak tippelem, lehet teljesen máshogy van és én tévedek, csak ezt feltételezem.


Amúgy köszi szépen a tippeket, megfogadom.
hidd el hogy ha most altiszt lennél akkor most ottragadnál jó ideig hiába lessz meg a diplomád. Van olyan aki bekamuzza az érettségit valami hülye elhiszi neki (vólt már ilyenre példa kb 2 hónapja szerelték le mindkettőt és kaptak büntetést is (a kamusnak visszakell fizetnie a különbözetet kamatostúl) a kiképzsek vólt időszak amikor valóban fel vóltak függesztve vólt időszak amikor csak korlátozott létszámmal ment... ne agódj lessz lehetőséged kiképzésre menni most végeznek az ÖTT s kiképzők (1 éves képzésen vesznek részt hogy a kiképzés színvonala nőljön.) az elmúlt 1 évbe bizony érződött a hiányuk a tvz knél. (nem mentegetni akarok senkit de ez az igazság jelenleg ha minden igaz Tisztjelölteken gyakorolnak ) az elmúlt 1 évben színte csak az alapkiképzők vóltak a tvz knél meg sportiszt altiszt cls hiradó meg hasonló rövid képzések zajlottak a naygobb képzésekre utazni kelett és hétvégén is ottalvós buli vólt (ez suli miatt neked nem feküdt vólna szerintem ha minden igaz nappali tagozatost ilyet csak külön kérésre lehet beírni...) elötte meg a COVID meg melette a Határ nagyon kapacitás nem vólt (meg a zártteri dolog) közelharc oktatások pl mentek de azt is úgy hogy kovidteszt meg önkéntes karantén (a határfelkészítés elött is karanténok vóltak pl.)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 831
80 428
113
Teljesen igazad van és egyet értek Veled. Bár én nem is írtam, hogy jól érezte magát (vagy sem) közben. Ezt a kifejezést Te használtad.
Hogy miként élte meg ismerősöm a menetgyakorlatot a 40+ fokban azt részletesen nem tudom (annyiban igen, hogy nagyon meleg volt :) ), vagy a fekvőtámaszok közben; mivel nem én voltam ott -csak elmesélte; én az összbenyomásról írtam, lehet, hogy nem pontosan, aláírom, hogy nem katonásan sarkosan-precízen, gondolatokat haptákba állítva fogalmazva, de nem is szántam nagyobb gondolatmenetet a témának és nem is ez volt a kérdés.
Jó, akkor amit írtam:
hangulat jó volt - bajtársias
nem volt szívatás -mint a sorkatonai sztorikban sokan megélték azt
pozitívan élte meg - azt kapta, amire várt

De egyébként az érdekel, hogy miként lehet megoldani egy vegyes társaságnál, hogy a 20-on éves sportos testalkatú, a 10-en évet honvédségnél leszolgáló, meg esetleg a 30 éves hölgy is túlessen a komfortzónán de még teljesíteni tudja. Mert ugye itt -gondolom- nem cél az, hogy aki gyengébb az automatikusan kiessen a rendszerből és attól, hogy a bemeneti minimumot teljesíti valaki, még nincsenek egy szinten.
Sehogy nem lehet megoldani.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros
H

Hummen23

Guest
Jól érzni magad a komfortzónádban szoktad. A katonai kiképzésnek pedig a komfortzónádon kívül kell lennie. Az, hogy ezt pozitívan éld meg nagyon fontos, de ha jól érzed megad közben az nem jó.
Bennem nagyon megmaradt az első napom. Az első perctől át kellett kapcsolni "robot" üzemmódba, mert megállás nélkül kaptuk az értelmetlen feladatokat, és minden utasítást üvöltve adtak ki a kiképzők. Lehetetlenség volt nem hibázni, így egyfolytában erőnléti feladatokat kaptunk büntetésül, próbálták minden önbizalmunkat lerombolni.
Nekem csak az járt a fejemben, amikor végre lefeküdhettünk az éjszaka közepén, hogy "mi a francot keresek én itt?", de hárman le is szereltek azonnal.
Visszagondolva ezek semmiségek, és jó is volt, hogy azonnal eltakarodtak azok, akik még ilyen apróságokat sem képesek elviselni.
Sárt dagasztani, folyton bőrig ázni, olyan hidegben gakorlatozni, hogy keményre fagy rajtad a ruha, nem csináltam volna velük szívesen.
Azt el sem tudom képzelni, milyen lehet együtt harcolni gyenge és gyáva emberekkel, csak hátráltatják és veszélyeztetik a társaik életét.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Jól érzni magad a komfortzónádban szoktad. A katonai kiképzésnek pedig a komfortzónádon kívül kell lennie. Az, hogy ezt pozitívan éld meg nagyon fontos, de ha jól érzed megad közben az nem jó.
Ez attól függ, hogy mi a szint, amit el próbálnak érni az adott kiképzési blokkal. Ha éppen a delikvens egy közepes, vagy annál jobb fizikummal rendelkező, rendszeresen mozgó valaki, akkor lehet, hogy egy alapkiképzés nem jelent fizikailag hatalmas megterhelést.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 831
80 428
113
Ez attól függ, hogy mi a szint, amit el próbálnak érni az adott kiképzési blokkal. Ha éppen a delikvens egy közepes, vagy annál jobb fizikummal rendelkező, rendszeresen mozgó valaki, akkor lehet, hogy egy alapkiképzés nem jelent fizikailag hatalmas megterhelést.
Az alapkiképzés nem edzőtábor, nem csak fizikailag kell megterhelőnek lennie.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 893
35 384
113
igazából az alaki is elég fárasztó tud lenni. jól megfigyelhető az állományon ahogy fárad vagy hosszabb pihi (tanterem de főleg kaja) után meg hogy nem tudja egyből felvenni a korábbi színtet. idő kell még visszarázódik. vagy amikor már superül megy mindenkinek aztán szétesik az egész és jönnek a késések a vezényszóra esetleg becsapható egy hirtelen valószínűtlen vezényszóval... Ezek már a fáradás jelei általába. vagy amikor lestresszelhetővé vállik az állomány sapkahordással ruházati dolgokkal vagy egyébbbel.
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
És?
Minden megterhelő ami kimozdít a komfortzónádból, fizikailag, szellemileg vagy mentálisan.
Életem egyik legszórakoztatóbb 6 hónapja volt a sorkatonai szolgálatom.
Szellemileg mi van megterhelő egy alapkiképzésen? Az alakizás? Vagy, hogy megjegyezz pár adatot? Vagy hogy megtanulj szét/összerakni egy karabélyt?
Vagy akár mentálisan?
Fizikailag voltak nehézségek, de ezek mind kezelhetők voltak. Középiskolás koromban csináltuk a Kék-Túrát,
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 831
80 428
113
Életem egyik legszórakoztatóbb 6 hónapja volt a sorkatonai szolgálatom.
Szellemileg mi van megterhelő egy alapkiképzésen? Az alakizás? Vagy, hogy megjegyezz pár adatot? Vagy hogy megtanulj szét/összerakni egy karabélyt?
Vagy akár mentálisan?
Fizikailag voltak nehézségek, de ezek mind kezelhetők voltak. Középiskolás koromban csináltuk a Kék-Túrát,
Taĺán nem abból ķéne kiindulnod amin te részt vettéĺ.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 223
113
Életem egyik legszórakoztatóbb 6 hónapja volt a sorkatonai szolgálatom.
Szellemileg mi van megterhelő egy alapkiképzésen? Az alakizás? Vagy, hogy megjegyezz pár adatot? Vagy hogy megtanulj szét/összerakni egy karabélyt?
Vagy akár mentálisan?
Fizikailag voltak nehézségek, de ezek mind kezelhetők voltak. Középiskolás koromban csináltuk a Kék-Túrát,
Èn sem nevezném megterhelőnek a sorkatonaságom.

De ezt egyrészt ne írjuk a javára.

Másrészt saját nevemben mondom, sokkal jobban örültem volna ha megterhelő, ès sokkal több tudást raknak belèm, ès a többiekbe.

Mert így az állomány nagy része azt se tudta, hogy üritse le a fegyverét.

Lehet sikerült neki 10-szer, de 11edik alkalommal mindig csőrevagta.
Ott beparázott.

Jópár ilyenalkalom után vezettem be, hogy èn ürítettem mindenki fegyverét.


Itt viszont még rövidebb a képzés. Megszakításokkal.
Ami a tudásnak nem tesz jót.
Szóval ha nincs terhelve az állomány, ha nem is úgy mint a ht, akkor nem nagyon derül ki, ki az aki baj esetèn ténylegesen alkalmas.

Így már elnézést de kb bárki alkalmas.

Ès sorkatonaságban sem volt baj, csak kicsit sok a szolgálat, kevés pihenès.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 409
11 437
113
Szellemileg mi van megterhelő egy alapkiképzésen? Az alakizás? Vagy, hogy megjegyezz pár adatot? Vagy hogy megtanulj szét/összerakni egy karabélyt?
Vagy akár mentálisan?

Az, hogy mindenféle műveletlen alkesz üvöltözik veled, ahelyett, hogy normálisan elmondaná, hogy mit akar?
Passz. Talán az, hogy ne küld el az anyjába.