[HUN] Önkéntes Tartalékos Rendszer / Területvédelmi Erők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 160
9 271
113
Minden
A kotanakat eddigse vettek semmibe elöljárók úgy sértettek meg jogaikat ahogy nem szégyellték, de most kb de most ezzel az új szárral a katona egy utolsó gyapotszedo rabszolga lesz és kuss van neki kategória…
Pl hallom hogy kitaláltak egyenruhába kell bejárni szolgálatban és haza is? Nincsen semmi joguk ahhoz hogy ha a katona mit visel szabad idejében az utcán
Ez most komoly?
Na, írj kérlek egy olyan munkahelyet ahol a munkavállalók szerint megbecsülik őket teljes mértékben! Nincs ilyen. Nincs! Mindig lesz valami ami valakinek nem tetszik. A világunkban nem az a cél, hogy jól érezd magad a munkahelyen, hanem az, hogy dolgozz, azt és úgy ahogy a főnökeid elvárják! Ez nem jó, sőt!, de ilyen a világunk. Sokszor azt érzem, hogy a fegyveres testületek tagjai burokban élnek, azt hiszik áldozatok, de egyébként nem azok. Sokkal keményebb a civil élet. Ezért kérdezem sokadszorra, hogy konkrétan mi a jogi hátrány. Mert a szolgálati ruha téma nevetséges. Én is abban járok, civil cégnél.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 411
7 944
113
Ez most komoly?
Na, írj kérlek egy olyan munkahelyet ahol a munkavállalók szerint megbecsülik őket teljes mértékben! Nincs ilyen. Nincs! Mindig lesz valami ami valakinek nem tetszik. A világunkban nem az a cél, hogy jól érezd magad a munkahelyen, hanem az, hogy dolgozz, azt és úgy ahogy a főnökeid elvárják! Ez nem jó, sőt!, de ilyen a világunk. Sokszor azt érzem, hogy a fegyveres testületek tagjai burokban élnek, azt hiszik áldozatok, de egyébként nem azok. Sokkal keményebb a civil élet. Ezért kérdezem sokadszorra, hogy konkrétan mi a jogi hátrány. Mert a szolgálati ruha téma nevetséges. Én is abban járok, civil cégnél.
Tudok egy helyet ahol jól bánnak veled, a lottó nyertesek ügyfélszolgálatánál :D
Majd ha ki jön a teljes akkor át nyálazzák itt páran lehet én is azt össze szedjük.
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
953
2 359
93
Ez most komoly?
Na, írj kérlek egy olyan munkahelyet ahol a munkavállalók szerint megbecsülik őket teljes mértékben! Nincs ilyen. Nincs! Mindig lesz valami ami valakinek nem tetszik. A világunkban nem az a cél, hogy jól érezd magad a munkahelyen, hanem az, hogy dolgozz, azt és úgy ahogy a főnökeid elvárják! Ez nem jó, sőt!, de ilyen a világunk. Sokszor azt érzem, hogy a fegyveres testületek tagjai burokban élnek, azt hiszik áldozatok, de egyébként nem azok. Sokkal keményebb a civil élet. Ezért kérdezem sokadszorra, hogy konkrétan mi a jogi hátrány. Mert a szolgálati ruha téma nevetséges. Én is abban járok, civil cégnél.

Féligazság amit írsz.
Egyrészt persze rengeteg melóhely van amihez képest még most is százszor jobb a seregben lenni. Nagyon sok, tényleg, bele se megyek.
Másrészt viszont azért bőven léteznek munkahelyek ahol ha nincs is kolbászból a kerítés meg nincs kinyalva a dolgozó hátsó fele de abszolút korrekt a munkahelyi légkör, normális a főnök-beosztott viszony és jobban meg vannak becsülve a dolgozók. Ja, 100%ra senki se fogja értékelni a megbecsültségét, de azért nagyon nem mindegy 80%-ot mondanál rá vagy 20-at.

Szerintem amúgy az elsőszámú jogi hátrány ami viszont tény hogy nem újdonság és nincs köze az új törvényekhez, az a leszerelési tilalom. Na ilyen fix nem létezik sehol a civil életben. Arra jó egy darabig hogy megtartsák a jelenlegi létszámot de garantáltan elriasztanak vele egy csomó jelentkezőt, amit én személy szerint meg is értek. Az eskü szól egy életre, az hogy ha baj van te menni fogsz, nem pedig hogy a honvédségtől menj nyugdíjba bárhogy alakuljon az életed.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 408
79 405
113
Féligazság amit írsz.
Egyrészt persze rengeteg melóhely van amihez képest még most is százszor jobb a seregben lenni. Nagyon sok, tényleg, bele se megyek.
Másrészt viszont azért bőven léteznek munkahelyek ahol ha nincs is kolbászból a kerítés meg nincs kinyalva a dolgozó hátsó fele de abszolút korrekt a munkahelyi légkör, normális a főnök-beosztott viszony és jobban meg vannak becsülve a dolgozók. Ja, 100%ra senki se fogja értékelni a megbecsültségét, de azért nagyon nem mindegy 80%-ot mondanál rá vagy 20-at.

Szerintem amúgy az elsőszámú jogi hátrány ami viszont tény hogy nem újdonság és nincs köze az új törvényekhez, az a leszerelési tilalom. Na ilyen fix nem létezik sehol a civil életben. Arra jó egy darabig hogy megtartsák a jelenlegi létszámot de garantáltan elriasztanak vele egy csomó jelentkezőt, amit én személy szerint meg is értek. Az eskü szól egy életre, az hogy ha baj van te menni fogsz, nem pedig hogy a honvédségtől menj nyugdíjba bárhogy alakuljon az életed.
Gondolhatod micsoda teljesítményt nyújtanak azok akiknek nincs szerződésük...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 387
67 528
113
Ittasan balesetokozas.
Azèrt láttam embert kirakni.

Ittasvezetès. Volt olyan főtörzs akinek többször elvettèk.
Elöször amikor szakszikènt jelentkezett szentendrère ès kiderült, hogy felvettèk.
Örömèben bebaszott. :rolleyes:
Zsaruk meg hazafelè leintettèk.


Bár ez 20 ève volt, de akkor aki megbukott ment èvi egy beszèlgetèsre.
Mivel sokan buktak, egy idő után beszüntettèk a tesztelgetèst.

Külszolgálatba menve, egy időben divat volt, hogy aki bukott, azt mondta mákos kaját evett.
Brainiac műsorban egy hatarozottan nem ópiátfüggő pappal tesztelték, egy alig megszórt mákos kiflit evett meg, aztán rendőrség, vérminta, pozitív teszt. :rolleyes:
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 160
9 271
113
Féligazság amit írsz.
Egyrészt persze rengeteg melóhely van amihez képest még most is százszor jobb a seregben lenni. Nagyon sok, tényleg, bele se megyek.
Másrészt viszont azért bőven léteznek munkahelyek ahol ha nincs is kolbászból a kerítés meg nincs kinyalva a dolgozó hátsó fele de abszolút korrekt a munkahelyi légkör, normális a főnök-beosztott viszony és jobban meg vannak becsülve a dolgozók. Ja, 100%ra senki se fogja értékelni a megbecsültségét, de azért nagyon nem mindegy 80%-ot mondanál rá vagy 20-at.

Szerintem amúgy az elsőszámú jogi hátrány ami viszont tény hogy nem újdonság és nincs köze az új törvényekhez, az a leszerelési tilalom. Na ilyen fix nem létezik sehol a civil életben. Arra jó egy darabig hogy megtartsák a jelenlegi létszámot de garantáltan elriasztanak vele egy csomó jelentkezőt, amit én személy szerint meg is értek. Az eskü szól egy életre, az hogy ha baj van te menni fogsz, nem pedig hogy a honvédségtől menj nyugdíjba bárhogy alakuljon az életed.
A piac beárazza. Ahol hiány van, és a tulajnak érdeke, hogy a melós jobban dolgozzon, vagyis termelje a pénzt ott figyelni fog rá. Na most a fegyveres testületek nem termelnek pénzt, innentől fogva....de most is tartom, hogy vannak sokkal gányabb melóhelyek. A leszerelési tilalom jogos, hogy hátrányként éli meg az állomány. Buta és felesleges intézkedés.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 814
122 824
113
A piac beárazza. Ahol hiány van, és a tulajnak érdeke, hogy a melós jobban dolgozzon, vagyis termelje a pénzt ott figyelni fog rá. Na most a fegyveres testületek nem termelnek pénzt, innentől fogva....de most is tartom, hogy vannak sokkal gányabb melóhelyek. A leszerelési tilalom jogos, hogy hátrányként éli meg az állomány. Buta és felesleges intézkedés.
Vannak gányabb melóhelyek persze, én pl a bérezés miatt sem panaszkodom mert személy szerint nem keresek rosszul ( ez inkább a legénységi àllománynál probléma),csak kicsit kontraproduktív ha haderőt akarsz fejleszteni és amúgy is kritikus létszámhiànyod van ha ledarálod a bérenkívüli juttatásokat amik a gyengébb bérszínvonal ellenére toborzóerővel bírtak és elég erős munkajogot korlàtozó intézkedéseket vezetsz be ( vagy egyenesen szembemennek a munka törvènykönyvével csak külön(leges)ös jogrendben a kormányrendelet magasabb szintű mint a törvény) és az egyéni szabadságjogokat amiket a fegyveres szerveknél amúgy is korlátozottak mèg tovább korlátozod.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 160
9 271
113
Vannak gányabb melóhelyek persze, én pl a bérezés miatt sem panaszkodom mert személy szerint nem keresek rosszul ( ez inkább a legénységi àllománynál probléma),csak kicsit kontraproduktív ha haderőt akarsz fejleszteni és amúgy is kritikus létszámhiànyod van ha ledarálod a bérenkívüli juttatásokat amik a gyengébb bérszínvonal ellenére toborzóerővel bírtak és elég erős munkajogot korlàtozó intézkedéseket vezetsz be ( vagy egyenesen szembemennek a munka törvènykönyvével csak külön(leges)ös jogrendben a kormányrendelet magasabb szintű mint a törvény) és az egyéni szabadságjogokat amiket a fegyveres szerveknél amúgy is korlátozottak mèg tovább korlátozod.
Igen, ez igaz.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 411
7 944
113
Vannak gányabb melóhelyek persze, én pl a bérezés miatt sem panaszkodom mert személy szerint nem keresek rosszul ( ez inkább a legénységi àllománynál probléma),csak kicsit kontraproduktív ha haderőt akarsz fejleszteni és amúgy is kritikus létszámhiànyod van ha ledarálod a bérenkívüli juttatásokat amik a gyengébb bérszínvonal ellenére toborzóerővel bírtak és elég erős munkajogot korlàtozó intézkedéseket vezetsz be ( vagy egyenesen szembemennek a munka törvènykönyvével csak külön(leges)ös jogrendben a kormányrendelet magasabb szintű mint a törvény) és az egyéni szabadságjogokat amiket a fegyveres szerveknél amúgy is korlátozottak mèg tovább korlátozod.
Még aztse felejtsük el hogy azt a kis örömöt is elveszik pl hogy a valtasos része ezentúl bizonyos helyen nem kap elelmezest ergo már ott is fozzon magának a katona 24oras szolira azért az is morál romboló…
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 784
46 928
113
Még aztse felejtsük el hogy azt a kis örömöt is elveszik pl hogy a valtasos része ezentúl bizonyos helyen nem kap elelmezest ergo már ott is fozzon magának a katona 24oras szolira azért az is morál romboló…
Na most erre én azt tudom mondani srácok, hogy nálunknazért nincs hőbörgés hogy 24-be hozni kell már magadnak a kaját, mert SOHA nem is kaptunk semmit. Még mindig jobb lényegesen a legénységi őrmesteri fizutok is, mint nálunk egy őrmesteri.

S még így is folyamatosan jönnek az emberek tűzoltónak, hogy nálunk szarabb a zseton, meg kaja sincs szolgálatban, csak ha hozol magadnak, mert sok helyen az is jó/stabil-kiszámítható jövedelem, amit ad az állam.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 411
7 944
113
Na most erre én azt tudom mondani srácok, hogy nálunknazért nincs hőbörgés hogy 24-be hozni kell már magadnak a kaját, mert SOHA nem is kaptunk semmit. Még mindig jobb lényegesen a legénységi őrmesteri fizutok is, mint nálunk egy őrmesteri.

S még így is folyamatosan jönnek az emberek tűzoltónak, hogy nálunk szarabb a zseton, meg kaja sincs szolgálatban, csak ha hozol magadnak, mert sok helyen az is jó/stabil-kiszámítható jövedelem, amit ad az állam.
Igen ebben is van valami csak tudod már eléggé unalmas hogy 16+eve csak elvenni tudnak minden egyenruhastol…és csodálkoznak hogy a morál már -ban Merendo én is jobban szeretem asszony fosztjet enni mint mondjuk egy szentendrei laktanyaét, ha valaki tik-tak szólít nyom (kat rendeszek) ami húzós mert kevés a pihi nem szeretne 24orara főzni állandóan itt nem az a lényeg hogy ki mennyi pénzt kap és ezáltal ki tud több kaját venni hanem az az apró gesztus hogy te szerencsétlen ha már be josz 24 órát szolgalod a hazád ez alatt legalább 1x adunk neked enni…
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 539
14 780
113
Na most erre én azt tudom mondani srácok, hogy nálunknazért nincs hőbörgés hogy 24-be hozni kell már magadnak a kaját, mert SOHA nem is kaptunk semmit. Még mindig jobb lényegesen a legénységi őrmesteri fizutok is, mint nálunk egy őrmesteri.

S még így is folyamatosan jönnek az emberek tűzoltónak, hogy nálunk szarabb a zseton, meg kaja sincs szolgálatban, csak ha hozol magadnak, mert sok helyen az is jó/stabil-kiszámítható jövedelem, amit ad az állam.
A tűzoltó azèrt általában otthon lakik. Így nála a kajakèrdès más, mintha egy szállón kellene megfőznöd.

Az állandó 24 órázásnak is megvan az előnyei.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 160
9 271
113
Még aztse felejtsük el hogy azt a kis örömöt is elveszik pl hogy a valtasos része ezentúl bizonyos helyen nem kap elelmezest ergo már ott is fozzon magának a katona 24oras szolira azért az is morál romboló…
300 órát tolok egy hónapban. Nincs kaja, nincs védő ital, a ruha olyan amilyen. 24 óra, pihenőd sumákban lehet, de folyamatos baszogatás. Civil szféra. Hahó....
 
  • Szomorú
  • Tetszik
Reactions: Yorg and zsolti

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 411
7 944
113
300 órát tolok egy hónapban. Nincs kaja, nincs védő ital, a ruha olyan amilyen. 24 óra, pihenőd sumákban lehet, de folyamatos baszogatás. Civil szféra. Hahó....
Nem mindenhol ilyen a civil szféra haho én is voltam egy ideig civil szar a céged nagyon javaslok egy bejelentést a Nav-hoz mert amiket felsoroltál komoly dolgok…
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 784
46 928
113
Igen ebben is van valami csak tudod már eléggé unalmas hogy 16+eve csak elvenni tudnak minden egyenruhastol…és csodálkoznak hogy a morál már -ban Merendo én is jobban szeretem asszony fosztjet enni mint mondjuk egy szentendrei laktanyaét, ha valaki tik-tak szólít nyom (kat rendeszek) ami húzós mert kevés a pihi nem szeretne 24orara főzni állandóan itt nem az a lényeg hogy ki mennyi pénzt kap és ezáltal ki tud több kaját venni hanem az az apró gesztus hogy te szerencsétlen ha már be josz 24 órát szolgalod a hazád ez alatt legalább 1x adunk neked enni…
Nekem mikor pár éve voltam a csapatommal még Kollár Úr vendége Szolnokon 3 napot, abszolút megfelelt a kaja. Elég is volt, finom is volt. Azt ettük amit bárki, nem VIP menüt. Minden szocializáció kérdése mondom, mi csak lestünk hogy így is lehet, hogy kapsz enni, mert felénk ez nem divat :p !
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 411
7 944
113
Hát hogyne. Amúgy volt NAV ellenőrzés az év elején. Minden rendben volt.....
Mert csak a könyvelést nézték. Ha úgy érzed sok a mulasztás a munkáltató felől (munkaidő,beosztás, ellátás terén) azt jelezni kell mert nincs kapacitás minden apró szegmensét le ellenőrizni és nem
Minden tartozik a Nav-hoz tényleg ha elégedetlen van és úgy érzed és nem félsz attól hogy kirúgnak akkor tedd meg a szükséges lépéseket.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 483
76 223
113