[HUN] Önkéntes Tartalékos Rendszer / Területvédelmi Erők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 860
35 230
113
és még nagyon allul számóltam egyébként (nemtudom mennyi az alapkiképzés után járó lóvé de ma már egész biztos többre jön ki mint 30e/hó)

és a szolgálatvállalási lehetőségek sehol nincsenek megemlítve... készenléti szolgálatok fegyveres szolgálatok egyéb szolgálatok... őr ügyeleti... speciális... ez mind mind pénz plusz a nyelvizsgák és az egyéb rárakódó (ha plvalaki eü pályára készül egy cls és annak a pénze vagy infosoknak a híradós pótlékok... ezek nem járnak mindenkinek de azért említhető lenne vagy bizonyos gépjármű vezetőknek...)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 860
35 230
113
havi 20-30-40-60 ezer ftok. határ ha 1 hónapot bevállal valaki többet keres mint az alapja pluszba... és a szabadnapok... szolg menteség...
korházi szolgálatot is egy csomó öt s bevállalt anno meg határt hoszabb időre. (jó korház már nemigen van) de akkor is
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 860
35 230
113
tavaj legénységiként amikor 3 hetet vóltam a határon egy hónapba többet kerestem mint a szomszédsrác aki ausztriába járt festőként bejelentve legálba 4 hét alatt csak hétvégi hazajárással (szállás hazaút levonása után) és vólt egy csomó fizetett szolgálatmentes napom utánna... a rezsim meg 0 vólt (általányomat szépen kihozta) a felhalmozott kajáról nem is beszélve...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 924
123 407
113
és még nagyon allul számóltam egyébként (nemtudom mennyi az alapkiképzés után járó lóvé de ma már egész biztos többre jön ki mint 30e/hó)

és a szolgálatvállalási lehetőségek sehol nincsenek megemlítve... készenléti szolgálatok fegyveres szolgálatok egyéb szolgálatok... őr ügyeleti... speciális... ez mind mind pénz plusz a nyelvizsgák és az egyéb rárakódó (ha plvalaki eü pályára készül egy cls és annak a pénze vagy infosoknak a híradós pótlékok... ezek nem járnak mindenkinek de azért említhető lenne vagy bizonyos gépjármű vezetőknek...)
Nem jár plusz lóvé alapkiképzés alatt.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 860
35 230
113
Azóta bevezették a kiképzési nap fogalmát. 2017 óta egy alapkiképzendőm kapott plusz pénzt.
de az csak 25 napra vonatkozik/év az a felettit fizetni kell. (tarcsisok az öt sek.) és 2 hónap az alpkikjük (legalábbis a cikkbe azt írták)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 860
35 230
113
ha a 25 nap egy részét el is lövik alapkikre első részére a második része akkor is marad (első résznél meg a felszerelő pénz nem hogy kompenzál még többet is fizet sokszorosan) a második hónapot és a 3 hónapos szakalapot fizetni kell max gyakorlattal lehet machinálni de azzal gyakorlatos nappal még többet kifizet a cég. igaz akkor a 2öt letudja 1 be.
ÖT sek mint az ÖTT sek egyből megkaják a pénzt nem úgy mint az ÖMT sek akik minden lehúzott év végén kapjuk a pénzt. vagy mint a szerdzsók akiknek a szerződés lejártához szokták erőltetni hogy ne keljen visszafizetni ha nem töllti ki valaki (mondjuk ezt nem biztos hogy engedni kellene de erőltetni semmi esetre hiába tök emberi és jófej hozzáállás.)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 860
35 230
113
3 hó után ki kellene utalni ha nem rendelkezik máshogy (a rendelkezést meg nem feltétlen kellene hangoztatni csak akin nagyon látszik de annak kb utilapu de annak nem rossz) mert azért akad ilyen is) eszköznek nem lenne rossz)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 860
35 230
113
nekem pl agusztusba kell majd megjönnie a "13. havi" rendelkezésre állási dílyamnak ami 170 e + a 60+e es ösztöndíjnak. ez pl 230e lessz ami nem sok országos színten de júliusba nem kell érte dolgoznom (mert már korábban megtettem)ha lenne éretségim több lenne persze) így tudom csinálni az altiszti online részét kényelmesen és van egy hónap kb fizetett szabim. nem vagyok rászorítva semmire... ha nem lenne elég a pénz (eladok egy kis mézet vagy leadom a viaszt) Ne feledjük mi ÖMT nél pl nem kapunk fegyverpénzt de jár 13 havi fizetés kb a rendelkezésre állási díj formályába... vagy ha úgy van behívattatom magam (mondjuk én szivesen bemennék pár napra júlusba is.) nem nagyon szokás ezeket elmagyarázni csak odabökni de +30 nap szabi. egybe
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 860
35 230
113
nekem ÖMT s legénységi állományúként 170 az alapom +60+ az ösztöndíj. és erre jön rá a szolgálatvállalás ami az én esetembe elég sűrűn van mert szeretem csinálni. +a rendelkezésre állási díj ami felfogható 13. havi fizetésnek. a határ pl 10e brutootfizet/nap + a felkészítés ami ha a 25 napot/év átlépem vagy egyéb kiképzés révén túlteljesítem ki kell hogy fizessék egy-két ezer per nap a felettelevőt... tehát ha valaki életvitelszerűen csinálja éretségi nélkül legénységi állományúként egész jól el lehet vele lenni és ugye szabadabb közelebb melózik az ember az otthonhoz. ha valaki maszekol vagy egyéb mellékfoglalkozása van ami nem foglalja le egész évbe csak időszakosan mint nekem a méhészkedés nagyon jól el lehet lenni. főleg ha meglessz az érettségim... Hivatásos sporotlóknak is pl tök jól feküdne vagy egyéni vállalkozóknak olyan ágakba ahol van téli leállás pl építőipar. (ide lehete egy új pontrendszert bevezetni hogyha tartalékos az illető nagyobb esélyel induljon különböző honvédségi pályázatokon pl objektum felújítások...) jobban is csinálja hisz magának is csinálja ha elbassza azt fejéhez kapja a többitől akikkel együtt teljesít szolgálatot... nem eltünik a nagyvilágba...) és neki is hasznos mert jól ütemezve akkor kap megrendelést munkafelkérést amikor összeegyeztethető emelett a leálláskor is biztosítható mind neki mind ha a munkásai esetleges munkásai is tartalékosok az ő fizetésük is...) és a sereg is egy kiterjedtebb jegyzékkel fog rendelkezni és szükség esetén szakmunkára behívató arra alkalmazható emberekkel)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 602
14 940
113
nekem ÖMT s legénységi állományúként 170 az alapom +60+ az ösztöndíj. és erre jön rá a szolgálatvállalás ami az én esetembe elég sűrűn van mert szeretem csinálni. +a rendelkezésre állási díj ami felfogható 13. havi fizetésnek. a határ pl 10e brutootfizet/nap + a felkészítés ami ha a 25 napot/év átlépem vagy egyéb kiképzés révén túlteljesítem ki kell hogy fizessék egy-két ezer per nap a felettelevőt... tehát ha valaki életvitelszerűen csinálja éretségi nélkül legénységi állományúként egész jól el lehet vele lenni és ugye szabadabb közelebb melózik az ember az otthonhoz. ha valaki maszekol vagy egyéb mellékfoglalkozása van ami nem foglalja le egész évbe csak időszakosan mint nekem a méhészkedés nagyon jól el lehet lenni. főleg ha meglessz az érettségim... Hivatásos sporotlóknak is pl tök jól feküdne vagy egyéni vállalkozóknak olyan ágakba ahol van téli leállás pl építőipar. (ide lehete egy új pontrendszert bevezetni hogyha tartalékos az illető nagyobb esélyel induljon különböző honvédségi pályázatokon pl objektum felújítások...) jobban is csinálja hisz magának is csinálja ha elbassza azt fejéhez kapja a többitől akikkel együtt teljesít szolgálatot... nem eltünik a nagyvilágba...) és neki is hasznos mert jól ütemezve akkor kap megrendelést munkafelkérést amikor összeegyeztethető emelett a leálláskor is biztosítható mind neki mind ha a munkásai esetleges munkásai is tartalékosok az ő fizetésük is...) és a sereg is egy kiterjedtebb jegyzékkel fog rendelkezni és szükség esetén szakmunkára behívató arra alkalmazható emberekkel)
Hivatásos sportolóknak nem hiszem.
Volt olyan katona nálunk aki azért nem ment külszolgalatba, mert a minden másnapi szolgálat felborította volna az edzéstervèt.
Egy hivatásos sportoló napi 2 edzést nehezen tudna beilleszteni gyakorlott/szolgálat közben.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 860
35 230
113
Hivatásos sportolóknak nem hiszem.
Volt olyan katona nálunk aki azért nem ment külszolgalatba, mert a minden másnapi szolgálat felborította volna az edzéstervèt.
Egy hivatásos sportoló napi 2 edzést nehezen tudna beilleszteni gyakorlott/szolgálat közben.
hivatásosoknak ott a sportszázad.
de én tartalékosokról beszéltem ott nem elvárás a misszio csupn opció.
és ott simán betudja illeszteni az edzést a napirendjébe. ha úgy van sok helyen akár napi több turnust is letud edzetni. sportaltisztként vagy sporttisztként
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 602
14 940
113
hivatásosoknak ott a sportszázad.
de én tartalékosokról beszéltem ott nem elvárás a misszio csupn opció.
és ott simán betudja illeszteni az edzést a napirendjébe. ha úgy van sok helyen akár napi több turnust is letud edzetni. sportaltisztként vagy sporttisztként
Hivatásos sporotlóknak is pl tök jól feküdne

A misszió nem de pl egy többhetes kiképzés esetleg határ már szètszedi az edzèstervèt.

A sportszázad megint más.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 860
35 230
113
@Ocses ha megnyiták a beokat simán megoldható hogy 4 sportaltiszt és akár 4 sporttiszt legyen egyszerre egy tvz nél. hisz ha nem állandó behívásosk a srácok a beo csak ideiglenesen betöltött. ezzel 170 profi sportoló is keresetkiegészítéshez juthatna pl úgy hogy nm kellene mást csinálnia csak sportolni és sportoltatni az állományt. és az állomány is lehet szívesebben fogadná a többféle mozgásformát. pl egy kis küzdősport egy kis csapatsport egy kis stb
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 860
35 230
113
A misszió nem de pl egy többhetes kiképzés esetleg határ már szètszedi az edzèstervèt.

A sportszázad megint más.
Határra sem muszály mennie de lent is van azért kondii mégha nem is valami hűdefelszerelt aki akar az használja elég sűrűn azért vannak sportolok most is a rendszerbe pl spartan pl pár hete a magyar spartan világbajnokkal vóltam szolnokon egy kiképzésen. de profi ökölvívóból is több is van futóból stb tartalékba... és van olyan időszak minden sportágba amikor az edzések száma drasztikusan lecsökken van pár profi kajakos haverom. regenerációs időszak olyankor simán berakható nekik egy csomo kiképzés és felkészítés. de ha az állomány létszáma elég nagy célzott sportágakkal regionálisan akkor mégkönyebb a helyzet e téren (csak ezt lekellene szervezni) vagy ottvannak a focisták akik elég nagy számot képviselnek. és 2 bajnokság között nincsenek túlhajtva. alapozó edzések pont ezért vannak mert jókora időszak kiesik nekik.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 860
35 230
113
@pöcshuszár hozta fel a pogári védelmet jobban írva annak hiányát. Polgári védelmi kötelezettség a mai napig fenáll. csak a különleges jogrendi szint nem áll azon a színten hogy kötelező legyen (a jelenlegi helyzetbe persze erre kötelezésre lenne lehetőség..) ennek az alap kiképzése áll 48 óra elméleti és 72 óra gyakorlati képzésből. (az óra szám tényleges óraszám tehát kaja alvás mosdás egyéb kisboltba ugrálás nincs benne) (kb10-15 nap)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 602
14 940
113
@Ocses ha megnyiták a beokat simán megoldható hogy 4 sportaltiszt és akár 4 sporttiszt legyen egyszerre egy tvz nél. hisz ha nem állandó behívásosk a srácok a beo csak ideiglenesen betöltött. ezzel 170 profi sportoló is keresetkiegészítéshez juthatna pl úgy hogy nm kellene mást csinálnia csak sportolni és sportoltatni az állományt. és az állomány is lehet szívesebben fogadná a többféle mozgásformát. pl egy kis küzdősport egy kis csapatsport egy kis stb
Èn nem akarok mèg 170 profi sportolót.
Èn 170 katonát akarok.

Régen a lövèsztiszt testnevelő diplomát is kapott ha jólemlèkszem.

De 2-3 testnevelő tiszt bőven elég egy nagyobb alakulathoz is.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 860
35 230
113
Èn nem akarok mèg 170 profi sportolót.
Èn 170 katonát akarok.

Régen a lövèsztiszt testnevelő diplomát is kapott ha jólemlèkszem.

De 2-3 testnevelő tiszt bőven elég egy nagyobb alakulathoz is.
te lehet nem de a tartalékos rendszernek bizony hozadéka hogy sportolók útépítők raktárosok logisztikusok gépjármű javítók sofőrők irodisták alkotják az állomány jelentős részét. Nem mindenki frontkatona attól hogy egyenruhát visel. de a sportolók erre pont alkalmassá tehetők mind fizikailag mind az által hogy egy hierarhiába van alapból. ahol parancsot teljesít (pl az edző parancsait hajtja végre)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 860
35 230
113
egy nagyobb alakulathoz lehet elegendő de a tartalékos rendszer hogy rugalmas maradjon egy beosztást töb embernek több időbe kell betöltenie (ha nem állandó a beosztás) hogy az év 365 napján legyen adott besztásba ember. máskülönben nem tartalékos hanem szerződéses vagy hivatásos. nem csinálhatod azt hogy egy sport tisztre alapozól aki az egész évbe csak 1-1 hónapra tud bejönni ezért az év maradék 10-11 hónapjába nincs alegység színtű sportfoglalkozás csak mert adott illető épp nem behívható...