[HUN] Önkéntes Tartalékos Rendszer / Területvédelmi Erők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 666
113
Mármint tisztában vagy azzal, hogy mi milyen képzettségű katonákat küldünk továbbképzésre? Tudatlanságod felháborító.
nemtudom hogy (ti ukránok?) milyet küldtetek? Ha meg a mi tartalékosaink továbbképzéséről beszélsz. tudom részem van a dologba és részese vagyok jelenleg is... egymásra épülő modulokból az kkerül a magasabb szintű modulba aki az alattalévőt elvégzi.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 666
113
Lengyel tartalék(os) képzés.

Nálunk is lehetne ilyen.
Úgy is zöldben vannak, tehát ruházatra nem kell költeni. Lenne furgonos zászlóalj (amiből az ablaknál ülő kiskezitcsókolomok desszantolnának), meg kerékpáros rohampostások és, hogy haladjunk a korral elektromos-járműves felderítő harccsoport.
Úgy is szokták a mostoha körülményeket, a rossz vezetési struktúrát, az alulfizetést, a lepusztult munkahelyi környezetet -tehát ideálisak honvédségi szolgálatra.

@Szittya??? Mit szólsz hozzá? :D
azt hogy a postai dolgozók meg a mávosok (mol) osok paksosok stb nállunk is MH irányítás alá kerülnének színtemelkedés esetén. annyi hogy mi nem harclónak szánjuk pl a postásokat. hanem a civil kiszolgálás melett a már végzett munmkályukat végeznlék (persze a posta futárszolgálata és csomagküldő rendszere válogató rendszere és logisztikálya a seregnek is fontos.) ahogy a helyismeret egy egy településen de ez még mindig futár egy törzsben.
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
899
3 231
93
Egy kis összefoglaló a 2 hetes júniusi ÖMT kiképzésről ami a Szurmay BHD. nál a Püspökszilágyi objektumban volt. 06. 13.-án 09. 00. -ra kellett jelentkezni a laktanyába (exPetőfi) eligazításra, ruha felvételre, a szolgálat megkezdésére. Itt történt meg az elkövetkezö két hét lefolytatásának az ismertetése. Találkoztunk a leendő rövid időszakunk századparancsnokával, néhány kiképzővel. A ruha felvétel is itt történt meg, 2 gyakorló garnitúrát(bocit), 5 pólót, 5 zoknit, esővédőt, sapkát, bakancsot, kanálgépet kaptunk. Innét az állomány egy részét busszal( aki kocsival jött azzal ment) vitték ki a Püspökszilágyi bázisra. A megérkezés után elfoglaltuk a körleteket (2-3 fősek voltak) és megtörtént a részletes eligazítás a két hétről. Megismerkedtünk a szakasz ill. rajparancsnokokkal akik a kiképzést hajtották végre. Tájékoztattak a ,,programról". Amiben volt lőelmélet, fegyverismeret, lőkiképzés, lövészet(pisztoly, karabély), harcászat, eü. ismeretek, híradó ism., alaki, áteresztő pont létesítése és ott ténykedés. Elmélet és gyakorlat mindenből. A két hétbe igyekeztek belesűríteni amit lehetett. A kiképzők kifejezetten értettek hozzá amit oktattak. Furcsának tünhet, hogy ezt írom de sokszor voltam olyan oktatáson amikor az oktató jegyzetből olvasta az anyagot és velünk együtt értelmezte. Harcászatot, lőkiképzést, alakit, eü. ismereteket kifejezetten jó szakik oktatták. Volt Rambo jellegű őrnagyunk és harcászatot oktató profi szakaszvezetőnk, tiszthelyetteseink. Az alakit a díszegységből jött kiképző, az eü.-t is ,,mindenfajta" szakvizsgával (is) rendelkező mentő szakápoló tartotta (mindketten igen profik). A proram kifejezetten szorosra volt szabva. Két nap után már éles lövészet (mondjuk itt majd mindenki veterán katona, rendör, vámos, stb. volt). Egyik nap 5.5 km.-es menetgyakorlatot szerveztek a hegyre. Nem volt szintidő mindenki úgy teljesítette ahogy tudta. Mi bakancsban, gyakorlóban a kiképzők menetfelszerelésben, fegyverrel nyomták. Aki nem bírta leült, megpihent. A felcser ott volt végig segített akinek kellett esetleg (51 évemmel én voltam az egyik legfiatalabb). Kicsit büszkélkedek, a táv felét futva tettem meg, az állomány legelejével értem a célba. Néhányan kifejezetten jól bírták. Volt egy nap amikor az áteresztő ponton történő tevékenységet gyakoroltuk, volt amikor hiradózás volt és volt egy nap harcászat. Egy- két érdekesség (számomra mind pozitív). A kiképzési hét elején 1 fő kért engedélyt este futni az objektum területén, megkapta azzal a kikötéssel, hogy nem lehet egyedül az esetleges baleset miatt (Fás,erdős, hegyes terep). Alakitól kezdve majdnem minden kinti foglalkozásnál ott volt a felcser velünk. Figyeltek az állományra.
Más. Étkezés. Mindíg mi ettünk elősször, utánunk jöttek a kiképzők és a sor végére állt be a századosunk, megvárta amíg mindenkinek kiosztották az ételt. Ha fegyveres napok voltak reggel felvettük az AK.-t és egész nap ott lógott rajtunk. Ebéd, alaki alatt végig nálunk. Összeségében volt értelme, mindenből volt egy kicsi. Persze inkább csak felevenitésre vagy ,,bemelegítésre" volt jó. Utolsó előtti nap odaadtuk a kiképzőknek a mindenki által aláírt emléklapot(nekik csináltattuk) és elénekeltük a századosunknak ,,Százados úr sej-haj, ha felül a lovára" kezdetű baka nótát. Ennek örült a ,,főnök". Másnap vissza a Szurmayba ledtuk a cuccokat.
Ennyi.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 058
26 620
113
aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50L2E4N2IzMjMzN2I0YTQ1YjQ4OWQ2Nzc1NTFiOGE5OGZh.jpg
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 121
73 643
113
"Továbbra is várjuk jelentkezéseteket önkéntes katonai szolgálatra, amelyről Győri Tamás főhadnagy, toborzó tiszt beszél ebben a videókban..."

"Ti kérdeztetek, mi válaszolunk"

- Hogyan tud segíteni a Magyar Honvédség ha nem vettek fel az egyetemre?

- És mennyi az annyi?

- Ez azt jelenti hogy most már örökre katona leszek?


294317721_1675496002823639_8989125940298060566_n.jpg


"Rendkívüli körülmény, előre nem látható esemény bekövetkezése esetén a napi szolgálatteljesítésen túl a katona szabadidejében is kötelezhető szolgálatra, illetve, hogy erre meghatározott helyen és időben készen álljon. Ezt nevezik túlszolgálatnak. A túlszolgálatért természetesen szabadidő vagy díjazás illeti meg."
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 666
113

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 121
73 643
113
a kék átíratos címen kicsit meregettem a szememet :D hogy mi van :) (tudom ez nem rajtad múllik @Terminator ) nagy ugrás lett vólna a főnök helyettesének a nagyfőnök helyettesévé lépni elő csendben.
Igen, elrontottam. Helyesen: Durgó Tamás alezredes, a Magyar Honvédség Katonai Igazgatási és Központi Nyilvántartó Parancsnokság (KIKNYP) parancsnokhelyettese
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 666
113
Ez is megérne egy bővebb elemzést, hogy mennyit is ér valójában az a közelharci kiképzés, amit a honvédségnél tartanak.
a közelharc kiképzés elsődleges célja nem az hogy az ember azt élesben alkalmazza. (pl az iaki háboú alatt is egyetlen egysze vólt kézitusa ott is kés vólt alkalmazva.) pedig nagyon sok embe vett észt benne. a közelhac célja az önbizalom növelése a stresztüőképesség növelése a váatlan helyzetekre adott jobb gyorsabb válaszeakció elősegítése a testmozgás az egészséges életmóda történő irányítás az összekovácsolás.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 666
113
ha az éles alkalmazás lenne a cél a tárral való ütések dobások a fegyverrel való útések a gyaláso ütések dobások a hevederövvel történő védekezés és támadás stb lenne oktatva
 
H

Hummen23

Guest
Nem lenne az olyan hosszú. 1-2 szoba bele lehet azt sűríteni. ;)
Nem akartam annyival összefoglalni, hogy "sz*r". Még a végén a fejemre olvassák, hogy folyton csak siránkozni tudok.
Igaz, minimális az esélye annak, hogy a katonának közelharcba kell bocsájtkozni az ellenséggel.
De ha csak ezt vesszük figyelembe, akkor annak is minimális az esélye, hogy egy katonának harcba kell bocsátkoznia.
Szerintem elvárható volna az értelmes és a való életben (harctéren) alkalmazható katonai közelharc képzés minden lövész számára.
Nem harcművészet, nem küzdősport, mégha merít is annak az eszközkészletéből.
Azokat azért hozták létre, hogy kölcsönösen elfogadott és alkalmazott szabályok szerint, biztonságosan gyakorolható legyen a fizikai erőszak.
A katonai közelharcnak nem erre kell felkészítenie.
Én 15 évet kyokushin karatéztam, de nagyon bántam, hogy nem kaptunk használható közelharc képzést a katonaságnál.
Alma és körte a kettő.

Isten nyugoztalja Furkó Kálmánt, de ő sem tudott megfelelően elvonatkoztatni a küzdősporttól. Amennyit használt ezzel a magyar sport életnek, annyit ártott vele a közelharc képzés fejlődésének. :/
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 279
14 194
113
a közelharc kiképzés elsődleges célja nem az hogy az ember azt élesben alkalmazza. (pl az iaki háboú alatt is egyetlen egysze vólt kézitusa ott is kés vólt alkalmazva.) pedig nagyon sok embe vett észt benne. a közelhac célja az önbizalom növelése a stresztüőképesség növelése a váatlan helyzetekre adott jobb gyorsabb válaszeakció elősegítése a testmozgás az egészséges életmóda történő irányítás az összekovácsolás.
Részben egyetértek.
Főleg a tartalékosoknál. Ott nagyon idő sincs rá. Max bemutató jelleggel.

De a határon és külszolgalatban akár elő is fordulhat, hogy valami kis közelharc tudást bevessen az ember. Mégha ott sem sűrűn.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 279
14 194
113
Nem akartam annyival összefoglalni, hogy "sz*r". Még a végén a fejemre olvassák, hogy folyton csak siránkozni tudok.
Igaz, minimális az esélye annak, hogy a katonának közelharcba kell bocsájtkozni az ellenséggel.
De ha csak ezt vesszük figyelembe, akkor annak is minimális az esélye, hogy egy katonának harcba kell bocsátkoznia.
Szerintem elvárható volna az értelmes és a való életben (harctéren) alkalmazható katonai közelharc képzés minden lövész számára.
Nem harcművészet, nem küzdősport, mégha merít is annak az eszközkészletéből.
Azokat azért hozták létre, hogy kölcsönösen elfogadott és alkalmazott szabályok szerint, biztonságosan gyakorolható legyen a fizikai erőszak.
A katonai közelharcnak nem erre kell felkészítenie.
Én 15 évet kyokushin karatéztam, de nagyon bántam, hogy nem kaptunk használható közelharc képzést a katonaságnál.
Alma és körte a kettő.

Isten nyugoztalja Furkó Kálmánt, de ő sem tudott megfelelően elvonatkoztatni a küzdősporttól. Amennyit használt ezzel a magyar sport életnek, annyit ártott vele a közelharc képzés fejlődésének. :/
Hát én egyszerűen átvenneém a krav magát.
Bizonyos beosztásokban kötelező lenne mint a minimum erönlet.


Sajna ez a seregben kb csak akkor lényeg, ha bemutatót kell tartani.
Abból meg vannak az elég szép sérülések.

Annyira nem szempont, hogy tatán a 408as szálloda én meg egy kollégám vettünk boxzsakot. Azzal a megkötéssel rakhattuk föl, hogy bárki használhatja.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and bel