[HUN] Pzh 2000 HU

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 282
14 200
113
Gyula bácsinak üzenem, hogyha a svéd sorkatonáknak megteszi az emeletes ágy és a sokfős körlet (nem nyomortanya!!!), akkor tán itt is megfelel...
Screenshot-20240214-132231-Instagram.jpg

Én semmiféle komfortnak és modetnizációnak nem vagyok az ellensége, de talán jobb is, hogy nem katona az aki azért szerel le mert emeletes ágyon kell aludnia.

Nana :D

Mert nem akar ott lakni? Attól, hogy valaki katona lesz még maradnak állampolgári és emberi jogai, nem rabszolgának ír alá, hogy katona lettél innentől kuss a neved.
Ha nem akar, ne aludjon emeletes ágyban.
:rolleyes::hadonaszos:
Az feltètelezi hogy többen vannak egy körletben.:oops:

Meg a laktanyában kell lakni.

Az úgy már nem buli. Mièrt várjuk el felnőtt magyar emberektöl. Jogaik sárbatiprása.

A buzeráns svèdekkel meg ne gyere. Nem vèletlen nincsenek megszavazta. :hadonaszos:




Nem majd mèg a vègèn be kell ágyazni. :mad:
1 ágyas apartmanokat kell nekik bèrelni.

;)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Pedig valaki írta itt a fórumon hogy még bele is ülhetett. De az lehet hogy nem Pécsen volt. Ezek szerint ott nem volt nyitva?
valahol megnyitották a nagyközönség számára valahol nem valahol csak az állomány tagjainak engedtek betekintést. valahol nyitva voltak de nem egész nap (8 tól 18 ig) voltak többnyire látogathatóak a pontok. én is belenézhettem volna szekszárdon de és speciel nem akartam horvátot láttam már bellülről ez is kb ugyan olyan lehet azt meg ennyi idő után meg nem mondanám hogy mi a különbség a horvát és a magyar között beltérbe mert annyira nem emlékszek részletesen. a gidrán meg gidrán azt többször is láttam semmi extra felszereltségü verzió így minek nézzem meg újra.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 044
113
Nana :D


Ha nem akar, ne aludjon emeletes ágyban.
:rolleyes::hadonaszos:
Az feltètelezi hogy többen vannak egy körletben.:oops:

Meg a laktanyában kell lakni.

Az úgy már nem buli. Mièrt várjuk el felnőtt magyar emberektöl. Jogaik sárbatiprása.

A buzeráns svèdekkel meg ne gyere. Nem vèletlen nincsenek megszavazta. :hadonaszos:




Nem majd mèg a vègèn be kell ágyazni. :mad:
1 ágyas apartmanokat kell nekik bèrelni.

;)
Nincs is ellentmondás. Az alapkiképzés alatt kötelező a bentlakás, ott nincs választási lehetőség még annak sem aki a szomszéd utcában lakik.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
egyébként nagyon furcsa mert nekem alapkik alatt boltba se akaródzott kimenni (hétvégente mentem el tatán) de hétköznap volt jobb dolgom is mint kimenni (persze páran voltak akik rendszeresen kijártak 2 csaj (az eggyik tbányai) meg a 2 csajt kisérgető 3-4 srác akik rájuk voltak kattanva ők megvettek mindent meg volt a kantin ahol minden is kapható volt ha aznap nem másnapra...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 044
113
Amièrt èn sem èrtettem a múltkor neked a felajánlott lehetősèg a szállón lakásra, mièrt nem fèrt bele. o_O

Az öreg meg csak kötekszik. Nem tudott mit kitalálni.

Ezekszerint van gender vizesblokk tatán.
Azért, mert nagy a különbség aközött, hogy néhány hónap alapkiképzésen (még 3 sincs) arra vagy kötelezve (de már ez sincs ezekszerint), hogy ott lakj és aközött, hogy akár éveken keresztül tart ez az állapot.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 282
14 200
113
Azért, mert nagy a különbség aközött, hogy néhány hónap alapkiképzésen (még 3 sincs) arra vagy kötelezve (de már ez sincs ezekszerint), hogy ott lakj és aközött, hogy akár éveken keresztül tart ez az állapot.
Nem kötelező!

Egy juttatás amit ad a cèg!
2-4 fős elhelyezès. Legalábbis èn ilyenekkel találkoztam.

A legrosszabb benne a közös mosógèp. De az is csak azèrt mert 102 emberre volt 2db.

Esetleg a közös konyha.

Viszont 18-20 èves srácok pár èvig, esetleg ha nem tetszik pár hónapig amíg egyedül vagy összeálva, esetleg a párjukkal kivesznek egy albèrletet csak ki lehet bírni.

Hètvègèn meg hazamenni anyuèkhoz.

Megjegyzem ennyi idősen ez mèg sokuknak buli. Volt olyan srác akivel beszèlte ès mivel rendvèdelmi szakközèpbe járt, neki konkrètan vonzó volt a kollègium.
Együtt bulizás,edzès,ps-partik.

Ez csak egy lehetősèg. Senkire nincs rákènyszerítve.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 044
113
Nem kötelező!

Egy juttatás amit ad a cèg!
2-4 fős elhelyezès. Legalábbis èn ilyenekkel találkoztam.

A legrosszabb benne a közös mosógèp. De az is csak azèrt mert 102 emberre volt 2db.

Esetleg a közös konyha.

Viszont 18-20 èves srácok pár èvig, esetleg ha nem tetszik pár hónapig amíg egyedül vagy összeálva, esetleg a párjukkal kivesznek egy albèrletet csak ki lehet bírni.

Hètvègèn meg hazamenni anyuèkhoz.

Megjegyzem ennyi idősen ez mèg sokuknak buli. Volt olyan srác akivel beszèlte ès mivel rendvèdelmi szakközèpbe járt, neki konkrètan vonzó volt a kollègium.
Együtt bulizás,edzès,ps-partik.

Ez csak egy lehetősèg. Senkire nincs rákènyszerítve.
Miről is beszélünk?
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 178
7 124
113
Hódmezőn is jópáran fordultak sarkon az elhelyezès miatt.
Jaj ne már ez azért már tényleg szégyen…amíg Szentendrén vártam a sorsom bukó avi után meg maradtam azért pár éjszakát a korletünk tele volt poloskaval amiből nem egyet álmomban sikerült el harapni is… a másik fele hogy volt ott egy dísz őrnek jelentkező 2+meteres cula gyerek annak meg nem volt a mérete az agy tudod hogy aludt az első pár nap? A nagy szekrénybe be allt és magára csukta az ajtót…:oops:
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 282
14 200
113
Én kiképzésen már laktam 4 agyasban két ágyasban az utolsón meg saját szoba konyha stb kurva uncsi a 4 agyasban haverokkal nagyon jókat lehet hulyulni emeletes ágyból meg nagyot esni :hadonaszos: :)
Hozzánk a 4 ágy közè egy sràc hónapokig(amíg le nem szerelt) áthordta a matracát ès ott aludt.
Életemben nem röhögtem annyit mint velük.