[HUN] Pzh 2000 HU

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 397
14 440
113
Hogy őszinte legyek bele se merek gondolni hogy ezt Ausztriában meg a precíz németeknél így tanulták.
Az új kalapácsokrol két dolog ötlött meg fel, vagy most vették az Obi-ban a fotózás kedvéért mert a régi már sok munkát latott, vagy még sohasem használták miota a járművek egy-két eve megerkeztek. Ez nem tudom hogy jó vagy rossz dolog-e?
Vagy az is lehet hogy mivel minden gèpnek van tasztkèszlete, abból szedtèk elő. Igen a fotózás miatt.

Egy btr-nek is több ládányi cucca volt.

De abban igazad van, hogy minimum vèdőszemüveg illene.


Az már nem tudom mièrt baj, hogy normális szakálla meg frizurája van valakinek. :D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 402
120 555
113
Uraim de most komolyan szokjunk már le erről a rossz magyar szokasrol hogy egy kép alapján ítéljük meg, hogy a kollégák milyen minőségű munkát végeznek. Vagy hogy munkavégzés közben milyen szemüveget hord vagy hogy nezki a haja mert tényleg sokkal jobb az ha nem rendezett a külseje ugye :confused: o_O
Ahhoz meg kéne tanulni nem türhő prolinak lenni ;)
Az meg magas szint.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 397
14 440
113
Egy kicsit komolyabb cégnél itt mindenkit szétzavarnának a picsába
Az aktuális főnök ès a munkavèdelmis lenne megbaszva.
Ha kaptak akkor az állomány.

Bár szerintem nem munkavèdelmi kesztyű van rajtuk.

A seregből kiindulva, ha kaptak volna, biztos felvetik velük.

Majd az első munkahelyi baleset után.:oops:
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 331
34 114
113
Az aktuális főnök ès a munkavèdelmis lenne megbaszva.
Ha kaptak akkor az állomány.

Bár szerintem nem munkavèdelmi kesztyű van rajtuk.

A seregből kiindulva, ha kaptak volna, biztos felvetik velük.

Majd az első munkahelyi baleset után.:oops:
de munkavédelmi kesztyűk azok az össze taktikai kesztyű munkavédelmi kesztyű. sőt a legnagyobb taktikai kesztyű gyártók munkavédelmi kesztyű gyártok és sokszor csak a protektor vagy annak mérete a különbség a katonai és az ipari civil verzió között persze árba a katonai mindig drágább.
a munkavédelmi szemüveg meg szemüveget mindenki kap de ehhez a melohoz szerintem nem munkavédelmi előírás...
tudom ez gyakorlási célt is szolgál (de én kiprobálnám a nagynyomású mosót laktanyai körülmények között) persze tábori körülmények között a levegő elérhetőbb ahhoz sok esetben elég egy teherautó és annak légrendszere
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 397
14 440
113
Ezek alapvető dolgok szerintem amit leírtam. 2024 van és ez a Honvédség már egy agyonkepzett haderő. Az ilyen fotók csak lejaratjak. Egy mai magára valamit is adó civil cégben azok az apró dolgok amiket leírtam alapnak számítanak. Persze "kismaszekok vannak" meg soher cég vezetők, aztán az első baleset után még néznek mint hal a szatyorban és fizetnek ha kell eletjaradekot évtizedekig.
Napszemüveg, karóra minimum lebaxast érdemelne, a karbantartás vezető szintén ha ezt elturi.
Először is mielőtt Neki látnak egy ilyen feladatnak szükséges magáról a feladatrol egy oktatást tartani, aztán egy munkavedelem oktatást a lehetséges veszelyekrol. Aztán alapvető munkavedelmi eszközök szükségesek a feladat elvégzése előtt,nem sérült, ép, bevizsgalt és megfelelő szavatosságú vedoszemuveg, vedosisak, vedokesztyu, acelbetetes vedobakancs, de még porvedo maszk is ez a minimum.
Mi történik ha egy femszilank vagy kodarab a fejednek csapódik? Ha a szemedbe repül? Ha a por a szemedbe, tudodbe jut? Ha a lanctalp amin 6-an ugrálnak atbillen mert nem gondoskodtak a rogziteserol és a labfejere vagy kezére fordul?
Botlasveszely a szetdobalt gumibetétetek és a kaotikus vezetékek miatt, amiben elesve lefejelheti amit csak talál?
Most így hirtelen csak ennyi.
Profi haderő...
A nagy lóxart, ez egy csicsamicsa bohóc alakulat, ez látszik a PR fotókon. Operett hadsereg.
A nagy szakállú telapoknak meg gondja az élet, addig amíg nem lóg a szakállan egy kiló sár, vagy ég le, vagy épp bugylibicskaval kell levagdalnia mert egypar konnygazgranat belovese miatt a könnye meg a taknya osszefolyt és nem tudja felvenni a gazalarcot, addig ebben a békés laktanyai lebecolasba belefer a parancsnok ok szerint a jampizas.
El nem tudom képzelni ezeket a "harcosokat" az ukrán fronton.
Mi vagy te munkavèdelmis. :D

Amúgy ha googlin rákeresel biztos találsz 1-2 szakállas katonát.:rolleyes:
Akár az ukrán fronton is.o_O

Mindenesetre a munkavèdelmi èszrevèteleid sajnos jók.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 397
14 440
113
de munkavédelmi kesztyűk azok az össze taktikai kesztyű munkavédelmi kesztyű. sőt a legnagyobb taktikai kesztyű gyártók munkavédelmi kesztyű gyártok és sokszor csak a protektor vagy annak mérete a különbség a katonai és az ipari civil verzió között persze árba a katonai mindig drágább.
a munkavédelmi szemüveg meg szemüveget mindenki kap de ehhez a melohoz szerintem nem munkavédelmi előírás...
Èrtem mechanix stb.

De nem ezeket kellene koptatni hanem párszáz forintos kesztűket erre a feladatra.

Ahogy egyszer már kitárgyaltuk ezek jóval drágábbak.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 402
120 555
113
Mi vagy te munkavèdelmis. :D

Amúgy ha googlin rákeresel biztos találsz 1-2 szakállas katonát.:rolleyes:
Akár az ukrán fronton is.o_O

Mindenesetre a munkavèdelmi èszrevèteleid sajnos jók.
Ha be lennének tartva a munkavédelmi szabályok akkor meg az lenne baja, hogy de bezzeg nem ideális körülmények közt úgyse menne a fronton mert kesztyű néllkül meg szar szerszámmal úgy se tud dolgozni.....
A van sapka esete forog fenn.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 331
34 114
113
Èrtem mechanix stb.

De nem ezeket kellene koptatni hanem párszáz forintos kesztűket erre a feladatra.

Ahogy egyszer már kitárgyaltuk ezek jóval drágábbak.
sok esetben többek között a taktikai kesztyúk terén is az a baj hogy megrendelésnél túl hosszú kihordási idővel számoltak és túl kevés embernek miközbe egy bizonyos db szm felett (rövidebb kihordás pl) ugyan annyiba kerülhet dupla annyi kesztyű is (akár)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 397
14 440
113
Ha be lennének tartva a munkavédelmi szabályok akkor meg az lenne baja, hogy de bezzeg nem ideális körülmények közt úgyse menne a fronton mert kesztyű néllkül meg szar szerszámmal úgy se tud dolgozni.....
A van sapka esete forog fenn.
Igen. Szokásos tőle.

De most jogos az èszrevètel(nem az új kalapács :D ).

Szóval most tènyleg csálèn áll az a sapka.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 397
14 440
113
sok esetben többek között a taktikai kesztyúk terén is az a baj hogy megrendelésnél túl hosszú kihordási idővel számoltak és túl kevés embernek miközbe egy bizonyos db szm felett (rövidebb kihordás pl) ugyan annyiba kerülhet dupla annyi kesztyű is (akár)
Ez már beszerzèsi problèma.
Nem munkavèdelmi.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 331
34 114
113
ezek a kesztyűk azért drágák a boltba mert egy héten 3-4 párnál többet nem adnak el . itt ugye europai importőr hálózat van ami komoly mennyiségekkel dolgozik. annál már simán4 számjegyű a kesztyűk ára késöbb megy fel 5 számjegyre . ha megvan az a mennyiség (ugye honvédség esetébe mivel egy egy típusra korlátozódik ) mint az Europai importőré akkor nem sokkal drágább mint az olcsó közepes minőségű munkavédelmi kesztyű sokszor sokhelyen kistételekbe... de ez tovább bírja és másra is jó
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 331
34 114
113
visszatérve a kesztyűkre a HKZ nál mi alapvetően 2 féle szerelőkesztyűt használtunk.
cerva_harrier_martott_nitril_kesztyu_kek.png

ilyen mártott kesztyűt. 5-600 ft jó volt bírta a strapát de csak bizonyos munkák elvégzésére volt alkalmas finomabb dolgokat megfogni vele lehetetlen viszont ebbe olajos nemigen lett a kéz.
R.8d6cdf23f953231a997ccf86a5eb0a2e

a másik ilyen volt (különböző színekbe) 150-200 ft de ez nem bírt ki sohasem egy egész hetet ha karbantartás volt néha 2 nap után kuka. vagy még aznap
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 971
18 526
113
Ha be lennének tartva a munkavédelmi szabályok akkor meg az lenne baja, hogy de bezzeg nem ideális körülmények közt úgyse menne a fronton mert kesztyű néllkül meg szar szerszámmal úgy se tud dolgozni.....
A van sapka esete forog fenn.

Azért írtam, gyakorolják, terepen hogy csinálnák, a gumibetét cserét. :) Csak épp nem mentek terepre hozzá. Mondjuk azért a napszemüveg munkavégzés közben, felhős időben, kicsit erősre sikeredett. :)
Persze, terepen, éles helyzetben, nem a gumibetét csere a legnagyobb gond,. sőt ott ez nem is lehet gond akkor.
Mondjuk napszemüveg, nálunk is rendszeresített cucc, targoncavezetőknek. Kinti munkavégzéshez adják, nekem is van valahol, a szekrényemben, még tuti megvan, bár évek óta nem használtam. :)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 606
46 469
113
Hogy őszinte legyek bele se merek gondolni hogy ezt Ausztriában meg a precíz németeknél így tanulták.
Az új kalapácsokrol két dolog ötlött meg fel, vagy most vették az Obi-ban a fotózás kedvéért mert a régi már sok munkát latott, vagy még sohasem használták miota a járművek egy-két eve megerkeztek. Ez nem tudom hogy jó vagy rossz dolog-e?
Bázme'!
Időnként elkövetem azt a hibát, hogy a rejtett kommenteket is megjelenítem. Mindig megbánom!
A karbantartást szerinted mivel kellene megcsinálni, ha nem a géphez járó saját szerszámkészlettel?
Azt tudod, hogy ez a szerszámkészlet egy új járműhöz kaptuk?
Szerinted egy új jármű saját szerszamkészlete milyen legyen 15 éves, csupa rozsda TMK-s bejáratott darab?
Uramatyám!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 003
66 340
113
Vagy az is lehet hogy mivel minden gèpnek van tasztkèszlete, abból szedtèk elő. Igen a fotózás miatt.

Egy btr-nek is több ládányi cucca volt.

De abban igazad van, hogy minimum vèdőszemüveg illene.


Az már nem tudom mièrt baj, hogy normális szakálla meg frizurája van valakinek. :D
Igen a saját készlet lehet, de ez csak egy mellekszall, csak feltűnt.
Azert baj a szakáll mert beleakad a szederindaba és nem ereszt. ;)
de munkavédelmi kesztyűk azok az össze taktikai kesztyű munkavédelmi kesztyű. sőt a legnagyobb taktikai kesztyű gyártók munkavédelmi kesztyű gyártok és sokszor csak a protektor vagy annak mérete a különbség a katonai és az ipari civil verzió között persze árba a katonai mindig drágább.
a munkavédelmi szemüveg meg szemüveget mindenki kap de ehhez a melohoz szerintem nem munkavédelmi előírás...
tudom ez gyakorlási célt is szolgál (de én kiprobálnám a nagynyomású mosót laktanyai körülmények között) persze tábori körülmények között a levegő elérhetőbb ahhoz sok esetben elég egy teherautó és annak légrendszere
Munkavedelmi kesztyű és munkavedelmi kesztyű közt óriási különbség van, a feladathoz megfelelő munkavedelmi kesztyű kell.
Nem mindegy milyet használsz, van vagasbiztos, saválló, csúszásgátló, stb, stb.
Tavaly volt egy nő nálunk a cégben, levagta a kesztyű ujját hogy tudjon telefonozni, levagta a papír az ujját, elment ellatatni, csak egy vagas, kapott egy fegyelmit mert nem jelentette hogy sérült a muznkavedelmi felszerteles

Mi vagy te munkavèdelmis. :D

Amúgy ha googlin rákeresel biztos találsz 1-2 szakállas katonát.:rolleyes:
Akár az ukrán fronton is.o_O

Mindenesetre a munkavèdelmi èszrevèteleid sajnos jók.
Nem vagyok munkavedelmis, bár gondoltam rá hogy le teszem mert nálunk több tucatnyi vannak és annyira nincs elég belőlük hogy még kulsosok is vannak, de idén már más tanfolyamra jarok. Ahol dolgozom ott betegesen komolyan veszik és ragadt rám a 13 év alatt már sok minden.


Ahhoz meg kéne tanulni nem türhő prolinak lenni ;)
Az meg magas szint.
4 PR kép volt, és úgy kommunikáljak hogy profi haderőt építünk most aztán irgumburgum. Meg mi leszünk a meghatározók. Ezek még alapvető munka kulturalis dolgok amiket felsoroltam szerintem. Elnézést ha 2024-ben ez egy Nato seregben viccesen hangzik.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 003
66 340
113
ezek a kesztyűk azért drágák a boltba mert egy héten 3-4 párnál többet nem adnak el . itt ugye europai importőr hálózat van ami komoly mennyiségekkel dolgozik. annál már simán4 számjegyű a kesztyűk ára késöbb megy fel 5 számjegyre . ha megvan az a mennyiség (ugye honvédség esetébe mivel egy egy típusra korlátozódik ) mint az Europai importőré akkor nem sokkal drágább mint az olcsó közepes minőségű munkavédelmi kesztyű sokszor sokhelyen kistételekbe... de ez tovább bírja és másra is jó
Mi miunden nap újat veszunk fel, ha kerll tobbet is. Ez nem gond.
 
  • Tetszik
Reactions: honved