[HUN] Rába Magyar Vagon- és Gépgyár / Rába Járműipari Holding Nyrt.

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 100
27 384
113
Emlèkszem erre.

Meg arra is, hogy akkor koszovóban voltam, mire visszajötte Tata felé kèpessège megszünt.

Mindent akkor kezdtek el mègjobban leèpíteni. Laktanyákat bezárni.

Ki hitte el.

Ha van szerződès per.
Már írtam.


Lètszám.

A futóműnél meg majd 800 fő
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 879
91 432
113
A futóműnél meg majd 800 fő
Úgy kell összekukázni az összlétszámot a Kft -ékből.
 
  • Tetszik
Reactions: Watszon

Watszon

Active Member
2021. június 9.
266
241
43
Úgy kell összekukázni az összlétszámot a Kft -ékből.


Ügyesen híznak.
 

Watszon

Active Member
2021. június 9.
266
241
43
Papíron 1500 dolgozó

Emlèkszem erre.

Meg arra is, hogy akkor koszovóban voltam, mire visszajötte Tata felé kèpessège megszünt.

Mindent akkor kezdtek el mègjobban leèpíteni. Laktanyákat bezárni.

Ki hitte el.

Ha van szerződès per.
Már írtam.


Lètszám.


Ha van szerződès per.
Már írtam.


keretszerződés volt, nem kötelezte a szerződés a HM et
Végül a politika akarat felülírta a történetet …
 

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
501
2 655
93
A Rába kapcsán arra gondoltam, hogy ha a románoknak sikerült a "nagymúltú", "nagypresztizsü" d@c!a, khm. sz@rt megmentetni a franciákkal, és betörni a világpiacra legolcsóbb szegmensben, akkor valami hasonlót nem lehetne megvalósítani? Tudom, és egyértelmű, hogy a katonai szegmens más mint a civil. De miután nálunk hadiiparban(is) csak megszüntetés, beszántás, sóval való behintés volt a módi, itt lenne az ideje, hogy végre pl. a Rába esetében más történjen.
 

Watszon

Active Member
2021. június 9.
266
241
43
A Rába kapcsán arra gondoltam, hogy ha a románoknak sikerült a "nagymúltú", "nagypresztizsü" d@c!a, khm. sz@rt megmentetni a franciákkal, és betörni a világpiacra legolcsóbb szegmensben, akkor valami hasonlót nem lehetne megvalósítani? Tudom, és egyértelmű, hogy a katonai szegmens más mint a civil. De miután nálunk hadiiparban(is) csak megszüntetés, beszántás, sóval való behintés volt a módi, itt lenne az ideje, hogy végre pl. a Rába esetében más történjen.
Van nem egy olyan termék ami a Rába gyártásba , összeszerelésbe bőven belefér.
Boxer, HX3 , H széria
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 282
14 201
113
Ha van szerződès per.
Már írtam.


keretszerződés volt, nem kötelezte a szerződés a HM et
Végül a politika akarat felülírta a történetet …
Persze csak az utóbbi pár èvtizedben nekem 2 eset volt amikor felszaladt a szemöldököm.
Nem azèrt mert kevès amit rendelünk, hanem mert irreálisan sok.

Ez volt az egyik.
A másik meg a konsgberg.
Bár ott talán valós szerződès is volt.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 073
4 036
113
A Rába kapcsán arra gondoltam, hogy ha a románoknak sikerült a "nagymúltú", "nagypresztizsü" d@c!a, khm. sz@rt megmentetni a franciákkal, és betörni a világpiacra legolcsóbb szegmensben, akkor valami hasonlót nem lehetne megvalósítani? Tudom, és egyértelmű, hogy a katonai szegmens más mint a civil. De miután nálunk hadiiparban(is) csak megszüntetés, beszántás, sóval való behintés volt a módi, itt lenne az ideje, hogy végre pl. a Rába esetében más történjen.
Van a románoknál katonai teherautó gyártás is (DAC)!
A honvédségnek is van még rendszerben néhány, anno én is kipróbáltam sorkatonaként.
Elvileg most is gyártják, exporta is.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 073
4 036
113
Tudom, Wikipédia nem a legmebízhatóbb, de ott ezt írják:

"2000-ben gyártották le a 750 000. számú teherautót. A következő évtizedben autóbuszok és traktorok készítésével is próbálkoztak. 2004-ben privatizálták a vállalatot. 2004–2012 között a Pentagonnal kötött szerződés tartotta életben, majd 2014-ben fizetésképtelen lett.[1] A termelés 2016-ban indult újra, azóta a cég főleg külföldi megrendeléseket teljesít (Taiwan, Közel-Kelet, FÁK-államok)"

Persze lehet hogy nekik nincs egy @Aladeen-juk, aki naprakészre frissítene. :D
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 100
27 384
113
Van a románoknál katonai teherautó gyártás is (DAC)!
Nincs, IVECO teherautókat használnak

 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 073
4 036
113
Nincs, IVECO teherautókat használnak

Romániai gyártásról volt szó 2020-ban.
Persze lehet hogy ez a terv is füstbe ment, mint annyi más!

 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 100
27 384
113
Romániai gyártásról volt szó 2020-ban.
Persze lehet hogy ez a terv is füstbe ment, mint annyi más!

Hát az nem nevezném gyártásnak, hogy a kész teherautókra rárakják a szintén kész platót...
 

nizdam

Well-Known Member
2021. december 14.
217
768
93
Romániai gyártásról volt szó 2020-ban.
Persze lehet hogy ez a terv is füstbe ment, mint annyi más!

514 darab volt atadva 2022 novemberig