[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 672
113
Hát én már ennek is tudok örülni, mert ahogy elnéztem olyan 25-30 lehet a tűzoltóautók átlagéletkora az első Rábák is 7 évesek már nagyon időszerű lenne már egy nagyobb tétel tűzoltóautó beszerzés...
Ebbe lehet, hogy belefér, ott van, hogy " 7500 darabot a rendvédelmi, honvédelmi és más készenléti szervek számára" :
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 253
31 199
113

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113

és ez az összes rendvédelmi szervre igaz sajnos
 
  • Szomorú
Reactions: bel and tonyo

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 716
9 362
113

és ez az összes rendvédelmi szervre igaz sajnos

Erre szavaztak az emberek. Ez van.
 
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: fishbed and bel

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
865
4 360
93
Ez autókra szól... le kell cserélni a pár éves skodákat sehogy már ne a legújabb autóval furikázzanak...
Azokban a pár éves Skodákban rengeteg km van. A Jetiknek a belük ki van már. Eleve a határ 2015-16-ban megevett rengeteg autót, addig kell lecserélni őket, amig valami pénzt lehet értük kapni. Egy idő után a járművek csak állnak a szerelőre várva, mert valami bajuk mindig lesz.

Remélem kibasszák a picsába az összes automata váltós Mercit, meg A3as Audit is, és lesz helyettük valami normális csere. Az sem volt normális, aki azokat megvette.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 631
11 328
113
Remélem kibasszák a picsába az összes automata váltós Mercit, meg A3as Audit is, és lesz helyettük valami normális csere. Az sem volt normális, aki azokat megvette.
Nálunk is az a kb. 8-10 rendőr, aki még megmaradt a rendőrőrsön, Mercivel meg Audival járőrözik egyedül. Itt már vagy 3-4 éve nincsen páros járőr. Nagy ritkán egyszer-egyszer azért felbukkannak így is.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 253
31 199
113
Azokban a pár éves Skodákban rengeteg km van. A Jetiknek a belük ki van már. Eleve a határ 2015-16-ban megevett rengeteg autót, addig kell lecserélni őket, amig valami pénzt lehet értük kapni. Egy idő után a járművek csak állnak a szerelőre várva, mert valami bajuk mindig lesz.

Remélem kibasszák a picsába az összes automata váltós Mercit, meg A3as Audit is, és lesz helyettük valami normális csere. Az sem volt normális, aki azokat megvette.
Nem rendőrautókra gondoltam, hanem a polgármesterek meg a hivatalnokok kormányzati autóira.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 535
34 039
113
Nálunk is az a kb. 8-10 rendőr, aki még megmaradt a rendőrőrsön, Mercivel meg Audival járőrözik egyedül. Itt már vagy 3-4 éve nincsen páros járőr. Nagy ritkán egyszer-egyszer azért felbukkannak így is.

Még az USA-ban is egyedül járőröznek a rendőrök nagyon sokszor... pedig hát van kockázat.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
865
4 360
93
Még az USA-ban is egyedül járőröznek a rendőrök nagyon sokszor... pedig hát van kockázat.

Ja, csak ott úgy megy, hogy kap egy magányos rendőr az autójával kb 2-3 háztömbnyi területet, és azt nem hagyhatja el. Ha meg baj van, akkor kb 2-3 percen belül ott van a többi rendőr, akik a szomszédos tömbben keringenek. Amúgy meg ott is területe válogatja. Én pl nem nagyon láttam azt filmekben és sorozatokban sem, hogy veszélyesebb belvárosokban egyedül lennének.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 588
68 206
113
  • Hűha
Reactions: enzo

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Hát én már ennek is tudok örülni, mert ahogy elnéztem olyan 25-30 lehet a tűzoltóautók átlagéletkora az első Rábák is 7 évesek már nagyon időszerű lenne már egy nagyobb tétel tűzoltóautó beszerzés...
Igen, sok helyen pl. az osztrákoknál annyi idősen szokták cserélni a fecskendőket. Csak ott annyi különbséggel, hogy folyamatos és valós állagmegóvás alatt vannak, az új járműveket pedig a helyi igényeknek megfelelően készül. Szerintem ezek az új gépek már pont az elektronika miatt valóban nem fognak ennyit bírni, mint a régiek.. de majd meglátjuk.

Egyébként a most 25-30 éves vasak is bírnék még, tartaléknak meg keveset vonuló helyekre még jók lehetnének pár évig.
De mondjuk, hogy a múltkor az, hogy a múltkor duplafülkés IFA létra volt a vonulós, mert az a megyei tartalék.. ráadásul kosár nélkül, szerintem elég "erős". De leginkább az önkormányzati tűzoltóságok járműparkját kellene megújítani.. nagyon. Az ott megmaradó, menthető gépeket meg a jól működő önkénteseknek kellene adni.

Egyébként nálunk is 2db majdnem 30 éves vas gurul, az egyiknek nagyobb problémái már vannak, a másiknak most kezdenek előjönni, de még menthetőek ésszerűen ezért használatban is maradnak és sokan irigykedve néznek rá.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 535
34 039
113
Ja, csak ott úgy megy, hogy kap egy magányos rendőr az autójával kb 2-3 háztömbnyi területet, és azt nem hagyhatja el. Ha meg baj van, akkor kb 2-3 percen belül ott van a többi rendőr, akik a szomszédos tömbben keringenek. Amúgy meg ott is területe válogatja. Én pl nem nagyon láttam azt filmekben és sorozatokban sem, hogy veszélyesebb belvárosokban egyedül lennének.

Hát láttam olyan videót is, ahol a rendőr egyedül viaskodott a niggával.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
  • Hűha
Reactions: fishbed and jani22

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 411
20 917
113
Autós üldözés Magyarországon. A rendőrök kemények voltak, az üldözöttet felpaszírozták a kerékvetőre, még a kereke is kiszakadt.


Az egyik rendőrlánynak lehet gyakorolnia kellene az oldalfegyver elővétele mozdulatsort :)

Komolyan: már én érzem kényelmetlennek, hogy mindig fikázok valamit, de a Rendőrségnél
nincs használatban a TPAC eljárás?
Ha van itt rendőr, akkor felhomályosíthatna.