[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 065
9 010
113
Gondolom 2 diplomával nem főtengely szimeriget akartál beszerelni.
Nem ismersz...Most se diplomás munkát végzek. Én vidéken nőttem fel, Középiskolásként a nyári szünetben melóztam a földeken, a fősulin éjszaka, soha nem esett le a gyűrű az ujjamról, ha fizikai munkát kellett végezni. Engem az bánt, hogy hazudnak a kamerákba, sírnak, hogy nincs munkaerő, de közben szemetesben landol a jelentkező önéletrajza. Legalább hívtak volna be, legalább érdeklődtek volna, ha már akkora a hiány. Nyilván nem erről van szó, a profit a lényeg és a lehető legkisebb kiadás.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 712
32 377
113
fiatalok adókedvezményével mennyit kereshet egy 25 év alatti kb ha a határra menne?
és ez a fizu mint ahogy a seregnél is szokás hirdetni a legalacsonyabb bér. továbbá kérdés hogy szolgálati lakást vagy ha nem is lakást de szállást biztosítanak e? mert az még sokat nyomhat egyes korosztályoknak az ajánlaton (mert mindha említettek vólna olyat is hogyha az ország másik végéből jönne és leköltözne a határmentére sem probléma és tudnak segíteni)
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
3 920
11 570
113
Hát persze. Volt szerencsém a Mercihez. Beadtam a jelentkezésem (2 diplomával, angol társalgás) vagy 5 éve. Válaszra se méltattak. Rá egy hónapra a nagykutya majdnem sírva panaszkodott, hogy mindent megtesznek, de nincs munkaerő. Másik, kb 2 éve indult a lakóhelyemtől 6 km-re Mo egyik legnagyobb feldolgozó gyára. Oda is jelentkeztem. Meg se hallgattak, helyette behozták az olcsó indiai munkaerőt. Zsivány világ ez, ahogy simán hazudnak a kamerákba.
Melósokra van szükség, nem gondolkodó, kiművelt emberfőkre, a parragh is megmondta.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 491
14 282
113
Hát persze. Volt szerencsém a Mercihez. Beadtam a jelentkezésem (2 diplomával, angol társalgás) vagy 5 éve. Válaszra se méltattak. Rá egy hónapra a nagykutya majdnem sírva panaszkodott, hogy mindent megtesznek, de nincs munkaerő. Másik, kb 2 éve indult a lakóhelyemtől 6 km-re Mo egyik legnagyobb feldolgozó gyára. Oda is jelentkeztem. Meg se hallgattak, helyette behozták az olcsó indiai munkaerőt. Zsivány világ ez, ahogy simán hazudnak a kamerákba.

Ez így van.

Én pl. váltáson gondolkozom, és nemrég voltam interjúzni az egyik nagynémet autóipari beszállítónál. Húzták a a szájukat a nettó 400-as bérigényre, azt mondták 320. Diplomás, angolul beszélő, SAP-ban és Excel-ben jártasembert kerestek, aki persze rugalmas és terhelhető. Egy japcsi meg egy koreai cégnél dettó ugyanez volt.

Magyar vállalkozóról ne is beszéljünk. Ott soxor szakmai vezetőnek sem fizetnek ennyit.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 065
9 010
113
Ez így van.

Én pl. váltáson gondolkozom, és nemrég voltam interjúzni az egyik nagynémet autóipari beszállítónál. Húzták a a szájukat a nettó 400-as bérigényre, azt mondták 320. Diplomás, angolul beszélő, SAP-ban és Excel-ben jártasembert kerestek, aki persze rugalmas és terhelhető. Egy japcsi meg egy koreai cégnél dettó ugyanez volt.

Magyar vállalkozóról ne is beszéljünk. Ott soxor szakmai vezetőnek sem fizetnek ennyit.
Pontosan. Én is ezt tapasztaltam. Csak akkor nem értem, hogy sokan miért nevetnek a nettó 250-en. 8 általánossal. Na nem mintha sokkallanám, sőt! De ez a valóság.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 065
9 010
113
Ja és még egy dolog. Az Fbő milyen jogkörrel lesz felruházva a határon?:) Mert eddig nem sok volt neki, mert mellette volt a hivatásos ugye.
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Hát persze. Volt szerencsém a Mercihez. Beadtam a jelentkezésem (2 diplomával, angol társalgás) vagy 5 éve. Válaszra se méltattak. Rá egy hónapra a nagykutya majdnem sírva panaszkodott, hogy mindent megtesznek, de nincs munkaerő. Másik, kb 2 éve indult a lakóhelyemtől 6 km-re Mo egyik legnagyobb feldolgozó gyára. Oda is jelentkeztem. Meg se hallgattak, helyette behozták az olcsó indiai munkaerőt. Zsivány világ ez, ahogy simán hazudnak a kamerákba.
Már bocs, de milyen munkára jelentkeztél két diplomával angol társaságival, hogy helyetted az olcsó indiai jó volt?
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 940
113
Hát persze. Volt szerencsém a Mercihez. Beadtam a jelentkezésem (2 diplomával, angol társalgás) vagy 5 éve. Válaszra se méltattak. Rá egy hónapra a nagykutya majdnem sírva panaszkodott, hogy mindent megtesznek, de nincs munkaerő. Másik, kb 2 éve indult a lakóhelyemtől 6 km-re Mo egyik legnagyobb feldolgozó gyára. Oda is jelentkeztem. Meg se hallgattak, helyette behozták az olcsó indiai munkaerőt. Zsivány világ ez, ahogy simán hazudnak a kamerákba.
Barátunk fia pályakezdőként ment a Mercedes-hez. Igaz, ő tud németül is (az angol felső alap), meg egy évet kinti főiskolán húzott le. Jól keres, és évente kicsit előrelökik.
Gondolom 2 diplomával nem főtengely szimeriget akartál beszerelni.
Azért az sem mindegy, milyen diplomával jelentkezel. Nálunk van szociális területről ember, betanított tesztelő.
Melósokra van szükség, nem gondolkodó, kiművelt emberfőkre, a parragh is megmondta.
Az egy állat. Melósokra is szükég van, de ha nincs (a szakmákban) kiművelt emberfő, nem lépünk előre sehová, gyarmat leszünk. Ez az igazi hazaárulás....
Nő rajtavan van a top 10 NER-es ember akit szívesen pofán vágnék listámon.
Nekem még Széles Gábor is. Ő találta ki ezt a "legyünk összeszerelő üzem" üzletpolitikát. Látjuk az eredményét az Ikarus-nál többek között.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 065
9 010
113
Már bocs, de milyen munkára jelentkeztél két diplomával angol társaságival, hogy helyetted az olcsó indiai jó volt?
Egy multi cégnél van pár munkakör. Mivel konkrét álláshirdetés csak bizonyos alacsony , hogy úgy mondjam olcsó munkakörre volt, ezért többet is megjelöltem, illetve az emailben írtam, hogy nyitott vagyok más munkakörökre. De lehet, hogy nem voltam világos, nem az fáj, hogy nem vettek fel, hanem, hogy sírnak a médiában, miközben a valóságban 2 kézzel szórják ki a jelentkezőket.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 065
9 010
113
Barátunk fia pályakezdőként ment a Mercedes-hez. Igaz, ő tud németül is (az angol felső alap), meg egy évet kinti főiskolán húzott le. Jól keres, és évente kicsit előrelökik.

Azért az sem mindegy, milyen diplomával jelentkezel. Nálunk van szociális területről ember, betanított tesztelő.

Az egy állat. Melósokra is szükég van, de ha nincs (a szakmákban) kiművelt emberfő, nem lépünk előre sehová, gyarmat leszünk. Ez az igazi hazaárulás....

Nekem még Széles Gábor is. Ő találta ki ezt a "legyünk összeszerelő üzem" üzletpolitikát. Látjuk az eredményét az Ikarus-nál többek között.
Meglehet az is gond volt, hogy nem huszonéves vagyok már. Nem lehet hajlítani úgy a hogy a munkáltató szeretné. Az egyik diploma szociális. Ha tudom ezelőtt 25 éve, hogy mennyire nem ér semmit a diploma tuti nem tanulok annyit :)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 795
113
Érdekes a facen az a kritika, hogy a rendőrfizuhoz képest túl magas..

"Hi! Ha olvastok a sorok között akkor számoljunk …. 260000ft + 400x minimum 168 óra az 67200ft + éjszakai pótlékra minimum 10000ft na ez összesen 337200ft bruttó. 8 általánossal! Mennyi egy kezdő rendőr fizetése???!!!!"
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 065
9 010
113
Érdekes a facen az a kritika, hogy a rendőrfizuhoz képest túl magas..

"Hi! Ha olvastok a sorok között akkor számoljunk …. 260000ft + 400x minimum 168 óra az 67200ft + éjszakai pótlékra minimum 10000ft na ez összesen 337200ft bruttó. 8 általánossal! Mennyi egy kezdő rendőr fizetése???!!!!"
Igazuk van.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 940
113
Nálunk sosem becsülték igazán meg a diplomásokat. Nem véletlenül a "nemzet napszámosai" a tanítók, több mint egy évszázada.
A cocializmusban pedig ideológiai okokból sem preferálták a felsőfokú végzettségűeket. Egy mérnök ~20 év munka után ér(het)te el egy szakmunkás életjövedelmét. Nézd meg, a fejlett államokban (No, Fo stb.) milyen jövedelmi arányok vannak! Nem a Lidl árupakoló keresi a többet....