[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 791
113
TEK Ukrajnában

7b81b360f963782d529a53c4e5099157.jpg
abff072624e28e0a723951969ec95fae.jpg



a48b23bf1920b4e31ef5dd24a03f5f9e.jpg



d24b859d9bf095c274ac36fcabd26a8a.jpg


169a126776a1e4cf142dc7d6a6ea9a0c.jpg
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 064
9 002
113
nem nem rambózni kell hanem a kényszerítő eszközöket akkor alkalmazni amikor annak használata szükséges és jogszerű. és nem vacilálni hogy használva legyen e vagy sem mert akkor már nem lessz jogszerű. nem vízetosztogatni nekik meg pátyolgatni őket.
A fórum "papírja" sok mindent elbír.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 340
113
A fórum "papírja" sok mindent elbír.
meg lehet de megvan az oka hogy bár bácsban kezdődött a dobálózás a betondarabok a féltéglák és a farönkök itt repkedtek a kocsik felé a létrával csapkodás a csúzlizás a légpuskázás (itt kezdődött a jelenleg is tartó ostrom). és valami oknál fogva nagyhamar beszüntették a tevékenységet a bácsi szakaszon és mentek át csongrádba ... semmi extra nem történt csak mint a természet a fizika és a többi rendje szerint haladtak a kisebb ellenállás irányába... és ehhez nem kellett több mint hogy arányosan lépjünk fel ellenük és ne habozzunk.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 340
113
@PFZ lehet vicces és lehet neked van igazad és azért cssongrád csanádba áll a bál jelenleg is mert ott tökéletesen kezelték a helyzetet.
míg bácsban azért szünt meg nagyhamar a határvédelmi erők elleni támadás (vagy csökkent minimálisra) mert valamit elszurtunk és nem jól csináltunk/unk.

bár ez így nem túl logikus...

de egyben biztos lehetsz nem a mi megyehatár rendszerünk térképészeti vonalai vagy határköveink számozása alapján tartják számon hogy hol meddig mehetnek el... hanem a szektorokban tartózkodók válaszreakcióik alapján.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 064
9 002
113
@PFZ lehet vicces és lehet neked van igazad és azért cssongrád csanádba áll a bál jelenleg is mert ott tökéletesen kezelték a helyzetet.
míg bácsban azért szünt meg nagyhamar a határvédelmi erők elleni támadás (vagy csökkent minimálisra) mert valamit elszurtunk és nem jól csináltunk/unk.

bár ez így nem túl logikus...

de egyben biztos lehetsz nem a mi megyehatár rendszerünk térképészeti vonalai vagy határköveink számozása alapján tartják számon hogy hol meddig mehetnek el... hanem a szektorokban tartózkodók válaszreakcióik alapján.
Na akkor tisztázzuk a dolgokat, mert már nagyon vak vágányra kerültél.
A személyes dolog. Soha nem szolgáltam hivatásosként a határon. Soha nem is írtam ilyet. Mégis rámartál és elkezdeted írni, hogy lefoglaltam holmi wifi-t és aludtam a csíkon. Ezért nevettem gondoltam veszed a lapot. Nem. Azt is írtam, hogy a Tranzitban dolgoztam. Azt is írtam, hogy a határ környékén élek, szóval a civil munkám során számtalan alkalommal találkoztam, találkozom és találkozni fogok migrikkel. Rambó levele 99 miatt nem jönnek Bács megyén keresztül mi? Ja nem, jönnek ezek...
A másik a szakmai rész. Nem tudom, hogy kinek írod amit, de nem hiszem, hogy nekem. Mert nekem felesleges. Nem vagyok kezdő és a fentiek után talán már világos, hogy láttam ezt azt... Soha nem kritizálom azokat akik ott dolgoznak (ellentétben veled), a rendszert és a felső vezetőket viszont rendszeresen. Miért? Mert láttam, tapasztaltam azt, hogy mi hogyan NEM működik. És akarat sincs rá, hogy radikálisan változzon. Nem kezdem el újra leírni a hibákat.
És legvégül a heroikus harcodhoz (és ez kizárólag neked szól) az, hogy Bács megyében nem agresszívek annak több oka van. Egyik lehet az intézkedés, de ezen kívül a szerb oldali logisztika(bolthálózat, üzemanyag készlet, kp felvételi lehetőség, urbanisztikai profil, úthálózat, természeti adottságok és nem utolsó sorban a felosztott terület (milyen nemzetiségű bűnbanda birtokolja). Az igazság az, hogy jönnek ezek mindenhol és ott lesznek agresszívek ahol nem jutnak át rendszeresen, ezt akár tovább is gondolhatnám, ha akarnám(...), de nem fogom :)
Amondó vagyok engedjük el egymást mert nem fogsz jól kijönni belőle. Én szóltam.
 

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
402
635
93
Na akkor tisztázzuk a dolgokat, mert már nagyon vak vágányra kerültél.
A személyes dolog. Soha nem szolgáltam hivatásosként a határon. Soha nem is írtam ilyet. Mégis rámartál és elkezdeted írni, hogy lefoglaltam holmi wifi-t és aludtam a csíkon. Ezért nevettem gondoltam veszed a lapot. Nem. Azt is írtam, hogy a Tranzitban dolgoztam. Azt is írtam, hogy a határ környékén élek, szóval a civil munkám során számtalan alkalommal találkoztam, találkozom és találkozni fogok migrikkel. Rambó levele 99 miatt nem jönnek Bács megyén keresztül mi? Ja nem, jönnek ezek...
A másik a szakmai rész. Nem tudom, hogy kinek írod amit, de nem hiszem, hogy nekem. Mert nekem felesleges. Nem vagyok kezdő és a fentiek után talán már világos, hogy láttam ezt azt... Soha nem kritizálom azokat akik ott dolgoznak (ellentétben veled), a rendszert és a felső vezetőket viszont rendszeresen. Miért? Mert láttam, tapasztaltam azt, hogy mi hogyan NEM működik. És akarat sincs rá, hogy radikálisan változzon. Nem kezdem el újra leírni a hibákat.
És legvégül a heroikus harcodhoz (és ez kizárólag neked szól) az, hogy Bács megyében nem agresszívek annak több oka van. Egyik lehet az intézkedés, de ezen kívül a szerb oldali logisztika(bolthálózat, üzemanyag készlet, kp felvételi lehetőség, urbanisztikai profil, úthálózat, természeti adottságok és nem utolsó sorban a felosztott terület (milyen nemzetiségű bűnbanda birtokolja). Az igazság az, hogy jönnek ezek mindenhol és ott lesznek agresszívek ahol nem jutnak át rendszeresen, ezt akár tovább is gondolhatnám, ha akarnám(...), de nem fogom :)
Amondó vagyok engedjük el egymást mert nem fogsz jól kijönni belőle. Én szóltam.
Engedd el neki, felesleges, én sem mentem bele. Nem lát bele úgy a dolgokba, mivel csak azt látja mi ott lent van. Möbekben sem volt ott anno 6-7 éve, meg a hangárban sem. Komárom megyében sem fogdozza őket miután a határról haza ment, nem akarják lekéselni, leköpni, elütni másnap éjszakásban otthon. Le sem szabad írni mi miket csináltuk anno... Én örülök ha nincs semmi és telefonozhatok. Ha négyszer talákozna ugyanazzal a migránssal 1 hónapon belül komárom megyében más-más csempész autóban lehet ő is belátná, hogy így teljesen felesleges amit csinál. Ja nem, nem fogja...
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 064
9 002
113
Engedd el neki, felesleges, én sem mentem bele. Nem lát bele úgy a dolgokba, mivel csak azt látja mi ott lent van. Möbekben sem volt ott anno 6-7 éve, meg a hangárban sem. Komárom megyében sem fogdozza őket miután a határról haza ment, nem akarják lekéselni, leköpni, elütni másnap éjszakásban otthon. Le sem szabad írni mi miket csináltuk anno... Én örülök ha nincs semmi és telefonozhatok. Ha négyszer talákozna ugyanazzal a migránssal 1 hónapon belül komárom megyében más-más csempész autóban lehet ő is belátná, hogy így teljesen felesleges amit csinál. Ja nem, nem fogja...
Igaz amit írsz. Nincs vele amúgy bajom, csak már felpörgette magát a témában és írt 1-2 orbitális hülyeséget velem kapcsolatban. A szakmai rész más tészta, ebben is igazad van. Vigyázzatok magatokra, max tisztelet a munkátokért!
 
  • Tetszik
Reactions: jOkA

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 640
886
113
Én sem akarom bántani. Látja és tapasztalja a saját részét és nyilván ez dominál. Csak nem érti meg a Rendőrség és a Honvédség közötti különbséget... és pedig óriási különbségek vannak, az alapokban is.

Kicsit olyan érzésem van, mint amikor a Vérlovagok megalakultak 1 vagy 2 motorosuk volt akik tényleg jelentős km-eket tettek meg motoron, viszont egyik sem vezetett kéklámpával.. aztán lett volna pár motorosrendőr aki segített volna nekik, kb kinevették a rendőröket, hogy tudnak ők is.. háát, a videókat látva...

De a katonai rendészeknél is volt hasonló, bár ott legalább kötelező volt és figyeltek is sokan amit mond a szakma, de sokan hamar elkezdtek saját stílusban motorozni csak éppen az a biztosításoknál nem volt a legszakszerűbb és legbiztonságosabb, de azért már próbáltak ők is észt osztani pár hónap motorozás után.
 
  • Tetszik
Reactions: PFZ

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Szóval, 731 aktív határvadász van. Több mint amire számítottam 200-250 fővel, de jóval kevesebb mint amiről a kormány beszélt.
a 4. turnus hamarosan végez és az is 400 fős kiképzés. a 5. turnusra is meglessz a 400 (már megvan

Most akkor mennyi az annyi?

Ha 3 turnus vègzett 400asával akkor az 1200.

Vagy kb 120 lemorzsolódik a kikèpzèsen?