[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 279
9 510
113
Nem cserélnék veletek! Kitartást Uraim! Tanítottam BV-seket is már, én általában véve csíptem őket, sajátos szubkultúra! Az biztos hogy oda is acél golyók kellenek, mikor bent rendet kell tartani a sok kannibál közt, egy szál tonfával a szinten!
Ex bv-s vagyok. Sokat tanultam. Valóban a stressz brutális.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 392
113
Ex bv-s vagyok. Sokat tanultam. Valóban a stressz brutális.
Van családi jóbarát aktív ismerősöm, imádom a humorát jellemzően a BV-seknek, ex BV-s kollégáim is vannak, jó sokan, igen fasza gyerekek. Bármikor hátamat tartanám bármelyiknek! Mindenkinek van egy téglája valahol, azt magyarázza az összes :D !
 
  • Tetszik
Reactions: Kávé and PFZ

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 073
18 809
113
Őszintén szólva nem néztem utána, képben sem vagyok a rendőrséget illetően, de nekem is feltűnt valami. Itt, Körmenden, a rendőr képző iskolában az idén, ha jól emlékszem, 49 tanuló kezdte meg az első évét. Ezt a számot írta nyáron a megyei napilap. Saccra, pár éve még, úgy 200 fő felett volt bőven, akik itt végeztek évente.
Az hogy nagy a baj, jól mutatja, hogy szinte minden évben más az iskola neve. Volt ez szakközép, szakgimnázium, most meg technikum. Mondjuk a szakgimnázium titulust soha nem értettem, mert már eleve érettségizetteket vettek fel, ha jól tudom. Akkor lehet, a rendőrségről lévén szó, azok a gyerekek, másodszor is érettségiztek ? Na mindegy, most technikum. Gondolom jövőre megint más lesz a neve.
 
  • Szomorú
  • Tetszik
Reactions: Pogány and tonyo

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 171
30 895
113
Őszintén szólva nem néztem utána, képben sem vagyok a rendőrséget illetően, de nekem is feltűnt valami. Itt, Körmenden, a rendőr képző iskolában az idén, ha jól emlékszem, 49 tanuló kezdte meg az első évét. Ezt a számot írta nyáron a megyei napilap. Saccra, pár éve még, úgy 200 fő felett volt bőven, akik itt végeztek évente.
Az hogy nagy a baj, jól mutatja, hogy szinte minden évben más az iskola neve. Volt ez szakközép, szakgimnázium, most meg technikum. Mondjuk a szakgimnázium titulust soha nem értettem, mert már eleve érettségizetteket vettek fel, ha jól tudom. Akkor lehet, a rendőrségről lévén szó, azok a gyerekek, másodszor is érettségiztek ? Na mindegy, most technikum. Gondolom jövőre megint más lesz a neve.
Az is benne van, hogy minek menjen el valaki 2 évre suliba, ha elmegy szegedre és 10 hónap után ugyan úgy őrmester lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and honved

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 171
30 895
113
Leginkább mára inkább az van benne, hogy annyira alul értékelt a rendőrség anyagilag, hogy egy fiatal nem akar oda menni, még akkor sem ha tetszene neki a rendőri hivatás.
Amúgy a 25 év alattiaknak nem olyan rossz a fizetés, mert visszakapják az szja-t (bár ez függ attól is, hogy melyik megye.)
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 279
9 510
113
Van családi jóbarát aktív ismerősöm, imádom a humorát jellemzően a BV-seknek, ex BV-s kollégáim is vannak, jó sokan, igen fasza gyerekek. Bármikor hátamat tartanám bármelyiknek! Mindenkinek van egy téglája valahol, azt magyarázza az összes :D !
Pl a BV-ket kötelező lenne 25 év munkaviszony után nyugdíjazni (ahogy sok más hivatásost). A humor már a kiégés egyik jele :( A tökösség alap, máskülönben megesznek bent.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 392
113
Pl a BV-ket kötelező lenne 25 év munkaviszony után nyugdíjazni (ahogy sok más hivatásost). A humor már a kiégés egyik jele :( A tökösség alap, máskülönben megesznek bent.
Igen, egyetértünk, nagyon max a 25 év szolgálati idő az ami a maximum ott, s hozzá az 55 év... Ez amúgy nagyjából mindenkinek kb. reális kéne hogy legyen, aki ténylegesen beavatkozást végez egyenruhásként.

BV-sek meg nekem mindig úgy jönnek le, hohy zsiványok azok is, csak jó zsiványok :D, egyértelműen hatnak rájuk is a retkek akik közt élik az életük jó részét. Mondom speciális állatfaj a BV, de én nagyon komálom őket!

Csinálni viszont nem csinálnám!
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and PFZ

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Úgy harminc perce látok két fiatalt (fiú+lány) felugrani a metróra. Táskák, minden. Épp elérték gondolom.

Aztán elkezdik gyorsan áttúrni a táskát, akkor szemem sarkából feltűnik, hogy egy meghatározhatatlan korú (15-25) cigánylány az egyik vadul turkáló és az oldalán is van már egy női táska. A nagy sporttáska tartalma is női ruha.

Átülök velük szembe, ahogy felémnéznek rákérdezek: Mi ez a sietség, milyen táskák ezek, miért túrjátok őket ilyen vadul? Már van az oldaladon egy női táska!

Tétovázás után dühkitörés a luvnyától, akit kiröhögök és hívom a 112-t.

Lassan kapcsol, addig észreveszek egy közterest (megfelelő intézkedési jog megvan), mondom tőmondatban mi van, de az meglátja és hallja az őrjöngő lányt és elfordul a metróajtóban és elsétál. Megyünk tovább. Pedig ekkor már a lány verbális őrjöngése miatt garázdaság is folyamatban.

Két megállón belül rendőrig jutok a 112-n, akinek tőmondatokban vázolom a tényállást (bűncselekmény gyanúja) a rendőr a luvnya éktelen ordítozását is hallja, aztán annyit kérdez melyik a következő megálló, majd megköszöni és leteszi.

Én még három megállóig hallgatom az immár gúnyolódását (na hol vannak a rendőrök), majd megyek a dolgomra.

Ennyit érnek ezek az egyenruhás szarok. Valaki meg mehet új iratokat csináltatni, bankkártyát és oda a ruhatára egy része is (bőrdzseki is volt a táskában).
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Igen, ez a baj. Erre mondom, hogy rájuk kellene ilyeszteni végre, mert tényleg fegyveres migránsok tűnnek fel egyre gyakrabban a határon. A törzsi terület deklarálása és egy demonstratív behatolás egy humint felderítette, fegyveres migránscsoport lefegyverzése érdekében, aztán nemzetközi sajtókonferencia, ahol a különlegesek kiterítik maguk elé egy délvidéki tanyán héderelő migránsoktól zsákmányolt fegyvereket, hiradástechnikai eszközöket elég is lenne, hogy egyszer és mindenkorra kitakarítsák a határsáv szerb oldalát a szerb állam területi szuverenitását ezek után extrém tempóban helyreállító szerb fegyveres testületek.

A mi oldalunkon rend van, legföljebb kiképzetlen, amatőrök az odavezényelt rendőrök és katonák:
hat-r03.jpg


Tudomásul kell vennünk, hogy van egy oldal, ahol nincs rend, nincs állami jelenlét sem:
hat-r02.jpg


Mert a túloldalon ők az urak, akárcsak a pakisztáni törzsi területen, ahol megszokták az állam nélküli állapotot, ami a magyar határ szerb oldalán is uralkodik:
hat-r01.jpg


Elég lenne csak egyszer rajtaütni egy ilyen migránstanyán a túloldalon:
hat-r04.jpg


azután, hogy deklaráltuk a törzsi terület, tehát a szerb fennhatóság gyakorlati megszűnésének tényét és máris visszatérne a szerb államrezon a teljes fegyveres eszköztárával, hogy megszüntesse a helyzetet.
cac188af3aed40c98bcd47d9ec34173d.jpg

Persze Orbán nagy haverjai, így van, úgyhogy nem lesz semmi hatékony beavatkozás, mert a szerbek azt tehetnek, amit csak akarnak úgy tűnik. Ez pedig pontosan a nagy semmi.