[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
Itt is elismerik mint lètező problèma.
Ès ezekre hívják a tek-et.
Talán mentálisan beteg emberekre nem a TEK lenne a megfelelő /bár tudom, Mo-n mindenre IS a TEK kell, legyen az hírszerzés, tömegoszlatás, búvárkodás stb/, hanem megfelelő eü képesítésű SZAKember...

Szerintem nem ment át, h minden allahuakbart kiabáló kretént teljes Ny-Európában kötelező "elszigetelt, mentálisan sérült személy"-nek hívni.
Amúgy nézz utána, h Magyarországon évente hány ember lesz rendőri intézkedés áldozata, meg a bezzegországokban mennyi.
Nem erre értettem, nem értem minek forgatod ki, amit írtam.
Rengeteg mentális beteg ember van, akiken nem feltétlenül praktikus a leg keményebben kriminalizálni, vagy úgy hozzájuk állni.

Meglepő módon GB-re értettem.
Vannak joint response unit-ok, ami rendőrökből és 'mentősökből' áll. Ahol mindkét 'oldal' megfelelő felkészítésen esett át.
123724785_10164483793185161_2211901915826283088_n.jpg


Gondolom most jön a fikázás. De talán nem minden sz@r, ami 'nyugatról' érkezik....
A rendszerhez persze hozzá tartozik, hogy van rá kapacitás. Tekintve, hogy az ilyen riasztások
nagyon időigényesek.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
A túsztárgyaló SZAKember attól függetlenül, hogy a TEK-nél dolgozik...
Nem konkrétan erre az esetre értettem.
Meg nem biztos, hogy egy dedikált túsztárgyaló ért olyan mélységben a mentálisan sérültekhez, mint egy kifejezetten erre kiképzett.
/nem, nem azt mondom, hogy nem ért hozzá, csak nem olyan mélységben/
+ami példát hoztam, az járőrpár, nem pedig taktikai egység
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 416
8 654
113
Kamerát (amivel belesnek a helyre) nem használtak? Mintha az lett volna, hogy fenyegetőzött robbantással, tehát lett volna ok használni. Talán látni lehetett volna valamit. Főleg hogy a hírek szerint benzint is locsolt, ami nem hirtelen cselekvés.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 408
14 467
113
Talán mentálisan beteg emberekre nem a TEK lenne a megfelelő /bár tudom, Mo-n mindenre IS a TEK kell, legyen az hírszerzés, tömegoszlatás, búvárkodás stb/, hanem megfelelő eü képesítésű SZAKember...
Tudtommal a tek-es túsztárgyaló nem tek-es túsztárgyalókènt diplomázik.
Hanem pszichológusok.
Akikből lesznek a kriminálpszichológusok/túsztárgyalók.

Ezek az emberek elötte, van hogy közben is dolgoznak mentális betegekkel. Nem az utcáról,iskolapadból jönnek be nulla tudással.

Nem hinnèm, hogy az álltalad berakott páros jobban tudta volna kezelni a helyzetet.o_O
Nem azèrt mert ők a rothadó nyugat.:rolleyes:

Másrèszt úgy látom te most csak a tek-et mint szervezetet akarod fikázni. A politikai nèzeteid miatt.o_O

Nem tudom mi a problèma azzal ha robbantással/öngyilkossággal fenyegetőző bolondokra kihívnak egy olyan egysèget amiben van pszichológus??

Ha ő nem megfelelő eü kèpesítèsű SZAKember akkor ki?
Meglepő módon GB-re értettem.
Vannak joint response unit-ok, ami rendőrökből és 'mentősökből' áll. Ahol mindkét 'oldal' megfelelő felkészítésen esett át.
123724785_10164483793185161_2211901915826283088_n.jpg


Gondolom most jön a fikázás. De talán nem minden sz@r, ami 'nyugatról' érkezik....
A rendszerhez persze hozzá tartozik, hogy van rá kapacitás. Tekintve, hogy az ilyen riasztások
nagyon időigényesek.


Egy nap valószínű rohadt sok eset van amikor valamilyen szintű mentális beteggel megoldják a problèmát.
Első körben a kièrkező mentősök.
Ha nem boldogulnak hívják a rendőröket.
Ha a járőr nem boldogul hívják a TEK-et.
Nem tudom ez mièrt ördögtől való.
Ja. Mert TEK. Vityesz. Aha.

Na mindegy. Szerintem a te párosod is hívott volna egy hasonló helyzetben fegyveres rendőröket. De ha ott sosem ölt meg rendőrt mentálisan beteg ember, akkor neked van igazad.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 938
91 639
113
Hajdu János elmondta, a Szabolcs vármegyei rendőrök kisebb jogsértések miatt körözték az esztergomi férfit, ám korábban hivatalos személy elleni erőszak miatt is volt eljárás vele szemben. Azért vonult ki a TEK a helyszínre, mert a férfi fenyegetően lépett fel mindenkivel, így a rendőrökkel szemben is. Korábban többször beidézte a rendőrség más ügyekben, de sosem jelent meg. Agresszív embernek ismerték. Ezer ilyen elfogás volt már - mondta Hajdu, aki aztán a tegnap esti eseményeket ismertette:

- Délután 14 óra 20 perckor zárták körbe a műveleti egység tagjai az épületet, ami egy tégla-fa hétvégi ház. A férfi a rendőri felszólításra kijött a teraszra, de annál kijjebb nem akart jönni és a túsztárgyaló szavára sem hallgatott. Agresszív volt, de az volt a parancs, hogy élve kell kihozni. A tárgyalás során voltak olyan pillanatok, mikor majdnem megadta magát, de aztán mégsem tette.

- Nem akarták az akciót éjjel végrehajtani, ezért mentek be. A TEK-esek egy páncélozott jármű fedezékében berontottak a kapun, majd indult a behatolás az épületbe. Azonban már az ajtó megnyitásakor látták a férfit, amint egy flexszel belevág a gázpalackba, ami azonnal robbant - jelentette be a TEK főigazgatója.

- Az akció résztvevői 8-10 métert repültek a robbanástól, többen a törmelékek közé szorultak, voltak, akik egy közeli kis tóba zuhantak. A TEK orvosa a vízből mentette az embereket, a tűzoltók a romok között kutattak a sebesültek után.

Egy rendőrünk olyan sérüléseket szenvedett, amiket nem élhetett túl

- mondta Hajdu.

- A TEK további munkatársai közül öten könnyű, hárman súlyos sérüléseket szenvedtek. Bordatörés, orrtörés, fogazat elvesztése - sorolta a főigazgató. A tűzoltók, akik a kaput nyitni segítettek, szintén megsérültek, náluk szintén a csonttörés volt a jellemző sérülés.

Az intézkedés jogszerű volt, minden protokollt betartottunk, holnap ugyanígy csinálnánk - mondta Hajdu. Hozzátette: a férfi előzőleg több kisebb tüzet is gyújtott, de a flexre senki nem számított. annak a szikrája robbantotta be a palackot.

A helyszíni szemle még tart - tette hozzá.

Kérdésre válaszolva elmondta: valójában robbantással nem fenyegetőzött a férfi, hanem a rendőrök megölését helyezte kilátásba.

"Gyertek be értem, nem adom meg magam" - ezt kiabálta a robbantó
.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
Tudtommal a tek-es túsztárgyaló nem tek-es túsztárgyalókènt diplomázik.
Hanem pszichológusok.
Akikből lesznek a kriminálpszichológusok/túsztárgyalók.

Ezek az emberek elötte, van hogy közben is dolgoznak mentális betegekkel. Nem az utcáról,iskolapadból jönnek be nulla tudással.

Nem hinnèm, hogy az álltalad berakott páros jobban tudta volna kezelni a helyzetet.o_O
Nem azèrt mert ők a rothadó nyugat.:rolleyes:

Másrèszt úgy látom te most csak a tek-et mint szervezetet akarod fikázni. A politikai nèzeteid miatt.o_O
Én ilyet nem mondtam. Üldözési mánia? Vagy esetleg van benne igazságom? :p
Nem tudom mi a problèma azzal ha robbantással/öngyilkossággal fenyegetőző bolondokra kihívnak egy olyan egysèget amiben van pszichológus??

Ha ő nem megfelelő eü kèpesítèsű SZAKember akkor ki?



Egy nap valószínű rohadt sok eset van amikor valamilyen szintű mentális beteggel megoldják a problèmát.
Első körben a kièrkező mentősök.
Ha nem boldogulnak hívják a rendőröket.
Ha a járőr nem boldogul hívják a TEK-et.
Nem tudom ez mièrt ördögtől való.
Ja. Mert TEK. Vityesz. Aha.

Na mindegy. Szerintem a te párosod is hívott volna egy hasonló helyzetben fegyveres rendőröket. De ha ott sosem ölt meg rendőrt mentálisan beteg ember, akkor neked van igazad.
Mondtam, hogy nem ebben az esetben. Mondtam, hogy ez járőrpár, nem taktikai egység...
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 642
888
113
Hajdu János elmondta, a Szabolcs vármegyei rendőrök kisebb jogsértések miatt körözték az esztergomi férfit, ám korábban hivatalos személy elleni erőszak miatt is volt eljárás vele szemben. Azért vonult ki a TEK a helyszínre, mert a férfi fenyegetően lépett fel mindenkivel, így a rendőrökkel szemben is. Korábban többször beidézte a rendőrség más ügyekben, de sosem jelent meg. Agresszív embernek ismerték. Ezer ilyen elfogás volt már - mondta Hajdu, aki aztán a tegnap esti eseményeket ismertette:

- Délután 14 óra 20 perckor zárták körbe a műveleti egység tagjai az épületet, ami egy tégla-fa hétvégi ház. A férfi a rendőri felszólításra kijött a teraszra, de annál kijjebb nem akart jönni és a túsztárgyaló szavára sem hallgatott. Agresszív volt, de az volt a parancs, hogy élve kell kihozni. A tárgyalás során voltak olyan pillanatok, mikor majdnem megadta magát, de aztán mégsem tette.

- Nem akarták az akciót éjjel végrehajtani, ezért mentek be. A TEK-esek egy páncélozott jármű fedezékében berontottak a kapun, majd indult a behatolás az épületbe. Azonban már az ajtó megnyitásakor látták a férfit, amint egy flexszel belevág a gázpalackba, ami azonnal robbant - jelentette be a TEK főigazgatója.

- Az akció résztvevői 8-10 métert repültek a robbanástól, többen a törmelékek közé szorultak, voltak, akik egy közeli kis tóba zuhantak. A TEK orvosa a vízből mentette az embereket, a tűzoltók a romok között kutattak a sebesültek után.

Egy rendőrünk olyan sérüléseket szenvedett, amiket nem élhetett túl

- mondta Hajdu.

- A TEK további munkatársai közül öten könnyű, hárman súlyos sérüléseket szenvedtek. Bordatörés, orrtörés, fogazat elvesztése - sorolta a főigazgató. A tűzoltók, akik a kaput nyitni segítettek, szintén megsérültek, náluk szintén a csonttörés volt a jellemző sérülés.

Az intézkedés jogszerű volt, minden protokollt betartottunk, holnap ugyanígy csinálnánk - mondta Hajdu. Hozzátette: a férfi előzőleg több kisebb tüzet is gyújtott, de a flexre senki nem számított. annak a szikrája robbantotta be a palackot.

A helyszíni szemle még tart - tette hozzá.

Kérdésre válaszolva elmondta: valójában robbantással nem fenyegetőzött a férfi, hanem a rendőrök megölését helyezte kilátásba.

"Gyertek be értem, nem adom meg magam" - ezt kiabálta a robbantó
.



Elvileg 80-90%ban így történt ahogy le van írva. (az egyik 3betűstől tudom - ami nem a NAV -)
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 034
32 481
113
Hajdu János elmondta, a Szabolcs vármegyei rendőrök kisebb jogsértések miatt körözték az esztergomi férfit, ám korábban hivatalos személy elleni erőszak miatt is volt eljárás vele szemben. Azért vonult ki a TEK a helyszínre, mert a férfi fenyegetően lépett fel mindenkivel, így a rendőrökkel szemben is. Korábban többször beidézte a rendőrség más ügyekben, de sosem jelent meg. Agresszív embernek ismerték. Ezer ilyen elfogás volt már - mondta Hajdu, aki aztán a tegnap esti eseményeket ismertette:

- Délután 14 óra 20 perckor zárták körbe a műveleti egység tagjai az épületet, ami egy tégla-fa hétvégi ház. A férfi a rendőri felszólításra kijött a teraszra, de annál kijjebb nem akart jönni és a túsztárgyaló szavára sem hallgatott. Agresszív volt, de az volt a parancs, hogy élve kell kihozni. A tárgyalás során voltak olyan pillanatok, mikor majdnem megadta magát, de aztán mégsem tette.

- Nem akarták az akciót éjjel végrehajtani, ezért mentek be. A TEK-esek egy páncélozott jármű fedezékében berontottak a kapun, majd indult a behatolás az épületbe. Azonban már az ajtó megnyitásakor látták a férfit, amint egy flexszel belevág a gázpalackba, ami azonnal robbant - jelentette be a TEK főigazgatója.

- Az akció résztvevői 8-10 métert repültek a robbanástól, többen a törmelékek közé szorultak, voltak, akik egy közeli kis tóba zuhantak. A TEK orvosa a vízből mentette az embereket, a tűzoltók a romok között kutattak a sebesültek után.

Egy rendőrünk olyan sérüléseket szenvedett, amiket nem élhetett túl

- mondta Hajdu.

- A TEK további munkatársai közül öten könnyű, hárman súlyos sérüléseket szenvedtek. Bordatörés, orrtörés, fogazat elvesztése - sorolta a főigazgató. A tűzoltók, akik a kaput nyitni segítettek, szintén megsérültek, náluk szintén a csonttörés volt a jellemző sérülés.

Az intézkedés jogszerű volt, minden protokollt betartottunk, holnap ugyanígy csinálnánk - mondta Hajdu. Hozzátette: a férfi előzőleg több kisebb tüzet is gyújtott, de a flexre senki nem számított. annak a szikrája robbantotta be a palackot.

A helyszíni szemle még tart - tette hozzá.

Kérdésre válaszolva elmondta: valójában robbantással nem fenyegetőzött a férfi, hanem a rendőrök megölését helyezte kilátásba.

"Gyertek be értem, nem adom meg magam" - ezt kiabálta a robbantó
.

Senki sem számított arra, hogy robbantani fog?

Idézve Nyúl komát a kurucról: "Az események láncolatában az a logikus következtetés: nincs a világon civilizált állam, ahol ilyen eset után a kommandó parancsnoka a beosztásában marad, a legtöbb országban az országos rendőrfőkapitány és a belügyminiszter se"
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 646
3 238
113
Senki sem számított arra, hogy robbantani fog?

Idézve Nyúl komát a kurucról: "Az események láncolatában az a logikus következtetés: nincs a világon civilizált állam, ahol ilyen eset után a kommandó parancsnoka a beosztásában marad, a legtöbb országban az országos rendőrfőkapitány és a belügyminiszter se"

Betudnád rakni a cikket?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 187
26 901
113
Senki sem számított arra, hogy robbantani fog?

Idézve Nyúl komát a kurucról: "Az események láncolatában az a logikus következtetés: nincs a világon civilizált állam, ahol ilyen eset után a kommandó parancsnoka a beosztásában marad, a legtöbb országban az országos rendőrfőkapitány és a belügyminiszter se"
Speciel meg kell védjem Hajdut. Ő és az emberei mindent jól csináltak. Tegnap, ennek az utolsó részletnek a nem ismeretében írtam, hogy fegyverrel kellett volna megoldani. Én ott, most halott lennék. Nem is gondoltam volna ezt a benzines/palackos/flexes végjátékot.

Vérrel írják ezekben a szakmákban a tapasztalàs útját. Ez kellett volna:
pt3g69-barrieblackhornet.jpg

(Minden rajba a seregben is!)

Vagy valamilyen komplexebb, mászkálni, eszközt használni tudó robot:
SPOT-Opening-Door-e1645038297967.jpg


Utólag nem okoskodok, már a vita elején "meghaltam".
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 287
7 447
113



Elvileg 80-90%ban így történt ahogy le van írva. (az egyik 3betűstől tudom - ami nem a NAV -)
Utólag könnyű okosnak lenni.
Az a baj, hogy az ügyészség és a bíróság is csak utólag tud okoskodni mit hogy kene, azt amikor ki próbálhatták pár lelkessel közülük milyen amikor egy támadó 5 méteren belül rad megy.
Ahogy hallottam azok akik át estek ezen már nem okoskodnak annyit.
Mindenki utólag okos de abban a helyzetben ezt tartottak a legjobb ötletnek…most nem vált be sajnos egy kolléga meghalt sokan meg sérültek 2 gyerek maradt árván…szerintem nem okoskodni kell most hanem csöndben lenni…
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 642
888
113
Speciel meg kell védjem Hajdut. Ő és az emberei mindent jól csináltak. Tegnap, ennek az utolsó részletnek a nem ismeretében írtam, hogy fegyverrel kellett volna megoldani. Én ott, most halott lennék. Nem is gondoltam volna ezt a benzines/palackos/flexes végjátékot.

Vérrel írják ezekben a szakmákban a tapasztalàs útját. Ez kellett volna:
pt3g69-barrieblackhornet.jpg

(Minden rajba a seregben is!)

Vagy valamilyen komplexebb, mászkálni, eszközt használni tudó robot:
SPOT-Opening-Door-e1645038297967.jpg


Utólag nem okoskodok, már a vita elején "meghaltam".
Ezeket a dolgokat, már előtted valami "okos" mondta, csak ezek a gyakorlatban semmit sem értek volna.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 187
26 901
113
Utólag könnyű okosnak lenni.
De az nem én akarok lenni.
Ezeket a dolgokat, már előtted valami "okos" mondta, csak ezek a gyakorlatban semmit sem értek volna.
De. A fő probléma itt az extra óvatosság hiánya volt békeidőben. Pedig erről ugyanaz a lőkiképző akart leszoktatni minket (ők sokkal többet kaptak mint én), számos releváns példával. És most mégis.

Az első gondolatom az volt, hogy sokat óvatoskodtak. Hát nem. Éppen a basszunkoda volt nem elég óvatos. Pedig kell. Ezért. Mikrodrónok és komplex képességű robotok. Aztán...

Nincs békeidő. Az elborult civileket nem szabad alábecsülni. Ennyi. Több drón és robot. Pusztuljanak a gépek!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 061
83 299
113
Hajdu János elmondta, a Szabolcs vármegyei rendőrök kisebb jogsértések miatt körözték az esztergomi férfit, ám korábban hivatalos személy elleni erőszak miatt is volt eljárás vele szemben. Azért vonult ki a TEK a helyszínre, mert a férfi fenyegetően lépett fel mindenkivel, így a rendőrökkel szemben is. Korábban többször beidézte a rendőrség más ügyekben, de sosem jelent meg. Agresszív embernek ismerték. Ezer ilyen elfogás volt már - mondta Hajdu, aki aztán a tegnap esti eseményeket ismertette:

- Délután 14 óra 20 perckor zárták körbe a műveleti egység tagjai az épületet, ami egy tégla-fa hétvégi ház. A férfi a rendőri felszólításra kijött a teraszra, de annál kijjebb nem akart jönni és a túsztárgyaló szavára sem hallgatott. Agresszív volt, de az volt a parancs, hogy élve kell kihozni. A tárgyalás során voltak olyan pillanatok, mikor majdnem megadta magát, de aztán mégsem tette.

- Nem akarták az akciót éjjel végrehajtani, ezért mentek be. A TEK-esek egy páncélozott jármű fedezékében berontottak a kapun, majd indult a behatolás az épületbe. Azonban már az ajtó megnyitásakor látták a férfit, amint egy flexszel belevág a gázpalackba, ami azonnal robbant - jelentette be a TEK főigazgatója.

- Az akció résztvevői 8-10 métert repültek a robbanástól, többen a törmelékek közé szorultak, voltak, akik egy közeli kis tóba zuhantak. A TEK orvosa a vízből mentette az embereket, a tűzoltók a romok között kutattak a sebesültek után.

Egy rendőrünk olyan sérüléseket szenvedett, amiket nem élhetett túl

- mondta Hajdu.

- A TEK további munkatársai közül öten könnyű, hárman súlyos sérüléseket szenvedtek. Bordatörés, orrtörés, fogazat elvesztése - sorolta a főigazgató. A tűzoltók, akik a kaput nyitni segítettek, szintén megsérültek, náluk szintén a csonttörés volt a jellemző sérülés.

Az intézkedés jogszerű volt, minden protokollt betartottunk, holnap ugyanígy csinálnánk - mondta Hajdu. Hozzátette: a férfi előzőleg több kisebb tüzet is gyújtott, de a flexre senki nem számított. annak a szikrája robbantotta be a palackot.

A helyszíni szemle még tart - tette hozzá.

Kérdésre válaszolva elmondta: valójában robbantással nem fenyegetőzött a férfi, hanem a rendőrök megölését helyezte kilátásba.

"Gyertek be értem, nem adom meg magam" - ezt kiabálta a robbantó
.

Esélyük se volt!

"(…) A baj az, hogy a legtöbb megnyomorított azt hiszi, még van veszteni valója! Gondolod, hogy én börtönbe mennék? Ha rám küldik a kommandót, akik tökig golyóállóban, meg géppisztollyal rám jönnek vagy tízen-húszan, én együttműködő leszek? Azokból is annyit viszek magammal, amennyit csak tudok! Ha mindenki ezt tette volna, aki öngyilkos lett, ezek miatt a tömeggyilkosok miatt, már rég le lennének rendezve!”"

Sajnos, a valóság nem a Frank Drebin által vázolt módon jár el hasonló helyzetekben ...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 096
12 105
113

Harc a teljes déli határszakaszon, a magyar rendőrökre is lőttek​

Szintet léptek az események a déli határnál. Az elmúlt két napban a határt támadták és Szabadka belvárosában is volt leszámolás. Ma, azaz pénteken este 18 óra óta a Makkhetestől Palicsig a teljes határmenti erdősávban lőnek. Helyi forrásunk szerint eddig három mentő érkezett, több sérült migránst a társaik hoztak ki az útra és adtak át a mentőegységeknek. Úgy tudjuk, szerdán kézigránáttal figyelmeztették a határkerítésnél szolgálatot teljesítő magyar rendőröket és határvadászokat, majd csütörtökön éjszaka szervezett támadást indítottak az afgán embercsempészek és tüzet nyitottak a magyar egyenruhásokra.

Forrásunk úgy tudja, sérült is van a magyar egyenruhások között.

https://www.elemi.hu/harc-a-teljes-deli-hatarszakaszon-a-magyar-rendorokre-is-lottek/
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 187
26 901
113
A szerb állam megszűnt létezni a határ túloldalán. Az ott állami szuverenitást nélkülöző, ún. törzsi terület. Semmi több. A magyar államnak most oda kell hatnia Szerbiára. Vagy ők számolják fel, vagy mi létesítünk biztonsági sávot, ahova aztán szabadon bejárunk. Jobbat nem tudunk, le kell választanunk a migránstörzseket a határsávról. Mondjuk Máriusz hadművelet, csakhogy világos legyen, miről is van szó!