[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 014
54 010
113
"Micsoda durva eljárás egy európai uniós jelölt állam diplomatái kocsijának ajtaját csak úgy erőszakkal kinyitni. Egy hatalmas pofon ez az amúgy sem működő fékek és ellensúlyok módszerének. Pfuj. Lehet, hogy a cigaretta csempészettel befolyt összeggel támogatták volna a fegyver és lőgyer szállítmányokat a hős védkőknek." (Egy komment a hír alatt)



Elfogytak a javelinek, mivel üzleteljen?
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 972
113
Marmint az hogy nincs informatikus a szerveknél és nem képesek a szerverek ez bővíteni illetve karban tartani?
A 444 cikkben leírták, hogy írtak ki új rendszerre tendert, meg is nyerte egy cég, de nem hajtották végre. Viszont közben lejárt a meglévő rendszer üzemeltetési szerződése. Azért makkant meg.

Ezt nem menedzseli senki arrafelé?
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 972
113
Na, egy ilyen szintű elbaszásért civiliában kibasznának embereket, mint macskát szarni...


Mondjuk, nem lepődnék meg, hogy az illetékes vezető jelentette a gondot, de fentről jöhetett utasítás, hogy minden kiadás stop. Erre ezt is lehúzták a listáról. Az illetékes meg megvonta a vállát, hogy "Én szóltam.". Azt lett, ami lett.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 179
7 128
113
Na, egy ilyen szintű elbaszásért civiliában kibasznának embereket, mint macskát szarni...


Mondjuk, nem lepődnék meg, hogy az illetékes vezető jelentette a gondot, de fentről jöhetett utasítás, hogy minden kiadás stop. Erre ezt is lehúzták a listáról. Az illetékes meg megvonta a vállát, hogy "Én szóltam.". Azt lett, ami lett.
Nagyjából így történnek a dolgok állami helyen tokeletesen le írtad a szituációt te is egyenruhás vagy? :oops: :p
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 357
9 955
113
"Vang úgy nyilatkozott, bízik benne, hogy a biztonsági együttműködés a kétoldalú kapcsolatok új csúcspontját jelenti majd. A tárcavezető szerint ezek az erőfeszítések olyan területekre terjednének ki, mint a biztonság és a bűnüldözési kapacitások kiépítése."

"Vang és Pintér pénteken aláírták a bűnüldözési és biztonsági együttműködésről szóló dokumentumokat, azonban ennek részleteit egyelőre nem közölték."


 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 105
93
Kishazánkban a kormányzati szerveket és minisztériumokat kinek a feladata ellenőrizni és figyelni, információt adatokat gyűjteni? Melyik szervezet áll mindenek felett? Alkotmányvédelmi hivatal?
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 105
93
Minket a Nemzeti Védelmi Szolgálat hivatott ellenőrizni (egészségügyi szakigazgatás egyik központi szerve).
Ha felmerül az alapos gyanú, amely zsinórban már a harmadik, hogy egyes kormányzati szervek vezetői magánszemélyekkel összefonódva titkosszolgálati eszközöket alkalmazva adómilliárdokat és stratégiai állami talajdont szereznek meg játszanak ki és hasznosítanak saját célra kamatoztatva és alkotmányellenes konspirációban vesznek részt, akkor mégis milyen telefonszámon kell felhívni őket hogy ilyenkor hol a halál faszában vannak vagy mi a búbánatos lófaszt csinálnak??
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 863
15 265
113
Épül az óriásbörtön Csengerben

A tervek szerint halad Magyarország legnagyobb és Európa legmodernebb börtönének építése Csengerben. Az 1500 fogvatartott befogadására alkalmas büntetés végrehajtási intézet kivitelezése több mint öt és fél hektáron zajlik.

Csodaszép a Csengeri Csillag, de amúgy biztos jó ötlet börit gyakorlatilag a román-ukrán határra építeni..?
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
828
4 210
93
Csodaszép a Csengeri Csillag, de amúgy biztos jó ötlet börit gyakorlatilag a román-ukrán határra építeni..?
Rákerestem, de nem találtam hogy milyen kategóriák lesznek kiépítve. Ha csak fogház és börtön fokozat lesz, akkor nem gondolnám hogy nagyon szökdösnének az emberek. Főleg nem egy ultramodern börtönből. Már ha erre gondolsz, mint rossz ötlet.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 863
15 265
113
Rákerestem, de nem találtam hogy milyen kategóriák lesznek kiépítve. Ha csak fogház és börtön fokozat lesz, akkor nem gondolnám hogy nagyon szökdösnének az emberek. Főleg nem egy ultramodern börtönből. Már ha erre gondolsz, mint rossz ötlet.

Igen, erre, hogy ha valami csoda folytán kilépnek belőle akkor pár kilométer után a határon túl vannak.

Persze Sopronkőhida és Márianosztra valahol ugyanez, a határtól pár km-re vannak. Lehet csak nekem fura a helyválasztás. Persze azt értem, hogy a keleti csücsökben talán BV személyzetet is össze tudnak fogdosni, az most jóval nehezebb, mint a bennlakókat...
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 385
24 824
113
Tegnap én is sorra kerültem, hívott az on-line betörő. A bankom nevében hívtak, túl kedves, dallamos hangú is volt, a mobil jelezte, hogy spam a hívás.
Mondtam a hölgyeménynek, hogy felveszem a hívást, rögtön rávágta, hogy nyugodtan vegyem fel, mondogattam, hpgy már értesítettem a hatóságokat, de nem zavartatta magát. Nem volt akcentusa és biztos hogy ezirányban tréningezett személy volt. Nem sokat beszélgettünk, mert nem szerettem volna, hogy a szomszéd szobában alvó beteg unokám felébredjen, egyébként is épp táplálkoztam, utálom, ha evés közben idegen személy zavar.

A mobilom a 36-20-881-0209-e telefonszámot jelezte ki. Vagy két óra múlva újra hívtak, de nem vettem fel.

Hogy a nyű essen beléjük! :D

A bankomat értesítettem erről.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 846
4 835
113
Nálunk nem alom, igaz nem a mi pályánk hanem oda járunk csak,de minden amit felsoroltál van itt és használjuk épületben való közlekedést fegyverrel meg h hogy tisztítani meg folyosót szobát lakást a saját uduloinkben gyakoroljuk stb
De addig nem fog semmi változni míg nem magyarázzák el hogy a fegyvertol nem kell felni ami veszélyes az az ember aki használja stb stb.
Nem rég írta rendőröknek tanuló ismerősöm hogy vizsgázott 20loves bemelegítés és 5db vizsga lövés…vicc
Én is azt hallottam, hogy a sajnos ismét teret nyert gyorstalpaló rendőrképzésben nem fordítanak megfelelő figyelmet a lőkiképzésre. A normál 2 éves rendőrszakközép (most valami rendvédelmi technikum néven fut) képzésben bőven meg lehetett normálisan tanulni a fegyver használatát, karbantartását: 2 évig hetente jártunk lövészetre. Később a szolgálatellátás során a helyi, területi szerveknél már évente volt csak kötelező lövészet. Na az pont annyit is ért. Akit érdekelt a téma inkább lement egy civil lőtérre.