• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Viszont ezzel rá fogunk látni belülről az RM hadiipari strategiájára és részben a Közép -Kelet Európai országok hadiipari terveire.

Csehszlovák tankbeszerzés pl.
Szatmárnémeti RM karbantartó részleg stb.
Én arra céloztam, hogy eddig Papinak kellett Maróthnak tenni a szépet. Most meg fordult a kocka.
Ebből nekünk nem sok hasznunk lesz.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Hát ilyen súlyú hadiipari cégnél is régen dolgozott ilyen poziban magyar....
Szerintem ne értékeld túl a dolgot.
Ez egy - szerintem - félig politikai pozíció. Mintha kicsit neki találták volna ki.
Van értékesítési tapasztalata. Ismeri a piacot, de nem szakember.
Ha nem válik be, akkor fél éven belül el fogják zavarni. Reménykedem benne, hogy azért sikeres lesz.
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 029
2 918
113
Örömmel üdvözöljük Dr. Maróth Gáspárt a Rheinmetall AG kelet-európai koordinációs vezetőjeként. A Magyar Honvédelmi Minisztérium védelempolitikáért és fejlesztésért felelős államtitkáraként szerzett tapasztalatának köszönhetően fontos szerepet szán a Rheinmetall kelet-európai tevékenységének támogatásában. Új funkciójában közvetlenül a Rheinmetall AG vezérigazgatójának számol be. A kelet-európai országok a Rheinmetall számára különösen fontos piacokká váltak. A csoport most Szlovéniában és Romániában nyitott fiókokat, különös tekintettel a védelmi és biztonságtechnikára, az autóalkatrészekre, az elektronikára és az automatizálásra. Ezzel a Rheinmetall támogatja a helyi piacokat és hozzájárul a gazdasági növekedéshez. Biztosak vagyunk abban, hogy Dr. Maróth nagy tapasztalatára és nagy szakértelmére támaszkodva, koordináción és kommunikáción keresztül fontos szerepet fog játszani kelet-európai céljaink előmozdításában. Sok sikert kívánunk neki új szerepkörében a Rheinmetallnál.#Rheinmetall #Osteuropa #EasternEurope #Verteidigung #Sicherheit
1681375459802
Lehet ezért rúgták ki, mert elfelejtette melyik csapatban játszuk
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 815
113
Akkor most jó nagy szba vagyunk..
Az RM-nek fontosabb a LYNX sikere, mint nekünk. Az RM 4 Home Market nevez meg, 1 Magyarország. Az RM vezére Berlinben körbenyalta Palkovicsot meg a magyar kormányt.

Most ismerve Orbánt és a szuverenitási nünükéjét, miért tennének szándékosan botot a küllők közé???
 
  • Tetszik
Reactions: Vipera kapitány

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 649
15 049
113
Szerintem ne értékeld túl a dolgot.
Ez egy - szerintem - félig politikai pozíció. Mintha kicsit neki találták volna ki.
Van értékesítési tapasztalata. Ismeri a piacot, de nem szakember.
Ha nem válik be, akkor fél éven belül el fogják zavarni. Reménykedem benne, hogy azért sikeres lesz.
Fèl èv az elèg rövid idő ezen a piacon.

Max a lengyeleknek hosszú. :D
 

Vontolla

Well-Known Member
2022. március 15.
384
2 529
93
Az RM-nek fontosabb a LYNX sikere, mint nekünk. Az RM 4 Home Market nevez meg, 1 Magyarország. Az RM vezére Berlinben körbenyalta Palkovicsot meg a magyar kormányt.

Most ismerve Orbánt és a szuverenitási nünükéjét, miért tennének szándékosan botot a küllők közé???
Jóvanno.Nem kell bot már így is levan maradva a dolog.Legyen a legjobb forgatókönyv:Maróth kimondottan HTKA ra tekintettel önteni fogja a Lynx eket.Gombokért :D
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 815
113
Jóvanno.Nem kell bot már így is levan maradva a dolog.Legyen a legjobb forgatókönyv:Maróth kimondottan HTKA ra tekintettel önteni fogja a Lynx eket.Gombokért :D
Sztem egy új IFV bevezetésénél simán kalkulálnak ezzel, ismerve a PUMAt.

Ezek a jelenlegi csúszások közép, hosszú távon nem fognak számítani, ha pár év alatt összeáll a LYNX. Bosszantó, de ez van. Ráadásul ezek még nem is az üzemeltetési gyerekbetegségek, hanem az általános ipari gyártási nehézségek. Az autóiparban néhány modell évet, éveket késik a chiphiány és a szoftverfejlesztési csúszások miatt.

A LYNXnél itt már néha most nagy a pánik, pedig sztem még lesz nagyobb döccenő is ha az üzemeltetés közben előjövő konstrukciós problémákat kell majd javítani. Ezek sztem elkerülhetetlenek, látva a PUMA és az AJAX vergődését. Ez utóbbi tragikus.

Én csak remélem, hogy az RM tanult ezekből a vesszőfutásokból és gyorsan, hatékonyan reagálnak, reagálunk, vmint a legsúlyosabb problémákat már kontsrukcios fázisban javították.

Ezért érzem fölöslegesnek, miért akarjuk mindig az RM fejét venni, kötbérezni ha csúszás van. A lényeg a LYNX sikere, oda meg göröngyös úton vezet az út. De a célban vár a dicsőség!!! :cool: :cool: :cool:
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 835
113
Sztem egy új IFV bevezetésénél simán kalkulálnak ezzel, ismerve a PUMAt.

Ezek a jelenlegi csúszások közép, hosszú távon nem fognak számítani, ha pár év alatt összeáll a LYNX. Bosszantó, de ez van. Ráadásul ezek még nem is az üzemeltetési gyerekbetegségek, hanem az általános ipari gyártási nehézségek. Az autóiparban néhány modell évet, éveket késik a chiphiány és a szoftverfejlesztési csúszások miatt.

A LYNXnél itt már néha most nagy a pánik, pedig sztem még lesz nagyobb döccenő is ha az üzemeltetés közben előjövő konstrukciós problémákat kell majd javítani. Ezek sztem elkerülhetetlenek, látva a PUMA és az AJAX vergődését. Ez utóbbi tragikus.

Én csak remélem, hogy az RM tanult ezekből a vesszőfutásokból és gyorsan, hatékonyan reagálnak, reagálunk, vmint a legsúlyosabb problémákat már kontsrukcios fázisban javították.

Ezért érzem fölöslegesnek, miért akarjuk mindig az RM fejét venni, kötbérezni ha csúszás van. A lényeg a LYNX sikere, oda meg göröngyös úton vezet az út. De a célban vár a dicsőség!!! :cool: :cool: :cool:
Mert a valósàg talajàn àllva a honvédelmi eszközeink gerincét adó jàrmûvek hobàinak kijavítàsàt inkàbb bíznànk a megszokott nyomàsgyakorlàsra a jó viszony mellett is a sajàt pozíciót erôsítve, mint a reményre. Ez utóbbi csodàlatos dolog, de ugye aligha több viccnél ezen kontextusban?
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 605
25 049
113
Az újonnan alapított budapesti Rheinmetall Electronics Hungary Kft. a Rheinmetall Electronic Solutions divíziójának része, és a nagyszabású katonai vagy polgári megrendelői projektekhez szükséges átfogó, csúcskategóriás szoftvermegoldások fejlesztésére és tesztelésére összpontosít.

A Rheinmetall Electronic Hungary fontos szerepet játszik a vállalat azon törekvésében, hogy innovatív és biztonságos szoftvermegoldásokat kínáljon a védelmi ipar számára, amelyek növelik a működési hatékonyságot és védik a Rheinmetall ügyfelei, például a nemzeti fegyveres erők nemzetbiztonságát világszerte.

A vállalat célja, hogy a globális védelmi ipar számára a szárazföldi, tengeri, légi és kiberterületek szoftvermegoldásainak vezető szolgáltatója legyen, és hogy a Rheinmetall multinacionális csapatának részeként elismerjék a kiválóság, az innováció és a biztonság iránti elkötelezettségét.

Ennek eredményeként egy új, modern szoftverfejlesztő központ épül Budapest központjában, ahol a következő néhány évben rengeteg csúcstechnológiai munkahely jön létre.

slider

slider

slider
Itt dolgozok a B épületben :O