• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 762
15 711
113
Én már azon sem csodálkoznék, ha Maróthot nem az elhárítás szűrte ki, hogy bizony az államérdekek mellett más is játszott nála…
Nekem rohadtul gáz ez az egész, ennek nem hiszem, hogy örülnünk kéne.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 875
35 264
113
Most akkor Gáspár elött a döntés a haza vagy dac vagy általánosan kezeli a magyar ügyeket.
Ha dacol a haza ellen dacol ha általános a hozzá állása üzletileg profi mint átlag állampolgár elfogadható. Ha segít akkor jellemet mutat.

Kérdés Gáspárunk hogy dönt. A haza az üzleti életbe sikerek nemzetközi szinten vagy nem tud dönteni és az általános szürkét választja kényelmes munkát bőséges fizetést kap de különösebben semmit nem tesz le az asztalra semelyik oldalon.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 713
76 741
113
Na még valaki írna/linkelne pár sort "We are delighted" kezdettel pls.
Csak a szokásos... tegnap itt a fórumon megjelent az információ az eredeti forrrásból, majd ez után 12 perccel elkezdett terjedni a magyar blogokon és a facebookon, majd hír lett belőle a médiában és egy nap késéssel körbeért és visszajutott ide a fórumra. Mindig ez van.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 762
15 711
113
Tudja meg ország - világ :) Végül is a NER vidékén senkit nem hagynak hátra.. (ez egyébként még döntésnek is jó).
A kormánynak ehhez semmi köze, sőt, Maróthot pár hónapja még kirúgták. És miért lenne nekünk ez jó? Maróth egy az egyben képben van a haderőfejlesztésünkkel, és ez hogy is mondjam... kicsit aggályos...
És többen is mondták, hogy Maróthot rohadtul nem ok nélkül vágták ki, mégpedig páros lábbal, egyik napról a másikra.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Nem így szokták nyugaton, hogy ha jó döntést hozol, jól "lobbizol" az adott cégnek, akkor a kormányzati pályafutásod után kapsz egy jó kis állást? Erre van egy megfelelő szó itthon...
Szerintem is jól lobbizott és a honvédség modernizálásában, az eszközállomány 21. századivá tételében is oroszlánrészt vállalt.
Nem csak eszközöket szerzett be, hanem elintézte, hogy a gyártás is itt legyen részben vagy egészben... harcjárműgyár, lőszergyár stb.. jó harcos a Maróth!

Nem sajnálom tőle ezt a tisztséget a Rheinmetallnal és szerintem a Honvédségnek is jól fog jönni egy ilyen összekötő személy a Rheinmetallnál, a további együttműködés továbbfejlesztése érdekében.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Szerintem is jól lobbizott és a honvédség modernizálásában, az eszközállomány 21. századivá tételében is oroszlánrészt vállalt.
Nem csak eszközöket szerzett be, hanem elintézte, hogy a gyártás is itt legyen részben vagy egészben... harcjárműgyár, lőszergyár stb.. jó harcos a Maróth!

Nem sajnálom tőle ezt a tisztséget a Rheinmetallnal és szerintem a Honvédségnek is jól fog jönni egy ilyen összekötő személy a Rheinmetallnál, a további együttműködés továbbfejlesztése érdekében.
Nem tudom, hogy mennyire szerencsés egy ország egy cégével ennyire szoros kapcsolatot építeni.

Sajnálni nem sajnálom tőle, nekem mindegy; szarnak sem kimondottan nevezhető technikát beszerzésében volt jelentős szerepe (hisz még nem is volt gyártva); csak az nem mindegy, hogy mi volt a sorrendje a dolgoknak. És ez az egész a hirtelen minden kommentár nélkül megszűnő szerepe, majd egy fél év múlva meg ez a pozíció nem feltétlen vet rá jó fényt.

Ahogy a régi mondás tartja: Nem elég tisztességesnek kell lenni, annak is kell látszani.