• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Tudjátok, hogy aminek most itt páran örültök, az büntetőjogi kategóriába is eshet?
Na ne :D
Milyen büntetőjogi kategóriába esik az örülés ?
És miért feltélezed azt, hogy Maróth az Rm-nek kémkedett/kémkedik/kémkedni fog, honnan tudod, hogy nem a NER szervezte be az RM-be és a magyar államnak készíti elő a terepet, hogy felvásárolja az RM-et ? :D

Ne menj át Hóbagolyba please..

Nem tudom, hogy mennyire szerencsés egy ország egy cégével ennyire szoros kapcsolatot építeni.

Sajnálni nem sajnálom tőle, nekem mindegy; szarnak sem kimondottan nevezhető technikát beszerzésében volt jelentős szerepe (hisz még nem is volt gyártva); csak az nem mindegy, hogy mi volt a sorrendje a dolgoknak. És ez az egész a hirtelen minden kommentár nélkül megszűnő szerepe, majd egy fél év múlva meg ez a pozíció nem feltétlen vet rá jó fényt.

Ahogy a régi mondás tartja: Nem elég tisztességesnek kell lenni, annak is kell látszani.

Biztos információk hiányában felesleges itt konteózni.
Én üdvözlöm a hírt, szerintem Mo. számára előnyös lesz, hogy abban a pozícióban van, amiben.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 630
32 179
113
Nem így szokták nyugaton, hogy ha jó döntést hozol, jól "lobbizol" az adott cégnek, akkor a kormányzati pályafutásod után kapsz egy jó kis állást? Erre van egy megfelelő szó itthon...
"Schröder 2005 után távozott a politika élvonalából, ügyvédi irodájával gazdasági társaságoknál vállalt tanácsadói szerepet (Rothschild, Gazprom), majd átvette a nyugat-európai–orosz Nord Stream AG konzorcium felügyelőbizottságának elnöki posztját. (Az Északi Áramlat gázvezeték projekt megvalósítását közvetlenül irányító, 2006-ban alapított Nord Stream AG többségi tulajdonosa az orosz Gazprom, 51%-kal). 2006-ban önéletrajzi kötetével jelentkezett a német politika színpadán (Döntések – életem a politikában, Hoffmann und Campe Verlag, Hamburg, 2006)" wiki/Gerhardt Schröder
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Most nagyon pörög minden. Egy csomó ország beszerzésekben van benne. Lassan és bizonytalanul saját emberrel is tudnak üzletet kötni. Ehhez nem kell külsős ember.
És szerinted az mennyit fog majd számítani a sikeres RM értékesítésekben, hogy MG nem csak magyar, de Orbán bizalmi embere is?
Csak én gondolom, hogy mondjuk egy random csehszlovák beszerzésnél egy versenytárs 0,2 mp alatt fog ebből negatív PR-t csapni a Rheinmetallnak?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
És szerinted az mennyit fog majd számítani a sikeres RM értékesítésekben, hogy MG nem csak magyar, de Orbán bizalmi embere is?
Csak én gondolom, hogy mondjuk egy random csehszlovák beszerzésnél egy versenytárs 0,2 mp alatt fog ebből negatív PR-t csapni a Rheinmetallnak?
Eszi, nem eszi, Maróthtal kell tàrgyalnia minden rm alkatrészrôl a csehszlovàknak is.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 266
37 169
113
Na ne :D
Milyen büntetőjogi kategóriába esik az örülés ?
És miért feltélezed azt, hogy Maróth az Rm-nek kémkedett/kémkedik/kémkedni fog, honnan tudod, hogy nem a NER szervezte be az RM-be és a magyar államnak készíti elő a terepet, hogy felvásárolja az RM-et ? :D

Ne menj át Hóbagolyba please..



Biztos információk hiányában felesleges itt konteózni.
Én üdvözlöm a hírt, szerintem Mo. számára előnyös lesz, hogy abban a pozícióban van, amiben.
A magyar állam felvásárolja az RM-et, van rá 13 milliárd dolcsink? Majd kivásároljuk a Black Rock-ot meg a többi nagy halat? Erősen kétlem.
Erősen ki lesz, van szolgáltatva a magyar hadiipar az RM-nek.
A lőszergyártás is igazából csak összeszerelés lesz, a gyújtószerkezeteket pl. nem gyártják nálunk, mink csak összerakjuk a malaccal.
Szerbiában önállóan gyártanak lőszert, mindenféle kaliberben.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
És szerinted az mennyit fog majd számítani a sikeres RM értékesítésekben, hogy MG nem csak magyar, de Orbán bizalmi embere is?
Semennyit, mert már nem az! Különben nem lett volna eltávolítva....
Csak én gondolom, hogy mondjuk egy random csehszlovák beszerzésnél egy versenytárs 0,2 mp alatt fog ebből negatív PR-t csapni a Rheinmetallnak?
Igazság szerint egyelőre a RM-nak nem áll túl jól a szénája Kelet-Közép Európában. Rajtunk kívül nem nagyon vannak futó projektjeik.
Szerintem itt a fő feladat az lesz, hogy Maróthnak rajta kell tartania a szemét az itteni (meg ha bővül a régiós jelenlét, akkor az ottani) folyamatokon. Mert ugye a sok RM érdekeltség már ezt indokolni fogja.
Ehhez egy anyanyelvi magyar kellhet.
A pozíciójából adódóan neki kell majd intézni a hazai beszállítókat, vezényelnie a RM Hungary vegyesvállalattal a kapcsolatot. Meg gondolom a tárgyalásokban is segédkezhet. Mindenképpen jó lehet a RM-nak, ha van egy olyan ember, aki natív a nyelvben.
 

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
520
1 739
93

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
520
1 739
93

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 630
32 179
113
A magyar állam felvásárolja az RM-et, van rá 13 milliárd dolcsink? Majd kivásároljuk a Black Rock-ot meg a többi nagy halat?
Majd meglátjátok, amikor a részvényesek gyűlésén bejelentik, hogy a keresztulajdonlások miatt, a fő részvényese az RMnek a HMCurrus és a 4IG alkotta konzorcium...
-Te is fiam, Marót? ;)
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 762
15 713
113
Elcsesztem az idézést az előző kommentben:
Na ne :D
Milyen büntetőjogi kategóriába esik az örülés ?
Ez sokkal rosszabb.
Képzeljétek el azt a helyzetet, mikor elmentek 2-en tárgyalni több projektről is. Szépen megcsináljátok a stratégiát, szépen kialakulnak a tárgyalási pozíciók, és megpróbáltok jó dealeket összehozni. Erre a kedves munkatársad fogja magát, és pár projekt elindulta után átül az asztal másik oldalára úgy, hogy MINDENT tud arról, hogy mit és miért csináltatok eddig, és milyen terveitek vannak a jövőre nézve... Adott esetben olyan zsarolási potenciál is kialakulhat így, ami lehetetlenné teszi, hogy ne erőből tárgyaljanak veled, és hogy ne rángassanak bele olyan dolgokba, ami egyértelműen sérti az érdekeidet.
Tudjátok, hogy aminek most itt páran örültök, az büntetőjogi kategóriába is eshet?
És miért feltélezed azt, hogy Maróth az Rm-nek kémkedett/kémkedik/kémkedni fog, honnan tudod, hogy nem a NER szervezte be az RM-be és a magyar államnak készíti elő a terepet, hogy felvásárolja az RM-et ? :D
Igen, és az RM-et meg a német elhárítást tuti bekajáltattuk... Ne már...
A magyar állam megveszi z RM-et? Ez most komoly? De most miért kell trollkodni?
Biztos információk hiányában felesleges itt konteózni.
Én üdvözlöm a hírt, szerintem Mo. számára előnyös lesz, hogy abban a pozícióban van, amiben.
Miért lenne előnyös? Szerinted az RM azért rakta be ebbe a pozícióba, hogy majd nekünk tegyenek jót? De most tényleg...

Nem hiszem el, hogy "biztonságpolitikai" topikokkal rendelkező fórumon ennyien nem akarják látni, hogy ez itt nem egy hű de szuper sztori.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 816
113
Semennyit, mert már nem az! Különben nem lett volna eltávolítva....
Sztem nem Orbán, hanem SzBK bizalmát vesztette el. Van a minisztereknek autonomiájuk a legendával ellentétben a kormányban. Főleg a mostaniban.
És Palkovics leváltása mutatja, hogy általában, aki jó, puhára landoltatják, mégha van szakmai vagy politikai vita is. ( De Navracsics és Lázár karrierje is ezt mutatja)
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 762
15 713
113
Sztem nem Orbán, hanem SzBK bizalmát vesztette el. Van a minisztereknek autonomiájuk a legendával ellentétben a kormányban. Főleg a mostaniban.
És Palkovics leváltása mutatja, hogy általában, aki jó, puhára landoltatják, mégha van szakmai vagy politikai vita is. ( De Navracsics és Lázár karrierje is ezt mutatja)
Pont azért gondoltuk már a kezdetektől fogva, hogy valami nagyon nem stimmel, mert még egy kamu pozíciót sem kapott sehol. Pedig OV bizalmi embere volt, sokáig mellette dolgozott, megbízott benne.
Sőt, azzal, hogy államtitkár lett belőle, sokkal nagyobb szerepet és stábot kapott, mint azelőtt. Valami nagyon félrement, és tegnap óta már lehet érzékelni, hogy micsoda.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 630
32 179
113
Pont azért gondoltuk már a kezdetektől fogva, hogy valami nagyon nem stimmel, mert még egy kamu pozíciót sem kapott sehol. Pedig OV bizalmi embere volt, sokáig mellette dolgozott, megbízott benne.
Sőt, azzal, hogy államtitkár lett belőle, sokkal nagyobb szerepet és stábot kapott, mint azelőtt. Valami nagyon félrement, és tegnap óta már lehet érzékelni, hogy micsoda.
Az nem lehet, hogy direktbe dirr-durr kidobták, sejtelmesen hallgatva az okról, ezzel belógatva a papi elé, aki tüdőrenyelte? ;)
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
Ahh...ácsi!! Sztem mindenki nyugodjon le p.csába!!

1. MV és OV puszipajtások kiképzett top manager teljes bizalmi szint

2. MG minden korai interjújában úgy beszélt Ármin P az RM vezérről mintha kb. az apja lenne mesélt történelmi közös múltról mindenről stb. Nagyon jó a viszonyuk és az RM-nek OV-val is!

3. Minden támogatást megkapott MG, hogy összekösse a két jóbarátot OV-t és AP-t és nagy deal-ek köttesenek (párducok esetében az ukrán gyartas is csak egy nagy kamu műbalhé volt)

4. Igy az 1. pont miatt MG nem lett volna politikailag elfogadható a német kormány és a nyugat meg kelet számára és így az ő megbízásaikra is számitó RM-nek (oroszok, Putyin pajtás, NATO harag, EU balhé, lehallgatás, megfigyelések stb.) ezért tisztára/polkorrektre kellett mosni

5. Ezért minden féle dirr-duur, morci műbalhés szinjátékos szakítás történt OV és MG között, leváltás, eltűnt nincs vége...és vártunk (mikor eljött az idő, hogy már azt sem tudni ki is az az MG) pufff....beejtőernyőzött a kolléga az RM-be aminek igy MINDENKI örül és elfogad.

6. Bobót meg berakták ...bólogatni

Amúgy meg tévedtek! Nem OV embere és nem AP embere...hanem a miénk ;)

Basszki a HTKA-tag az RM vezére lett..b.szod!!! Ez a kemény!
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 029
2 918
113
Az nem lehet, hogy direktbe dirr-durr kidobták, sejtelmesen hallgatva az okról, ezzel belógatva a papi elé, aki tüdőrenyelte? ;)
Szerintem szimplán leszarta a kalapácsnyelet, Papi meg lecsapott a megismert jó munkaerőre. Lehet azért jött legutóbb a Karmelitába hogy megkérdezze hogy viheti e. Cégeknél is így megy
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 762
15 713
113
Az nem lehet, hogy direktbe dirr-durr kidobták, sejtelmesen hallgatva az okról, ezzel belógatva a papi elé, aki tüdőrenyelte? ;)
A hűséges, és bizalmi embereit mindig számon tartó Viktor nem hagyta volna, hogy menjen csak Maróth az RM-hez, főleg úgy, hogy fél évvel azelőtt államtitkárt csinált belőle, és még az utolsó pillanatokban is le tudta adni az általa is felügyelt 2026-2030-on túli fejlesztési terveit.
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 029
2 918
113
Ahh...ácsi!! Sztem mindenki nyugodjon le p.csába!!

1. MV és OV puszipajtások kiképzett top manager teljes bizalmi szint

2. MG minden korai interjújában úgy beszélt Ármin P az RM vezérről mintha kb. az apja lenne kb. mesélt történelmi közös múltks mindenről stb. Nagyon jó a viszonyuk és az RM-nek OV-val is!

3. Minden támogatást megkapott MG, hogy összekösse a két jóbarátot OV-t és AP-t és nagy deal-ek köttesenek (párducok esetében az ukrán gyartas is csak egy nagy kamu műbalhé volt)

4. Igy az 1. pont miatt MG nem lett volna politikailag elfogadható a német kormány és a nyugat meg kelet számára és így az ő megbízásaikra is számitó RM-nek (oroszok, Putyin pajtás, NATO harag, EU balhé, lehallgatás, megfigyelések stb.) ezért tisztára/polkorrektre kellett mosni

5. Ezért minden féle dirr-duur, morci műbalhés szinjátékos szakítás történt OV és MG között, leváltás, eltűnt nincs vége...és vártunk (mikor eljött az idő, hogy már azt sem tudni ki is az az MG) pufff....beejtőernyőzött a kolléga az RM-be aminek igy MINDENKI örül és elfogad.

6. Bobót meg berakták ...bólogatni

Amúgy meg tévedtek! Nem OV embere és nem AP embere...hanem a miénk ;)

Basszki a HTKA-tag az RM vezére lett..b.szod!!! Ez a kemény!
Utolsó mondatra nagy like!
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 762
15 713
113
Szerintem szimplán leszarta a kalapácsnyelet, Papi meg lecsapott a megismert jó munkaerőre. Lehet azért jött legutóbb a Karmelitába hogy megkérdezze hogy viheti e. Cégeknél is így megy
Ő meg nyilván elengedte, mert annyira elégedett volt vele, hogy miért ne. Végülis csak kulcspozícióban volt, a személye köré öszpontosult minden hadiipari szerződés, minden beszerzés, de nyilván mindent jól csinált, ezért átpasszoltuk az RM-nek.