• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
Olvasd vissza :p, hogy eddig miket írtam
Logikus és igaz amit levezettél, de hidd el MG közös előre megfontolt döntés után ment át. Vannak sokat sejtető összetartó mondatok a központi irányítás alatt működő hálózat-szervezetek mögött azok akik szinte fiatal koruk óta együtt dolgoznak a nagy családért: A "hűség" amely a FIDESZ-é ..."A mi ügyünk" a "család ügye" pedig a Cosa Nostra-é... :D

A másik...a mi multinknál mint minden más multinál aláíratják veled beszerzőként a szerződésedben apróbetűkkel, hogy te k.rvára nem mehetsz át más vállalathoz salesesnek vagy beszerzőnek évekig, ha (!) a munkáltatód nem engedi.
Szerinted...akkor ezt egy állam megengedte volna magának, hogy a róla minden titkát tudó gyerek, csak úgy, átballagjon a legfőbb beszállítójához???...a fenti bekezdés alapján esetleg úgy tudott volna átmenni, ha teljesen véletlenül egyszercsak ráesik egy busz... miközben félúton németország felé a repülőn ül!! Ő lenne a következő magyar űrhajós ...egy távoli galaxisba küldve
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 762
15 713
113
Logikus és igaz amit levezettél, de hidd el MG közös előre megfontolt döntés után ment át. Vannak sokat sejtető összetartó mondatok a központi irányítás alatt működő hálózat-szervezetek mögött azok akik szinte fiatal koruk óta együtt dolgoznak a nagy családért: A "hűség" amely a FIDESZ-é ..."A mi ügyünk" a "család ügye" pedig a Cosa Nostra-é... :D

A másik...a mi multinknál mint minden más multinál aláíratják veled beszerzőként a szerződésedben apróbetűkkel, hogy te k.rvára nem mehetsz át más vállalathoz salesesnek vagy beszerzőnek évekig, ha (!) a munkáltatód nem engedi.
Szerinted...akkor ezt egy állam megengedte volna magának, hogy a róla minden titkát tudó gyerek, csak úgy, átballagjon a legfőbb beszállítójához???...a fenti bekezdés alapján esetleg úgy tudott volna átmenni, ha teljesen véletlenül egyszercsak ráesik egy busz... miközben félúton németország felé a repülőn ül!!
Én tiszta szívből kívánom , hogy igazad legyen, de én inkább óvatos vagyok.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Logikus és igaz amit levezettél, de hidd el MG közös előre megfontolt döntés után ment át. Vannak sokat sejtető összetartó mondatok a központi irányítás alatt működő hálózat-szervezetek mögött azok akik szinte fiatal koruk óta együtt dolgoznak a nagy családért: A "hűség" amely a FIDESZ-é ..."A mi ügyünk" a "család ügye" pedig a Cosa Nostra-é... :D

A másik...a mi multinknál mint minden más multinál aláíratják veled beszerzőként a szerződésedben apróbetűkkel, hogy te k.rvára nem mehetsz át más vállalathoz salesesnek vagy beszerzőnek évekig, ha (!) a munkáltatód nem engedi.
Szerinted...akkor ezt egy állam megengedte volna magának, hogy a róla minden titkát tudó gyerek, csak úgy, átballagjon a legfőbb beszállítójához???...a fenti bekezdés alapján esetleg úgy tudott volna átmenni, ha teljesen véletlenül egyszercsak ráesik egy busz... miközben félúton németország felé a repülőn ül!! Ő lenne a következő magyar űrhajós ...egy távoli galaxisba küldve
Az esetleg eszedbe sem jut, hogy valamifajta kényszer vitte az RM-hez?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
@pöcshuszár a BAESystemhez, már letárgyaltuk, @kamm a SAAB é, @Negan vagy a dél-afrikai hadiipart veszi át, vagy az IAIt, @Pogány az Uralvagonzavodhoz megy...@Terminator pedig Elon Musk új vállalkozásának lesz az igazgatója, valami Skynet, vagy micsoda.
Kikérem magamnak!
ST-Engineering
De egy kicsit voltam az Airbus-nál is! Meg együtt kaptuk cafetériát a SAAB-tól @kamm -mal. Felvettem a kapcsolatot a Konstruktával is...még folynak a tárgyalások! Próbálok jókat írni a Patriaról is, de azok sz@rnak a fejemre.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Nagy szarban vagyok, kirúgott a főnököm, jelentkezem egy multinacionális vállalat csúcsmanagementjébe... és hoppá, fel is vesznek. Mázli, mert amúgy az ALDI volt a B terv?
Van azért sok olyan kormányzati szereplő, aki nem az áhított pozícióban van. Navrasics sem hiszem, hogy arról álmodott, hogy folyamatosan sz0passák Brüsszelben.
Ezért írtam, hogy ejtőernyő susogását vélem felfedezni. Ha mondjuk Orbán felvetette Pappinak, hogy mi lenne, ha magadhoz vennéd koordinátornak Maróth-ot, akkor szerintem ennek Pappi sem biztos, hogy nem örült volna. RM szinten piti összegért van egy a területtel f@szán képben lévő elég nagy munkabírású ember. Ráadásul érdekelt, hogy mindkét fél sikeres is legyen. WIN-WIN.
Ha Maróth még vissza akar kerülni a pixisbe, akkor jól kell teljesítenie - mindkét fél felé.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 720
76 747
113
Csúcsmanagementben próbaidő?
Láttam több ilyet is az elmúlt években. Függetlenül attól hogy mit csináltak vagy nem csináltak a felső vezetésben és meddig voltak az adott cégnél (majdnem 3 hónap, majdnem fél év, majdnem egy év), mindig nagy pénzzel távoztak. Persze az is lehet hogy csak simán kirúgták őket ennyi idő után, csak máshogy kommunikálták.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Láttam több ilyet is az elmúlt években. Függetlenül attól hogy mit csináltak vagy nem csináltak a felső vezetésben és meddig voltak az adott cégnél (majdnem 3 hónap, majdnem fél év, majdnem egy év), mindig nagy pénzzel távoztak. Persze az is lehet hogy csak simán kirúgták őket ennyi idő után, csak máshogy kommunikálták.
A próbaidő feltétele logikusan a mérhető teljesítmény, de a felső vezetői tevékenységeknek mérhető eredménye ilyen időskálán reálisan nem szokott jelentkezni, ezért látom értelmét, és ezért nem láttam még próbaidőt felsővezetői pozíciónál.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 372
11 337
113
Ez sokkal rosszabb.
Képzeljétek el azt a helyzetet, mikor elmentek 2-en tárgyalni több projektről is. Szépen megcsináljátok a stratégiát, szépen kialakulnak a tárgyalási pozíciók, és megpróbáltok jó dealeket összehozni. Erre a kedves munkatársad fogja magát, és pár projekt elindulta után átül az asztal másik oldalára úgy, hogy MINDENT tud arról, hogy mit és miért csináltatok eddig, és milyen terveitek vannak a jövőre nézve... Adott esetben olyan zsarolási potenciál is kialakulhat így, ami lehetetlenné teszi, hogy ne erőből tárgyaljanak veled, és hogy ne rángassanak bele olyan dolgokba, ami egyértelműen sérti az érdekeidet.
Tudjátok, hogy aminek most itt páran örültök, az büntetőjogi kategóriába is eshet?

Nem kell kiadnia, csak tudja úgy alakítani a tárgyalási stratégiát, hogy rohadt nehéz helyzetbe kerüljünk.

És biztos vagy te abban, hog minden szándéka az lesz, hogy kibasszon Magyarországgal?

Szittyát meg a Skunk Workhoz kell beteni

Kibaszásból?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 762
15 713
113
És biztos vagy te abban, hog minden szándéka az lesz, hogy kibasszon Magyarországgal?
Nem mi adjuk neki a fizetést, szóval benne van a kockázat, hogy az RM érdekei lesznek neki az elsődlegesek. És ez azért kínos, mert olyan információk birtokában van, amiknek a felhasználása meggyengítheti a tárgyalási pozícióinkat. Onnantól kezdve, hogy egyik napról a másikra kirúgták, és nem mi adjuk a fizetését, bármi benne lehet a pakliban.