• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 840
37 976
113
Azért az elég komoly , így viszont még valszeg mindig versenyben a HITRON és nincs lesöpörve az asztalról, mert ez a gyár elég összhangban áll a Hitron koncepcióval
Ez a gyár azzal van összhangban hogy kormány villanyautókra akarja átállítani a magyar autóipart.
Semmi köze a Hitronhoz - abból még működő prototípus sincs.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 940
7 699
113
Ez a gyár azzal van összhangban hogy kormány villanyautókra akarja átállítani a magyar autóipart.
Semmi köze a Hitronhoz - abból még működő prototípus sincs.
Semmi köze? akkor minek van bármihez bármi köze ... ne legyél már suta ... jobb kezemben rheinmetal és hidrogén hajtás , bal kezemben rheinmetal és hidrogén hajtás ... melyik kezembe van a hitron és melyikben a szegedi gyár ?!
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 840
37 976
113
Semmi köze? akkor minek van bármihez bármi köze ... ne legyél már suta ... jobb kezemben rheinmetal és hidrogén hajtás , bal kezemben rheinmetal és hidrogén hajtás ... melyik kezembe van a hitron és melyikben a szegedi gyár ?!
Ezer ember fog dolgozni a nem is létező Hitronon? :D
Ez egy civil üzletága az RM-nek.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 840
37 976
113
mondom hogy ne legyál már suta ... nem azt írtam hogy ez a hitron gyár .... csak hogy egy ilyen gyárnak van köze a hitronhoz .... anyamborogas
Legfeljebb csak annyira mint bármelyik másik elektromos járműhöz. Ebből a gyárból semennyire nem következik hogy a HITRON-ból használható termék lesz belátható időn belül vagy hogy mi veszünk belőle. Egyelőre egy semmire nem kötelező szándéknyilatozatunk van róla, maga az RM meg évek óta nem nyilatkozott semmit erről a projektről.
Ellenben ez a gyár (Rheinmetall PolyCharge GmbH) a civil piacból simán megél - tök mindegy nekik, hogy lesz-e Hitron vagy sem.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 314
11 234
113
A Rheinmetall legalább 1000 munkavállalót venne fel szegedi gyárába

Újabb részletek tehát a BYD-val kapcsolatban nem derültek ki a műsorban. A YouTube-ra is feltöltött adás 1 óra 32 perc 50 másodpercénél viszont Német Ferenc elejtette, hogy nem csak egy, hanem több beruházó is jön Szegedre. Ekkor a hírekben már korábban is szereplő, ám a BYD-pletykák után háttérbe szoruló német Rheinmetall gyárát említette. Eddig nem ismert részletet is megosztott Német, elmondása szerint

a Rheinmetall esetében is ezres nagyságrendű lesz a foglalkoztatottak száma,ugyanis a kínai BYD 3 ezer emberre számít hosszabb távon.

Eddig annyit árult el Paul Walf, a Rheinmetall AG közép-európai koordinációs részlegének vezetője, hogy Szegeden a hadiipari óriás civil tevékenységének részeként hidrogént és e-mobilitási alkatrészeket gyártó üzem létesülne majd, mégpedig a Science Parkban. Ezért aztán nem csak összeszerelő üzem, hanem nagyon komoly kutatás-fejlesztési bázisuk is lenne itt a lézertechnológiával összefüggésben, amit korábban Bányai Gábor, a Dél-Alföldi Gazdaságfejlesztési Zóna kormánybiztosa is megerősítette lapunknak.


Vagy simán nem tudta, hogy mit beszél.
Beszéltem én már jól értesült igazgatóval, aki úgy egy éve elavult információkról beszélt, meg olyan államtitkárról, aki régen nem volt már sehol sem.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 808
122 801
113
Semmi köze? akkor minek van bármihez bármi köze ... ne legyél már suta ... jobb kezemben rheinmetal és hidrogén hajtás , bal kezemben rheinmetal és hidrogén hajtás ... melyik kezembe van a hitron és melyikben a szegedi gyár ?!
A rheinmetall a villanyteherautó piacon az egyik piacvezető cég ennek inkább ehhez van köze.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 940
7 699
113
A rheinmetall a villanyteherautó piacon az egyik piacvezető cég ennek inkább ehhez van köze.
nyilván ... nem is azt írtam hogy ez 100%-ban = hitronnal ... "így viszont még valszeg mindig versenyben a HITRON és nincs lesöpörve az asztalról" , ezt írtam ... értem én hogy ennek a civil szférában van a nagy piaca , meg nem is gondoltam hogy egy ezerfős gyár egy még nagyon nem létező eszközre jön létre ... szerintem egy ilyen üzem létre jött utal arra is hogy a Hitron még nincs kukázva ... :confused::confused::confused:
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 808
122 801
113
nyilván ... nem is azt írtam hogy ez 100%-ban = hitronnal ... "így viszont még valszeg mindig versenyben a HITRON és nincs lesöpörve az asztalról" , ezt írtam ... értem én hogy ennek a civil szférában van a nagy piaca , meg nem is gondoltam hogy egy ezerfős gyár egy még nagyon nem létező eszközre jön létre ... szerintem egy ilyen üzem létre jött utal arra is hogy a Hitron még nincs kukázva ... :confused::confused::confused:
De van.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 840
37 976
113
nyilván ... nem is azt írtam hogy ez 100%-ban = hitronnal ... "így viszont még valszeg mindig versenyben a HITRON és nincs lesöpörve az asztalról" , ezt írtam ... értem én hogy ennek a civil szférában van a nagy piaca , meg nem is gondoltam hogy egy ezerfős gyár egy még nagyon nem létező eszközre jön létre ... szerintem egy ilyen üzem létre jött utal arra is hogy a Hitron még nincs kukázva ... :confused::confused::confused:
Ezt az összefüggést csak te látod szerintem...