• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
Elég realisan követik (alakítják?) a napi politikát is a cégnél.
Ha marad a szlovák kormány (ott is rezeg a léc) , akkor beelőzik a cseheket. A csehek döntése idén év vége vagy jövőre, már ha Babis maraf. Ha nem, akkor lehet a jövő év vége is optimista

Lesz megrendelése az RM Hu-nak, itt az a kérdés, hogy cseh v. szlovák fő partnerekkel.
Az olasz meló hosszadalmasabb tárgyalássorozat lesz. Mindenesetre sztem rájuk érdemes tenni a fókuszt!!

Nálunk ez a plusz 1 milliárd euro nagy kérdés. 2,3 körüli volt a Lynx kezdő csomag, ami felment 3 milliardra. Kérdés mi a különbözet?

Van új vállalati prezi is, de csak a szokásos adatok vannak benne:

Hungary:
~220 Lynx KF41
~ € 3.1 bn
Order intake Q4’20

Hungary: Leopard, Howitzer, Lynx, IFV (wheeled)



A szlovák tenderrel kapcsolatban itt már nem annyira optimisták...

Slovakia and Slovenia - Start of Tender: 2024/25
 
K

kamm

Guest
Van új vállalati prezi is, de csak a szokásos adatok vannak benne:

Hungary:
~220 Lynx KF41
~ € 3.1 bn
Order intake Q4’20

Hungary: Leopard, Howitzer, Lynx, IFV (wheeled)



A szlovák tenderrel kapcsolatban itt már nem annyira optimisták...

Slovakia and Slovenia - Start of Tender: 2024/25
Van azért még érdekesség pl 4x4 HU JV (p18), ez ugye a Gidran/NMS, a ~220 Lynx az vilagosan €3.1B és tavaly Q4 rendelés (p19), mindegyik jarmu már zöld nalunk a kerekes IFV-t kivéve (p41) es az is latszik, hogy 2022-35-ig biztosan fut a mi Lynx programunk pénzügyi szempontbol (p72) azaz szerintem az első Lynxek jövőre már megérkeznek (ősz körül.)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
Van azért még érdekesség pl 4x4 HU JV (p18), ez ugye a Gidran/NMS, a ~220 Lynx az vilagosan €3.1B és tavaly Q4 rendelés (p19), mindegyik jarmu már zöld nalunk a kerekes IFV-t kivéve (p41)

Ez mind benne volt ugyanígy az előző vállalati preziben is, ezért mondtam hogy csak a szokásos adatok vannak benne.

es az is latszik, hogy 2022-35-ig biztosan fut a mi Lynx programunk pénzügyi szempontbol (p72) azaz szerintem az első Lynxek jövőre már megérkeznek (ősz körül.)

Ezt miből látod?
A Lynxre azt mondta Palkovics (?) hogy az első hazai gyártású jármű 2023 második felében készül el.
Valamelyik preziben benne volt hogy 2030-ig le lesz gyártva a magyar igény. És az évi 45 db-os kapacitásba belefér mellette az export is.
A német gyártásúakról én úgy tudtam hogy 2022-től érkeznek, de itt többen állították hogy azok is csak 2023-tól.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Vagy legalább:
727f0fc02eb86b0a8335ccc5e9fda36a.jpg

99902e06f545314d093b1440d133ce65.jpg
Ilyesmire gondoltam-
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Emlékeim szerint 2020 őszétől kezdik szállítani a németek a cuccost, később indul a hazai gyártás. 2023 elején mér lesz néhány Hiúz Tatán.
 
K

kamm

Guest
Ez mind benne volt ugyanígy az előző vállalati preziben is, ezért mondtam hogy csak a szokásos adatok vannak benne.



Ezt miből látod?
A Lynxre azt mondta Palkovics (?) hogy az első hazai gyártású jármű 2023 második felében készül el.
Valamelyik preziben benne volt hogy 2030-ig le lesz gyártva a magyar igény. És az évi 45 db-os kapacitásba belefér mellette az export is.
A német gyártásúakról én úgy tudtam hogy 2022-től érkeznek, de itt többen állították hogy azok is csak 2023-tól.
2022-25, csak a telon mellenyomtam fozes kozben. :)
2022-ben mar jön, mert pénzügyileg számolnak a bevetellel, azaz a szokasos doen payment után akkor kezdünk fizetni, amikor elkezd érkezni a termék.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 793
113
A szöveget te találtad és másoltad be, hálás köszönet érte, viszont Armin Papperger mondta. Szóval nem rád hivatkozva lett létrehozva.
Számomra a tartalma alapján teljesen egyértelmű, hogy ez lesz.
De ignoráld a témát nyugodtan.
Ez az infó, ma villámgyorsan körbefutott pár helyen. Kíváncsi vagyok melyik újságíró kérdez rá először az illetékesenkél.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
Ez az infó, ma villámgyorsan körbefutott pár helyen. Kíváncsi vagyok melyik újságíró kérdez rá először az illetékesenkél.
Mindig ez van: itt kiásunk valamit, elterjed, más meg learatja a babérokat. Nem az a kérdés, hogy ki kérdez rá, hanem hogy kinek fognak válaszolni... nyilván tudjuk kiknek fognak.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Mindig ez van: itt kiásunk valamit, elterjed, más meg learatja a babérokat. Nem az a kérdés, hogy ki kérdez rá, hanem hogy kinek fognak válaszolni... nyilván tudjuk kiknek fognak.
Csináljunk zárt rendszert? A donbasszi helyzet monitorozására amúgy is kell majd egy. Desktop pont-pont titkosított megoldásra gondoltam, van pár alkalmazás. Ha érdekes keress privátban.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
K

kamm

Guest
Mindig ez van: itt kiásunk valamit, elterjed, más meg learatja a babérokat. Nem az a kérdés, hogy ki kérdez rá, hanem hogy kinek fognak válaszolni... nyilván tudjuk kiknek fognak.
Hat, ez egy forum. :)
Annyibol persze valoban egy parazita diszno ez a FB csoportos akarki, hogy annyi sem volt benne, hogy belinkelje, honnan szedte, netan egy koszonomot nyomjon, de mondjuk pont annyira is mervado a FB csoportja, mint amennyire kulturalt (mar az irasmondjarol is ordit, hogy nem egy tuliskolazott versenyzo.)
Szerintem ezzel kar foglalkozni. Ez neked is, nekem is, meg szinte mindenkinek hobbi meg szorakozas, ha ebbol par idiota penzt probal csinalni, az max szanalmas (no meg sok sikert.:D)

(Ha meg lenne benne penz, akkor a HTKAnak kicsit ugyesebbnek kellene lennie: pl lehetne news submissiont generalni egy semi-automatic modullal pl forumon regisztraltak bizonyos kommentszam felett kuldhetnenek be ilyesmit es azt egy klikkel kiengedne a napos editor avagy akar lennenek preapproved submitterek stb.)