• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Most fordítsd meg a sakktáblát és próbáld meg a magyar oldalról megnézni a helyzetet...
Ez semmit nem befolyásol.
A lőszerek terén mi és az RM is azonos oldalon állunk. Révén a közepes és nagy kaliber gyártásánál társultunk. (RM Hungary)
A aknavetők szintjén lehetne konkurencia, de az Expal becsatornázása szinten megfelel a Hirtenbergernek is, mivel nem csak a RM-nak volt konkurencia, de az HDS-nek is.
Per pillanat hadiiparban akkora konjunktúra van, hogy a kapacitáshiányok fogják vissza az összes szereplőt, és nem a konkurencia. Ahogy most kinéz, ez a helyzet fenn fog állni vagy 10 évig.
A telefonkonferenciában bedobott folyamatosan halasztott BV lőszer megrendelés 30Mrd eur-s számai eléggé megdöbbentőek. Márpedig a RM-nak van fogalma a BV aktuális készleteiről.
Az ukrán konfliktusban annyira sikerült lemeríteni az európai tartalékokat, hogy szerintem 15-20 évig minden piacinszereplő lehajtott fejjel szénné fogja keresni magát.
Különben ne legyünk meglepve, ha a konjunktúra végén valamifajta részvény swap keretében a Magyar Állam is megválik majd a Hirtenbergertől. Magát az akvizíciót pedig nem a RM-lal fogják lebonyolítani, hanem RM Hungaryval.
Ezt a közös telephelyű várpalotai gyár is megkönnyítené. Ráadásul ezzel nem is veszítené el az Állam az irányítást...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
aha csak valamiért nem engedte beidézni a hozzászólást.
Ok, csak egy kósza tipp volt. Feltűnt a többes szám.
Különben érdekes háttérinfók derültek ki most is a leiratból.
Én egészen biztos voltam a PUMA 2. LOT-ban. Most meg már ott tartunk, hogy a leirat azt sugallja, hogy nagyobb eséllyel lesz belőle RCT-30-as tornyos Boxer, mint PUMA... :cool:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 063
124 240
113
Ok, csak egy kósza tipp volt. Feltűnt a többes szám.
Különben érdekes háttérinfók derültek ki most is a leiratból.
Én egészen biztos voltam a PUMA 2. LOT-ban. Most meg már ott tartunk, hogy a leirat azt sugallja, hogy nagyobb eséllyel lesz belőle RCT-30-as tornyos Boxer, mint PUMA... :cool:
Ez egy éve így van. A közepes erők felé mennek a németek. Új közepes hadosztály felállítása.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Ez egy éve így van. A közepes erők felé mennek a németek. Új közepes hadosztály felállítása.
Ezt tudom, de én egy olyan koncepciót olvastam, amelyik nem a láncos technika rovására növelné a közepes erőket. Hanem a hianyzó zászlóaljakat feltöltve és a vegyes dandárokat megszüntetve alakítják át a rendszert.
Abban konkrétan Marder utódnak volt megnevezve a LOT 2. , és még akkor is kellett hozzá többszáz Boxer.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 965
5 167
113
Hogy fér az szerinted bele bármiképpen?
Ez a Hitron nevű hibrid holdjáró csoda garantáltan drágább lesz, mint a Boxer lenne. Pénzügyi szempontból csak annyival jobb a Hitron, hogy a távoli jövőben lesz beszerezve, ha egyáltalán be lesz. Ha arra várunk óriási kockázata, hogy még egy évtizedig a BTR marad.
 
  • Tetszik
Reactions: hunemperor

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 950
7 725
113
sajnos 0, hacsak nem engedik el a hitront a francba. (én inkább elengedném)
elengedni ?! és akkor mivel fognak az Űrvédek az őshazánk vissza fogalásánál a szírusz bolygó felszíni invázójakor menni ? mert értem én hogy az Űr-jurták szét tudják bombázni a felszínt és ra rajta lévő Romulán erődítményeket , de a Romulánok mélyen bevették magukat a szíriusz belsejébe , ezért szükséges a felszíni harc , ahol kelleni fog a csapatszállító eszköz mert a Repülés az Szíriuszi vortexek miatt nehezen kivitelezhető és veszélyes ...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 077
18 825
113
sajnos 0, hacsak nem engedik el a hitront a francba. (én inkább elengedném)

Számomra is teljesen érthetetlen, miért nekünk kell egy új harcjármű kifejlesztését végig csinálnunk. Rendben, hogy új gyártású eszközből korszerűt akarunk, de korszerűnek számít ma a Boxer is és még hosszú ideig az is marad. Ráadásul itt is megy gondolom, hogy kérhetjük saját elvárások szerint a harcjármű felszereltségét. Olyan Boxert gyártana a gyártó nekünk, amilyet szeretnénk. Viszont ez a hibrid, vagy teljesen elektromos meghajtás, vagy milyen is akar majd lenni, elég ingoványos terep harcjárművek esetében. Azért ahhoz kemény logisztikai támogatás kell, háborús körülmények között. Ott azért az üzemeltetéshez sok mindent szükséges biztosítani. Az ilyesmit fejlessze ki egy világhatalom, ahol nem számít, ha néhány zászlóaljra való harcjármű félresikerült konstrukció és megy a kukába. Nálunk azért véres történet lenne egy ilyen scenario.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 077
18 825
113
Ez a Hitron nevű hibrid holdjáró csoda garantáltan drágább lesz, mint a Boxer lenne.

Már ha lesz. Illetve, már ha tudjuk mire lesz, mert az árak mennek felfelé, rendesen. Ma megmondhatatlan, hogy úgy 10-15 év múlva, mennyibe fáj ,egy ilyen Hitron, ha esetleg mégis lenne belőle valami. Mert jelenleg szerintem még ez sem biztos.