[HUN] Rheinmetall Skyranger

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 752
15 674
113
Dánia, Magyarország és Németország kormánya úgy döntött, hogy az Európai Égbolt Pajzs Kezdeményezés (#ESSI) keretében fokozzák #együttműködésüket. Az erről szóló szándéknyilatkozatot ma írták alá a három fél képviselői a #Rheinmetall AG standján a párizsi #Eurosatory szakkiállításon. A megállapodás konkrétan a Rheinmetall #Skyranger30 rövid hatótávolságú légvédelmi rendszerének beszerzésére vonatkozik a három országban, a mindenkori nemzeti követelményekhez igazítva. A #Skyranger számos platformon megvalósítható, 6×6 vagy 8×8 kerekes, de lánctalpas járműveken is. Fotó (balról jobbra): Carsten Stawitzki fegyverzeti igazgató, Szövetségi Védelmi Minisztérium; Tömböl László országos fegyverkezési igazgató Magyarország; Claus Lundholm Andersen, Dánia nemzeti fegyverkezési igazgató-helyettese.
Ez még csak szándéknyilatkozat... :(
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85 and Aladeen

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 365
93 133
113
Ez így már nem csak hitelt hanem eus pénz is?
Sztem fognak rá tarhálni, meg a fejlesztési költségek is oszlanak a három fél közt.
Ez az alap.

Aztán valszeg a gyártás kapcsán is lehet együttműködés, illetve ha vki utólag rendel járhat licenszjogokkal. De ez utóbbival nem vagyok tisztába ki birtokolja és a fejlesztési hozzajarulás, értsd euromilliók, amiket adtunk, milyen jogokkal járnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85 and Szittya

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 811
37 908
113
Sztem fognak rá tarhálni, meg a fejlesztési költségek is oszlanak a három fél közt.
Ez az alap.

Aztán valszeg a gyártás kapcsán is lehet együttműködés, illetve ha vki utólag rendel járhat licenszjogokkal. De ez utóbbival nem vagyok tisztába ki birtokolja és a fejlesztési hozzajarulás, értsd euromilliók, amiket adtunk, milyen jogokkal járnak.
Annyit lehet tudni, hogy mi 2021-ben beszálltunk a pénzzel a fejlesztésbe, cserébe közel féláron kapunk egy bizony mennyiséget.
Egy konferencián elhangzott, hogy "jóval 20 millió EUR alatt kapjuk" darabját Lynx alvázzal együtt. Az osztrákoknak meg pl. 30 millióra jön ki darabaja - a "félár" valszeg nem nagy túlzás.
Mivel nekünk annyira kedvezményes az árunk másokhoz képest, sztem ez a "közös beszerzés" sokat nem oszt nem szoroz: mi más elszámolásban vagyunk mint a többiek. Ha az EU ad rá pénzt mert közös beszerzésnek van címkézve persze az jó dolog, de ez nem tudom van-e még pénz abban az alapban ahonnét finanszírozzák ezeket a közös beszerzéseket.
Amennyire tudható ezeket a Skyranger-tornyokat nálunk fogják gyártani Zalában exportra is - erre még MG is utalt egyszer-kétszer.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 365
93 133
113
Annyit lehet tudni, hogy mi 2021-ben beszálltunk a pénzzel a fejlesztésbe, cserébe közel féláron kapunk egy bizony mennyiséget.
Egy konferencián elhangzott, hogy "jóval 20 millió EUR alatt kapjuk" darabját Lynx alvázzal együtt. Az osztrákoknak meg pl. 30 millióra jön ki darabaja - a "félár" valszeg nem nagy túlzás.
Mivel nekünk annyira kedvezményes az árunk másokhoz képest, sztem ez a "közös beszerzés" sokat nem oszt nem szoroz: mi más elszámolásban vagyunk mint a többiek. Ha az EU ad rá pénzt mert közös beszerzésnek van címkézve persze az jó dolog, de ez nem tudom van-e még pénz abban az alapban ahonnét finanszírozzák ezeket a közös beszerzéseket.
Amennyire tudható ezeket a Skyranger-tornyokat nálunk fogják gyártani Zalában exportra is - erre még MG is utalt egyszer-kétszer.
Egyébként helyi gyártás is jó, de a gyártási jogokat megvenni egy térség részére a tuti. Ha jól értettem az olasz RM évekkel ezelőtt pl. megvette az HERO európai gyártási jogait, ezért is kellett velük a magyar gyártásról Izrael mellett szerződni.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 811
37 908
113
Egyébként helyi gyártás is jó, de a gyártási jogokat megvenni egy térség részére a tuti. Ha jól értettem az olasz RM évekkel ezelőtt pl. megvette az HERO európai gyártási jogait, ezért is kellett velük a magyar gyártásról Izrael mellett szerződni.
sztem ez tuti nem eladó az RM "home marketjére".
Ezt a módit inkább az izraeliek tolják.

Onnan megvenném az IRON STING európai jogait és gyártását a várpalotai aknagránát gyárhoz. Tuti üzlet! :)

 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Kruglóf

Active Member
2022. március 26.
47
185
33
Itt a megfejtés miért van többféle méretű radarpanel a Skyranger tornyon:

AMMR-radar2024.png
Ez a táblázat honnan van?