[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113
A szovjetek gyakorlatilag évente változtattak valamit az általuk gyártott T-72-esen, így egy 79-es, és egy 84-es gyártású T-72A igencsak különbözött.
Ehhez képest a Csehszlovák/Lengyel gyárak a T-72A exportváltozatát három nagyobb sorozatban készítették 81..91 között, T-72, T-72M, és T-72M1 jelzéssel.

T-72s-xlsx-Excel.jpg


Nekünk ebből melyik/mennyi is van?

...najó, kb.!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 360
113
A nagyrésze "rátét páncélzatos" rá van hegesztve egy báncéllemez +ba (ez m1 verriókra jellemző) meg vannak olyanok amelyikeken ez nincs de nem M esek. (az ilyenek általába újabbak is lehetnek mert a torony elvan látva különböző mértékben űvegszálas vagy üvegszál gumiszerűcucc borítással (valamilyen nera )meg van eras meg erazható mind. meg belső felszereltsében is eltérek (szerintem még valami piszkált német is van meg ukrán meg orosz/szovjet)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 360
113
igazából üres tömeg alapján lehetne szerintem megmondani hogy melyik micsoda is valójában
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 026
123 959
113
A nagyrésze "rátét páncélzatos" rá van hegesztve egy báncéllemez +ba (ez m1 verriókra jellemző) meg vannak olyanok amelyikeken ez nincs de nem M esek. (az ilyenek általába újabbak is lehetnek mert a torony elvan látva különböző mértékben űvegszálas vagy üvegszál gumiszerűcucc borítással (valamilyen nera )meg van eras meg erazható mind. meg belső felszereltsében is eltérek (szerintem még valami piszkált német is van meg ukrán meg orosz/szovjet)
Az üvegszálas cucc az hazai még a Gödöllői gépgyárban került rá, kísérletképpen.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 365
12 834
113
Nem tudsz minden hátrányos helyzetű térségbe laktanyát tenni.
Valamint N mindegy, hogy a laktanyakerités melletti munkanélküliekből van nagy meritésed vagy az ország egész területéről önként érkező fiatalok közül.
Előbbi inkább a varrónők motivaltsagát, utóbbi talán a hivatást választókat jellemzi.
Pedig a doktrína változása miatt ("keletről várjuk a fenyegetést") kitűnő alkalom lett volna a Honvédség múltból örökölt nyugati diszlokációs orientáltságát felszámolni (már ami megmaradt belőle).
Most (tíz)milliárdokat ölünk Győrbe és Tatába, holott jó pénzért el is adhattuk volna ezeket a laktanyákat multiknak gyártelep létesítésére, és az egész hóbelevancot átköltöztethettünk volna Közép- vagy Kelet-Magyarországra.
De ezt az esélyt is elkúrtuk.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 026
123 959
113
Pedig a doktrína változása miatt ("keletről várjuk a fenyegetést") kitűnő alkalom lett volna a Honvédség múltból örökölt nyugati diszlokációs orientáltságát felszámolni (már ami megmaradt belőle).
Most (tíz)milliárdokat ölünk Győrbe és Tatába, holott jó pénzért el is adhattuk volna ezeket a laktanyákat multiknak gyártelep létesítésére, és az egész hóbelevancot átköltöztethettünk volna Közép- vagy Kelet-Magyarországra.
De ezt az esélyt is elkúrtuk.
Buktuk volna a maradék tüzér és harckocsizó és lérakos állomány 90%-át helyből.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 498
18 560
113
Pedig a doktrína változása miatt ("keletről várjuk a fenyegetést") kitűnő alkalom lett volna a Honvédség múltból örökölt nyugati diszlokációs orientáltságát felszámolni (már ami megmaradt belőle).
Most (tíz)milliárdokat ölünk Győrbe és Tatába, holott jó pénzért el is adhattuk volna ezeket a laktanyákat multiknak gyártelep létesítésére, és az egész hóbelevancot átköltöztethettünk volna Közép- vagy Kelet-Magyarországra.
De ezt az esélyt is elkúrtuk.
Nem bukjuk, ha jól csináljuk a folytatást!
Ágáltam a keletre költözés ellen, de az új szervezetek létrehozása csakis a hátrányos helyzetű területeken képzelhető el....
Márpedig a szervezetfejlesztés következő lépése a harcolók számának visszaállítása....
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 811
6 898
113
Ágáltam a keletre költözés ellen, de az új szervezetek létrehozása csakis a hátrányos helyzetű területeken képzelhető el....
Márpedig a szervezetfejlesztés következő lépése a harcolók számának visszaállítása....
alapjáraton ez így nem igaz
megfelelő illetménnyel, előrehaladási rendszerrel , normális életpályával , normális körülményekkel , lakhatási támogatásokkal illetve persze normális felszereléssel nagyon rövid idő alatt meglehetne oldani azt a problémát hogy " nincs ember"
Nyilván ott az érem másik oldala úgy mint , pontosan nem véletlen az hogy ilyen az illetmény mert ha nagyot emelnének akkor nem csak elszívnák a munkaerőt a már így is emberhiányban szenvedő versenyszférától de vszeg a hirtelen több/nagyobb mennyiségű embertől még az ellátási lánc is lehidalna
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 511
67 992
113
alapjáraton ez így nem igaz
megfelelő illetménnyel, előrehaladási rendszerrel , normális életpályával , normális körülményekkel , lakhatási támogatásokkal illetve persze normális felszereléssel nagyon rövid idő alatt meglehetne oldani azt a problémát hogy " nincs ember"
Nyilván ott az érem másik oldala úgy mint , pontosan nem véletlen az hogy ilyen az illetmény mert ha nagyot emelnének akkor nem csak elszívnák a munkaerőt a már így is emberhiányban szenvedő versenyszférától de vszeg hirtelen több/nagyobb mennyiségű embertől még az ellátási lánc is lehidalna
A legjobb rendszer amit az ember eddig.... :D :D :D :D :D
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 511
67 992
113
lehet én vagyok kicsit tompa a tegnap miatt de nem értem mit akarsz itt mondani Pogány sry :D
Hááát, ugye felsorolod, hogy mi nem normális, mit kéne azzá tenni, meg adni nekik elég pénzt, hogy oda menjenek dolgozni, de mégsem adni nekik elég pénzt, hogy mégse akarjanak mind odamenni dolgozni, mert ha elegen lennének, akkor baj lenne a versenyszférában(kiafasztérdekel mondhatnánk, persze a maga módján fontos), de azért kellene, hogy elegen legyenek, mert különben beszopjuk és akkor oda a versenyszféra is... :D öhm. Négyévente elmehetünk szavazni, hogy kretének trovábbra is ugyenezen kretén rendszert simogatva tolják nekünk a faszságot a legjobb rendszerről. Hmm. :D
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
961
2 390
93
lehet én vagyok kicsit tompa a tegnap miatt de nem értem mit akarsz itt mondani Pogány sry :D
A kapitalizmusra utal Pogány :D

Amúgy szerintem végtelenül szánalmas hogy azért nem akarnak béreket emelni, nehogy ne legyen elég embere a multiknak. Amikor katonának eleve sokkal kevesebben jelentkeznek, ám annál többen morzsolódnak le mint az ipar esetében. És ez egy valóban versenyképes fizetés esetében is hasonlóan lenne csak kevésbé durván, soha nem jelentene veszélyt a multiknak a sereg, egyrészt mert alapból kevesebb embert foglalkoztat + egészen más életformát jelent, aki nem alkalmas rá személyiségre az a kb ugyanakkora fizu mellett is a multihoz menne vagy akár a magasabb ellenére is.

Kb + 8 ezer emberre van szüksége a seregnek, ez országos viszonylatban nem olyan durva szám hogy hátráltassa az ipart.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113
A kapitalizmusra utal Pogány :D

Amúgy szerintem végtelenül szánalmas hogy azért nem akarnak béreket emelni, nehogy ne legyen elég embere a multiknak. Amikor katonának eleve sokkal kevesebben jelentkeznek, ám annál többen morzsolódnak le mint az ipar esetében. És ez egy valóban versenyképes fizetés esetében is hasonlóan lenne csak kevésbé durván, soha nem jelentene veszélyt a multiknak a sereg, egyrészt mert alapból kevesebb embert foglalkoztat + egészen más életformát jelent, aki nem alkalmas rá személyiségre az a kb ugyanakkora fizu mellett is a multihoz menne vagy akár a magasabb ellenére is.

Kb + 8 ezer emberre van szüksége a seregnek, ez országos viszonylatban nem olyan durva szám hogy hátráltassa az ipart.
Százezrekben mérhető a társadalom számára leszakadó/elvesztett emberek nagyságrendje!!!
Egy humán erőforrás körüli végzettségű felelősének ennek a területnek valóban nem a termelő erőforrást kellene (főleg) megcsapolnia, hanem 8szerintem) a leszakadókból kellene egy sorozásos/idengenlégiós mixet összehozni, ahol a két megoldás egymást erősítő hatásaival "lazán"/1-2 év alatt kellene tudnia (vissza)hozni bőven a 10e körüli személyt a folyamatosan meglévő elvesztett 100-ezrekből.

Utólag visszatekintve, ezt tette a szocializmusban a sorkatonaság pozitív (társadalmi)egyenleggel! ...szerintem.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 214
2 713
113
Igen.Jó lenne tudatositani,hogy a felülről támadó rakéták/egyebek mindegyik hk-t kilövik.Mert nem "csak" IPTR támadhat felülről,hanem tüzérségi lőszerek és légibombák egész garmadája is.Nem a páncél jelenti ellenük a védelmet,hanem a soft/hard APS és a különféle harceljárások-legfőképpen az ellen felderitésének akadályozása.
Azt is jó lenne tudomásul venni,hogy nem a hk vs hk harc a hk legfőbb feladata.Az a hk-k számának drasztikus növekedésével vált kiemelt tervezési szempontá.Most viszont nincsenek sokezres hk-hordák közvetlen fenyegetésként,és ez belátható ideig várhatóan igy is marad.
Nem vagyok T72 fan.De 72eink vannak.Nem kell őket megvenni."Csak" korszerűsiteni.Korszerűsitési potenciál meg igenis van az öreg vasban.

Itt sokan tamogatjak az olcsobb "konnyu-hk" elkepzelest. Foleg, hogy tamogato szerepkorben levenne a terhelest a fo hk allomanyrol. Azt magyaraztak meg regen, hogy ha ez meg is valosulna -> marmint, hogy a szemlelet erre valtana, arra a jelenlegi T-72 technikai allapota(!) a korlat. Ugy kell elkepzelni, hogy ebben az esetben mar jobban megerne "ujgyartasu-barmi-konnyu hkt" venni, mert a koltsegek miatt jobban jarnank.

Szoval, nem csupan a taktikai elkepzeles gatolja ezt a koncepciot. En igy ertelmeztem a magyarazatokat.

Mostanaban egyre gyakrabban merul fel, szinten kezdem tamogatni azt azelkepzelest, hogy "elorefele" kell menekulnunk. Ilyen kismeretu opcionslisan szemelyzettel ellatott nagy kaliberu elso lepesben taviranyitasos minitankok kellenenek.

NEM tankcsataba! Hanem a gyalogsaghoz. Ott lenne eleg szem, ful, tiszt minden aki kijelolje beazonositsa a celokat,epuleteket, de a "fejet" mar a robot dugna ki az elso lovesre. Igy a rovidtavu taviranyitas is biztonsagosabb egyszerubb stb. Ez a jovo szeritnem.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 026
123 959
113
A kapitalizmusra utal Pogány :D

Amúgy szerintem végtelenül szánalmas hogy azért nem akarnak béreket emelni, nehogy ne legyen elég embere a multiknak. Amikor katonának eleve sokkal kevesebben jelentkeznek, ám annál többen morzsolódnak le mint az ipar esetében. És ez egy valóban versenyképes fizetés esetében is hasonlóan lenne csak kevésbé durván, soha nem jelentene veszélyt a multiknak a sereg, egyrészt mert alapból kevesebb embert foglalkoztat + egészen más életformát jelent, aki nem alkalmas rá személyiségre az a kb ugyanakkora fizu mellett is a multihoz menne vagy akár a magasabb ellenére is.

Kb + 8 ezer emberre van szüksége a seregnek, ez országos viszonylatban nem olyan durva szám hogy hátráltassa az ipart.
A baj az, hogy ha a honvédségnél bért rendezel akko bért kell rendeznia BV-nél a Rendőrségnél és a katasztrófavédelemnél is mert az ide alkalmas emberek nagyrészt egy merítés és az se jó ha az egyik a másik elől húzza be az állományt. Szóval összességében majd 150 000 emberről beszélünk.