[HUN] T-72 M1

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 048
113
Tudom hogy nem számít hiteles forrásnak, de erre azért felfigyeltem:
a wikipedian a A Magyar Honvédség fegyverzete cikkben régen annyi volt a T 72M1ről, hogy 15 szolgálatban, a többi raktáron. Nemrég vmiért felnéztem ide, és látom hogy már pontos db számot ír: 15+14 db modulrendszerben, 43 db raktáron lekonzerválva. Ez az infó honnan jött? És mennyire lehet valós? (február 5.-én frissítették az oldalt utoljára, de lehet más miatt, rég néztem ezelőtt utoljára)
Ezek szerint hiányzik 28 db (mert ugye 100at vettünk a fehéroroszoktól) - az világos, hogy a régi 72esekből egy se maradt (jó kivéve a kiállítottakat), de m1 exportról nem volt szó.

Ez teljesen elképzelhető mennyiség.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 547
113
Tudom hogy nem számít hiteles forrásnak, de erre azért felfigyeltem:
a wikipedian a A Magyar Honvédség fegyverzete cikkben régen annyi volt a T 72M1ről, hogy 15 szolgálatban, a többi raktáron. Nemrég vmiért felnéztem ide, és látom hogy már pontos db számot ír: 15+14 db modulrendszerben, 43 db raktáron lekonzerválva. Ez az infó honnan jött? És mennyire lehet valós? (február 5.-én frissítették az oldalt utoljára, de lehet más miatt, rég néztem ezelőtt utoljára)
Ezek szerint hiányzik 28 db (mert ugye 100at vettünk a fehéroroszoktól) - az világos, hogy a régi 72esekből egy se maradt (jó kivéve a kiállítottakat), de m1 exportról nem volt szó.
Ment a csehekhez. Amúgy bár úgy hírlik nem maradt más csak belorusz import azért azon a két éve lehozott cikkben (valamikor az ukrán tankos kacsa idejében) ami az eladásokat és szállításokat taglalta talán a céges honlapon (?), Volt egy kép egy csomó közelről fotózott tankrol egy raktárban. Na azok közt ahogy láttam mintha lett volna egy kézi tavmeros oskovulet. De hogy mikor kép lehetett.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 547
113
Afrikába kerültek a gépeink. Elléggé biztosan.
Igen a csehek által.
Közben meglett az ominózus kép. A cikk és a kép 2014-es, egy héttel későbbi mint az ukrán cirkuszos történet. Szóval összehordták mindenhonnét akkor a roncsokat és egy részüket több részletben eladták egy cseh cégnek amelyik többet továbbértékesített némi renoválás után Afrikába.
A képen egy antik szovjet gyártmányú T-72 látható még az első 78-ban beszerzett 30 db-ból.
10496992_679050142182376_4405251854728461013_o.jpg

A szállítás.
http://www.magyartudat.com/hasznala...t-szallit-kalocsarol-nyirtelekre-a-honvedseg/

Az eladásos cikk.
https://htka.hu/2014/08/26/csehorszagba-szallitanak-58-t-72-es-harckocsit/

És az Afrikába továbbadásos.
http://nol.hu/kulfold/afrikaba-kerulhetnek-volt-magyar-t72-esek-1512441

És az azt visszaigazolós. 16 db állítólag amik a mi készletünkből mentek.
http://www.defenceweb.co.za/index.p...-from-czech-republic&catid=50:Land&Itemid=105
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 046
5 501
113
Ez teljesen elképzelhető mennyiség.

Csak az a kérdés az a 43db lekonzervált milyen állapotban lehet, mennyit használtak el donornak stb...Mert ismerve a magyar "hagyományokat" tárolás terén lehet fele sem használható már, hiszen az a 15 db sem mindig működik egyszerre ami "aktív", a +14 darab pedig Kalocsáról lett átmozgatva, a videóban el is mondták, hogy változó műszaki állapotban vannak, egy részük kerül állománytáblába, egy másik részük pedig egyéb feladatokra, bármit is jelentsen ez...Egyébként Tatán kívül van még máshol T72-es? Az ellenerőnél van talán 4-5 db ha jól emlékszem annyi volt korábban egy videón az ellenerős lövészeten...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 938
18 426
113
Csak az a kérdés az a 43db lekonzervált milyen állapotban lehet, mennyit használtak el donornak stb...Mert ismerve a magyar "hagyományokat" tárolás terén lehet fele sem használható már, hiszen az a 15 db sem mindig működik egyszerre ami "aktív", a +14 darab pedig Kalocsáról lett átmozgatva, a videóban el is mondták, hogy változó műszaki állapotban vannak, egy részük kerül állománytáblába, egy másik részük pedig egyéb feladatokra, bármit is jelentsen ez...Egyébként Tatán kívül van még máshol T72-es? Az ellenerőnél van talán 4-5 db ha jól emlékszem annyi volt korábban egy videón az ellenerős lövészeten...

Nem fogjuk megtudni, mert ez harcértékes adat. Tehát max az interneten keringő számokra építhetsz. Mondjuk ha üzembe kell helyezni őket, akkor ha van pénz rá, gyorsan megoldható. Inkább képzett legénység, ami gond lehet, minősített helyzetben. Nem tudhatjuk, azok, akik mondjuk az elmúlt 10 évben szolgáltak ilyen harckocsikon, de leszereltek, ma hol vannak. Milyen állapotban és vajon mozgósíthatók-e, ha a szükség úgy hozná.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Mar sokszor leirtam hk nal nincs fix uzemkepes db szam. Egyszer ennyi masszor annyi. Viszonylag gyorsan uzemkepesse teheto de hamar keptelenne is... Amemnyihez van kezszem adott esetben annyi megy. /nem egyik naprol a masikra tor ki valami/ de ez nem magar sajatossag mindenhol a vilagon igy ment hk teren. Ha valahol az osszes hk allandoan bevetheto akkor az egy muszaki csoda de komolyan lehetetlen hogy ne keljen szervizelni javitani egy hkt. Meg ha sohase me sehova csak leponyvazva all egy sarokba is at kell nezni neha es ezt azt levserelni kicserelni rajta zsirozni kell stb.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
A meghibasodasok meg termeszetes velejarok egy hk nal. Gomdoljunk csak bele egy konnyuszerkezetes haz tomegu valami rongyol 40-50 km/h val a terepen de min folduton eleg sokat egy akkora jarofeluleten mimt egy szalag szonyeg vagy egy francia agy. Van am ott erohatas boven.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 547
113
Csak az a kérdés az a 43db lekonzervált milyen állapotban lehet, mennyit használtak el donornak stb...Mert ismerve a magyar "hagyományokat" tárolás terén lehet fele sem használható már, hiszen az a 15 db sem mindig működik egyszerre ami "aktív", a +14 darab pedig Kalocsáról lett átmozgatva, a videóban el is mondták, hogy változó műszaki állapotban vannak, egy részük kerül állománytáblába, egy másik részük pedig egyéb feladatokra, bármit is jelentsen ez...Egyébként Tatán kívül van még máshol T72-es? Az ellenerőnél van talán 4-5 db ha jól emlékszem annyi volt korábban egy videón az ellenerős lövészeten...
Úgy tudom Gödöllőt útba ejtette az a 14 db utoljára Tatára átmozgatott mennyiség. Szóval elég gatya állapotban lehetnek, berohadva, elöregedve rajtuk dolgok, esetleg hiányosan.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Úgy tudom Gödöllőt útba ejtette az a 14 db utoljára Tatára átmozgatott mennyiség. Szóval elég gatya állapotban lehetnek, berohadva, elöregedve rajtuk dolgok, esetleg hiányosan.

Talán Várpalota mellett van egy közreműködő (szakasz 4-5db) egység, ami a gyakorlatokra érkezőknek "játszik alá"....
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
Egy honvéd mondta nekem, hogy pár éve azért nem mentek ki Németországba a "tankversenyre" mert nem volt a tankokhoz elegendő lőszer.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Rosszul mondta nem loszer nem volt hanem loteri gyujto /volni volt vsak a keszletek a veget jartak es orosz szankciok votak kerdeses volt hogy mikor tudunk szerezni/megoldodott a dolog/ de nem ezert nem lett kimenve hanem mert ven vasakkal remdelkezunk ami partiba sincs a leo2 vel vagy a lenclerel...stb
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
/a lengyelekkel az volt a gond hogy csak loteri gyujtot nem akartak eladni csak granatostol hajitototetestol//de nekunk csak a gyujtokellett mert granat es halyitotoltet rengeteg van nekunk is./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Lecserelni kell oket vagy tartalekba tenni vagy tuztamogatonak.... Egyik heten 4 kalocsarol valo harckocsit hoztunk harckepes allapotba.../ugy hogy mellette az aktiv allomany karbantartasa is folyt/ nem volt leanyalom az a nyari het de ez is mutatja hogy nem olyan necces am a helyzet... /es ez tata volt nem godollo/
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
A baj hogy oregek a vasak tuztamogatonak tartaleknak meg tokeletesen megfelel /kidobni kar lenne/ de elsovonalas hk nak elavult a 72 ez ugyan olyan mint egy szemelyauto egy 30 eves lada 1200 is elgurul a. Bol b be de egy uj kozepkategorias golf megiscsak megbizhatobb alkalmasabb
 
  • Tetszik
Reactions: Pal