1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] T-72M1

Diskurzus a(z) 'Harckocsik, harc- és szállítójárművek' témában - Jeno által indítva @ 2012. december 23..

1. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Nem esik jól, de a saját baromságaink elől nem bújhatunk el. Persza klassz dolog a sérelmi politizálgatás, hogy minket annyian bántottak stb. stb. Az esetek egy jó részében jogos is. De konkrétan a sereg jelenlegi állapotáért nem lehet semmilyen külső tényezőt hibáztatni.

Nagy Csaba and endre like this.
  2. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

Hát sztem már a 80-as évek közepén megindult a hanyatlás, utána pedig politikai akarat nem volt még a szintentartásra sem.
    Az üzemek zömét mi magunk számoltuk fel, egyrészt pénzhiány és a megrendelések visszaesése miatt, abban viszont van valami, hogy a racionális átalakítás helyett a a legrosszabb megoldást választotta a döntéshozó "elit".

endre and antigonosz like this.
  3. dudi

dudi Well-Known Member

Mi vettük el magunktól,azért ne a NATO legyen a hibás,higy ők ezt hagyták.

endre likes this.
  4. akagi

akagi Well-Known Member

Mack!
    Senkit nem akarok önérzetében megsérteni!
    De,aki tisztában van PSZH tárgylencse és éjjellátó képességével, amit a MOM alkotott meg nyilatkozzon! Mondtam, várom a szakmai megfogalmazást, amit el tudok fogadni! Tudod, volt fejlesztés, de Te is tudod mi lett a vége.

5. akagi

akagi Well-Known Member

Nem! Csak kevesebb píz jutott rá!
    Részben igazad van, csak hát nyugat felé kacsingattunk!
    Ha, nem így van, dombon száradó fűcsomó legyek!

6. Mackensen

Szerintem ne keverjük a NATO-t a PSZH tárgylencsével. Én a NATO-s részre válaszoltam.

endre likes this.
  7. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Jól látom, hogy a fenti képen egy cseh modernizálású T72M/M1 van?

8. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

+1

Az alsó bekezdést lehet, hogy beteszem aláírásba:)

9. akagi

akagi Well-Known Member

Nem én választottam mottómnak:
    „Virágozzék száz virág, versenyezzen száz gondolati iskola!”

10. Mackensen

Ok, de attól még két külön dolog a NATO hibáztatása és a magyar gyártású optika.

11. akagi

akagi Well-Known Member

Hasonló, mint a magyar élelmiszer feldolgozó (konzerv) ipar tönkretétele, de messzire estünk a topik témájához!

csibeszke likes this.
  12. drqv

drqv Well-Known Member

Jól látod, hogy ugyanaz az olasz? tűzvezető-rendszer van beleépítve, mint amit a csehek használnak, de maga a harckocsi egy Urál.

13. Mackensen

Igen Akagi és még egyszer IGEN! Igazat adok neked. De ezért sem a NATO, sem senki más nem hibáztatható, hanem mi. Ez a mi hibáink eredménye.

Nagy Csaba and akagi like this.
  14. akagi

akagi Well-Known Member

OK!:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:

Mackensen likes this.
  15. tonyo

tonyo Member

Nem is tudtam hogy az izraelieknek is van modernizációs csomagjuk T-72 höz. Sajnos a linket nem tudom beilleszteni. Lehet hogy én vagyok hozzá fáradt + pdf fájlban van. Inkább leírom az elérést. T-72 modernization Elbit System

16. krisss

krisss Well-Known Member

17. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

Sztem ezekbe a fehérorosz hk-ba nekünk már fölösleges volna ennyit feccölni. A csehek 4-5 millió dodó közötti összeget tettek egy M4CZ-be. Modernizáltak ők is vagy harmincat.

18. tonyo

tonyo Member

Látom a cseheknél is fogott szépen a toll fizetéskor. Hányszoros túl áron modernizálták azokat a vasakat?

19. papajoe

papajoe Well-Known Member

Nem fogadnék rá,hogy nem volt a nato csatlakozásunk feltételei között olyan feltétel,ami picit "hátrányosan" érintette a hazai hadiipart.

20. papajoe

papajoe Well-Known Member

A 72-eseinkkel csak annyi a tennivaló,hogy el döntsük mi legyen belőlük,lavór,vagy vödör.Most kezdenek az Egyiptomiak valami 4-500 db T90 gyártásába,arra felé kellene orientálódni,a T90 nekünk pont elég,emberi áron van,össze is tudjuk szerelni,menet közben mgvehetjük esetleg a gyártási jogot,technológiát,helyből qrva nehéz magasat ugrani,a semmiből mbt-t gyártani.Mintha Dunaújváros Ukrán befektetőké lenne,de lehet Ózd.Csak akarat kellene,szerintem pénz is van már,csak ésszel kék költeni.

tonyo likes this.

Ezen oldal megosztása