[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 140
113
Így, hogy ezt látod, hogy volt-nincs, még mindig annyira hihetetlennek tűnő a dolog, hogy egyszerűen ez a dolguk, hogy így legyen? :rolleyes:
Én egyszerűen a politikusdinasztiákban és így az állami szervek felsővezetésében végbemenő generációváltásnak és a fékek nélküli hatalomgyakorlás okozta elhülyülésneknek és a valóságtól való teljes elszakadásnak tudom be a dolgot a jó magyaros Pató pál úr/jóvanazúgy mentalitással fűszerezve.
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
919
2 278
93
Rendőrségen volt azt kiváló kolléga lelkileg megzuhant mert menyasszonya meghalt autóbalesetben azonnal berendelték pszihora és kirúgtak na ne aggódj azok ezeket elmesélik a fiatal pálya iránt érdeklődőknek hogy a rendszer semennyire nincs tekintettel rájuk inkább kirúgják stb stb.

Na valami pozitívumot mondjak pár éve határon volt egy srác akinek odahaza meghalt az édesanyja, egyből küldtek érte autót és kiemelték a szolgálatból mehetett haza.
Mondjuk abban az időben két öngyilkosság is volt az adott alakulatnál, abból egy éjszakásban a határon, akkor érezhetően jobban figyeltek ezekre a dolgokra bár nyilván a szolgálat nem sokat változott, ki hanyadik turnust tolja stb.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 179
7 128
113
Na valami pozitívumot mondjak pár éve határon volt egy srác akinek odahaza meghalt az édesanyja, egyből küldtek érte autót és kiemelték a szolgálatból mehetett haza.
Mondjuk abban az időben két öngyilkosság is volt az adott alakulatnál, abból egy éjszakásban a határon, akkor érezhetően jobban figyeltek ezekre a dolgokra bár nyilván a szolgálat nem sokat változott, ki hanyadik turnust tolja stb.
Igen van ellen példa is csak kevés :(
 
  • Szomorú
Reactions: vasszekely

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 175
4 982
113
haderő drasztikus felfuttatását viszont muszáj tervezni.
Ebben a felfuttatós rendszerben nem látok másik modellt, mint a sorkatonaságot. Ilyenek még a németek is. Ott is hasonló okai vannak a haderő minden irányú erodálódásának. Ott is nem véletlenül került elő most a hangulatváltás.
Nem tudom mennyire ismeritek a német katonai életpálya modellt. Röviden összefoglalva az az a modell amit negatív példaként kell mutatni.

A tiszti vonalat ismerem. Mindenki szerződésesként kezdi és az a cél hogy 15 éven belül hivatásos legyél. Ha nem sikerül kirúgnak. Erre max 20%-nak van esélye.

Hogy hivatásos leszel az csak a főnököd szimpátiáján múlik. Akikel én dolgoztam azt mesélték

3 évente beosztást kell váltani, más helyőrségbe kell menni. Ismerek olyan német ezredest aki minden pénteken és vasárnap 9-9 órát utazik Hamburg és a Svajci-Német-Osztrák határ közelében lévő alakulata között. De azt mondta hogy ez jobb mert az előző helyőrsége 12 órára volt.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 406
113
Nem tudom mennyire ismeritek a német katonai életpálya modellt. Röviden összefoglalva az az a modell amit negatív példaként kell mutatni.

A tiszti vonalat ismerem. Mindenki szerződésesként kezdi és az a cél hogy 15 éven belül hivatásos legyél. Ha nem sikerül kirúgnak. Erre max 20%-nak van esélye.

Hogy hivatásos leszel az csak a főnököd szimpátiáján múlik. Akikel én dolgoztam azt mesélték

3 évente beosztást kell váltani, más helyőrségbe kell menni. Ismerek olyan német ezredest aki minden pénteken és vasárnap 9-9 órát utazik Hamburg és a Svajci-Német-Osztrák határ közelében lévő alakulata között. De azt mondta hogy ez jobb mert az előző helyőrsége 12 órára volt.
Tudtommal az amerikai tiszti modell is valami hasonló. Ott is folyamatosan vándorolsz alakulatról alakulatra. Náluk emiatt vándor a család is.
Ott is folyamatosan képezniük kell magukat, és ha megrekednek a ranglétrán őket is kipaterolják.
Én a német modellt nem mint követendő példát írtam. Egyszerűen náluk is válság van a belépő szinten. Emiatt pedzegetik a sorállomány visszaállítását. Namost persze ott sem merik sorkatonaságnak elnevezni, mert abból aztán lenne parasztgyalázat. Pistorious-t majdnem azonnal rúgták ki, amikor vagy fél éves miniszterként meg merte említeni az ügyet. Kb. egy év múlva visszajött az ablakon, csak persze másik névvel.
Most már levesebb a tiltakozás, mivel egyre nagyobb a pánik, hogy "Mif@szleszvelünkjönnekazoroszok!".

A hasonló okok az erodálódásra kifejezést pedig arra értettem, hogy a társadalom annyira elkényelmesedett, és eltávolodott a katonaságtól, hogy maximum vitrinbe mutogatják náluk is azokat a "balfékeket" akik hajlandóak beöltözni. Innen kéne szépen nyerni!
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 141
73 702
113
Hadmérnöki képzést szeretne indítani a Nyíregyházi Egyetem, ezért az intézmény tárgyalásokat folytat a honvédséggel. Csütörtök délután Szalay-Bobrovniczky Kristóf, honvédelmi miniszter is ellátogatott a Tavaszi zsibongás kulturális toborzó rendezvényre, ahol a vezérkari főnökkel együtt megismerhették a Nyíregyházi Egyetem álláspontját a képzés kapcsán...


A Nyíregyházi Egyetemen tartott „Tavaszi zsibongás” kulturális és toborzó rendezvényen Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter a magyar haderő fejlesztése kapcsán elmondta, a területvédelmi tartalékos rendszer visszaviszi az egyenruhát az egész országba.


 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 141
73 702
113
A honvédelmi miniszter 13/2024. (IV. 25.) HM utasítása a honvédségi szakképző intézményben foglalkoztatott katonák béremelésének végrehajtásához kapcsolódóan a honvédek illetményéről és illetményjellegű juttatásairól szóló 7/2015. (VI. 22.) HM rendelet szerinti egyes juttatásokkal kapcsolatos eljárási szabályokról szóló 45/2015. (VIII. 31.) HM utasítás módosításáról

A jogalkotásról szóló 2010. évi CXXX. törvény 23. § (4) bekezdés c) pontja alapján a következő utasítást adom ki:

1. §
A honvédek illetményéről és illetményjellegű juttatásairól szóló 7/2015. (VI. 22.) HM rendelet szerinti egyes juttatásokkal kapcsolatos eljárási szabályokról szóló 45/2015. (VIII. 31.) HM utasítás (a továbbiakban: Utasítás) 1. melléklete helyébe az 1. melléklet lép.
2. §
Az Utasítás 30. §-a a következő (4) bekezdéssel egészül ki:
„(4) Ezen utasításnak a honvédségi szakképző intézményben foglalkoztatott katonák béremelésének végrehajtásához kapcsolódóan a honvédek illetményéről és illetményjellegű juttatásairól szóló 7/2015. (VI. 22.) HM rendelet szerinti egyes juttatásokkal kapcsolatos eljárási szabályokról szóló 45/2015. (VIII. 31.) HM utasítás módosításáról szóló 13/2024. (IV. 25.) HM utasítással megállapított 1. mellékletét 2024. január 1-jétől kell alkalmazni.”

3. §
Ez az utasítás a közzétételét követő napon lép hatályba.


1. melléklet a 13/2024. (IV. 25.) HM utasításhoz
A honvédségi szakképző intézményeknél az üres vagy újonnan létesülő szakképző oktatói beosztásra tartalékolt kiegészítő illetmény összege a beosztás rendszeresített rendfokozata alapján

A honvédségi szakképző intézményeknél az üres vagy újonnan létesülő szakképző oktatói beosztásra tartalékolt kiegészítő illetmény összege a beosztás rendszeresített rendfokozata alapján

Beosztás rendszeresített rendfokozata - Összeg:
szakaszvezető 110 000 Ft
őrmester 170 000 Ft
törzsőrmester 190 000 Ft
főtörzsőrmester 210 000 Ft
zászlós 240 000 Ft
törzszászlós 260 000 Ft
főtörzszászlós 280 000 Ft
hadnagy 220 000 Ft
főhadnagy 240 000 Ft
százados 270 000 Ft
őrnagy 330 000 Ft
alezredes 440 000 Ft
ezredes 650 000 Ft
dandártábornok 680 000 Ft
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 112
31 076
113
C-s jogsit behuzom Tuti fix nem oda megyek/megyunk vezetni max 400 nettoert :hadonaszos:
Mert forditva kéne.Nem már kiképzett sofört/autószerelőt/akármit kellene keresnie a seregnek,hanem olyan fiatalokat,kik ilyen kiképzésért,és a legalább középszintű fizetésért+ellátásért aláirnak 4 évet.Anno ez a rendszer jol működött,csak mégis egészen másképpen.....(na,ezt jolmegaszontam).Én is az MHSZ keretében szereztem a C jogsit.USA fegyveres erők toborzásának is egyik mézesmadzagja a szolgálat közben szerezhető,egyébként igen sokba kerülő képesitések