[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
Kis adalék , vmikor volt egy " Gerecse " , volt olyan hajózó aki bement éjszakai repülésre , akkor és ott tudta meg hogy viszlát!

Amikor egy gyárban van egy csoportos leépítés, ott se különb a helyzet. Bemegy dolgozni, még dolgozik is valamennyit, aztán szólnak, menjen be a főnökhöz. Ennyi. Megkapja papíron, hogy a beosztása, így a munkaviszonya ettől a naptól megszűnt. A többi már a személyügyön folytatódik, a leszámolással, papírozással és mehet, ha minden kész.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 721
113
A köztársasági elnök 74/2023. (V. 9.) KE határozata altábornagyok szolgálati viszonya megszűnésének megállapításáról

Az Alaptörvény 9. cikk (4) bekezdés j) pontja, valamint a honvédek jogállásáról szóló 2012. évi CCV. törvény 4/A. § (2) bekezdés c) pontja, 59. § (1) bekezdés b) pontja, 68. § (1) bekezdés a) pontja és 68. § (2) bekezdése alapján – a honvédelmi miniszter előterjesztésére – megállapítom, hogy
2023. május 6-ai hatállyal Huszár János altábornagy és
2023. május 15-ei hatállyal Varga János altábornagy
hivatásos szolgálati viszonya – a szolgálat felső korhatárának elérésére tekintettel – a törvény erejénél fogva megszűnik.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Az első lépés szerintem az kellene legyen, hogy valamilyen módon elérje a lehetőség a lakosság nagy részét, hogy alkalmassá válhasson katonának. A többségben fel sem merül, hogy amíg alkalmatlan addig nem feltétlenül találkozott önmaga lehető legjobb formájával akár fizikailag, akár mentálisan nézzük. Ez a többség szétcsapja magát és sokuknak az élete összes folyamata azon helyzetkialakítások összes lehetősége között forog, hogy ez így legyen, így maradjon.

Negyvenéves családos emberek úgy járnak dolgozni, hogy önmaguk kisszerűségét tartják szinten a beszívás várása majd kivitelezése által és mivel hogy akár a jelenlegi 'konzervatív' kormányzás el akarja venni ezt tőlük, a 'szabadságukat', ezért mégha zavarja is őket az a salak ami az ellenzék többségét jelenti, azokat tolják, hogy megmaradjon nekik. Nagyjából ez az alapvető oka az ország megbaszódásának. Én személy szerint 80%-ra teszem korosztályfüggetlenül (az ötven feletti idősebbek kivételével, ott már alacsonyabb, mert sokan megunják önmaguk kisszerűségét) ezt a dolgot.

Mivel lazulni akarnak, le sem szarják, hogy mi történik, csak hadd lazuljanak ezzel. És emiatt, mivel a termék mellé csatolt propaganda is jár, a könnyebben megfoghatók már ezáltal is hozzácsatolják magukat az ezzel a propagandával terhelt világképhez. A nemzeti oldal füvesei pedig bár nem ezzel értenek egyet, a szívás szabadsága nekik is egy olyan dolog, ahol egyrészt örömteli egyetértésben vannak a másik oldallal, másrészt hiába a nézeteik szerint normálisabban fogják meg a világ dolgait, a szívás szabadsága miatt tettlegesen lemondanak erről, ezért van a 'kocsmapolitizálás' ilyen szinten itthon, amikor mindenki tudja a tutit, de mind alkalmatlan is bármely eszményképre és olyan ellentmondásban van csak ezáltal önmagával szemben is, amit a liberális oldal kacagva olvashat a fejére teljes joggal.

Ekkora tömegben ez simán egy működésképtelen tömeget eredményez, mert a liberális oldal ezen helyzetben abban az 'erkölcsi' fölényben van, hogy nem is tagadottan a céljai között van ez, bár a tagjai a fű miatt fel sem fogják, hogy milyen mentális állapotban vannak valójában és évek mentessége kellene generációk tagjainak a számára, hogy felfogják önmagukat, illetve ez a pár éves mentesség csapásmérés lenne a woke összes folyamata számára, mert önmagában ez pörgeti az elmebetegségeik jó részét, amit aztán az összes, ezekkel nem élők számára is természetes dologként erőltetnek. Vajon hogyan néz magára a szerektől megtisztult elméjű, önfeltrancsírozáson túlesett egyed amikor végigcsinálta a befogadó közeg által támogatva az átváltozást?

Míg a konzervatív, de azzal az emberi szabadsággal élni kívánó emberek, akik közben a normális társadalomról értekeznek a szóbeli szembehelyezkedéssel totálisan hiteltelenítik a saját személyük által azt a világképet, ami nem az őrületet táplálná.

Szóval ezzel már politikai síkon és emberi alkalmassági síkon is alkalmatlanná van téve lényegébe a hazai lakosság nemcsak az egyéni, de a közösségi síkon is. Ezáltal igazából ahhoz, hogy még egyszer értelmes valamivé lehessen kovácsolni az ország lakosságát, Böröndinek ezen a ponton kellene kezdenie, nem a párezer ember fegyverénél. Mert az állam ezt nem teszi meg. És ezért tettem idézőjelbe a konzervatívot.

Kapitalista rendben élünk, ami egy fegyver, nem rendszer igazából. A működtetői között van az állam a kapitalizmus összes velejárójának a működtetésével.

Nincs nappali jó és éjszakai rossz államvezetés, egy és ugyanazon embertömeg az állam vezetése napi 24 órában. Nincs nappali jó meg éjszakai rossz üzletember akik egymástól teljesen elkülönülten csinálják piacfelosztva a legális és illegális termékkereskedelem portfólióját (ahogy a kurvafutattás különböző aspektusaiban és semmi egyébben sem), ugyanaz a tőkével rendelkező embertömeg nyit az szent piacgazdaság ezen területei felé is.

Így végső soron Böröndinek néhány lehetősége van, mind szembemegy a kormányzattal.

1. A háborús vészhelyzet minden pontban a segítségére lehet, ezzel érvelve tehet felhívást a nép önmagától való, önmagát megtisztítására a lemondásra való felhívással. Pár emberen kívül a kutya le sem fogja szarni, a liberalizmusnak olaj lesz a tűzre, a konzervativizmusnak megoldandó porblémát fog jelenteni amire esélyesen megszokottan retardált kretén politikai választ fog adni.

2. Duterte féle folyamatba kezd a hadsereg által, tekintve a rendőrségnek (és általában az üzleti és állami szektoroknak) az állam éjszakai életében betöltött szerepére, azt is megtisztítva. Instant puccsot igényelne az azzal az összes lehetséges hozadékkal, aminek a végére sokkal rosszabb is lehet.

3. Csak a terjesztőket darálja be a hadsereg titkosszolgálatának a felderítési képességét felhasználva és a terjesztést koordináló civil szolgálatok emberein és akár a teljes szervezetén átgázolva, de az államnak meghagyva az elhatárolódás lehetőségét az elkapottaktól. Ezzel csak ideges órákat szerezne a feketekasszák megszüntetésével és a végén idegesen leváltanák, de kompletten felfejtett terjesztői láncokat nem lenne olyan könnyű pótolni, főleg ha a társadalom egy része is beáll a folyamat mögé a megkezdése jó hatása miatt és az újakat ők maguk rendeznék el.

4. A hadsereg részéről drogliberalizációt vezet be, tehát legalább a thc használatán átlépnek és nem kúrogatják az ezzel élőket, így elfogadva azt, hogy a füvesek legnagyobb része semmivel sem rosszabb mint azok, akik néha isznak egyet a haverjaikkal, ugyanakkor kockáztatva ennek a retardáltjait is akik akkor is beülnének a hatás alatt egy harckocsiba elbambulva is, ha ezzel közveszélyesek. Politikailag ezt nézné el nekik a 'konzervatív' kormány is, ami alatt elég nagy mértékű a kimondatlan, baszogatásmentes világa ennek, a liberálisok is ettől éreznék úgy, hogy végre egy európai országban élnek.

Szóval szerintem itt kellene kezdeni a humánproblémát. Aztán jöhetnek a karabélyok.
A szesz sokkal több problémát okoz mint a drog. De az nálunk hagyomány, azt n M szabad kritizálni, te sem tetted. Sokkal több embert/családot érint mint a drog. Hirdessünk akkor szesz tilalmat is.

Lenne pálinkák, már nem lenne.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 824
113
A szesz sokkal több problémát okoz mint a drog. De az nálunk hagyomány, azt n M szabad kritizálni, te sem tetted. Sokkal több embert/családot érint mint a drog. Hirdessünk akkor szesz tilalmat is.

Lenne pálinkák, már nem lenne.
A szeszfogyasztàst nem vizsgàlja életvitelre kihatóan a honvédség, megittad, kiment, nem befolyàsolja a làtvànypékséget. A drogokat viszont kimutatjàk hetekkel késôbb is. Így ha van egy romos alkoholistàd, akkor ô az erônléti, pszichológiai részen fog megbukni, viszont ha van egy erôs és metàlisan terheletlen alkalmi drogfogyasztód aki hasonszôrûen él vele mint a hétvégi piàs, akkor ôt bàr alkalmas lenne, kiszûri a rendszer. Míg velük ellentétben egy erôs és mentàlisan nem terhelt embert aki amúgy szokott inni, nem.

Ebbôl fakad, hogy az alkalmi piàs (àtlagember) màsnap bemegy a toborzóirodàba ha úgy dönt, hogy szeretne katona lenni, míg az alkalmi droghasznàló (szintén àtlagember) màr csak ezen okból ha elhivatott is, az adott szer vérbôl történô kimutathatósàgàig nem teheti ezt meg.

Amennyiben a baràti vagy munkaköre, random utcàn füvezô bàrki, még ha maga megàllnà is mert inkàbb katona lenne, az àltala megfelelônek gondolt idôintervallum végén simàn agyatlanul elküld mellette egy dzsangàt, ô meg nem tudja elkerülni a belégzést, abban az esetben a szàmlàlója indul nullàról. Kívàncsi vagyok hànyan buknak el ilyen szar módon.

Szóval lényegében ezért a drogok visszatartó erejét ostorozom, mett az alkohol többeket rombol le, de nem kizàró ok ezzel szemben.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss and alali77

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
Tisztek arányáról: egy Ukrajnában harcoló brit önkéntes mondta, hogy ott Ukrajnában kb. egy századot is ezredes vezet, tisztből annyi van mint a szemét, míg Angliában évekig nem látott még őrnagyot sem! Hír értéke volt ha egy főtiszt lement közéjük...
Az egy főre jutó szakaszvezetok szamaban biztosan mi vezetunk. Ez a magyar rendszer!
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 501
8 284
113
Maradjunk annyiban, hogy az elődjéhez képest egyébként klasszisokkal felkészültebb a faszi.
Milyen nalatok most a morál?
Mert az elmúlt pár napban több katona irt rám, hogy a penzugyorsegnel milyen a pénz, h van e szabad státusz ebből nekem az jön le nem örülnek mert egy parancsnok váltásnak se kerestek meg ennyien tőletek… o_O :oops:
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Milyen nalatok most a morál?
Mert az elmúlt pár napban több katona irt rám, hogy a penzugyorsegnel milyen a pénz, h van e szabad státusz ebből nekem az jön le nem örülnek mert egy parancsnok váltásnak se kerestek meg ennyien tőletek… o_O :oops:
Piacot kutatnak.

Egyébként mennyire jellemző az átszerelés? Egyáltalán, mennyire lehetséges?
(Egy időben felénk a rendőröktől a MÁV felé kacsingattak sokan. Aztán nagy változás nem lett; azt figyeltem meg, hogy vannak ilyen hullámok kb. minden szakmában, nem is kell feltétlen valami konkrét dolognak történni. )
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 501
8 284
113
Piacot kutatnak.

Egyébként mennyire jellemző az átszerelés? Egyáltalán, mennyire lehetséges?
(Egy időben felénk a rendőröktől a MÁV felé kacsingattak sokan. Aztán nagy változás nem lett; azt figyeltem meg, hogy vannak ilyen hullámok kb. minden szakmában, nem is kell feltétlen valami konkrét dolognak történni. )
Nálunk össze tudsz rakni egy komplett rendőr kapitányságot bv és tűzoltóság ra való alosztalyokat, de lassan nálunk eljön a z utolsó kapcsolja le a villanyt ha csak nem dobnak egy béremelést és toborzast o_O
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
901
3 245
93
Piacot kutatnak.

Egyébként mennyire jellemző az átszerelés? Egyáltalán, mennyire lehetséges?
(Egy időben felénk a rendőröktől a MÁV felé kacsingattak sokan. Aztán nagy változás nem lett; azt figyeltem meg, hogy vannak ilyen hullámok kb. minden szakmában, nem is kell feltétlen valami konkrét dolognak történni. )
Ugye a NAV.-hoz a minimum beugró az érettségi. Aztán csak utána jönnek a vámos sulik(alapfokú, középfokú, stb.) ha ez megvan ( jo pár év) akkor leszel csak teljesértékű vámos. Olyan fizuval kb. mint egy honved altiszt. Életem párja még ott van. Ftzls. ként kifejezetten nehéz és felelőségteljes beosztásban( sok milliárdos cégekkel foglalakozik, engedélyezés, stb) havi fizu 345000 ft. Szóval nem egy nagy szám
(Telorol írom vezetés közben bocs)
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 323
113
Milyen nalatok most a morál?
Mert az elmúlt pár napban több katona irt rám, hogy a penzugyorsegnel milyen a pénz, h van e szabad státusz ebből nekem az jön le nem örülnek mert egy parancsnok váltásnak se kerestek meg ennyien tőletek… o_O :oops:

Rájuk nem vonatkozik az a 4000-es kormányrendelet, hogy aki a közszférában áthelyezkedik, az egy évig nem kaphat fizetés emelést?
Én nem tudom követni, hogy kiknek milyen jogállása van.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 501
8 284
113
Pedig RSzR elég összeszedettnek tűnt. Aztán lehet, hogy csak a Batmankedése miatt. Meg egy fokkal kultúráltabbnak, mint Korom.



:hadonaszos:




Rájuk nem vonatkozik az a 4000-es kormányrendelet, hogy aki a közszférában áthelyezkedik, az egy évig nem kaphat fizetés emelést?
Én nem tudom követni, hogy kiknek milyen jogállása van.
Közszférában biztos ha Nav-on belül adó ágra megy de ha Nav-on belül pénzügyőrség hez akkor itt meg kapja a viselt rendfokozatát és az ahhoz járó fizetést ha rá egy hétre jön a fizu emelés ugyanúgy kap nálam is ez volt…atjottem épphogy és már jött is a fizu emelés és ugyanúgy kaptam.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
784
2 356
93
Mire gondolt a költő? Vajon legózott már a költő valaha?
A honvédségi által készített propagandában ennél sokkal nagyobb baromságok vannak,semmi sem változik.

Május elsején sport majális volt székesfehérváron.Kivonult a honvédség is,a szokásos kis toborzó sátrával.Az egyik uriembert beöltöztették airsoft-osba.Gányul összerakott alsókategoriás bucsus m4,fekete teszkós taktikál mellény,bokáig lógó combtok pisztollyal.Lehet hogy népfölkelő volt de lehet hivatásos,ezt nem tudom,a volt szakasz-altisztem szerint az elöbbi.Nem messze ettől a sátortól üldögéltünk egy asztalnál,és hát az emberek reakciója nem kimondottan volt pozitiv.Nem értem hogy miért jo az,hogy lejáratják magukat.
Mondjuk szerintem az nagyobb gáz volt,hogy az mnd-c 2 külföldi tisztje rátisztelget a srácra,az meg le se köpte őket.Aztán csodálkozzunk,hogy az öreg katonák is nézik a lehetőségeiket a cégen kívül.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
  • Tetszik
Reactions: L.O.B