[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 860
57 904
113
Most, hogy végig olvastam az utolsó 10 oldalt megnyugodtam. Még mindig bohócok vagyunk :(
Bárki lehet katonatiszt, kivéve ha légiós, de legalább hiányzik az elvi maximális létszám jelentős %-a, miközben rejszolunk, hogy végre 1500 ember helyet már 5000-et is meg tud mozdítani a honvédség.
Jelenleg ennél nagyobb erők védenek a keleti fronton egy némely falut, de azért megnyugtató a tudat már az 5000 fő is megy.
Irónia nélkül jobb a helyzet, mint a Csaba királyfi idején, amikor kiderült, hogy fegyvertelen sétálgató szerencsétlenektől sem tudja megvédeni a hadsereg az országot.... :confused:
De azért még nagyon messze van az alagút vége... és az utóbbi idők intézkedéseivel inkább vissza fordultunk a tárna mélyére, mint, hogy kifele haladnánk. Úgy érzem.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 529
93 834
113
Az mekkora igénytelenség, hogy miniszter éves bizottsági meghallgatásán csak fideszes képviselők és 1 ellenzéki, Novák Előd, volt.
Ilyenkor arányos pénzelvonás járna, ha már a bizottsági tagságért plusz zsé jár.
Azt értem, hogy mivel sok kis ellenzéki frakció van, több bizottságban is párhuzamosan tagok, így lehet nem tudnak fizikailag sem részt venni, de akkor a pénzt se vegye fel.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Nem dolgoztál vele, ezért ne minősítsd. Ügyes hazudozó volt.
Ha elolvasod amit írtam, akkor rájössz, hogy amit én írtam, az feltételezi azt, amit te írtál. ;)
Nem véletlenül tudott olyan sokáig a magyar Honvédség környékén élősködni. Akár azzal, hogy kormányzati oldalon államtitkár volt, akár azzal, hogy az ellenzéknél emiatt megmaradt szakpolitikusnak. Rájött, hogyha elköveti azt a hibát, hogy titkos adatokat szivárogtat ki, akkor hamarabb elpaterolták volna ebből a körből.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 860
57 904
113
A kettő azért szorosan összefügg. Régen véres kard volt, most sunnyogás. Igaz, mellé őrülten megváltozott a háború szintje.

Meg az embereknek lett némi realitás érzéke....
Azért jelenleg a Magyar Honvédség az 5000 bevethető katonájával inkább dísszemléken tud részt venni, mint háborúban.
Most ha ezekhez besorozol 50,000 olyan fiatalt, akinek fingja sincs az egészről, de legalább felszerelés se jut nekik, akkor az nem változtatja meg a háború menetét. Viszont kiírt egy generációt. Nem éri meg.
Jelenleg ugye mindenki fél egy orosz-nato háborútól. És mindenki tudja, hogy nekünk ebből nagyon ki kellene maradni!
A lakosság passzív ellenállása ez ügyben érthető. Ki az a hülye, aki egy orosz vs. amerikai darálóban szeretné találni magát? o_O
Rendezzék le egymás között nélkülünk, a győztesnek meg majd leszünk a hűbérese (mint mindig).
Csak ússzuk meg a halált és a rombolást cserébe.
Én így látom. :)

(Egy román vs. magyar 1 vs. 1 más téma, de a mostani III. világháborúban nekünk nincs esélyünk)
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 461
18 020
113
Az mekkora igénytelenség, hogy miniszter éves bizottsági meghallgatásán csak fideszes képviselők és 1 ellenzéki, Novák Előd, volt.
Ilyenkor arányos pénzelvonás járna, ha már a bizottsági tagságért plusz zsé jár.
Azt értem, hogy mivel sok kis ellenzéki frakció van, több bizottságban is párhuzamosan tagok, így lehet nem tudnak fizikailag sem részt venni, de akkor a pénzt se vegye fel.
Ezt beleírhatnák az alaptörvénybe, azzal együtt, hogy parlamenti ülést sem hagyunk ki, meg nem bojkottálgatunk. Engem mindig kegyetlenül felbasz minden ilyen eset (pártfüggetlenül). Minimum kihagyott ülésenként, bojkottolgatásonként havi fizu ugrott. Elég rendesen meg vannak hozzá fizetve...
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Meg az embereknek lett némi realitás érzéke....
Azért jelenleg a Magyar Honvédség az 5000 bevethető katonájával inkább dísszemléken tud részt venni, mint háborúban.
Most ha ezekhez besorozol 50,000 olyan fiatalt, akinek fingja sincs az egészről, de legalább felszerelés se jut nekik, akkor az nem változtatja meg a háború menetét. Viszont kiírt egy generációt. Nem éri meg.
Jelenleg ugye mindenki fél egy orosz-nato háborútól. És mindenki tudja, hogy nekünk ebből nagyon ki kellene maradni!
A lakosság passzív ellenállása ez ügyben érthető. Ki az a hülye, aki egy orosz vs. amerikai darálóban szeretné találni magát? o_O
Rendezzék le egymás között nélkülünk, a győztesnek meg majd leszünk a hűbérese (mint mindig).
Csak ússzuk meg a halált és a rombolást cserébe.
Én így látom. :)

(Egy román vs. magyar 1 vs. 1 más téma, de a mostani III. világháborúban nekünk nincs esélyünk)
És amikor a FIDESZ képviselői folyamatosan nem vetek részt az üléseken?