[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 747
57 154
113
Hát az pedig maradna a sorkatonáknál is.

Szóval azt mondod, hogyha háború törne ki és soroznának, akkor felmentésért keressem fel a helyi dílert? :rolleyes:

Bocs, ezekért az értékes hozzászólásokért, rokonlátogatóban voltam és túl sokáig ment közben a magyar 1. XD
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 814
122 819
113
Szóval azt mondod, hogyha háború törne ki és soroznának, akkor felmentésért keressem fel a helyi dílert? :rolleyes:

Bocs, ezekért az értékes hozzászólásokért, rokonlátogatóban voltam és túl sokáig ment közben a magyar 1. XD
Egyelőre még a békeidős sorkatonai szolgálat vetületében gondolkodtam
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 747
57 154
113
Milyen alkalmasságin? o_O

Legyen 2 lába 2 keze.

Ne drogozzon..

Kb ennyi kellett.

Azért itt szóba került némi futás meg fekvőtámasz is. :rolleyes:
A futáshoz csak ennyit:
Én annak idején 12 perc alatt 2400 méter környékét futottam mindig, elég leszarom állapotban, mert egy percig sem érdekelt. És mert vállaltan mindig is szar futó voltam!
Nem egy focizó srácnál meg lett a 3000+ méter 12 perc alatt. :)
Fekvőtámaszban szintén gyenge voltam, mivel nehéz srác voltam mindig is. 90+ kg. 150 fekvőnél hagytam egyszer abba XD
Tény, hogy erre rá kell edzeni! Ha nem edzel rá, nem sikerül.
És a futásra is igaz ez. Városi, otthon ülő gyerekek nem fognak nektek 3200 métert futni, mert még gyalog se ment életében olyan messzire! Szerintem ennyi a sztori :)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 829
35 135
113
még 2015 be egyszer feladtunk egy kamu hirdetést (2 őt) hogy ennyi és ennyi pénzért keresünk embert erre és erre a munkára (raktározás telephelykarbantartás gépjavítás) autószerelő mg gépszerelő végzetsség előnybe de kisgépszerelő is megfelel betanításról a cég gondoskodik és további lehetőségeket biztosít könnyű és nehézgépszerelő szakképesítés megszerzésére térítésmentesen) cafetéria stb dél bácskiskuni helyszínnel nem írtuk oda hogy honvédség se semmi hasonlót és qva sok jelentkező volt. Egyébként
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
A
Ha ennél lejjebb viszed akkor csak gépi rásegítéssel tud valaki lélegezni...
Nem gondoltam hogy lesz említendő pozitívum is az ÖTT-s tapasztalataimból, de ott is a nagyja nem tudta volna az általatok említett szintet hozni a fizikain, viszont letolták nagyrészt a majd 20 km-es menetgyakorlatot, és annyit azért bírt futni mindenki, hogy elfusson a fedezékig :hadonaszos: :D
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Hát a 400+ból 220 körüli jutott el a szerződéskötésig és az alapkiképzés megkezdéséig, a többi még az átlagosnàl is jobban lecsökkentett alkalmassági követelményeknek sem felelt meg.

Az alapkiképzést 180 körül fejezték be. Azóta nem tudom mennyi a létszám. Ez pedig teljesen normális lemorzsolódasi arány egy alapkiképzésen.
Egyébként ez siralmas. 180 fős zászlóalj? Ide tényleg sorozás kell.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 814
122 819
113
Egyébként ez siralmas. 180 fős zászlóalj? Ide tényleg sorozás kell.
Továbbra se új zászlóalj, hanem betöltötték a llyukakat meg még ment belőle 3. zászlóaljba is.
A 30/1-így most teljesen fel van töltve és a 30/3 egész jól. plusz a különböző kiegészítő beókba is potyogott belőlük a dandárba.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Továbbra se új zászlóalj, hanem betöltötték a llyukakat meg még ment belőle 3. zászlóaljba is.
A 30/1-így most teljesen fel van töltve és a 30/3 egész jól. plusz a különböző kiegészítő beókba is potyogott belőlük a dandárba.
Köszi az infót, ez eddig elkerülte a figyelmem!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 747
57 154
113
Amúgy azt is figyelembe kellene venni, hogy a mostani háborús helyzetben, nem mindenki akar katonának menni.
Környezetemben, akik érdeklődtek ez iránt, többen is jelezték, hogy most eszük ágában sincs.
Eléggé félnek attól, hogy az Oroszok ellen küldené őket a NATO. Hiába "sok" relatív a fölajánlott lóvé, ennyiért azért nem szívesen halnának meg az emberek.
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 222
67 777
113
Puszira nem fognak az emberek költözni, asszonynak kéne munka, a gyereknek iskola, kéne lakhatás legalább olyan mint amit otthagynak.
A szolgálati lakás rendszer beszántása ezt felszámolta. Ahogy régen voltak a katonai lakótelepekre épülő bölcsik ovik. Na ez sincs már.
Miből gondolják hogy az újoncok tomegesen feladjak a korábbi elohelyuket?
Nyilván van egy bizonyos százalék aki hajlandó vandorolni persze, hát nem tudom ez elég lesz-e, vannak ketelyeim. És vajon mennyi szerel majd le közülük...
Faxa a cím.

Közben meg eszembe jutott a mai vagy tegnapi videó a Lancat és a Pzh 2000 egyesuleserol.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Nemerson

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 222
67 777
113
Kadétok ismerkedtek a PzH 2000 harcjárművekkel...

Mintegy háromszáz középiskolás látogatta meg a tatai MH Klapka György 1. Páncélosdandárt január 30-án és 31-én.

„Az alapkiképzést megelőzően két hét orientációs tréningen vesznek részt a hozzánk jelentkezők, majd nyolchetes alapkiképzésre vonulnak, ahol megismerkednek a katonai életmód alapjaival” – beszélt a kiképzés menetrendjéről Tóth István ezredes. Az MH Klapka György 1. Páncélosdandár parancsnoka hozzátette, hogy bár a tüzérosztály feltöltése a céljuk, nem mindenki tüzér beosztásba kerül majd: „logisztikusokra, karbantartókra, javító és híradó-informatikai szakemberekre egyaránt szükség van”.

65ba918e299ea089241658.jpg
Fuha, azért vannak fejek.
Az a fehér sapkás takarítónő fazon a legkemenyebb.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 411
7 938
113
Amúgy nekem konkrétan elég sok ismerősömet érdekli/erdekelte a pzh egy dolgot mondott mindegyik miért nem próbálja meg
“Nem vagyok hajlandó isten háta mögé Tatára költözni 737brutto ért egy legény szalloba”
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 537
14 778
113
Amúgy nekem konkrétan elég sok ismerősömet érdekli/erdekelte a pzh egy dolgot mondott mindegyik miért nem próbálja meg
“Nem vagyok hajlandó isten háta mögé Tatára költözni 737brutto ért egy legény szalloba”
Isten háta mögött? :D

Hol laknak vazeg.

Igen Budapest kb 50 perc. Győr is. Tatabánya 10.
Ez tènyleg valid èrv.o_O