[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
22 086
36 023
113
A nagymértékben hierarchia munkakörökben tevékenykedők könnyebben beintegralhatoak a katonai vezetési rendszerbe. Annyi hogy a hierarchia eggyes fokait bizonyos foktól felfelé csak és kizárólag egy katona veszi át.... Ilyen esetben legfeljebb a csak és kizárólag ön szokott lenni fennakadás ÉS NEM a beintegralhatosagon.!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
22 086
36 023
113
Minél kisebb az elozetes hierarchia ismeret annál kevésbé integrálható be. (Csúnyán fogalmazva)

Ez a hierarchia sok esetben családból hozott társadalom hozta pl kor alapján.
Későbbiekben a munkahely adja fiatalkorban a sport vagy egyéb versenyszellem alapuló tevékenység ék.

A hierarchia nak több modozata létezik. Családból társadalomból hozott kor alapján stb. És a felvett hierarchiát csoportja. Vagy hozomamy hierarchiát munkahely minél nagyobb számú embert foglalkoztat minél kiepultebb a hierarchia rendszer .... Az iskola is ilyen teljesítmény de kor alapján is.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
3 342
11 094
113
Mondom, legendás volt. Az amúgy is sportos csapat alfáját leoltotta a konkrétan kövér doktornéni. Nem viccből, halál komolyan gondolva magát.

Epic jelenet volt, majdnem megfulladtam ahogy próbáltam visszatartani a röhégésem, dagadó nyaki verőerek mellett :D.
Az a doktornő hírhedt anno meséltem jambrik úrnak (ismerem, anno apám is alatt szolgált a voroskeresztnel) és csak annyit mondott rá tipik Popovics o_O
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 616
127 141
113
Oké. Bár a Sabatont direkt azért írtam, hogy ne csak a Kárpátia legyen :D.

A szél jobbos szerintem viccet félretéve még a Kárpátiára sem igaz, de te tudod. Amúgy meg ha már kicsit belém álltál gonosz leszek, saját tapasztalatom az, hogy ha nem is az extrém jobb, de bizony a jobboldali arcok faszább gyerekek mint a cheguevarások, nagy gyökértelen világ polgárok, szeressünk mindenkit, mindenki egyenlő hippik.
Nagyon csak a két végletben tudtok gondolkodni
 
  • Tetszik
Reactions: Kávé

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 102
49 889
113
Nagyon csak a két végletben tudtok gondolkodni
Nem. Én leírtam a saját tapasztalotomat, 20 év alatt.. Mind kollégáim körében, akikre fel tudtam nézni, mind azokat is látom akiket már én képeztem ki, és egyet is értettem veled abban hogy pont a végletek/extremitások nem jók, csak nagyon ritkán.

Amit leírtam az az életem tapasztalata, nem általános és mindenhol minden szervezetben mindig fennálló igazság.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 974
78 808
113
 
  • Szomorú
Reactions: Bubu bocs and J.G.

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 700
13 913
113

S.E.R.E.G.: katonás főcímdal!​

"...
Novembertől látható a S.E.R.E.G. című új, katonai televíziós sorozat a TV2 műsorán.
...
Ugyan a munka oroszlánrészét a Hooligans végezte, Csórics Balázs színművész – aki a sorozatban a főszereplőt, Győrbíró Zsolt alezredest alakítja – naplementére érkezett a helyszínre. Van ugyanis egy közös jelenetük, ahol öten sétálnak egy sorban, majd a hátuk mögül érkezve elhúz felettük egy „kétszázhuszonötös” forgószárnyas.

„Nagyon örülök, hogy a Hooligans készíti a főcímdalt. Tinédzser éveim meghatározó zenekara voltak, nagyon rajongtam értük. Meg is lepődtem magamon, hogy bemutatkozáskor kicsit zavarba jöttem” – meséli mosolyogva Csórics Balázs.

A főszereplőt alakító színész hangsúlyozta: nagyon megtisztelő volt számára, hogy a hetvenhét napos forgatás idején a Magyar Honvédség mindenben segítette munkájukat.
"

Ez milliárdos nagyságrendű költségvetést jelent.
Szerintem úgy 2-3 milliárd - szakkommentár by ravenlord.

https://honvedelem.hu/magazin/s-e-r-e-g-katonas-focimdal.html
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and zsolti

Redgreg

Well-Known Member
2022. április 22.
947
4 253
93
Ez az alapprobléma. Megszokták a "közmédia" (már az elnevezés is vicc) 1%-os nézettségét, azt meg ezzel is tudják hozni. Nem veszik észre, hogy a fiatalokat teljesen más érdekli pld Azahria-val (az életben nem hallottam még egy számát sem, annyit hallottam róla, hogy egy Toi Toi Wc mögött rámozdult egy igényes nőre) lehetne megszólítani, rajonganak érte.
Nem feltétlenül, aki Azaharit hallgat, az nem fog katonának menni nagy átlagban. De mindenképp jobb választás lenne még így is.
 
  • Tetszik
Reactions: Kávé

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 585
11 876
113
Nekem az átlag 135-ös vérnyomásra mondták, bár nem pont ezek, hogy: magának magasvérnyomás betegsége van!
 

TribunusAlex

Well-Known Member
2021. június 21.
259
1 034
93
A HM Zrínyí miért nem tud ilyen jellegű videókat csinálni? A fiatalokat sokkal jobban el lehetne érni egy fiatal vlogger bevonásával:
 
  • Tetszik
Reactions: J.G.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 974
78 808
113
Bővül a Honvéd Kadét Program...

66c74bf11fd9d504160895.jpg


 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 974
78 808
113

 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 974
78 808
113
Meg vagyunk mentve! :rolleyes:

 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 974
78 808
113
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Pogány

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 974
78 808
113
Dyga Zsombor rendezésében augusztus elején kezdték el forgatni a Kabul művelet munkacímű akciófilmet...

A fikciós elemekkel átszőtt Kabul művelet a hősiesen helytálló magyar katonák személyes visszaemlékezései alapján dolgozza fel a 2021-es Sámán Pajzs nevű katonai műveletet, amikor a Magyar Honvédség kihozott 540 embert, köztük 180 gyereket Afganisztánból, a NATO-erők kivonulása közepette. A Kabuli művelet történetének középpontjában egy magyar orvosnő áll. Az akciófilm cselekményében a magyar katonák önfeláldozó küzdelme összefonódik a háborús városból kijutni próbáló civilek elkeseredett menekülésével. A film fináléjában, a káoszba süllyedő repülőtéren már nincs se törvény, se rend, csak a magyar katonák kitartása, hősiessége, embersége számít.

 
  • Tetszik
Reactions: honved