[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 568
34 604
113
nem árulok el titkot de több számjegyű minden évbe a szolgálatot nem vállaló tartalékosok száma....
mit gondolsz majd babuzsgatják őket nem??? kinek van szüksége olyan emberre aki soha semmit nem vállal.... a mozgósítandók rendszereébe ugyan úgy bentmard.... csak nem kerül pénzbe onnan.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 453
14 577
113
nem szerrencsére a többség bejön azért a 13 haviért ha más nem lőteretzárni kövészeten...
a tartalékosok közül csak az ömt ért felel a KIKNYP. azok zöme korkedvezményes vólt a nyugdíjáért ment.... ha nem ment elvették nekije.... de azok aktív emberek vóltak sok szolgálattal a hátukmögött) tehát semmiképp sem első szolgálatuk lett vólna...
Persze, persze.

Azèrt az szomorú amikor az alkalmatlan szerződèses szakaszvezetőből tartalèkos zászlós lessz.o_O

Vagy amikor a hivatásos zászlós aki szar volt mèg koszovóban is kimegy tartalèkoskèn irakba. :rolleyes:

Na mindegy.

Cső.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 568
34 604
113
Persze, persze.

Azèrt az szomorú amikor az alkalmatlan szerződèses szakaszvezetőből tartalèkos zászlós lessz.o_O

Vagy amikor a hivatásos zászlós aki szar volt mèg koszovóban is kimegy tartalèkoskèn irakba. :rolleyes:

Na mindegy.

Cső.
nem értem miről irsz? vállallna állandót tehát szerződésest az ismerősőd? netán hivatásost?
vissza akar menni? vagy nem értem. vagy maradna tartalékos csak előléptetést akar? akkor miért szerelt le zászlósként? miért szerelt át tartalékosnak. miérrt nem maradt hivatásos? vagy korkedvezményesként akarna tartós behívást beosztást? akkor miért ment nyugdíjba anno?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 568
34 604
113
az a bajod hogy éretségivel tartalékos zászlós leszek? hiddel nem én lennék az egyedüli tartalékos zászlós.
vagy hogy tartalékos vezénylőzászlós akarok lenni. és a barátod elől veszem el a helyet tudod hány tartalékos vezzászlósi beosztás van? 12.000 es létszém van... hidde ez nem kevés vezzászlósi hely. és sok nincs még betöltve se... @Ocses te azthiszed hogy nincs szabad hely? vagy beosztás ? vag ne jönne létre folyton? ahogy gyarapszik a létszám és szerevezik az embereket keletkeznek az új beosztások.
én támogató alegységnél akarok lenni. ha a te haverod is nyitott neki is hely... képezze magát mint teszem én is. és pályázzon.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 568
34 604
113
tudod te hány tartalékos zl van ? tuod azoknak hány százada? (szakaszaltsztekig ne menjünk le) hány ezred van ? és hány alcsoprt ?
Tudod ez mennyi hely?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 453
14 577
113
az a bajod hogy éretségivel tartalékos zászlós leszek? hiddel nem én lennék az egyedüli tartalékos zászlós.
vagy hogy tartalékos vezénylőzászlós akarok lenni. és a barátod elől veszem el a helyet tudod hány tartalékos vezzászlósi beosztás van? 12.000 es létszém van... hidde ez nem kevés vezzászlósi hely. és sok nincs még betöltve se... @Ocses te azthiszed hogy nincs szabad hely? vagy beosztás ? vag ne jönne létre folyton? ahogy gyarapszik a létszám és szerevezik az embereket keletkeznek az új beosztások.
én támogató alegységnél akarok lenni. ha a te haverod is nyitott neki is hely... képezze magát mint teszem én is. és pályázzon.
Szittya.

Ha zászlós leszel az leszel.

Az ismerősöm 100ad annyi elmèleti tudással nem rendelkezik mint te.

De már èvek óta zászlós.

Szerződèses szakaszvezetőnek szar volt.

Na mennem kell.

Cső.
 
  • Tetszik
Reactions: PFZ

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 568
34 604
113
Szittya.

Ha zászlós leszel az leszel.

Az ismerősöm 100ad annyi elmèleti tudással nem rendelkezik mint te.

De már èvek óta zászlós.

Szerződèses szakaszvezetőnek szar volt.

Na mennem kell.

Cső.
Igen és ezzel mit akarsz írni ? Hogyha én vezénylőzászlós leszek akkor az ismerősőd hadnagy? (ahhoz egyetem kell vagy főiskola.) levelezőn le tudja tenni szerintem. bár ehhez nemtudom hogy én hogy jövök. törzszlós meg nyelv de törzszászlós még tartalékosból is kevés van. vezénylő törzszászlósi beosztás meg pláne mármint törzszászlóssal betölthető vezénylő zászlósi beosztás.
Mennyen el levelezőn valami loisztika vagy földrajz vonalon esetleg történelem.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 453
14 577
113
Igen és ezzel mit akarsz írni ? Hogyha én vezénylőzászlós leszek akkor az ismerősőd hadnagy? (ahhoz egyetem kell vagy főiskola.) levelezőn le tudja tenni szerintem. bár ehhez nemtudom hogy én hogy jövök. törzszlós meg nyelv de törzszászlós még tartalékosból is kevés van. vezénylő törzszászlósi beosztás meg pláne mármint törzszászlóssal betölthető vezénylő zászlósi beosztás.
Hogy az iskola számít. :rolleyes: :D
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 568
34 604
113
Informatika az most nagyon menő. egyetemi szaknak :) azt távoktatásba is meglehet levelezőn :D
@Ocses ezt ajánlom az ismerősödnek. bárki is legyen az.
most nyíltak az új ezredek van egy csomó hely.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 568
34 604
113
@Ocses ja úgy gondolod hogy én nem vagyok elég jó a beosztáshoz ?
az ismerősöd alkalmasabb lenne erre ? mint írtam lessz több szabad beosztás is.
ahova én pájázok ahhoz el kel végezni egy tüzér szaalapot nekiis. (neki már megvan a nyelvizsga meg a különbözeti a zászlósi vizsga.) nekem azt el kell végezni... de ezt tudod. én aknavető irányra akartok menni tüzér szak . neki lövész van akkor neki vagy páncéltörő irány vagy a géppuskás ami adott a lövésszel de ezt sehol nem szeretik (nekem is könyebb lenne mert megvan a géppuskás képzésem az vólt a beosztásom lövészként) de ez kevés ezért megyek én is aknavetőre. meg mert elöbb indúl mint a pct
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 568
34 604
113
azon meg amin pattogsz parancsmegtagadás címén az beillesztő foglalkozás elött és szolgákatba lépés elött nagyon nem az... ehhez se kell viszont iskola csak minimális szakalap de már alapkiképzésen el van mondva.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 453
14 577
113
@Ocses ja úgy gondolod hogy én nem vagyok elég jó a beosztáshoz ?
az ismerősöd alkalmasabb lenne erre ? mint írtam lessz több szabad beosztás is.
ahova én pájázok ahhoz el kel végezni egy tüzér szaalapot nekiis. (neki már megvan a nyelvizsga meg a különbözeti a zászlósi vizsga.) nekem azt el kell végezni... de ezt tudod. én aknavető irányra akartok menni tüzér szak . neki lövész van akkor neki vagy páncéltörő irány vagy a géppuskás ami adott a lövésszel de ezt sehol nem szeretik (nekem is könyebb lenne mert megvan a géppuskás képzésem az vólt a beosztásom lövészként) de ez kevés ezért megyek én is aknavetőre. meg mert elöbb indúl mint a pct
o_O :rolleyes: :D
Nem beszéltem rólad.

Az ismerősöm kukásnak sem alkalmas.



PZF ről beszèltem.


Hogy iskola szerint tiszt kellene hogy legyen.

Ennyi.

Ne gondold túl.
 
  • Vicces
Reactions: Bubu bocs

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 712
15 545
113
A rendfokozatot nem beosztáshoz függően kapja valaki? Tehát például egy orvos katonaorvosi beosztásban nyilván azonnal törzstiszt/tiszt lesz, de például ha csak logisztikus beo-ba tudják berakni, akkor a releváns végzettség hiányában nem csak legénységi rendfokozatról indul?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 568
34 604
113
o_O :rolleyes: :D
Nem beszéltem rólad.

Az ismerősöm kukásnak sem alkalmas.



PZF ről beszèltem.


Hogy iskola szerint tiszt kellene hogy legyen.

Ennyi.

Ne gondold túl.
szogálat nélkül nem mehet iskolába sem kikézésre... 1. a szolgálat adás. 2. ra jeletkezhet további magasabb képzésekre. alap tiszti-altisztire. Ez kötelező azoknak is akik korábban tisztnek lettek felvéve egyből beosztásba. (nem teszi le nem töltheti be x ideje van rá...) az hogy ő úgy gondolta hogy alapkiképzés után egyből örnagy lessz téved. az hogy más igí vagy úgy... honnan tudod hogy nem adott telefon ügyeletet ? (az egy szolgálat) vagy határ szolglatot. épületügyeletet vagy fegyverszobát? tán eggyüt él vele aki ezt tudja ??? vagy lőtér ügyeletet ???
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 568
34 604
113
A rendfokozatot nem beosztáshoz függően kapja valaki? Tehát például egy orvos katonaorvosi beosztásban nyilván azonnal törzstiszt/tiszt lesz, de például ha csak logisztikus beo-ba tudják berakni, akkor a releváns végzettség hiányában nem csak legénységi rendfokozatról indul?
igazából mind1 honnan indul a lényeg hogy szolgálatba lépjen valamilyen formába önként. ezért önkéntes tartalékos. és nem azért hogy otthon üljönés nézegesse a parolit és felvegye a 13. havit.

Ha nem lép szolgálatba minek legyen tiszt semmit nem dolgozott 0. ha már dolgozik lehet tiszt valaki. de ahhoz 1 alkalommal minimum szolgálatba kell lépnie.
nem a elsőbb a renddfokozat aztán az 1. szolgálatba lépés. hanem 1. a szolgálatba lépés aztán jön a rendfokozat vagy a előléptetés.

@Ocses az előmenetelhez is szükséges a szolgálat. ezért pakják meg sokan szolgálatba vagy az után.

ha nem vagy szolgálatba nem dolgozol. akkor minek neki a rendfokozat? ha nem dolgozik.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 568
34 604
113
az 1. szolgálat a kiépzés vége. a kiképzés vége az 1. szolgálat.
mindenki megszületik van egy első napja.
mindenkinek aki szolgálatba akar lépni kell egy első szolgálat.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 568
34 604
113
ha első alkalommal szolgálatba léptetik és nem önként lép szolgálatba 1x alaklommal hanem vezénylik akkor azt úgy hívják MOZGÓSÍTÁS.
neki kell jelentkeznie az első szolgálatára önként. mert nincs mozgósítás. ha erre nem képes akkor nemtudom min is kellene vitatkozni....
utánna már kaphat behívót. kiképzésre egyébre. addig csak az értesítést hogy mehet. üszr. levélbe telefonon kiértesítik 1x egy ajánlatot nem tukmákolják. hogy lehet jelentkezni. mindig van valami. hanem ért valaki a számítógéphez hogy megnézze az üszr ét. akkor besétál vagy feliratkozik a faliujságon vagy a szeméylügyesnél az épp aktuálisra. vagy beszél parancsnokával és az elküldia személyügyeshez...
ennyi. és szolgálatba fogják helyezni egy szolgálattal.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 568
34 604
113
ha 3 évig nem lép 1. szolgálatba kirakják. a pénzügy nem tűri meg. itt nincs mese. hogy a sumákolókat bentartják. persze ha van valakinek pénzügyes ismerőse és elintézi nem kizárt. de ha tud valaki ilyet ez büncselekmény. nagy jóindulattal is szabájsértés. (minimum egy figyelmetlenségi, hanyagság) ha hűtlen kezelést rávágják sitt.) futkosó) esetleg valami amit nem szeretne büntető szolgálat.) de büntető szolgálathoz magasan kell lenni...) vagy hatalmas emberhiánynak valahol...) tudod te is vannak ilyen száműzöttek mindenhol.... elvezényeltek.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 568
34 604
113
nekem az első tényleges (nem kiképzési) szolgálatba vezénylésem (tábori híradóeszköz hiradóeszköz és fegvyersátor ügyeleti szolgálat. csak kiképzési vólt. ahogy a foszb és eáp is kiképzési vólt. az a HATÁRZÁR IBH létesítése vólt. (nekem ezért szívügyem a határ egyébként) nekem ott lenn műszakikiképzésnek vólt elírva az 1. hónap a +2 hét vólt a tényleges szolgálat. én szakalapról mentem szolgálatba majd szollg mentesség után mentem hkszbe... kocsiparancsnok vóltam. beoba. majd épüéetügyeleti és laktanya ügyeleti szolgálatok fegyverszoba stb. lőszer raktárnál is vóltam tűzoltó késszenlétbe. onnét egyból tápiószecső kszkszek v4 tartalék kiképzési bakony újra 2. bakony +2 hét győr folyamiátkelés...stb... szolnok 2. szor. bp szolgálat sokadszor. vezényelve.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Bubu bocs